Box ormar 80x60x180

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2015
132
99
43
Pozdrav ovako da vidim jesam li ja elemente dobro postavio u svom ormaru.
Ovako ovo di je cijev fi 110cm tu ce biti odvod toplog zraka sa kupaonskim vent 130m2 stvar je sta ce taj kuler biti na tavanu stan je u podkrovlju. Znci iz ormara cijev fi110cm u zid cijev fi75 prelaznica na fi 110cm i kupanski vent.Lampa ce biti hps 125 i jedna ova 110w kakva je na slici planiram stavit 3 biljke. Dolje desno upuh svjezeg zraka iznad vent koji puse po biljkama i ako ce biti potrebno stavi cu jos jedan vent da puse po lampama.






<Evo ako treba sta jos izmjenit ili ako nesto nevlaja recite iznutra cu pofarbat sa sprejom bjelim . ova crna traka je da svjetlost neizlazi van :) Pozz
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da nije ovo na slici živina žarulja?
Pitam jel imam slične doma pa nisu baš za uzgoj,previše griju i daju malo lumena.
U svakom slučaju nebi ja tu 3 biljke,2 najviše.
I neznam koliko je pametno imati ovu prigušnicu na drvo zavidanu ;)
 
19.01.2015
132
99
43
To je MH 110 vilaox to su ti zarulje koje su na stupu rasvjete a prigusnica je na drvenom stupu stajala grije drvo ali ne dovoljno da bi zaplila mislim mogu stavit neki komad lima ili gore na ormar slozit kutiju ali mislim da za to nema potrebe :) A i ja mislim da bi moglo biti tjesno za 3 biljke 2 idealno ali vec kad kupujem 3fem sjemenke reko da sve 3 stavim hehehe :) A sta mislis o postavljanju ventova jel to ok?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ok,ma sto vrsta ih ima pa zato i pitam :)
Ali ako ćeš iskreno ja bi tu samo jednu biljku i odradiš je vrhunski.
Dvije ako se baš želiš patiti ali 3 nikako.
A i nema po meni smisla,kada će rezultati biti manji nego bi trebali :)
Imam sličan box i isto sam probala krenuti sa više,a na kraju mi je jedna biljka popunila taj prostor.
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Kao sto ti Tamara rece ne valja ti ta sijalica trazi zamjenu, a nesto nisam siguran ni da postoji hps od 125W provjeri ti to ili nabaci sliku lampe ovde .. a unutrasnjost nemoj farbati sprejom, vec otidji do nekog veceg supermarketa i kupi zastitu protiv sunca za auto, barem u ova doba neces imati problema naci je, nemas potrebe za ventilatorom za upuh, upuh nek ti bude pasivan..

Edit: tek sad ugledao, makni tu prigusnicu ziv bio ako mislis mirno spavat.. nije ti to bas najpametniji potez.. i prijateljski savjet ti je da odovojis malo vremena i prolistas forum detaljno jer dosta si ti tu toga isfuserio..
 
Poslednja izmena:
19.01.2015
132
99
43
Ma nemojte da vas zbunjuje sijalica ta haha :) Svi zapeli oko sijalice mene zanima ventilacija jel dobro postavljena oce moc kupaonski vent to vuc van ma to je bilo samo probno stavljeno da vidim dali radi zarulja i dali cu znati spojit i tako ostalo u ormaru listom sam ja forum vec jako dugo mislim kad realno pogledam ako stavim 2hps 125w ili 110w nisam sad siguran koja je jacina 2 biljke bi trebale u miru bozijem rast 80cm je prostor 40cm po biljci stim da bi stavljo onda iznad svake biljke 1 sijalicu da to funkcionira zagrijavanje me brine jel ormar to se brzo zgrije kuca je uvijek topla po zimi grijanje i to zato mi je ventilacija bitna estetski cu se ja pobriniti i napravit fino temu kad to bude gotovo kako sam i sta napravio :)Evo uspio sam nac kutiju od sijalice 110wosram vialox .
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
A nećeš znati sa sigurnošću dok ne upališ sve i ne izmjeriš.
Samo par stupnjeva razlike i već si u problemu.
Pospajaj sve i pusti u pogon,a onda lako dodaš još jedan ispuh ako nebude dovoljno.
A za prigušnicu si i sam rekao da grije,pa je najbolje izbaci van odmah.
A i dvije sijalice griju više nego jedna jača,tako da je teško reći...bar meni
Možda se još netko javi :)
 
19.01.2015
132
99
43
A nista polako cu pocet sa slaganjem pa cemo vidit.Van da je izbacim iz ormara na oramr da je stavim opet bi kad neko dode u stan da nisu zice oko ormara i neznam kaj.U ormaru ima ova gore polica jel bi mogo to sve fino gore pospajat adaptere i sve?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da znam,nezgodno je da se vidi.
A možda na vrh ormara pa nekom kutijom zamaskirat ili nešto.
Mislim najbolje je da je vani,ali ako nemaš nekog izbora stavi na tu gore policu.
Kod mene je ormar dvokrilni sa pregradom pa je sve odvojeno i puno lakše za raditi.
A sad vidi dali možeš smislit šta :)
 
19.01.2015
132
99
43
Hm.. pa mogo bi stavit gore na policu i stavim neki pc vent mali da puse da to hladi jel sam na tu gore policu mislio fino spojit svu struju da to izgleda kako spada :)
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Da i ja se malo prikljucim,ovakvo je moje iskustvo...i moj ormar je slicnih dimenzija60x90x180/ i stavila sam 2 kup.vent.za izbacivanje vazduha.Stavila prvo za ubacivanje komp.vent.pa po savetu skinula ostala samo pasivna rupa.Lampa 250w.I to je sve funkcionisalo sto se tice temp.Ali tacno kada zavrsila grow /pre 20-tak dana/i ovih sad velikih vrucina temp je uspela dostici 30c kada ukljucene lampe.Ja posteno sada pravim pauzu par meseci/prodju ove ekstremne toplote/ pa da zapocnem novi grow,bas sto smatram da ne bih uspela dovoljno rashladiti box-ti sa jednim zato dobro proveri ako nemas CT kakvu klimu ces biljkama napraviti...
A da sto su vec spomenuli oko broja biljaka za box-apsolutno se slazem.Jer tu gresku iskusila na sopstvenom primeru :D
Ubacila/nagurala/ 3 po svaku cenu...a i 2 su uvidela ubrzo mnogo!
Tako da sacuvaj ti to jedno seme...hehe i ti ces sledeci grow posle kako ti spomenu Tamara da je jednu biljku ubacila-kada vidis kako malo ipak prostora tu ima isto se odluciti ;)
/sto iskreno se ja dvoumim sledeci put da li d ubacim dve ili jednu biljku :rolleyes: /
 
19.01.2015
132
99
43
ovako ja cu definitivno sa 2 biljke ici i treninge im radit tako da jedna ide u levu stranu oramara druga u desnu i nadu se na sredini hahhahah :) A sto se tice vent to ti je najveci problem kod mene jer sam u podkrovulju i ima puno zajebancije ja sam kroz zid vec ubacio cjev i sad trebam probusit zid nije problem od knaufa je i ubacit to fino u ormar sad se dvoumim to ce mi biti u spavacoj sobi dal da stavim vent dolje u ormar imalo bi vecu uicinkovitost po mome veci spektar zraka bi guro van ili gore na tavan?:) Mislim da cu ja to odraditi kako treba i neplaniram pocinjat dok outdoor nezavrsim :) to je cca tamo 9mj onda je najveci problemi dignut vlaznost zraka :) Ali u svakom slucaju hvala na savjetu?
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
E vidi ovako samo ovo-ja sam box drzala u kupatilu i od ta dva vent +ovaj za mesanje vazduga culo se ko mali traktor da radi :) .
Tako ti to da drzis u spavacoj sobi,ne znam ali mislim da si hrabar ;)
Ne stvarno,ja cu bas zbog buke za sledeci grow a i naredne :cool: ,box da prebacim u neku ne tako cesto :rolleyes: posecenu prostoriju...ti vidi oko izolacije buke sta mozes uraditi,ja se nisam nista sa tim bila pozabavila/i ne znam da li bas i moze/ nisam bas takvu buku ocekivala.Imao jedan ili dva vent.kao ja...svakako buka nije neprimetna.
I dve biljke mislim da je dobar izbor,uz trening naravno...i ja cu tako sledeci put.
 
Poslednja izmena:
14.07.2015
13
3
3
Pozz ljudi! o nov sam na forumu i krecem sa pravljenjem boxa za uzgoj. Moj orman je dimezija 58x86x176 (DxSxV) evo slicice.
orman otvoren.jpg
Nasao sam banderu koja u sebi ima trafo 250w i hteo da ubacim to i HPS sijalicu. Evo slicice lampe(bandere)
bandera.jpg
bandera otvorena.jpg
E sad par pitanja. Da li uopste moze ovo cudo na ovaj prostor, i da li da skinem ovaj reflektujuci lim zbog hot spotova. Jos jedna stvar. Hteo sam da izbusim rupu fi 100-120 na prednjoj strani lampe u celo i stavim aspirator crevo ili cev od kanalizacije i jak ventilator da izvlaci toplotu. Isto tako sam hteo da napravim drzac za nju da bi mogo da je pomeram gore dole.
Posto mi ovo treba da bih uzgajao biljke od kojih cu praviti ulje, procitao sam da je mnogo 3, a meni bas 3 trebaju. Planiram neke hibride od cbd crew ili ove 3 da ubacim W.Withow, Critical kush i J. Herera. A mozda i SFV OG Kush, Pure OG Kush, Blue Dragon, Hammerhead.
Nemam predstavu kakve su ove vrste, kako rastu, i da li mogu da stanu tj da se treniraju nekako.
Bitno mi je da stanu 3, jer svugde sam citao da se ulje pravi od 3 sorte. Cilj mi je da od sve tri izvucem makar 500-600g suvog da bih dobio 50-60mg ulja.
Svaki savet je dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ne moraš micat lampu gore dole, možeš i teglu podlagat sa nečim. U taj prostor teško 3 biljke, jedva možda 2 ali moj savjet je da kreneš jednom ali vrijednom ;)
Ventilacija za taj prostor po meni: rupa na vrhu za izvlačenje zraka, u nju može synthe pc ventilator od 140mm prilagođen na 120mm, uzmi 1600rpm. Puno tiši od ostalih, mada može i kupaonski vent. Pasivni ulaz pri dnu, pc ventilator po lampi, pc ventilator iznad biljki za miješanje zraka. Sve ostalo zvuči ok :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cepr