Box 2x2x2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

L&T

15.11.2016
0
0
1
29
Pozdrav ljudovi!Krenuo sam u izgradnju nekog boxa promjera odprilike 2m x 2m i jos ne određene visine, ali priblizno isto 2m. U planu mi je stavit dvije hps zarulje po 400W, dva manja venta za ispuh gore i jedan veci za upuh dolje. Izolacija bi bila od staklene vune prevucene folijom. Jedan od problema mi je taj sto ce se box nalaziti u prostoriji koja ne moze bit zagrijana i dosta je hladno, pa me zanima kako bi mogao odrzavat temp. u boxu i kako zapravo dobit određenju temp. jer ce vent vuci dosta hladan zrak. I naravno zanima me vase misljenje od dimenzijama boxa i ostalom ili neki savjet vezano za ostale stvari. Unapred hvala:)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ako ti je ovo prvi grow mislim da je 2x2x2m dosta veliko. I ne samo što je veliko, nego može da te izađe dosta skupo i komplikovano.

Naravno, sve zavisi od tvoje organizacije i plana, ali ja to gledam ovako: 2x400w je velika potrošnja i električne energije a i opreme (cooltube, sijalice, aluflex, držači, ventilatori, itd). A kada sve to staviš onda je neproduktivno da tu staviš 4 biljke, već može da stane minimum 8 pa i više od toga. To je onda dosta više zemlje, zalivanja, nutrijenata, posla itd.

Ja bih preporučila da razmisliš o nekom fleksibilnijem rešenju. Možda da napraviš manji box i kreneš sa 1x400W, sa manje biljaka, da ti bude lakše i da ih održavaš, i da učiš, a i jeftinije. Pa onda posle prvog ili drugog growa možeš da pređeš u nešto komotnije.

Kada je svetlo uključeno verovatno nećeš imati problem sa temperaturom, kada ti je ugašeno mislim da će ti biti potrebna neka manja grejalica (eventualno u grow fazi možeš držati svetlo uključeno 24h). Mislim da je dosta pisano o forumu sa ličnim iskustvima čime su ljudi sve grejali.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ima da ti se zacrni pred očima kad dođe prva prava rata od struje sa 2 lampe i dodacima + grijalica :D
Za indoor ipak treba imati uvjete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roki123 and L&T

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Cemu pretjerivanje ljudi.. Nikad to ne mogu razumjet.. :cool:!!
Krecem sa prvim growom i odma 2x2x2 m box i 1kw rasvjete.. De malo stani na loptu.. Napravis si box 1x1x2m i unutra 400hps i igras se ko covjek.. :fuck::fuck:!! :grrr:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.