Box "server"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2015
34
6
8
34
Ekipa razmisljam o racunalu kao serveru za temp vlagu i ostalo,planiram stavit stari win il lin server i prenosit 2 web cam preko toga.. ima li neko jos neku preporuku koja nebi bila toliko skupa a korisna ?

Hvala unaprijed
 
05.11.2015
34
6
8
34
Da gledao sam to ali sam mislio prvo stavit neki server dolje povezan sa team viewerom.. da prenosi webcam a kasnije na tu masinu radio neke senzore za temp sto jos ne znam kako bi ucinio
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Opisi malo bolje situaciju sta zelis, kakav si setup zamislio.
Server je sirok pojam, a ako je samo za streaming IP camera to moze i bez servera (ili bas mislis na web kamere?).
 
05.11.2015
34
6
8
34
bas mislim na web kamere i treba mi uvid u cijeli box uvijek na tom kompu kuzis koji se moze bezicno kontrolirat

to bi bio ajmo reci server za pocetak a kasnije bi stimao neke nove stvari poput skolpki itd..

Ne pisi post za postom, editiraj !
 
Poslednja izmena od urednika:

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Kuciste bi moralo biti blizu boxa, zbog USB konekcije web camera.
Teamviwer ili sl. VNC server ce da posluzi ali detalje neces moci da vidis, zbog kompresije.
A sto se tice bezicne kontrole boxa tice, najjeftinija varijnta bi bila Telldus Tellstick Duo, 3 bezicne uticnice i jedan temp/hum senzor, to ti je sve oko 135 evra sa shippingom. E sad ne znam koliki ti je budzet, ali to je bare minimum