Box u ormaru (51 širok, 106 dugačak )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.11.2018
2
7
3
23
Ćao

Mislim da ovdje svi znaju puno više od mene po pitanju uzgoja, boxa i svega šta uz to ide..
Ja uzmem kesu dok je ispušim nagradim se novom.

Jednom prilikom kad je bilo toplo doslovno sam uzela zemlju s livade pored moje kuće , stavila u teglu , u zemlju gurnula dve sjemenke i niknula mi je nakon nekih tjedan dana i nisam zaljevala više je nije bilo.
Samo sam iskrena

A kad smo kod toga imam stari ormar i dalje ne znam šta da radim majkemi
Dobro u osnovi da ali bilo bi super kad bi me neko malo poveo jer mislim da je svatko počeo, nebitno prije 2-3 mj ili 4 5 god, uglavnom ste počeli pa molim malo razumjevanja hah

Evo ovo je moj ormar

Širok je 51 cm
Dugačak 106 cm

89B92875-7D31-40B0-965F-9DBFFDD8A824.jpeg 13429BDE-05DF-4052-AA5C-4C295CF98B86.jpeg
Trebam ga obložit folijom i opremit ventilacijom i svijetlima A15AF78A-B17D-4BDF-8C62-ADA159DA2F7A.jpeg Ovo je stražnje drvo i samo njega mogu rezat.
Ostale stranice su debljine 2 mm i nemogu ih rezat.

A sad idiot nastupa

Dali može ko preporučiti od koliko wati lampu da uzmem i koliko komada?

Ja sam htjela produžni kabel provuč unutra i kupit LED lampe koje se uštekavaju u šteker, a od koliko wati pojma nemam iskreno

Čula sam da mi može bez prigušivača lampa eksplodirat pa me zanima dali je to istina i pod kojim uvjetima?
Bilo bi dobro kad nebi morala dat pare i za to

O ventilatorima pojma nemam nista

Znam samo da na izlaz ventilatora mogu navuć najlonku i unutra nagurat aktivan ugljen da upije miris

Možete mi preporučit koji bi mi ventilatori bili najbolji za moj ormarić ( dužine 106 , širine 51 )
I koliko komada, za ulaz i izlaz zraka?

Ako ima ko neku fiks ideju dobru il koj savjet nebude mi bilo žao

:)
 

Prilozi

  • F9F8B624-B026-416F-9B9C-8E0D63EB9B98.jpeg
    F9F8B624-B026-416F-9B9C-8E0D63EB9B98.jpeg
    214,2 KB · Pregleda: 45
  • 55F30B87-5FBD-4FC2-A24B-448099D9B571.jpeg
    55F30B87-5FBD-4FC2-A24B-448099D9B571.jpeg
    287 KB · Pregleda: 46

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Dobro došla na forum, pravo i jedino mjesto za ovakve avanture, glupih pitanja nema samo su neka već odgovorena (n-puta) pa narod zna biti malo nervozan oko toga.
najvažniji podforum od svih
https://www.vutra.org/forums/obrazovanje.8/

i par korisnih tema u kojima ima više manje sve opisano:

https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
https://www.vutra.org/threads/zemlja.9972/
https://www.vutra.org/threads/led-light-emitiong-diode-led-vs-hid.1074/
https://www.vutra.org/threads/led-sijalice-žarulje-e27.17178/
https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/

Za taj ormarić (to je mini bar ako me oči ne varaju 100*50*60) treba ti 5-10 običnih Led Žarulja + grla, 2-3 PC ventilatora, 1-2 timera, 1-2 ispravljača (nekad mogu i punjači za mob proći), 1 produžni kabel sa 3-5 utičnica, pitar, zemlja, sjemenke....
Sve se to pospaja za 2-3 sata
Alu folija nije potrebna i može stvarati problem, bolje sve obojati u mat bijelo.

bez prigušivača lampa eksplodirat
prije da se ne može upaliti nego da će eksplodirati, ali to nema veze sa običnim e27 žaruljama.
ugljen da upije miris
ako ti je miris problem onda ovi pc ventići što sam spomenuo ne igraju, treba ti prava turbina, onda se javlja problem buke, ako je box npr. unutar spavaće sobe nećeš baš mirno spavati....


eto za početak toliko
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Joj joj joj... odmah me jeza i nervoza provozaju... imam vec profi deformaciju da kada vidim ormar poludim... sto seljenje sto prebacivanje... kemijanje konstantno... u zivotu nisam kupio Grow Box a godina uzgoja se nakupilo... sada ga tek nebih nikada kupio... igranje... @marlbora slusaj ovu generaciju ledasa koji su ti pisali i neces pozaliti... znaju ljudi o cemu pisu... DOBRODOSLA...
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
U konkretnom slučaju po tome što ormar već ima a box treba kupiti, što je nekakvo dodatno financijsko opterećenje. Čemu dodatna investicija ako nikad prije nije biljku uzgojila? Koji vrag će joj box ako za dva mjeseca skuži da to nije za nju? Za start ništa preko kartonske kutije ne treba, a kasnije... koliko para toliko muzike.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Sta vrijedi ako ima drveni ormar jer u taj ormar isto tako treba uloziti koju kunu da bi to bilo donekle kako treba,jer ako nece sloziti kako treba nece ni uzgojiti nista kako treba i onda ce odustati od growanja misleci kako je sve dobro napravila i kako ona nije za to a nema pojma da mozda to nije bilo do nje,vec do lose slozenog ormara. Hot spotova,ulaska svijetla,lose rijesene ventilacije i ne znam ni ja cega vise ne!
Čemu dodatna investicija ako nikad prije nije biljku uzgojila?
Ako ces tako gledati onda netreba ni pocinjati grow jer u sve treba uloziti novce,ako neces uloziti onda neces ni dobiti nista ;)
Za start ništa preko kartonske kutije ne treba
Ma super je kartonska kutija,za kucu zapaliti idealna...
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
svaditi će mo se bez veze, previše su nam različiti pogledi na grow,
Nemamo se sta svadjati,opusteno samo :)
Ako vec ulazis u neku raspravu onda je i zavrsi jer u zadnje vrijeme dosta ima prica bez pokrica,sve neki pro groweri navalili na forumu sa cudnim preporukama. Mozda i ja grijesim da je box bolji od drvenog ormara zato i vodimo razgovore na forumu i na tebi je da pokazes da sam ja nisam u pravu
A davati nekome preporuke da growa u kartonskoj kutiji je krajnje neozbiljno ;)
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
na tebi je da pokazes da sam ja nisam u pravu
naprotiv druže, problem je što svi jednim djelom jesmo i nismo u pravu. Bespredmetno je voditi razgovore oko toga što je bolje. Da li je bolji Fender ili Gibson, Audi ili Mercedes, jesu li ljepše crne ili plave, puno toga je samo stvar osobnog ukusa, nekakvih navika, predznanja, iskustva, sami grow je nešto kao seks, svi o njemu pričaju ali tek kad probaš znaš o čemu se priča.
sve neki pro groweri navalili na forumu sa cudnim preporukama
istina ima i toga i to puno, možda i previše, ali dok svi imaju slobodu pisati po skoro cijelome forumu tu nema spasa
A davati nekome preporuke da growa u kartonskoj kutiji je krajnje neozbiljno ;)
slažem se, taj komentar je krajnje neprimjeren, sarkazam se teško može pročitati, a ja sam seljak za smajliće....

ma u biti pobriši svo ovo trkeljanje, eto još smo jednu temu uspili zagaditi do bola

@PowerSeed to joj je minibar neki (po škarama se kuži) znači dubina oko 60
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Nekada nije stvar ni u grow boxovima od 5000 eura... i to ne nekada... prstom ukljucis na on i prst u nos... dodes za 3 mjeseca pa uberes i tako... Svakom svoje naravno pa tvoj je box... za te pare sa kojim bi netko kupio box ja ga napravim duplo veceg, po svom prostoru ( moze i sa 358 kutova i lomova...)... tako da opet mislim da su nepotrebni komentari pali... to je sve do volje i znanja... niti jedan od tih navedenih boxova nije los i u tome je stvar...a vi gospodo ukoliko se odlucite obratite se slobodno u pp pa da ga sklepamo najjeftinije a opet dovoljno dobro za uzgoj...