Branje jestivih gljiva

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
753
4.681
163
I mislio sam da je ona zbog lijepe "haljinice" kako kaze ona pjesma ali mi je bilo cudno jer koliko se sjecam je otrovna. Bas sam sad cito o njoj. Kazu da se moze jest s oguljenom korom klobuka, to crveno jel, ali se mora prokuhat u vodi oko 10 minuta i to vazi za mlađe primjerke. Kod starijih otrov pređe u meso. Kazu i da je smrtonosna doza za muskarce 15 klobuka, zanimljivo

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
753
4.681
163
fly agaric, da, nije za zahebanciju no ako se zna sto se radi vrlo je pozitivna i plodonosna...gljiva sveti gral kako ju još zovu, gljiva spoznaje....
Morat cu je probat ali od nekog tko zna dobro pripremit. Kazu da je i shamani koriste, volio bi se i odvojit od sebe sa shamanom da upoznam malo bolje sebe.

Meri nije muskarac :))
Al puna ih je suma i to bas veliki primjerci :)
Pogledajte prilog 299459
Samo kad ju ne prokuha ili? :lol:
Lijepo izgleda i bas je upadljiva, ne znam jel ih ima kod nas. Morat cu prosetat sumom i ubrat koju ako naletim.:)

• Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutrajojo and Badi

huana.meri

Aktivan Član
Poznanik Foruma
30.11.2010
1.028
6.367
258
nisam muskarac? nisam znao to...:)
gastronomski pogled na muharu je da se smiju samo mladi primjerci koristiti, i to meso ispod šešira i stapka, jer u razvijenijim primjercima toxin koji je u šeširu, na samoj kozici crvenoj i u njoj, polako pređe u meso prema dole, pa moze izazvati nelagode, mučnine, sranja...
samo sam čitao da u zagori dalm. rijetki ovu gljivu jedu, spremaju...
inaće se koristi za neka spiritualna iskustva i to joj je glavna namjena...
čim ima fly u imenu odma me zanima sta je pa sam zato i naoružan sad....
:)
vrlo je vazno termički obraditi šešire kad se osuse da se sto veci postotak toxina razbije i prebaci molekularno u muscumol, jer ako preko 50 posto toxina ostane u izvornom obliku bude nelagoda....

huana.meri

Aktivan Član
Poznanik Foruma
30.11.2010
1.028
6.367
258
nebrigajte ljudi, netrcim nikamo, naoružan jesm, sad samo ponavljanje gradiva starog za svaki slučaj i za koji dan, tjedan, idemo prvi put, :)....
neću dozvolit da obavim ofrlje nesto, idemo bas po ps-u....
loša su isustva uglavnom posljedica loše pripreme, konzumacija sirovih sušenih šeširića i sl....
mi ćemo ili neki tinkt uraditi, ili zapeći par komada da imamo za čips, što je kao najlošija obrada jel, a mislim si i kajganicu zafrljit nekaku mozda, mislim prvo na tavici ispeć malo šešire, popeć polagano, pa zalit jajima i finiširat....
ima načina koliko i oblaka...:)

Cupcupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
1.037
7.966
258

Pročitaj, dobra je knjiga i nije skupa da je naručiš, Meri :)

huana.meri

Aktivan Član
Poznanik Foruma
30.11.2010
1.028
6.367
258
nisam uspio kreker suho dobit na zraku vani, sad sam ih stavio u rernu malo otprtu na 50 C, neke su strunile pa sam odlučio ubrzat....
:razvaljen::

• Sviđa mi se
Reactions: Badi

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
753
4.681
163
Ekipa jel zna netko jesu ovo gljive? Sad sam googlo malo i naletim na objavu di je covjek naletio na gljive teske par kg, puhare. Pa me zanima jel to to? :D
301409
301410
301411
301412
Naiso sam na 3 ovako velike i ima par malih. Ugl radi se o placu kojeg sam jucer kupio, plac je zarasto i nije odrzavan 20 godina, znaci sikara, pun je bagremova, mladih orasa i bazge. Nije u šumi