box molim pomoccc :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
we6provinaa00 je napisao(la):
napravio sam box u kompu i stavio 2 ventilatora da ulazi zrak i jedan da izlazi. led diode za svijetlo. biljke su male evo slike i molim savjete kako da svjetlost vremenski kontroliram npr(12 /12) savjeti i prijedlozi dobro dosli tnxx ;)


http://yfrog.com/ntp1010001oj

http://yfrog.com/5kp1010002udj

http://yfrog.com/nep1010003bnj

kupi si timer kojeg uštekaš u utičnicu i u njega uštekaš kabel od svijetla, u hrvatskoj dođe oko 35 kn (5 eura). vidim da su ti posude homemade, preporučam da ako možeš i imaš u šta ipak presadiš te biljke u bolje posude, no ako nemaš i to će poslužiti, i ovu posudu od flaše omotaj da korjenje ne dobije svijetlosti
 
09.05.2011
9
0
0
33
zasto da maknem foliju ? i daj mi odg kolko treba svjetlo/mrak za rast ... ajd pomognite ako zelite ak ne jbg...i ventilatori trebaju radit cjelo vrijeme ili ne?
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
we6provinaa00 je napisao(la):
zasto da maknem foliju ? i daj mi odg kolko treba svjetlo/mrak za rast ... ajd pomognite ako zelite ak ne jbg...i ventilatori trebaju radit cjelo vrijeme ili ne?

pa čitaj na forumu, sve ti piše i to po 35988654132154 put...!
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
tu alu foliju bi ja makno ča i oboji u bjelu boju a zašto to češ sam skontaš :)
ovu šta je u boci posađena obmotaj tu .... folijom da korijen nedobiva svjetlo kao šta ti rekao....
pošto je to PC box ja nebi ništa vegetirao jer češ imat gužvu unutra i odmah stavljaj tajmer na 12/12, svjetlo/mrak
PC ventilatori.. bilo bi poželjno da ovi šta vuču zrak rade 0/24, to šta kažeš da se adapter pregrijava pogledaj na njemu koliko miliampera daje pa iskalkuliraj, ako imaš slučajno od nokie punjač biče dobar jer sam isti koristio i nije problema bilo
ako je ikako moguče da to svjetlo spustiš bliže biljkama bilo bi super inače čedu se izduže i da neznam koliko imaš W u tom boxu, tj mislim na svjetlo jer nekuži baš ....
eto toliko za sada i poželjno je da koristiš pretragu foruma pošto na sve več imaš odgovor i malo stolicu zagriješ pa čak nešto i naučiš :))
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
we6provinaa00 je napisao(la):
zasto da maknem foliju ? i daj mi odg kolko treba svjetlo/mrak za rast ... ajd pomognite ako zelite ak ne jbg...i ventilatori trebaju radit cjelo vrijeme ili ne?

foliju makni jer može doći do "hotspotova" pa ti se biljka može spržit, pošto je pc box, malo je mjesta, preporučljivo je odmah 12/12 režim svjetla kao što je već rečeno, ali nitko ti ne brani da držiš bar prvih tjedan dana na 18/6.. ventilatori moraju cjelo vrijeme radit jer zrak mora stalno cirkulirat, i meni se adapter pregrijava al šta je tu je, ne mogu ništa, radi već 40 dana bez prestanka i nije ništa bilo.. biljke približi što više svijetlu ali pazi da ih toplina ne spali i obvezno radi LST kad biljke malo porastu,.. :)
 
09.05.2011
9
0
0
33
maknut cu folije... kupit cu tajmer jedan tjedan nek budu na 18/6 ONDA IDU na 12/12 pa cu dalje pisat o problemima i svemu pa par ljudi pratite temu jer sam amater, i to kaj svi vele trazi po forumu, zasto bi trazio ako imam temu otvorenu sve pomoci dopro dosle :)
sta sad s gnojenjem :) i adapteri mi smrde po skurenom :)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
we6provinaa00 je napisao(la):
maknut cu folije... kupit cu tajmer jedan tjedan nek budu na 18/6 ONDA IDU na 12/12 pa cu dalje pisat o problemima i svemu pa par ljudi pratite temu jer sam amater, i to kaj svi vele trazi po forumu, zasto bi trazio ako imam temu otvorenu sve pomoci dopro dosle :)
sta sad s gnojenjem :) i adapteri mi smrde po skurenom :)

pa kažemo ti da tražiš po forumu jer je to već na stotine takvih pitanja pitano, i glupo je stalno pitati i pisati jedno te isto, dovoljno je samo odvijiti mao vremenea i pročitati.. :)
s gnojenjem ništa bar prvih mjesec dana, jer toliko će hrane biljka imati u zemlji i nije joj potrebna dodatna prihrana,.. i meni smrdi kao da će se svaki tren zapalit koliko je vruć, al očito neće. ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
we6provinaa00 je napisao(la):
i to kaj svi vele trazi po forumu, zasto bi trazio ako imam temu otvorenu sve pomoci dopro dosle :)

https://forums.vutra.org/content/220-Pravilnik-Vutra-Organizacije#2

2. Ne ponavljajte teme
Pre nego što postavite pitanje, proverite da li je o tome već bilo reči na forumu! Čest je slučaj da novi korisnici, odmah nakon registracije, postave pitanje koje je ranije često postavljano. Zbog toga im poruka biva obrisana, ili budu izloženi gnevu korisnika koji ne vole takvu vrstu poruka. Upotrebite sistem pretrage po ključnim terminima da biste proverili da li je neka tema već obrađena na Vutra.Org forumima. Proverite da li pretražujete ispravan forum, ili pretražite sve forume odjedanput. Sistem za pretraživanje je brz i lak za korišćenje!

207.gif
:icon_lol:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vala baš, haveru, nemoj misliti da si mi mrzak ili nešto, upravo sam ispušio jedan fin, iii ovo ti ko prijatelj govorim, imaš gore pretragu, bukvalno SVE je moguće naći, nisi jedini koji uzgaja u PC kućištu!!! Dosta je raje to odradilo sa EXTRA dobrim rezultatima, to ti svi govore, klik na pretragu, ukucaj pc kućište tower, ispod dole sve i post i naslog, i sve podforume izbaeri i sve ćeš dobiti post ispod posta.. kao i teme kompletne. Ima dosta dnevnika - vjerujem - koji su upravo sve vodili uzgoj u kućištu.

Kad ti raja kaže - pretraži forum, ne misli ti niko da ideš od teme do teme i da čitaš svaki post (ako si na to mislio!!!), iii bukvalno SVE ostalo imaš, znači i svijetlo i ovo i ono, i lampe, vrste - jačine, ventovi (manji - veći) ama baš sve!!!

Et' samo probaj, iznenadićeš se koliko ćeš naći odgovora na pitanja na koja nisi ni mislio da ćeš postaviti (nekad...)

pozz i sretno

DODATAK:
Evo upravo sam probao, samo gore ukucaj "PC KUĆIŠTE" i ENTER, kamaru tema ima... da čitaš čitav dan i noć skoro!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga