Box i CFL rasvjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2012
26
71
13
Pozdrav ljudi.

Ovo mi je prvi post na forumu. Ne znam da li sam stavio u dobru sekciju ali se nadam da jesam. Napravio sam box dimenzija 1,5x0,5*0,7 m (v * d * š) i po nekom proračunu stavio u njega ispuh 100 m3 / sat. TAkođer sam u donji dio stavio pasivni upuh promjera 10cm. Čitav ormar sam obljepio mylar folijom.

Rasvjeta je 11x CFL 23w + jedna ona e27 LED lampa koja ima plave i roze led diode 43w što je znaći prema nekom mom proračunu 15950 lumena + ta led lampa za koju neznam koliko emitira. Biljke su postavljene na nekih 10-15 cm od lampi.

Zanima me da li sam sa ovim proračunom u pravu i da li taj offest može izgurat grow 2 bilje jedna je cbd kush a druga autoflower autoultimate obje od dutch passiona. Prvi put radim nešto ovakvo pa ne bi htio pogriješiti sa ventilacijom ili rasvjetom. Kupio sam i 50 * 3w LED full spectrum ali za sada mi stoje u ladici jer kinezi su zaj**** sa isporukom drivera a i nemam pojma kako bi to i pospajao da radi pa ću prvi grow odraditi sa CFL-ovkama.

Unaprijed hvala na svakom odgovoru i savjetu
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Mozes sa tim setupom izgurati 2 biljke bez problema,ali razvlaci ih od samog pocetka da ti ne prerastu box.Cfl-e nemoj drzat na tako velikom razmaku,priblizi ih na nekih 5 cm od biljaka i ne brini,to im nece smetati vec naprotiv.Imas dosta dnevnika radenih sa Cfl i pogledaj da stoje tik do biljaka.Dakle,priblizi na 5 cm i stavi ruku izmedu,ako tebe ne pece nece ni njih.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hiddenrussianbear
13.01.2012
26
71
13
Evo ovak box sad izgleda danas idu ove lampe koje fale još.

20160227_142723.jpg
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Dobro si se potrudio, dobar ti je box. Ja bi da sam na tvom mjestu sa ovim zaruljama napravio reflektor, pogledaj si dnevnike sa CFL, ima svasta..improviziranih reflektora itd. Kad si se vec dobro opremio nabavi jos termometar/vlagomjer da vidis kakvo ti je stanje, ako vec nemas.
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
slazem se sa kolegama, odlican je box!
samo lampe što blize to bolje, samo pazi na temp, a kasnije na divljanje biljoza koje se preko noći znaju izdužit 3-5cm

reflektor bi ti super pomogao u većem iskorištenju svjetlosti, pogledaj dnevnike ima ih baš puno sa CFL + ima youtube, icmag, groowweedeasy.... materijala na bacanje :)
 
13.01.2012
26
71
13
Imam sonda je unutra a on je na magnet i vani. Vlaga je oko 50% jedino me zeza temperatura kad upalim ventilator pada na 17-19 stupnjeva. Kad ugasim penje se do 26. S obzirom da je 2 mjesec i da je box u negrijanoj prostoriji mislim da su to i realne vrijednosti za 2 mjesec ali za koji dan kad malo zatopli mislim da će ventilator itekako odigrati svoju ulogu.

U planu je kod idućeg growa staviti ovih 50 ledica po 3w što su sada još neiskorištenepa bi to davalo 150w ful spektra. Nedostatak svjetla ću eventualno popraviti sa ovim CFL lampama i mislim da bi to mogla biti ok kombinacija. Čitao sam jako dugo forum prije nego sam se odlučio krenuti ali uz sve to ipak sam početnik pa se bržim one ko pita ne skita :)

Inače naišao sam na ovaj kupaonski ventilator u pevecu u zagrebu i iznenadio se da košta samo 87 kuna. Misim da bolje nisam mogao proći a da ne patljam sa prevelikim spajanjem jer ovaj radi na 220v. Još ću mu vjerojatno ugraditi i onaj šalter za slabije okretanje i to bi moglo biti to što se ventilacija tiće
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Ako ti je niska temp, svejedno ostavi ventilator, ali priblizi lampe, bolje tebi i biljozama :)

Onaj nominalni W od LED dioda ti nije isti koliko i potrošnja, barem sam tako nasao na jednom forumu led.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hiddenrussianbear

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
@meki obavezno neki reflektor napravi, to je bar jednostavno. Inače gubiš ogromnu količinu svjetlosti i lumena. Dovoljno već gubiš sa krivim položajem žarulja. Sumnjam da ćeš uspjet cvijetanje odradit kak spada ak neš ne sklepaš. Faktički rasipaš svjetlost na nepotrebnih 3/4 boxa dok koristiš možda jednu četvrtinu, i onda kad se zamisliš i sračunaš, to su ogromni gubitci svjetlosti.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Odeš u neku željezaru ili kod nekog limara i kupiš od pol metra cijev za dimnjak ili cijev za oluk (rinu,žljeb), prerežeš po dužini, rastvoriš i montiraš nekak iznad lampi. Ako imaš volje moš i nešt preciznije složit. Baci oko na ovaj video, bit će ti jasnije;

 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab and mtran
13.01.2012
26
71
13
Narucio sam led driver 150w danas pa kad dodje staviti cu update da vidite kako izgleda. Sad moram jos aluminij nabaviti negdje na koji cu ufiksirati ledice. Neznam tocno da li ce tih 150w ledica u kombinaciji sa cflom dati dovoljno lumena za kvalitetan rast biljaka.