Branje sa korenom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
--------------------------------------------------------------------------------

Citat iz priručnika sa ove strane.
,,Kada ste procenili da je faza cvetanja zavrsena mozete konacno ubrati plodove svoga truda.Najbolje je ako mozete da izvadite celu biljku i da je okacite naopako(koren gore),,???.
Jel ovo proverena informacija?I ako je zašto se to tako radi šta ima u korenu.
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
ne misli se da izvadis cijelu biljku sa korjenom nego da dio di je bio korjen okrenes prema gore, a vrh biljke prema dole.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
U pitanju su nijanse.Sa ili bez korena ako je biljka dobra bice dobri plodovi,a ako nije mozes da okacis sta hoces i kako hoces dzaba ti. :)

Ja sam licno pre kad sam imao mogucnosti vadio sa korenom i okretao,ubedjen da ce biljka prakticno biti "ziva" jos neko vreme,doduse kratko.Posto mnogi indoor groweri pred branje ostave biljku u mraku dan,dva,ja sam kontao da ako ostavim koren i okacim biljku u mrak mogu da postignem slican efekat.Da li ovo zaista ima smisla ili ne,ja ne mogu da tvrdim.Ali sigurno mogu da tvrdim da ako je genetika dobra i ako je biljka dobro odgojena cinjenica da se cupa sa korenom ili bez korena ne znaci puno.Cak se moze reci da ne znaci nista.Tako da od volje vam. :) Znam samo da je lakse bez korena. :))
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ako želiš pušiti komadiće zemlje i pijeska koji se zaljepe za vrhove dok ju okreneš zajedno s korjenom - samo naprijed!
vađenje biljke iz zemlje s korjenom i takvo sušenje nema baš nekog smisla...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bozga ne lupaj gluposti
to što ti ne znaš kako se to radi nije razlog da lupetaš
i kada je ubereš biljka živi neko vrijeme
zato se i suši u mraku da se ne razlaže hormon cvjetanja

a sa korjenom ili bez to je stvar ličnog tripa i načina
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
hehe :icon_mrgreen:

balcan a kaj ti lupetaš?
kakav je to hormon cvjetanja? kak se to zove?
zar se ne suši u mračnom i suhom mjestu tako da se THC ne degradira zbog onih "UV zraka", da biljka shvati da je gotova i prestane rasti, te da bude suho tako da je spremna za upotrebu vrlo brzo i da ne ne pljesnivi niti da više apsorbira vodu već da dehidrira.
stoga, ne vidim nikakvu povezanost s hormonom cvjetanja niti uloge korjena u tome svemu.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
zato imaš odličan outdoor :thewave::ludaci_lol:

jel imaš ti predstavu šta je okidač za cvjetanje ?i što se tu dešava ?čemu služi smola biljci?

mrak jel :ludaci_lol:

što mi bi da pomislim da ćeš shvatiti što sam rekao
ali dobar si ti momak pa ćeš shvatiti,ima kad

e da ne kapiraš ni čemu korijen služi nakon branja ?

u al će da padne diktat iz matematike
 
13.09.2008
7
0
0
44
zadnjih 2 tjedna prije zavrsetka ju uberes,i odrzavas na zivotu tako da joj spricas korijen vodom,u mracnoj prostoriji,tako ona stvara vise smole jer se ona sa tom smolom zapravo brani od opasnosti,
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Aha...vidiš nisam to znao, a jel to pumpicom onom ručnom
ili uzmeš veliku špricu od 200L,napumpaš joj tlak i ostaviš neka radi?? (možda spojiti
na akumulator??):watchplant:

A u toj vodi ima puno hranjiva jel i ona
sigurno od toga nabubri,ne od činjenice da je voda ušla kroz
korijen i da tera tu vodu gore pa se biljka
brani tako da luči smola, i onda se ona sva sljepi
tako da voda više nemože unutra?!

Pa ima smisla kad malo bolje razmisliš..mnogo smisla...da da :bong7bp:

:maryjane:
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
ma šta s vodom n pumpicu, ja to s UHU ljepilom, pa se cijeli izljepiš. netrebaš niti lizat ljepilo na rizlu kad motaš, samo malo bolje stisneš i to je to, a i ljepilo ljepo puca kad ga zapališ
hit
 

greenmengace

Aktivan Član
20.09.2007
135
3
0
34
Garinco je napisao(la):
--------------------------------------------------------------------------------

Citat iz priručnika sa ove strane.
,,Kada ste procenili da je faza cvetanja zavrsena mozete konacno ubrati plodove svoga truda.Najbolje je ako mozete da izvadite celu biljku i da je okacite naopako(koren gore),,???.
Jel ovo proverena informacija?I ako je zašto se to tako radi šta ima u korenu.

koren se stavati naopako ....da bi sve snaga biljke ude u vutre....ovo sve pise na foruma ....moras se potruditi i sve da nadzes:thumb: