box 1*0,5*1,5 pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.03.2010
8
0
0
40
prvo pozdrav ekipi :)

evo napokon sam sastavio box od letvica i sperploce dimenzija - sirina 100cm, dubina 50cm, visina 150cm...

pripremio sam kablove, ventove od kompa sa starim napajanjem, automatski prekidac struje za svjetla... i tu sam sad u najvecoj dilemi...

procitao sam sve sto se ima za procitati o svjetlu.
imao sam plan staviti unutra 8 komada 23w cfl daylight sto me kosta oko 350kn
zanima me dali bi mi bilo pametnije kupiti 250w hps umjesto toga? Dali bi morao onda rijesiti i nekakav cooltube ili neki sistem hladjenja? Dali bi mi dosta bila ta hps lampa od pocetka do kraja, tj. od vegetacije do cvjetanja ili bi ipak trebo ubaciti i jos koju cfl daylight za vegetaciju?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ma moze i bez Cooltube-a al onda moraš dobru ventilaciju slozit neki pošteni vent . Imaj si na pameti recimo da ti vent moze u minuti posisati sav volumen zraka u tvom grow prostoru .

moj vent je 750m3/h otprilike on posisa 12.5 kubika zraka u minuti pa gledaj koliko ti je volumenski taj prostor i po tom volumenu uzmi i odgovarajuci vent .

ciljaj na jednominutnu izmjenu zraka .
 
15.03.2010
8
0
0
40
e hvala puno na odgovorima, al evo da zakljucim pricu jos 2 pitanjca

ok, onda bez cooltube-a, klasicna shema jedan vent na dno (upuh:) i jedan na vrh (ispuh) boxa, ili moze bez venta na dnu? Svakako bi racuno da ovaj na vrhu moze izvuci sav zrak u jednoj minuti, dali mi je potreban onda jos jedan vent na dnu?
i koliko mi mora lampa bit udaljena od biljki, posto nije bas neki visoki box?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Koliko ce biti udaljena od biljki ti direktno zavisi od temperature. Svetlo treba biti sto blize,ali da temp ne prelazi 28-30 u visini vrhova biljaka. Lako je sklepati reflektor za malo para a mnogo pomaze...