Branimir Johnny Štulić

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Naravno, postujem ja njegove odluke zivotne i razumijem samo ne zelim i ne mogu da se prepustim ideji i cinjenici da nasa djeca rastu uz ovo zlo koje se danas slusa... kojekakve mice, cice i zorice su preuzele nase tlo i stvaraju bolesnu okolinu i drustvo. Samo velicina kao sto je Stulic bi mozda mogao da svojim textovima otjera demone.
Da, ja sam 1966 godište, slušao ga ko mlad i znao skoro sve pjesme napamet, i SVI ili skoro su znali i u isto se zaklinjali, čovjek znao svirati , čovjek je znao pjevai , i znao je prenjeti one neposredne primarne emocije duboke , smjestite o kontekst bivše Jugoslavije u kojoj si bio sretan kad si dobio kasetofon na 15 ti rođendan...:)
 

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
ne da radi, štanca :), ali...


" ali " je sasvim suvišno za sve Štulićeve fanove koji su pratili njegov rad od samih početaka. Naime ovo što on sada trenutno radi se mnogima ne svidja ali to je ustvari nešto što je oduvijek volio i želio da radi. Uvijek je obožavao sevdah. Šta više, njegov prvi bend se zvao " Balkan Svedah Band " i to objašnjava mnogo toga. On sada svira iskljucivo za sebe i svoju dusu.

I da, @grouchy , ovo jeste u suštini njegov " povratak " , to sam baš nedavno isto konstatovala. Ljudi od silne želje i potrebe da ga ponovo vide i čuju uopšte ne primjećuju da se on ustvari vratio na sebi svojstven nacin. Tu je, svira, pjeva, obradjuje ali tu je. Ovo je najbolji nacin na koji se on sada jos moze vratiti jer sumnjam da je on sposoban sada tu popeti se na binu i odsvirati koncert od 3 sata. Ovako je najbolje i za njega i za sve fanove. Jedino sto meni smeta jeste to sto je zabranio i ukinuo sve svoje pjesme sa youtube.
Medjutim i za to ima razlog, pretpostavljam da želi da se primjete ove nove stvari koje radi, mada tvrdi da je to sve maknuo jer je lošeg kvaliteta... ko će ga znati šta je u toj ludoj, staroj i prije svega nadprosijecno inteligentnoj glavi.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
a gle, Mahnita, i ja sam odrastala uz Azru, još uvijek znam sve pjesme napamet i imam sve ploče...

svejedno, nemoj se ljutiti :), ali nije mi privlačno ni uhu ni umu, ja sam sve ove godine na njegovim starim pjesmama...
i nije da ne volim ponekad poslušati pravi sevdah ili obradu, još bolje

drago je meni da on svira za dušu i virtualnu publiku, a da napravi koncert ja bi se progurala u prve redove, pa makar dobila i laktom u glavu

ono što ja najviše volim kod njega je njegova poezija, iz koje konačno i proizlazi cijela njegova karizma, a to se izgubilo s Azrom

mogla bih vrlo lako povuć paralelu između Štulića i Bareta, obojica su poput modernih antičkih antijunaka

 
Poslednja izmena:

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
Morat cu promijeniti fotku avatara, svi misle da se uvijek ljutim :) Ma ne, samo iznosimo nasa misljenja i sto razlicitija to zanimljivija :)
No ne bih se slozila. AZRA je JOHNNY , ne moze se to izgubiti, dok je on tu u Azra je na ovaj ili onaj nacin samo ovisi o vremenu i mjestu. Recimo Graciju je napisao nakon nekog tuluma koji je trajao danima i gdje je fakat upoznao Graciju... krivo srastanje je napisao kada je pocelo kuhati i kada se pocelo shvatiti da Yuga onakva kakva je bila nece kao takva i opstati. Daleko od istine i nedeljni komentar je napusao i posvetio novinaru koji ga popljuvao kako nema talenta za muziku i td. i td. .... sta sada da nam kaze jos ??? Sam je rekao, svirao sam, pjevao, otvarao oci ljudima, ukazivao im ali nisu me slusali i sta ja sad tu jos da radim... a tako ti ga i dodje. Stoga radi ono sto iskljucivo njega zadovolhava... on se ustvari igra... ubija vrijeme...i zasluzio je to sa svoje 62 kuke :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Stulic je covjek koji je tijelom otisao, ali je dusom ostao na ovim prostorima.
Otisao je iz jednostavnog razloga - zato sto se nije pronasao ovde.
Nakon dugogodisnjeg lutanja po nasim prostorima pokusao je pronaci vlastitu svrhu na nekom drugom mjestu i shvatio da nigdje nije prispio.
Hoce to sa filozofima da se desi. Previse ici naprijed i zivjeti u buducnosti je opasna zamka iz koje se neki nikada ne iskobeljaju.
Vidio je da stvari mogu biti mnogo bolje od onoga sto trenutno jesu, generalno gledajuci, ali je takodje vidio i da se one tesko mogu maknuti sa mrtve tacke, kamo li da se poboljsaju.
Jos jedan covjek od krvi i mesa koji sebi nije vidio mjesto u zivotu. Ne sumnjam da bi pokusao nesto drugacije uraditi, da se moze vratiti vrijeme, ali bi opet bio isti covjek - nepripadajuci
Druga je stvar sta obozavatelji misle o njemu.
Neki zale za njim, neki su nastavili dalje bez njega, neki ga smatraju kukavicom, iz ko zna kakvih razloga.

Prirodno je da ga ljudi razlicito dozivljavaju. Revolucionar ce prepoznavati revoluciju u njegovim stihovima, zaljubljeni ce prepoznavati ljubav, ali za mene ce Stulic ostati vjecna zagonetka.
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Ali vremena kada je Johnny bio glavni i kada su izlazile njegove prve stvari su bila zakon u odnosu na danas...onda čovjek nije (toliko) čovjeku vuk bio, danas , a znate i sami....:)
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Džoniju ne zamjerim što je otišao, da je ostao njegova bi muzika danas i ovdje najvjerovatnije bila manje vrijedna od onoga što rade Amadeus i ti takvi bendovi. Zamjerim mu što sve one koji su ipak ostali ovdje smatra nekako manje vrijednima. Njegove stvari slušam često, ali što se njega tiče, mislim da je ono o čemu je pjevao trebao u praksi pokazati ovdje a ne u zemlji lala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
E pa Johnny nije ratnik, on je pjesnik i pripovjedac. I zar nije logicno da je zemlja lala, njegova zemlja. Jo i filozofiranje, to je nas Johnny a uostalom ko smo mi da mu sudumo.
 
Poslednja izmena: