Borilačke veštine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Da li to medju nama na vutri nema onih koji su se bavili nekom od borilačkih veština,koliko vidim niko ne piše o tome.

Postavio sam u temi Bavite li se sportom da sam svojevremeno trenirao boks.Pa pomislih da boks otvorim kao posebnu temu.E onda mi pade na pamet,da bi možda bilo bolje da zaokružim priču,da ne postavljam kao temu samo boks već da budu zastupljene borilačke veštine uopšte.

E sad da ponovim za sebe.Trenirao sam boks neke 3-4 godine.Imao sam sedam borbi,pet pobeda-dve izgubljene i jednu osvojenu zlatnu medalju.Volim boks.Mislim da je boks plemenita veština.


Ne želim da ulazim u priče o velikom novcu u profi boksu,nameštanju borbi,kladionicama i svemu ostalom što nosi profesionalizam.To je danas zastupljeno u maltene svakom sportu.Hteo bih da vidim da li se još ko od nas bavio nekom borilačkom veštinom i zbog čega.

Zašto sam ja trenirao boks?Nema tu nekih ne znam kakvih dubokih motiva.Prvenstveno zbog nekog vida samoodbrane,nikad nikog ne bih prvi napao i nisam po prirodi agresivan.Da li je u pitanju i neko muško dokazivanje?Moguće da ima i toga.Medju kanapima sa suparnikom pa ajde,da vidimo ko je bolji.Najlepše u svemu tome je što se posle borbe,bez obzira ko je pobedio,obično sprijateljiš sa takozvanim protivnikom.

Izuzetaka ima svuda.Ne kažem da nema u boksu,ili u bilo kojoj borilačkoj veštini,napaljenih budala,ali ima ih verovatno i u stonom tenisu.

Dakle,vutra i borilačke veštine.Kako to ide zajedno?Ja sam primer da može.Šta mislite o tome i ima li nas još?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Znam ono,da boksači imaju spljošten nos,tj nemaju onu kost u nosu...pa zato pitam.
Ja osobno ne mislim da su borilačke vještine plemeniti sportovi.Ustvari,šta tu ima plemenito.Zamisli nakon borbe...dobio sam batina da me boli svaka kost na licu,tijelu i općenito...i sad trebam volit svoga protivnika.A ne brale...sikera i u čelo :)
Ali npr,volio bi da imam crni pojas u karate i sl....ali baš ono crni!!!
Tko mi god šta prigovori,zakucam ga nogom odozgora na prvom prigovoru....i naravno daljnja rasprava isto moguća :)
U svakom slučaju,dobro je biti istreniran i sposoban za obranu,jer nikad neznaš šta će se desiti.Odeš u birtiju na pivo,zapalio pljugicu...kad tamo,alkoholizirani baja,željan da nekom razbije p****...izabere tebe :icon_lol:
Očekujem cijelo čudo prigovora na ovaj moj post.Nemam ništa protiv da se ljudi tuku ako to vole...ja više volim sjekire:icon_lol:
 
  • Haha
Reactions: KönneR

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Od nedavno sam počela da treniram aikido, i mogu reći da sam se zaljubila i da mi je to ljubav za ceo život :costumed-smiley-027 prvenstveno nisam krenula da treniram jer sam neka agresivna ženska, jer aikido sam po sebi nije agresivan sport... Ne znam ko je koliko upoznat sa celom pričom, ali aikido uopšte nije zasnovan da bi se pobedio protivnik, jer je sam osnivač uvek govorio kako je ''danas pobednik sutra poražen''. Ovde se radi o ''zaštiti'' protivnika (ako se to uopšte može nazvati protivnikom), sprečavanje povreda i kod partnera i kod sebe. I naravno, svakodnevno uvežbavanje i treniranje se podrazumeva, jer se time ne vežba samo telo nego i karakter.
Još jedan razlog zbog kojeg sam se zaljubila u ovu veštinu je taj što se ništa ne ide na snagu, i svaka tehnika se radi o usmeravanju ''ki''-ja na napadača sa ciljem da se njegov ''ki'' izbaci iz ravnoteže. Ovo je stvarno efektivno, i iako sam početnik već počinjem da razumem i uspešno primenjujem to. Kada radim sa iskusnijim aikidokama koji imaju crni pojas (a da ne pričam o senseiju), bukvalno sam već na podu i pre nego što krenem u napad, a to je ustvari suština, ako se osetiš napadnutim i primeniš snagu nećeš imati nekog uspeha. U trenutku kada te neko napadne uopšte ne treba razmišljati koju ćeš tehniku primeniti, a to naravno samo dođe posle izvesnog vremena treniranja. I da, još da spomenem osećaj nakon treninga, jooooooooj, kao da sam sišla sa neba :dada a prijateljstvo sa ostalim aikidokama se podrazumeva, kad sam krenula da treniram nisam mogla da verujem koliko ima dobrih ljudi na jednom mestu.
Sad sam se malo više raspričala, o aikidou mogu pričati dan i noć :sun2:
Naravno sve veštine su različite, i svi kontamo na drugačiji način, i možda cela ova moja priča nekome zvuči ludo :) a tako ti je to kad se zaljubiš...
I konačno, vutra i borilačke veštine... evo još jednog primera :vb_wave: mislim da nema ništa loše u tome, kako može nešto biti loše ako ti odgovara i donosi sreću...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
bavio se jednom vestinom vec 13 godina profesionalno a sad samo teretanom evo vec 5 godina :)
ali napusen na trening ici to jok :konjo

ali zato posle treninga NJIIIIIIIIIIIIIIIIIIHAAAAAAAAAAAA:banana_rasta:
 
12.04.2012
26
19
3
37
hooker i ja sam trenirao boks 5 godina! i stvarno je odlican sport!! vecina ljudi koja trenira neku borilacku vjestinu nije agresivna. i ako je poceo kao agresivac, njegova energija se usmjerava na treningu na smirenost i takticnost, tako da se vremenom rjesi agresivnosti i van ringa. naravno uvijek ima izuzetaka, pa tako dode neki majmun koji trenira samo da u drustvu bude frajer i da se prica koga je izudarao na sparingu..
vutra i sport? naravno da moze!! ali ne za vrijeme treninga!! ja sam zivi primjer: 5 godina boksa( sad treniram samo za sebe), 2 sezone snowboardinga( nadam se da ce ih bit jos :) i prije pola godine sam poceo trenirati ragbi( najbolji sport koji sam ikada probao. obavezno pokusajte). naravno i igram nogomet u slobodno vrijeme.

lilly znam kako ti je :) ja nemogu isto tako prestat pricat o ragbiju:)
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Karate, do braon pojasa, posle mi trener otišao biti telohranitelj nekog političara, ja nisam želeo u drugi klub i napustio...
Sad me loži capoeira...

@VenloNl- posle par godina treninga dajes sve od sebe da odgovoris coveka od tuce, ako bas nije razuman i posle objasnjenja da mu možeš naneti zajebana oštećenja i dalje želi da se mlati, onda mu ni sekira neće mnogo pomoći.:punch2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KönneR

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
a ja sam totalno u k.... samo zderem,pijem,pusim.........ali nekada sam cak i ja imao veze sa boksom..
 
  • Haha
Reactions: KönneR

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
opa cupa je napisao(la):
a ja sam totalno u k.... samo zderem,pijem,pusim.........ali nekada sam cak i ja imao veze sa boksom..

Znao sam...Ako sam za nekog mislio da je imao veze sa boksom to si bio ti.Nemam pojma zašto_Osećaj... :)

U vreme kad sam trenirao boks imao sam oko 115 kg,superteška kategorija.Imalo me na sve strane.Sad imam 85 kg.Jbg.nije me život baš mazio ali izadje čovek jači kad pregura neke probleme.Kad si jak u glavi rešio si dosta toga makar i nesvesno.

A,mogu ti reći da je i bavljenje boksom jednim delom zaslužno što razmišljam ovako kako razmišljam i što se ne dam...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Hooker je napisao(la):
Znao sam...Ako sam za nekog mislio da je imao veze sa boksom to si bio ti.Nemam pojma zašto_Osećaj... :)

U vreme kad sam trenirao boks imao sam oko 115 kg,superteška kategorija.Imalo me na sve strane.Sad imam 85 kg.Jbg.nije me život baš mazio ali izadje čovek jači kad pregura neke probleme.Kad si jak u glavi rešio si dosta toga makar i nesvesno.

A,mogu ti reći da je i bavljenje boksom jednim delom zaslužno što razmišljam ovako kako razmišljam i što se ne dam...


zivot je rock”n”roll vjerovatno je ovo offtopic ali znas onu od Balasevica--jebite se devedesete.. .Mi smo bar imali stare gitare... Poneki bedz na reverima...
Glupo bi zvucalo Je-Je! uz sve ove dileje s revolverima...
Al' zastavu sezdesetih vezle su gramofonske igle...
I put od zute cigle prostr'o se pred nas...

Mi smo bar imali razne Ce Gevare... O-o, i vece prevare...
To mladost piri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
Protesti sedamdesetih vise su bili odraz mode
Jer bokal pun slobode tocen je za nas...

Mi smo bar imali putovanja... Perone, suze, cmakanja...
Crveni pasos bez mane sto prolazi grane bez puno njakanja...
Dnevnici osamdesetih svrljani su na jarke razglednice
Svet je lice sminkao zbog nas...

Mi smo bar imali one snove koji se tesko ostvare...
A snovi najcesce vrede tek kad s tobom osede... Kad s tobom ostare...
Nije bas sve na kantaru... Citavo cudo kupi lova
Ali snova nema piratiranih...

Onda su dosle devedesete, tuzne i nesretne... Opake...
Gospod je barut primirisao pa ladno zbrisao za oblake...
E, kad vec puknu ustave nema nam spasa dok se reke ne zaustave...
No, i taj dan ce svanuti...kad-tad

Onda su dosle devedesete, tuzne i nesretne... Fobicne...
U udzbenike i u citanke usle su bitange... Obicne...
Kasno je da se panici... Dali smo sansu da se ludilo ozvanici...
A sad smo prosto zgranuti?

Mi smo bar imali neke veze s planetom i sa ljudima...
Znalo se ko togu nosi a ko cvetic u kosi... O, blago ludima...
Danas se laz odvazila... A zadnja bagra kroji moral...
Pa je OK koral dignut oko nas...

Ma, jebite se, Devedesete, vas mogu jedino psovati...
Za vama niko nece zaliti niti vam stihove kovati...
Jednu ste mladost sludele, budite sretne ako vam i strofu udele...
Pred crkvom pravih vrednosti...

Ma, jebite se, Devedesete, i vasa prica je gotova...
I dabogda se nikad ne sete svih ovih protuva i skotova...
Kad zakon metlom zamane... Ili ih pusti da se medjusobno tamane...
Sto ima svojih prednosti..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
meni je oduvijek bila želja da treniram Aikido ili eventualno Taekwondo ali oko mene nigdje nema klubova na 50 kilometara...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
treniram asskicking prakticno od rodjenja...moram priznat da sam vec jebeni majstor ;-)
samouk naravno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
juniorski viceprvak države u jednoj od disciplina,pušia sam i dok sam trenira al samo petkom i subotom...jednom sam zapalia par sati prije treninga i od tada nikad prije treninga,trebas se tuc i "grist", a onako polu ubijen od dima mi je bilo samo do odmora na konopcima i zajebancije, jedva odradia trening,ko da je trajalo 7 dana :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Uvijek htio još ko klinac trebo upisat tae kwon do i tjedan dana prije prvog treninga ujebo nogu za sve vijeke vijekova.

Al za života bi volio naučit ninjutsu il taichi, a volio bi i da probam živit kao shaolin kungfu monk, negdje na brdu van kontakta sa svijetom i samo meditacija-trening-joga-spavanje...

Ukratko, obozavam sve tipove borilackih vjestina, od brutalne krav mage, pa do isto tako brutalnog tajlanskog boksa, pa do ovih "mirnijih" (ali ne i puno manje opasnih hehe)

I da, Venlo, ja se tebe bojim.....

xD
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
VenloNL je napisao(la):
Znam ono,da boksači imaju spljošten nos,tj nemaju onu kost u nosu...pa zato pitam.
Ja osobno ne mislim da su borilačke vještine plemeniti sportovi.Ustvari,šta tu ima plemenito.Zamisli nakon borbe...dobio sam batina da me boli svaka kost na licu,tijelu i općenito...i sad trebam volit svoga protivnika.A ne brale...sikera i u čelo :)
Ali npr,volio bi da imam crni pojas u karate i sl....ali baš ono crni!!!
Tko mi god šta prigovori,zakucam ga nogom odozgora na prvom prigovoru....i naravno daljnja rasprava isto moguća :)
U svakom slučaju,dobro je biti istreniran i sposoban za obranu,jer nikad neznaš šta će se desiti.Odeš u birtiju na pivo,zapalio pljugicu...kad tamo,alkoholizirani baja,željan da nekom razbije p****...izabere tebe :icon_lol:
Očekujem cijelo čudo prigovora na ovaj moj post.Nemam ništa protiv da se ljudi tuku ako to vole...ja više volim sjekire:icon_lol:

ja sam rođen bez hrskavice u nosu tj. imam je al pri vrhu nosa.sjecam se da me brat uvik tuka dok san bia manji po nosu i zajebava da cu biti boskac kad narastem.nemoguce mi slomit il raskrvarit nos :D
ma boks je definitivno najteži borilački sport.nije najatraktivniji al kad se baviš s tim i znaš šta se odvija užitak ga je gledat.zašto bi neko prigovara,nema ništa loše u tome ako se dvoje pošteno potuču i još kasnije odu na pivo :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ebene su te shaolin brije...prije par dana sam gledao dokumentarac o liku koji je trebao snimiti savrsenu fotografiju -shaolin majstora-znaci u jednoj fotografiji uhvatiti cijelu filozofiju kungfua ...... proveo je izvjesno vrijeme u samom hramu Shaolina i shvatio je da je sve iskomercijalizirano i da je na krivom mjestu. Sada da ne razvlacim pricu.Uglavnom preko nekakve veze je uspio stupiti u kontakt sa poznavaocem jednog starog majstora koji zivi negdje u vukojebini na planini i koji jako tesko prima goste.Tesko je rijecima opisati kako je izgledalo kada je taj fantom izlazio iz sume ali i ja koji se nekuzim u foto...shvatio sam da je taj covjek kungfuu,svaki korak,svaka kretnja je dovedena do savrsenstva.. Covjek trenira 24sata dnevno trenira dok jede,dok hoda i kada je pricao sa njim lik je cijelo vrijeme neprimjetno balansirao i prenosi tezinu tjela malo na desnu nogu, malo na lijevu, pa na petu, pa na prste...jebeni fanatik.S tim se covjek valjda rodi..Kung fuu je definitivno umjetnost pretocena u borilacku vjestinu. Fotograf se zove Fritz Hoffman radi za National geografic serija fotografija se zove...Battle for the Soul of Kung Fu.
2011_04_06_16_05_41_1_buddhist_monk_and_kung_fu.jpg
[/URL][/IMG]ovo je jedna od fotografija. .................................................................. Hookeru brate ovo su Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc03798ge.jpg
[/URL] sve je original cak i vezovi ..misteriozno M je unutar rukavice M kao Marti Misterij.ha,ha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker