Brošura - molim komentare

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bok svima. Evo, neki dan mi sestra ulazi sa ovom brošurom u sobu. Dobila ju u Rijeci u TowerCentru. Evo vam slike, sorry nije mi se dalo skenirati:




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Neka mi sad netko objasni odakle njima ovi mutavi podaci???
Tipičan udarac na maloljetnike umjesto da ih obrazuju oni seru po nečemu što će kasnije kod istih maloljetnika dovesti do uporabe marihuane iz razloga što ova brošura, po meni, je needukativno napisana.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
majko mila koje laži, ali baš namjerne dezinformativne laži, izmišljotine. ... a onaj dio teksta koji nije čista izmišljotina su podaci proizašli iz potpuno pogrešnih zaključaka ili nekih moralističkih političkih smjernica za život. To su zaključci tipa ono: mafijaš ubije drugog mafijaša ili je samo psihički poremečena osoba ali prije tog čina (ili 12 mjeseci prije tog čina) je popio sok od naranče... znači po njima bi logičan zaključak bio da je sok od naranče opasan, uzrokuje nasilje i ubojstva i poremečenost (koju je zapravo neki lik imao od rođenja). I trpaju sve vu konzumente u grupu ljudi sklonih kriminalu a zapravo ih samo država čini kriminalcima regulativom zakona.
Čitav spektar mentaliteta društva puši marihuanu, a ovi su sasvim sigurno za svoju analizu uzeli onaj dio društva koji je skloniji kriminalu i problemima nevezano uz vu, čista pseudoznanost, tim principom se može dokazati bilo što se zamisli. Ili npr. ovo da je 60% ispitanika povezanih uz nasilje izjavilo da su pušili vu, a te ispitanike su sigurno našli u zatvorima ili centirma za maloljetničke delikvencije... uglavnom kod poremečenih ljudi s ulice povezanih s bandama i tome slično. Nemoš tako uzimat statičke podatke i predstavljat ih kao objektivne analize.

Manipulacija podacima (potpuno pogrešna logika zaključivanja oko uzroka i posljedice) umješana sa čistokrivnim lažima (npr. onaj podatak od 50% smanjenja konzumenata u americi zbog uspješne kampanje, laž, blijuni dolara su potrošeni za nikakav rezultat i broj konzumenata svake godine raste), ali neobrazovani ljudi će popušit te njihove propagande i zaključke i ove brojke u postocima koje su u potpunosti izmišljene ili bazirane na pseudoznanosti. Ne rade s time štetu onima koji ne puše (osim dovođenja u zabludu), ali rade štetu nama koji se borimo za legalizaciju, i oni igraju prljavo kako je to oduvijek politika radila.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A što se tu ima komentirati...To je klasična propaganda,ali i dokaz koliko smo zaostali.Dok u cijelom svijetu ljudi masovno otvaraju oči,kod nas je tek počelo zasljepljivanje.Mladi i onako više ne konzumiraju cannabis,jer im je kemija dostupnija i jeftinija,a o alkoholu da ne pričamo...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne rade s time štetu onima koji ne puše (osim dovođenja u zabludu), ali rade štetu nama koji se borimo za legalizaciju, i oni igraju prljavo kako je to oduvijek politika radila.

Problem u ovome je da oni igraju prljavo i u tome uspjevaju! Uzimaju podatke iz 2000.-te godine i daju postotke koje nigdje nemožeš provjeriti.
Ja sam se puno educirao o marihuani, svim njezinim oblicima i vrstama, kao i raznim pripravcima od nje. Sagledao sam i lošu stranu i dobru stranu tako da me ovi netočni podaci ne zabrinjavaju.

A priče da se po Amsterdamu zatvaraju coffe shopovi je najveća laž od svih. Amsterdam sam posjetio u 10 mjesecu prošle godine i coffe shopova ima isto toliko koliko i prijašnjih godina (izuzetak su oni koji su jednostavno propali jer se ne nalaze kod glavnih trgova). Ni u jednom coffe shopu mi nisu znali odgovoriti na pitanje da li ih vlada želi zatvoriti. Oni jako dobro znaju da zbog dekriminalizacije imaju turističku sezonu 12 mjeseci u godini i kad bi vlada bila za to da se ilegalizira marihuana koja je već skoro 50 godina dopuštena, Nizozemci bi prosvjedovali 100%!!
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
A ok onda, več sam se pobojao da je to neka ozbiljna organizacija napravila. Pogledal sam malo i ostale publikacije koje objavljuju i koje pišu njihovi članovi i mislim da im je to odušak di sve svale na marihuanu, jer oni za svoju ovisničku sudbinu nisu krivi naravno, pa im je malo lakše. Činjenice ih nažalost ne zanimaju a najjadnije od svega je što izmišljaju podatke.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Tko god je napisao ovu brošuru je u službi sistema. :icon_lol:
Pa i alkohol oduzima živote svaki vikend na cestama, pa se i dalje pije...
Nek' autor prvo nauči osnove o kanabisu (ako uopće zna što je kanabis) pa neka pita ovdje dežurne, dobiti će točne odgovore, a ne ove izmišljotine i lažna istraživanja.
Keep it unreal!
Boz :sun2:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Čim je neka institucija naravno da je odmah u službi sistema.
Neobrazovani i lažima podložan kadar nije ništa novo u HR! Nažalost.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Baš mi drago da je Weedran napisao odprilike iste stvari koje su meni pale na pamet pa ne moarm se mučit tipkarajući.
A te udruge za ovisnost ja ne znam šta je s njima, i tu kod mene ima jedna i isto šire dezinformacije, nervira me što se stalno pokušava okrivit za narkomaniju društvo, marihuana, ovo, ono i predstavit ih se kao žrtve a narkomaniju kao bolest, 99% krivnje snosi sam narkoman, niko mu nije ništa guro u vene, sam si je kriv što je bio glup i slaboga karaktera i nek se nosi s time.
Ako su narkomanija i alkoholizam bolest onda je i ljenost bolest, i mene se ne treba osuđivati jer sam ljena stoka ali ja nisam kriv ja sam bolestan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Ovdje se radi definitivno o masovnoj hipnozi. Ljudi gutaju sve jer misle, ono knjiga je napisana i to su sigurno napisali
stručnjaci koji znaju. Taj otac ili majka koji to pročita, a nikad nije probao konoplju ili pročitao o njoj povjerovat će sve što piše unutra.
Totalne gluposti. Nije možda taj autor kriv kolko je kriva farmaceutska, naftna, odjevna industrija koja pod svaku silu
želi da se konoplja zabrani jer bi to njima najviše štetilo, jer koliko znamo mi svi koji istražujemo
ovu prekrasnu biljku da se od nje može sve izrađivati, od organske plastike do svega.
I sigurno je taj autor dobre novce dobio da napiše obične laži.

Cijela ova civilizacija se sastoji od laži i pohlepe nekolicine odabranih koji sve nas masovno hipnotiziraju
osim nekih koji se budimo.. :)))

Spaliti treba sve te knjige i sve ostale knjige koje ne trebaju i šire dezinformacije.
Šteta jadnih drveta koji su se uništili da bi se ova laž napisala.
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
meni nes ne sljaka taj pdf.. trebo bi i posebnu temu za casopis.. samo su mogli bolju sliku na naslovnu stavit