Brainč's domaja (250W)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
b r a i n c h i p je napisao(la):
Nisam maznuo sa stupa ako na to mislis :icon_lol: Dao starome neki frend sto se bavi rasvjetom. On je to mislio sebi stavit ispred garaze, pa je zabrijao da mu je prevelik, i tako je skupljao prasinu dok ga ja nisam pobrao. Nemam pojma di bi se inace moglo nabavit.

Reflektori (razni) se mogu nabaviti u svakoj prodavnici (bolje opremljenoj) el.
Ima reflektora po 150€ !!!! Obicno sto su veci i skuplji su :icon_lol:
Bas kad si spomenuo ulicnu rasvjetu.... :icon_lol: meni se po glavi vrzmale svakakve stvari... Kod nas, kad su "sredjivali" rasvjetu (ofarbali bandere itd itd.... ono sredili malo grad) i mnogo puta mi je palo na pamet, da negdje "odkinem" ili nekom platim (ima sad, zalosno ali istina, dzankija ko blata... svaki ce ti za 20€ (samo mu daj alat) i sve će ti skinuti.... Ali sto su postavili dobre reflektore i sijalice, to je cudo majke mi..... pravo cudo....
Jednom prolazim pored zgrade (svoje) i sad ima kao kroz zgradu da bi se izaslo na drugu stranu. Na toj strani mi je prozor, i tu sam ja, i najvise se tu i pusi... kad jednom prolazim i vidim odmah pored trotoara, neko zbunje, i vidim list vuve, fino... prvo nisam mogao vjerovati, kasnije pridjem malo bolje, kad imam sta da vidim :icon_lol: biljka nekih 50-60cm rega raste, oko nje ono nekog zbunja i vidim rega raste.... sjebo se, nisam mogao vjerovati (nema cvjetove, ali se razvila extra dobro), ljeto je bilo... Tad sam imao nesto svoje u kuci, i nesto vani u vikendici posadjeno, tako da ovu nisam dirao... Pricam ovom haveru i cudimo se zajedno, kako je moglo... kaze on pa sta, koliko samo smo sjemena bacili sa prozora, morala je jedna se "primiti", (ali on zna samo pusiti, nista vise i da vuva raste u zemlji... :icon_lol:) kad preko puta nekih par metara tu stajala bandera oduvjek ono, samo sto su je sredili ofarbali kao sve (da budu iste lafo) i stavili rasvjetu... ta biljka je imala bolje uslove nego ijedna kod mene u kuci!!! Preko dana je rasla na suncu (mjesto gdje skoro do kraja sunce udara) i za par sati pocne je "pucati" rasvjeta koja ima zuti spektar (koje su sijalice, neam pojma, mozda ako nekad skinem jedan, heheh pa cu vam javiti) ali to udara nevjerovatno... ispocetka sam bio 100% siguran da je hps 1 000W ali kasnije kontam (puno je tooo para ba.... ali kad vidis reflektore koji ISTI u radnji kostaju oko 160€ ee onda se zapitas.... i da se vratim biljci, (mislim da sam jednom o ovome i pricao ovdje) tako je biljka bila rasla i rasla dok nije "izvirila" fino iz zbunja, al' sto je cudno, kako se razgranala tako???? ono, sva je u zbunju bila, i kad je prerasla zbunje, jedan dan.... zip i neeema jeee (a gledao je ja danima sa prozora), nekom sam sigurno reko i taj odsjeko je, ali nista od nje nije imao jer ni jednog cvijeta nije imala....!!!! Nek se dobro "napuši", ko god je skino
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Koja inspiracija za post.. Trebo si zavezat tu biljku lst-om da ne preraste žbunje pa ju nitko nebi vidio..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
eh, znam na kraju sta sam trebao.... jebi ga.... zao mi je... mislim haj da je taj neko imao sta od nje, pa haj... nasao je .... ali nista nije imao... ne vjerujem da je ostavio kod sebe da nastavi rast. Jer ja ne poznajem nek grower-e u mom gradu...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Kazeš šteta sad trošiti film? :icon_lol:
Ma ovo je samo zbog updatea, raja voli :costumed-smiley-027
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kristali i po liscu? Vec? Bice to nesto dobro cini mi se :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ooooo profi fotograf???? hehehhhe ma boli tebe.... ono sto se tebi "muti" pred očima dok slikaš (kad se našiljiš naravno) objektiv to sredi :) hehehehhe LOLčina sviju mi....
hehehehehe šala naravno....

Ja ima mikroskop, samo trebam mu zalemiti zice, da bi se lampa ona upalila, inače dobar, dao si mi extra ideju da pogledam kako izgledaju pod mikroskopom..... :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Evo dosao je i taj dan, danas je pala berba. Evo kako su biljke izgledale u svojim zadnjim minutama :)
Neki od vrhova:


Ja cu velike, ti ces male...


Mašala


Improvizirana 'sušara' :icon_lol:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Za kraj:
new3tu9.jpg
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Brain? Koristis lak za nokte i imas duge nokte? Nije moje da ti kazem da je to malo cudno... ali sta ces, svako ima neka interesovanja. ROFL

Extra je ispalo :) A ovaj natpis vutra.org je mnogo dobar... mogao bi da se ikoristi kao neki logo za sajt lili tako nest.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.