Box 80x80x160 sta i kako najbolje sklepati?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2019
14
20
3
33
Citam forum, sve super i sve 5, ima stvarno svega zanimljivog::banjahanje::::banjahanje:::vutra:
Medutim, nemogu nac nist konkretno u vezi izrade boxa, okvirnih dimenzija 80x80x160 ili mozda x200, tj. mogu nac ali je rascjepkano i svakako napisano, a smatram da bi zanimalo mozda jos nekog u vezi boxa i da iskusniji clanovi malo objasne stvari vezane uz boxeve...ovako, iskustva u indooru imam malo ili nikako, posto znam sam napravit dosta tog i imam volje, zanimaju me tehnicke karakteristike i komponente potrebne za sklepat neki grow box da mogu ubacit npr 3-4 autosa(za osobne potrebe dovoljno godišnje), inace preferiram out ali nije to to, previse faktora postoji za propast hahaha...zanima me koje lampe bolje koristiti, grijanje boxa po zimi, odvod zraka, potrosnja struje okvirno itd...hvala dragi forumasi:let::let:
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420 and .i.
08.02.2019
14
20
3
33
Vidio sam to, koja je razlika izmedu cfla i leda? Koliko bi mi love otprilike trebalo za ventove, lampe, grijace? Odvod zraka na dimnjak, dobra ili losa stvar? Ako je na dimnjak odvod spojen dal mi treba vent za ispuh ili ce samo povuc itd. Sorry buraz ako sam naporan, ali me i zanima, ako mozes odg. hvala ti ko bratu:)
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420 and .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Sorry buraz ako sam naporan
nisi druže, dosadno je meni na poslu tako da nemaš beda, samo preciziraj što te zanima, što više informacija daš točnije i kvalitetnije odgovore dobiješ
koja je razlika izmedu cfla i leda
ne znam objasniti ukratko, ugl. CFL za male boxiće (recimo do 1m visine), LED za više od 1 m visine
Koliko bi mi love otprilike trebalo za ventove, lampe, grijace
100-150 e + oko 50-100e za sami box izraditi, ili kupiš gotov boks za otprilike iste novce
Odvod zraka na dimnjak, dobra ili losa stvar
odlična stvar (problem je ako se dimnjak koristi a vjetar ti vrati dim u box)
dal mi treba vent za ispuh
treba obavezno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona
08.02.2019
14
20
3
33
Filter za mirise,za ispuh, slican ko od nape ako ne grijesim, je bi ih neutraliziro totalno ili bi ih samo ublazio?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ovisno o snazi ventilatora i protočnosti filtera, oni od nape ne bi dugo radili (malo ugljena imaju), inače nemam tih problema pa i ne koristim filtere, ako je miris problem onda ti je turbina + filter must have ali opet, kad box otvoriš miriše sve....
 
08.02.2019
14
20
3
33
Izolirat.box sa stiroporom iznutra da drzi toplinu i da odbija svjetlost, ili bolje foliju stavit jos? Soba u kojoj bi bio box nije grijana, preko zime bi bilo najbolje stavit neki grijac unutra, kakvih ima ucinkovitih a stedljivih? Sobu nebi grijao, samo box
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Letava ko za crijep, napraviš od njih konstrukciju
Obložiš stiroporom. tako i vrata napraviš. stiropor je već bjel pa ima i neku refleksiju.
Mada možeš i mylar foliju ali pričamo o najjeftinijoj soluciji.
pošto će box biti u negrijanom prostoru bolje što deblji stiropor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Papirko

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
ma sklepaš to. štaćeš kupovati, bolje potrošit te novce na nešto drugo od opreme.
letava dovezi, šarafa i stiropora i to spičiš, :thumb:. Ja sam uza zid ušarafio par letvi pa na to pribio ostalo.
još sam malo navukao i onom mrežom i ljepilom za to, obojio...
Uvjek ti to možeš malo doraditi, ja svoj stalno nešto namještam. I to je hobi....
Pogledaj onog japanca kakav vrhunski box čovjek složio.
nemam link...... ali ako si prato malo dnevnike.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ja se uskoro bacam u izgradnju malo većeg boksa (125x125x200), odlučio sam se za OSB ploču 6 mm, s tim da možda kasnije obložim iznutra stiroporom preko kojeg ću nabaciti onu tanku ploču što služi kao poleđina za plakare, ormare i sl. Ukupni troškovi ne bi smjeli preći 30 eura s prijevozom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and .i.
08.02.2019
14
20
3
33
ma sklepaš to. štaćeš kupovati, bolje potrošit te novce na nešto drugo od opreme.
letava dovezi, šarafa i stiropora i to spičiš, :thumb:. Ja sam uza zid ušarafio par letvi pa na to pribio ostalo.
još sam malo navukao i onom mrežom i ljepilom za to, obojio...
Uvjek ti to možeš malo doraditi, ja svoj stalno nešto namještam. I to je hobi....
Pogledaj onog japanca kakav vrhunski box čovjek složio.
nemam link...... ali ako si prato malo dnevnike.
Bas to sam.si i mislio, bit ce bob graditelj u akciji kako mi se čini :spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and likfrik

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
a sta mislite da se uradi sa PVC cevima , moze za 500 din da se uzme sve sto treba da se napravi konstrukcija
Ali cime pokriti to , moze QSB , moze stiropor ali jel ima negde ta folija da se uzme za sator ?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
pogledaj kako je cervantes uradio konstrukciju i cime je oblozio...treba ti tanje drvo i manje materijala. to je black n white folija i prilicno je debela...
 

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
773
93
35
recimo da se box napravi od gredica i ove folije ili aluflex folije sa mehuricima koliko ce takav box moci da neutralizuje mirise ? mislim da li moze da se poredi sa materijalom kao sto je iverica ili osb ploca ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GetSomeNuts