Brojke Planete Zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Svakog sekunda pet ljudi se rodi a dvoje ljudi umre (troje gladnih usta svakog sekunda).

Ako stanovnistvo zemlje nastavi da se siri ovolikom brzinom zemlja ce biti naseljena:

Za 40 godina: 12 billiona
Za 80 godina: 24 biliona
Za 120 godina: 48 biliona

Zelite li da vidite nase trenutne brojke? Kliknite ovdje.

Dali postoji mogucnost da se nahrane tolike kolicine ljudskih bica?

Naravno. Naucnici su dokazali da uz pomoc tehnologije mi mozemo dosegnuti skoro jednu trecinu viska hrane. Medjutim i pored loseg stanja zemljoradnje u nerazvijenim drzavama nasi gladni stanovnici moraju da gladuju dok se hrana baca na sve strane. Filip Moris koji je najveci distributer hrane na svijetu zadrzava hranu i ne zeli da je proda po malim cijenama i po cijenu propasti (ovo ukljucuje i druge korporacije).

I naravno da li je moguce da jedemo manje?

Cetrnaesto godisnjak na spravama za disanje. Masno tkivo mu blokira disajne puteve. 118 kilograma.
img30.jpg



VODA je drugi neizbjezni sukob drzava sirom svijeta. Mi koristimo tolike kolicine vode da je na primjer Izrael presusivao sjevernu banku do te mijere da Palestinci imaju ogromnih problema da zadovolje ista dalje od pijenja. U Libiji voda je dva puta skuplja od goriva.

Cuveni RIPA efekat pokazuje kako ce zemlje (koje su blizu izviranja rijeka) da potamane ostatak stanovnistva nizvodno. Najsvjeziji slucaj ovakvog "politickog poduhvata" je Turska na rijekama Eufratis i Tigris.

Ukoliko zelite vise da naucite o Riparian Efektu:
http://www.ca.uky.edu/enri/pubs/enri109.pdf

multispeciesriparianbuff0bf.jpg
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Nisam NARCISOIDAN ali tako dete kod nas nema niti èe biti.Brate mi smo Balkanci ipak za braèu iz Amerike - Enciklopedija.Srbin nije nimalo tupav narod nego samodestruktivan.
Brate raðaju ih mame a dete lièi na majku dal si ti vidio takvu Srbkinju,Crno gorsku devojku.NEMA ILI JA BAREM NISAM VIDIO.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Istina je da sam ovo napiso naduvan ko truba ali sve je istina.
Lepe moje Balkanke
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Balkanci nikad nisu imali problema sa pretjeranim gojenjem ne naravno koliko ima zapad.

Nase djevojke stvarno drze do sebe mada ima tu i genetike. Ako generacija poslije generacije se deblja sve vise onda slijedeca generacija je sve deblja.

Na primjer ako je neko debeo zato sto mu je to u genima i da ga nije briga posto su svi njegovi debeli onda i njegova djeca ce biti debela, ali ako jedan uzme inicijativu da smrsa i njegova djeca posegnu za istim ciljem ko zna mozda se cijeli narastaj izlijeci gojaznost.

Isti slucaj je sa svim grijesima covjecjim. Svaka porodica ima neki feler i ako jedan pojedinac ucini nesto povodom toga to ce se odraziti na njegovu djecu takodje.

Mada psiholozi guraju cjelu stvar na porodicu i svakodnevno okruzenje ja licno smatram da je mnogo vise spiritualno i genetski.


Americki problem gojaznosti je dosjegao nevidjene rezultate. Dakako ja zivim na Floridi gdje se svi trude da budu mrsavi tako da i nisam okruzen debelima, ali siguran sam cim malo odem sjevernije medju snijegove...


Mada kao sto rekoh hrana nije problem posto nasi naucnisi sirom svijeta guraje sve granice moguce kad je u pitanju zemljoradnja. I sto je najbolje svi oni djele svoja iskustva sa svim drzavama svijeta. Medjutim naravno neke drzave nemaju novca za ovakve poduhvate ali barem ima neke nade...


Medjutim kad je voda u pitanju...hmm...sto rece jedan od mojih profesora: "Ljudi samo postuju novac i njihova sebicnost se jedino moze prelomiti novcanom sumom".

Mi smo racunali u skoli neke cijene vode sirom svijeta u bliskoj buducnosti i bogami bit ce blizu cijena goriva za nekih pedesetak godina.

Ko zna mozda opet neki rat bude i pola nas se potamani pa cemo imati dovoljno vode :)



::tojlet = sest Eura
 
Z

Zelena Akcija Zagreba

Guest
Da, mi Balkanci smo bas zakon. Isto tako smo i jedni od malo ljudi koji ceste peru pitkom vodom. ::gulp
 
08.11.2004
15
1
0
39
Vutragenjo:
"Za 40 godina: 12 billiona
Za 80 godina: 24 biliona
Za 120 godina: 48 biliona"

Verovatno si mislio milijardi, a napisao biliona. Bilion je velik broj.

Bilion: 1.000.000.000.000
Milijarda: 1.000.000.000
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
hteo bih da dodam nesto o gladnima a to je da sto se vise hrane proizvodi automatski dolazi do povecanog broja ljudi.i tako mi proizvodimo sve vise hrane da nahranimo gladne a populacija sve veca i tako u krug.sve dok covek bude izigravao boga bice i gladnih.veca proizvodnja hrane u americi ne znaci da ce se povecati broj ljudi u toj zemlji ali ce se povecati broj gladnih recimo u africi.jednostavno potrebna je kontrola radjanja ili prestanak proizvodnje viska hrane pa nek priroda ucini svoje nazalost tako gladni umiru ali tu se i zavrsava glad jer se onda resursi prilagodjavaju broku stanovnika
 
12.07.2005
41
9
0
43
www.erowid.org
Ne.
Apsolutno je pogresno na taj nacin razmisljati.
To bi bilo kao da kazes da bi se problem rasizma rijesio tako da pobijemo sve rasiste.
Karikiram, dakako.

Na ovom svijetu ima dovoljno resursa da bi se svi ljudi prehranjivali, no stvar je u tome sto nekim drzavama to ne odgovara, jer pokusavaju iz svega izvuci profit pa tako i iz patnji drugih ljudskih bica.
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
ne razmisljam ja na nacin da treba pobiti gladne nisi me razumeo ali jednostavno ako se populacija bude razvijala ovolikom brzinom nece biti dovoljno resursa jer zemlja nema kapaciteta za beskonacan broj ljudi.dakle sta ja hocu da kazem je kontrola radjanja.problem gladnih se nikako nece resiti proizvodnjom jos hrane jer proizvodnja hrane uslovljava povecanje broja ljudi na planeti zacaran krug.dakle poenta je da je zemlja prenaseljena i danas mozes cuti naucnike kako samo govore o danu kada ce koji resurs da nestane znas zemlja ima ogranicenja
 
12.07.2005
41
9
0
43
www.erowid.org
Sto nam samo dokazuje koliko je kapitalisticko drustveno uredjenje pokvareno i pogresno te apsolutno neadekvatno i kako, zapravo, mora umrijeti.

Hrane ima dovoljno za sve ljude, ali su ljudi jednostavno preglupi da bi to shvatili.

Bez nafte i ugljena se moze, ali bi to bila smrt za industrije koje se bave njima.

Inace, da zemlje g7 (g8) to zele, mogli bi bez ikakvih tegoba pomoci u rijesavanju problema gladi i siromastva.
Ali ne zele.
Nemaju nikakav profit od toga.
Gamad jedna neljudska...
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
zeleo bih da se slozim da ce ova civilizacija kao takva doziveti skori kraj.iako mnogi misle da je ova civilizacija u usponu ona je ustvari u slobodnom padu naruseni su svi zakoni prirode a kad se neki zakon prekrsi stigne te kazna na ovaj ili onaj nacin
 
29.10.2005
2
0
0
hemicar je napisao(la):
zeleo bih da se slozim da ce ova civilizacija kao takva doziveti skori kraj.iako mnogi misle da je ova civilizacija u usponu ona je ustvari u slobodnom padu naruseni su svi zakoni prirode a kad se neki zakon prekrsi stigne te kazna na ovaj ili onaj nacin

Meni se cini da se stvari bas i ne menjaju mnogo ni na gore ni na losije tj. ja bih izneo stav da istorija i ne postoji u tom kontinualnom smislu....
Kao ok ima mnogo vise ljudi danas nego pre sto godina, i nego pre hiljadu godina ali ima isto tako mnogo vise hrane, novca i resursa te je broj gladnih, bolesnih, i nesrecni otprilike isti... cini mi se da se samo pakovanje menja dok sustina ostaje ista... Mislim covek je i danas kao i u antici progonjen istim sumnjama, pitanjima i emocijama, jos uvek nije pobedio destruktivne nagone u sebi, samo je promenio nacin ubijanja... Kapiram da kao sto idemo ka globalizaciji u jednom trenutku cemo krenuti ka antiglobalizaciji tj. usitnjavanju onoga sto smo suvise ukrupnili... I jos poslednja stvar, znanje... danas je coveku ono mnogo dostupnije i ima ga "vise" ali s obziro da je mozak bombardovam milionima informacija dnevno on ima mehanizme koji brisu nebitne stvari i ne samo nebitne, vecina ode u nepovrat... Tako da covek opet nije mnogo obrazovaniji nego sto je nekada bio, a i ako jeste ocigledno nije mudriji a cemu znanje ako ga ne nedogradis i od informacije stvoris stav... Dakle nema kuge ali ima side, nema ropstva ali ima diskrimincije i "mirovnih" intervencija... samo se pakovanje menja
 
S

San Pedro de Peyote

Guest
...mada postojimo i mi, neki ljudi koji BEZ RAZLOGA volimo druge ljude...te onda se podsetim pjesmice...
"Kad bi SWI, ljudi na svetu, bas kao sva DECA na svetu..."
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
supervisor je napisao(la):
Meni se cini da se stvari bas i ne menjaju mnogo ni na gore ni na losije tj. ja bih izneo stav da istorija i ne postoji u tom kontinualnom smislu....
Kao ok ima mnogo vise ljudi danas nego pre sto godina, i nego pre hiljadu godina ali ima isto tako mnogo vise hrane, novca i resursa te je broj gladnih, bolesnih, i nesrecni otprilike isti... cini mi se da se samo pakovanje menja dok sustina ostaje ista... Mislim covek je i danas kao i u antici progonjen istim sumnjama, pitanjima i emocijama, jos uvek nije pobedio destruktivne nagone u sebi, samo je promenio nacin ubijanja... Kapiram da kao sto idemo ka globalizaciji u jednom trenutku cemo krenuti ka antiglobalizaciji tj. usitnjavanju onoga sto smo suvise ukrupnili... I jos poslednja stvar, znanje... danas je coveku ono mnogo dostupnije i ima ga "vise" ali s obziro da je mozak bombardovam milionima informacija dnevno on ima mehanizme koji brisu nebitne stvari i ne samo nebitne, vecina ode u nepovrat... Tako da covek opet nije mnogo obrazovaniji nego sto je nekada bio, a i ako jeste ocigledno nije mudriji a cemu znanje ako ga ne nedogradis i od informacije stvoris stav... Dakle nema kuge ali ima side, nema ropstva ali ima diskrimincije i "mirovnih" intervencija... samo se pakovanje menja

Ratatatira!
 

Slične teme

S
Odgovora
7
Pregleda
3K
San Pedro de Peyote
S