box sa panelom led dioda [pomoc]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
CRORazor je napisao(la):
- 6X uv/infracrvene 640-660nm,700-730nm

prvo mi objasni sta uopste znaci ovo??

01.png
 
07.02.2012
26
0
0
34
a mozd i ja mislim da mi je to najpametnije da se ne zajebavam s tim ,jer puno to sve dodje a moram eksperimentirat i tko zna kakvi rezultati mogu bit :/ , idem malo vidit oko tih sijalica sta mi treba pa da vidim gdje ih ima za nabavit.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
pazi ja da ne mislim da bi to moglo da upali, ne bi se ni smarala sa tim
zavisi od rasporeda, to je mozda dovoljno za dve biljke (spektre koje imas nameru da nabavis - sa prethodne strane)
i ne mogu vise da raspredam, javicu ti za dva meseca dal se isplati, do tad mozda stvarno furaj nesto drugo
 
07.02.2012
26
0
0
34
ma, nebi ni ja sad na led isao posto to je ipak puno love ,a nov sam i nemam iskustva s biljkom.. ipak cu uzeti neku HPS 250 za pocetak pa cu kasnije na 400 ,nego moram nac negdje nekakav ducan s tom opremom , moram nabaviti i prigušnicu i potpaljivač koliko vidim. koju funkciju imaju ti elementi?
 
07.02.2012
26
0
0
34
potpaljivac je koristan da vodi brigu umjesto tebe , a kako funkcionira prigusnica i gdje to ima za nabavit !? jeli neophodan? on emitira kao izmjenu dana i noc ili what?
 
07.02.2012
26
0
0
34
eksperimentiram malo i biljku od klijanja do 10cm sad drzim na 2,5 watta dioda i zdrava je zasad i normalno se razvija. box je prilagodjen njezinim velicinama i oblozen folijom. bas da vidim kada ce ce pocet umarat
naravno za tu velicinu biljke je tolko svjetla i dosta :ludaci_lol:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo da se ubacim i ja, moj mini box sa ledicama odlicno napreduje, tj biljke su pokazale pravi znak yivota.
Jedini mi je problem sto nisam najbolje resio ventilaciju, pa posle dva dana kada sam otvorio box, u njemu je bilo oko 38C, a biljke neke presusene, nekima zemlja presusena, a nekima je zemlja vlazna.
No moram prepraviti neke stvarcice, ali deluje mi da ove ledice super rade posao za vege.
Najgore je sto mi deluje da sam previse ledica postavio, pa se mnogo griju
 
07.02.2012
26
0
0
34
nikad ih previse nemoze bit :D samo ih moze falit , a probaj gore u postovima vidit moju prostu skicu kako sam smislio hladjenje za ledice mislim da bi odlicno funkcioniralo :D
 
07.02.2012
26
0
0
34
pa dimenzije su ovisne o velicini panela , a limove spojis na diode i iskoristis ih kao vodice. zalemis ih ovisi koliko si vjest ili mozes samo na - zalemit ako ti je tesko metat na oba pola lim i zbog velike povrsine to ce se lako hladit.. ja si uzimam sad diode pa cu to sve slozit
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Cuti, ja box nisam otvarao po 3-4 dana, pa se lisce zabilo u ledice i sada ima kruzne fleke po listovima.
Najgore je sto sam na brzinu sklepao taj box, pa sada vidim gomilu nedostataka, tako da ce morati na remont.

Sto se tice mCD, ne znam, ali sam svojevremeno nalazio neke matematike od ledica za lumene, ali sam zaboravio gde :(, no sto vise to bolje.
Tu dosta zavisi koliko su one wati, na kojoj voltazi/amperazi rade,... pa po cm2, pa na m2,...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
bob_sale je napisao(la):
Cuti, ja box nisam otvarao po 3-4 dana, pa se lisce zabilo u ledice i sada ima kruzne fleke po listovima.
Najgore je sto sam na brzinu sklepao taj box, pa sada vidim gomilu nedostataka, tako da ce morati na remont.

Sto se tice mCD, ne znam, ali sam svojevremeno nalazio neke matematike od ledica za lumene, ali sam zaboravio gde :(, no sto vise to bolje.
Tu dosta zavisi koliko su one wati, na kojoj voltazi/amperazi rade,... pa po cm2, pa na m2,...

Pozz

Imas negde okacenu sliku tvog box-a kako sve izgleda kod tebe ?
Mislim da nisam video.