Branje jestivih gljiva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ko kaze da je sezona gotova
Zaista nije gotova... A to je zbog ovog vremena... Nakupih i ja nekoliko, ali ne slikam.

Ajd' na stranu to sto nisam neki gljivar, niti poznam mnogo vrsta, nego, jednostavno nemam taj "filing" da ja, kao nesto slikam.
Jbg, ne ide mi i sta da kazem...
Ne zamjerite. (inace, ljubitelj sam vrganja, ovi stariji na forumu to vec znaju :) )
:smoke:

:vutra:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Sad ce one, koji dan je u pitanju. Vlazno je zadnjih dana.
Pa da, i meni je palo na pamet. Poznajem ove šume, nisam gljivar, ali znam da tu moraju biti. I ja mislim da su u pitanju dani. (dva tri dana, otići ću opet, samo da budem siguran)

sta si navalio na smrcke toliko, su bas tako ukusne ili sta?
nesto drugo sam teo, tartufi, jel rastu oni u plavnim, polumocvarnim sumama?
I ti Štrumpfe ideš na visoko... čuj, ti bi tartufe? I tata bi sine... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kako sam navalio :D meni su ukusne velika vecina jestivih gljiva, pa i smrcak koji je vecini delikates :)
Moram se i ja organizovati malo ovih dana :)
Bas vala strumfe :) pucas na visoko, a di su ti obučeni psi za trazenje, ili mislis kopati onako nasumice :)
Mislim da ne rastu po takvim sumama. Ne vjerujem da ce hrast i bukva bas u mocvaru, al one se najvise vezu za hrast. Poznajem tipa sto ih skuplja po Fruskoj gori.

Al odosmo u of u pi ma :D
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Mislim da ne rastu po takvim sumama. Ne vjerujem da ce hrast i bukva bas u mocvaru, al one se najvise vezu za hrast.
znaci dobro sam predpostavio, mada ima hrasta pomalo kod mene u tim sumama, medj topolama, vrbama i jos kojecemu...
e sad, zasto sam pitao, kupilo njih par te pse "tartufare" i vozaju se po okolini camcima i onda izlaze na (polu)ostrva kad se povuce voda i ceprkaju tamo.
bice da ih ima ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
znaci dobro sam predpostavio, mada ima hrasta pomalo kod mene u tim sumama, medj topolama, vrbama i jos kojecemu...
e sad, zasto sam pitao, kupilo njih par te pse "tartufare" i vozaju se po okolini camcima i onda izlaze na (polu)ostrva kad se povuce voda i ceprkaju tamo.
bice da ih ima ;)
Tartufa ima po Slavonskim i Vojvođanskim šumama na bacanje, samo što se ne zna. Gdje god prirodno raste hrast lužnjak, velike su šanse da ima i tartufa, i tko ima psa sigurno će ih naći od sredine jeseni pa do nove godine.