Box od stirodura / stiropora ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2014
19
7
3
Pozdrav zanima me da li bih mogao da napravim box od stirodura i gredica i koliko bi to bilo dobro zbog ventilacije/grejanja? mogao bih mozda da koristim rigips umesto stirodura to su mi neki planovi ne znam pa me zanima vase misljenje :)
Planirao sam da napravim box 120x50x130 za 3 biljke tako da kontam da 40x50 po biljci prostora ce biti dovoljno. Seme mi je automatik pa kontam 130 visine je sasvim dovoljno.
Za rasvetu imam 150hps i kontam jos 3 CFL od po 20w mislim da bi to bila dovoljna kolicina svetlosti.
Kolike su mi posude potrebne? planirao sam od 7l da nabavim ili 10l ako je bas potrebno
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
250W optimalno, a 400W sa odličnom ventilacijom (400m3/h pa na više) jer dolaze vrući dana i teško ćeš sa slabijom ventilacijom ohladit taj prostor.

idi sa 10-12L teglama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hasler and Stipe
30.12.2014
5
1
3
43
Pozz cjeloj Grow naciji:) ovo mi je prvi post , A vele da je prvi put i kod žene teško :))
Uglavnom morao sam se uključiti jer upravo ovakav box gradim , a to mi je prvi grow! Visina mi je problem i ne mogu vise od 130 cm... Rasvjeta 400 w a box na tavanskom prostoru tak MALE visine .... Kad dodje ljeto bez neke opake pile od venta brijem da bu cure riknule. Od opreme sve osim venta spremno samo gledam kaj rjesit sa ventom.. Dal da idem ipak na manju lampu ili mislite da bi jaki vent odradio posao?? Volio bi jaku lampu ali isto tak bi volio da uspije tura...
Ponavljam prostor je na tavanu a krov crni crijep:).
Hvala i pozz
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
nevjerujem da će ti vent pomoći još ak je riječ o crnom crijepu temperatura u tom potkrovlju bude sigurno preko 40, pa dodaš na tih 40 još 400w to ti je +10 do 15 stupnjeva, a vent ti neće spustiti temperaturu ispod one u prostoriji. rekao bih mišn imposible :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
30.12.2014
5
1
3
43
Eee to ne valja....kad sunce udari sigurno će biti 40 . Nažalost to mi je jedina opcija i moram nesto smislit .sjemenke su izašle danas iz zemlje tak da vremena nemam. Za početak od sutra su pod 400 hps ., i onda neka moram smislit . Neće ovo biti lagana akcija.... kaj nebi još jeddan jaki ventilator kaj puše po biljkama pomogao ? Ili da otvorim box , odnosno da ostavim par m3 prostora ...?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nebi, rađe ih drži pod hps-om jedno 10-tak dana i onda negdje vanka na neku livadu, box u tim uvjetima bi mogao šljakati jesen-zima-proljeće kad nije toliko vruće ali u ljetne avanture se rađe ne upuštaj.
 
30.12.2014
5
1
3
43
Imam i tu mogućnost ali ne kaj moram za indoor napravit. Kaj stvarno nije moguće složit uvjete na tavanu preko ljeta? Manja lampa ili možda stavit led rasvjetu?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@maxmar

Tema je boks od stiropora. S ovim daljnjim pisanjem tema ide u offtopic a ujedno i prema yardu. Uglavnom, nastavljamo dalje o stiroporu ovdje.

Biti ce ti skuplja pita nego tepsija po ljeti na tavanu. Prekrizi tu opciju ;) Prekrizi tavan preko ljeta ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
30.12.2014
5
1
3
43
Allright . Uglavnom ja sam xps 10cm debljine obukao u foliju i spojio vijcima , čavlima i dobio odličan boX .mislim da je izvrstan i da će u hladnijem periodu biti odličan . kao materijal izvrstan izolator i topline i zvuka. Totalni sam početnik u uzgoju ali mi se čini dobar odabir materijala.

Hvala na savjetima. Xps će čekati jesen. A critical i og idu na balkon !
dobro da sam se na vrijeme raspitao.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo