CFL Bruce Banner + Gorila

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.02.2022
23
72
11
Box: 80x80x150
Biljke: Bruce banner i Gorila
Pot: 20l Gnjojiva: plantela list i cvijet
Svjetlo: CFL po 7 kom na obe biljke (14)
Tretman: Super toping i lst
Zemlja: Potingen H + perlit
Temperature: Dnevna 20-24 nocna 17-20 uz vlagu od 30-40%

Pozdrav drugovi i drugarice. Evo mene i mog tek drugog growa i naravno uz to idu i novi problemi. Vec sad smo u 85 danu, tj 50 dan cvijetanja bannera, gorile oko 45. Na obe biljke je radjen super toping, na gorili je ipak ostala 1 glavna grana, ali na banneru su 2, naravno uz to i lst je radjen i sve je bilo kao iz bajke do neki dan. Biljke zalijevam svako 2-3 dana sa 2l vode i jedna tura je samo voda druga sa gnjojivom. 15 ml gnjojiva plantela sam davao, nakon nekog vremena prebacio se na 20 i sve je i dalje bilo super do neki dan. Kupio sam novo plantela gnjojivo (proizvodnja 11.07.2022 - staro bilo iz 2021) i mozda slucajno mozda ne, ali od tada su na banneru poceli listovi pomalo da zute kao sto vidite na slici. Dok sam to ucio naredna 2 zalijevanja sam dao samo vodu u nadi da je pregnjojenja ali zutilo se i dalje siri. Odlucio sam se da uradim ispiranje zemlje i to sam radio jucer ujutro, sinoc a evo i jutros zutilo se i dalje siri. Od pocetka toga do danas je vec proslo 7-8 dana ali zutilo ne prestaje (biljka se i dalje puni i masti poprilicno ok) ali listovi zute kako stari tako i mladi. Da bi belaj bio veci jutros sam uocio i da gorila poprima iste simptome. Citao sam teme o potencijalnim bolestima i nedostatcima u prehrani ali nisam bas prepoznao koji je slucaj kod mene u pitanju. Na pocetku su pocele pokazivati nedostatak kalcija i nakon prve doze kalcija situacija se popravila, od tada nikakavih problema nije bilo do nedavno. PH vrijednosti znam da su jako bitne ali do sada nisam mjerio niti u zemlji niti u vodi. U prilogu vam saljem slike biljaka(B-banner, G-gorila). Izvinjavam se ako sam nesto zaboravio napisati sve sto vas zanima vrlo rado cu vam objasniti. Svako misljenje je dobro doslo i hvala svima koji odvoje svoje vrijeme za rjesavanje moje problematike. :)

PS: Nisam zelio otvarati novu temu, ali ipak sam bio primoran jer sam gledao i citao druge teme i nisam basmogao prepoznati problem koji je 100% isti kao moj, pa sam se odlucio na ovaj korak.
 

Prilozi

  • B1.JPG
    B1.JPG
    503,5 KB · Pregleda: 79
  • B2.JPG
    B2.JPG
    568,9 KB · Pregleda: 80
  • B3.JPG
    B3.JPG
    741,1 KB · Pregleda: 80
  • G1.JPG
    G1.JPG
    357,9 KB · Pregleda: 74
  • G2.JPG
    G2.JPG
    433,2 KB · Pregleda: 76
  • G3.JPG
    G3.JPG
    745,4 KB · Pregleda: 82
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz
20.02.2022
23
72
11
Koje plantelino gnojivo ? Meni to izgleda kao PK manjak i cal/mag mozda i previse N ...ovak na prvu
Evo slika gnjojiva. I zaboravio sam napisati da sam do sada kod sve 3 biljke imao problem s cal, sve 3 su u prvih 15 dana pokazivale nedostatke i vec nakon prve doze situacija bi se vrati u normalu. Mag do sada nisam nikako davao ni jednoj.
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    212,5 KB · Pregleda: 5