Brain Sync???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
znam da je muzika u pitanju al s obzirom da ima neka ''specijalna'' svojstva koja navodno utichu na um,odluchih da ovaj thread otvorim ovde..

evo skinuo pre neki dan brain sync super pack,i nameravam da pochnem sa seansama,ali pre toga imam par pitanja.. (imam osecaj da ce weedran imati shta da kazhe na ovu temu):icon_lol:
kao shto rekoh,skinuo sam sa neta to ali me je na neki nachin strah experimentisati bez dodatnih informacija (mozhda sam samo paranoichan)..ti bitovi shto se chuju u pozadini zvuche mi nekako hipnotichki,a zar hipnoza nije stanje u kojem se u podsvest mozhe ''instalirati'' bilo koje uverenje,mishljenje i slichno??to mi se ne svidja..:eek:hno:
druga stvar je shto na omotu pishe da iz korena menja uverenja i shta ti ja znam,a to mi je sve povezano sa hipnozom..ako u ovu salatu josh dodamo subliminarne poruke nastaje urnebes..
ne znam da li je u pitanju moja paranoja,ali vec neko vreme se dvoumim i to me je navelo da poslusham i vashe mishljenje..mozhda je neko od vas vec imao iskustva??
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
JA sam malo eksperimentirao s i doserom i neke efekte i ejsam osjetio ali to je bilo premalo da bi se od placeba odvojilo.
A što se tiče kontrole uma putem ovih stvari čuj to teško da će ti neko reć da ili ne ali rekao bih da je to možda ipak previše paranoično, a sad odluka je na tebi.

Javi efekte kakve budeš dobijao, skroz me zanima
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Nisam baš nešto posebno to proučavao, ali uglavnom samo ime govori svrhu "brain sync" i u tome je cjela poanta. Kad slušaš na stereo slušalice te posebno napravljene zvukove, (mogu biti i u obliku ambiental produkcija), fora je u tome šta balansira rad mozga, znači da cjeli mozak radi optimalno i ujednačeno - a to nije slučaj u svakodnevnom životu.

A što se tiće ovih idosera i hipno sugestivnih audio stvari, to je već drugačija priča, zapravo koriste istu tehnologiju ali drugačije frekvencije u cilju postizanja točno odreženih stanja uma, a da to nije nužno relaksacija i ujednačavanje rada mozga... upitno je koliko je to djelotvorno ali tako teorija kaže.
I da, to je programiranje uma, ali kako god to stašno zvučilo, um se ionako programira cjelo vrijeme iz svih izvora oko nas i u nama.. tako da nemora nužno biti štetno ovo programiranje pomoću zvučnih frekvencija i sugestivnih poruka... može imati pozitivan efekt. I kao svo ostalo znanje i tehnike - može se koristiti u dobre svrhe i u loše.

Ja sam trenutno u fazi DEprogramiranja od svega, tako da nisam baš zainteresiran za ovo. Slušao sam par brain sync ambiental produkcija i lijepo opusti čovjeka.
Svaki zvuk, svaka frekvencija i vibracija ima određeni učinak na čovjeka.

I npr. death metal nije nužno uvijek negativna stvar od koje se čovjek mora što dalje držati. Kad je čovjek frustriran i pun negativnih emocija koje zbog određenih razloga zadržava u sebi, glazba kao death metal može imati djelovanje kao lijek jer radi sync sa tim emocijama u nama i pomaže da ih se riješimo... a s druge starane, ako smo u stanju mira i blaženstva, takve frekvencije će nas spustiti u negativu.
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Paranoji nema mjesta, brain sync , hipnoza i uopce terapija muzikom moze ti samo dobro donijeti, i ne sumnjaj u djelotvornost. No dopusti da ti objasnim neke stvari da ne bi i dalje bio u zabludi. Hipnoza nema veze sa brain washing i ostalim pojmovima koji se odnose na kompletnu promjenu covjekovog razmisljanja, tj. kako se to laicki kaze, okretanje za 180 stupnjeva :) Kada se govori o hipnozi, termin programiranje/instaliranje misli koristi se samo da bi se priblizno docaralo sta se ustvari desava. Hipnoza je posebno stanje mozga prilikom kojeg si ti otvoren za usvajanje poruka koje se urezuju u tvoju podsvjest. Ono sto je veoma vazno, je to da je nemoguce usvojiti onu poruku sa kojom se ti ne bi u svjesnom stanju slozio. Takoder nemoguce je nekoga hipnotisati osim ako on to ne zeli. Znaci, cjelokupan se proces odvija samo tvojom voljom i zeljom.
Da pojednostavnim, recimo da ti netko prilikom hipnoze pokusa nametnuti zelju da ozlijedis nekoga. Ako se poruka hipnotizera protivi tvojim moralnim nacelima, uopce nece utjecati na tebe i podsvjesno ces je odbaciti.
Savjetovala bih ti da se slobodno upustis u eksperimentiranje, i pronades ono sto ti se svida, od toga samo mozes imati koristi i bolje se osjecati, a i pomoci ce ti da prosiris svoje vidike i dati ti uvid u jednu potpuno drugu dimenziju
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
A sad neznam jel to spada pod hipnozu ali ako si ikad čula za nešto zvano mentalizam, vještina je koliko sam ja shvatio najviše primjena psihologije ali mogu se vrlo nevjerojatne stvari postići i među ostalom i stvari koje ljudi ne žele napraviti. Ali sad razmišljam to ipak nije direktno hipnoza vjerojatno. Pogledaj malo videje na youtubu Darrena Browna on je jedan od popularnijih koji to primjenjuje, ali on se još koristi i trikovi i svačime.
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Na pojam mentalizam sam naletila prije nekoliko dana na vutra forumu, do tada nisam znala za to. Trenutno sam u procesu istrazivanja i otkrivanja :)
 

TotalUnderground

Aktivan Član
03.11.2008
64
6
0
35
nisam dolazio na forum,nekoliko dana,bio jako zauzet..
odluchio sam da probam sa time pa da vidim shta se tu dogadja,pa shamane chucesh..;)
inache mislim da sam ovde negde chitao o nekom hipnozeru ili hipnotizeru (whatever) koji je choveka doveo do stanja gde nije mogao da vidi ni da chuje rodjenu cerku koja je stajala ispred njega i to pred masom ljudi dokazao tako shto joj je stavio papir iza ledja,i chovek chita kroz nju..
tako da mi je jasno da je hipnoza ipak neko stanje uma u koje se svashta mozhe ubaciti,pa zato pitam..
hvala na odgovorima.....:sun2: