B'stard's Outdoor test 1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Nije neki update vec vise da podijelim svoje zadovoljstvo razvojem biljke s vama. Nakon razocaranja zbog cupanja ona 2 muzjaka predivna dama mi je vratila osmijeh na lice svojim odlicnim napretkom. U svega 5-6 dana ko da se pretvorila u sasvim drugu biljku, dal je to zbog toga sto sam joj sibnuo dvaput postenu dozu gnojiva od koprive, il sto sam joj rasirio grane pa otvorio prolaz suncu, il se tek sad oporavila u potpunosti od presadivanja ili me voli kao sto ja nju pa daje sve od sebe da me utjesi zbog razocaranja sto sam imo zbog cupanja ne znam.
Slucajno sam mulac prije 3-4 dana otkinuo jednu lijepu granu, pokrpo sam izolir trakom i srecom cini se da nema nikakvih posljedica, vidi se na slici 2.
Cvijeta nekih 7-8 dana, s obzirom koliko se lijepo razgranala moglo bi bit poprilicno malih hedica posvuda.



Evo i druge, od djetinstva mi djelovala malo retardirano, imala neke izoblicene pocetne listove a sad mi djeluje nekako blijedo i cini mi se se slabo razvija. Nikakvih znakova spola ne pokazuje, valjda bude ovih dana vise.



I za kraj jedno pitanje: ova velika dobije svaki dan 6-7l vode, dal mozda pretjerujem i jel bi trebo mozda malo smanjit dozivljaje oko zalijevanja?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Lijepa bilja :) a i ova mala ce valjda krenut.
Biljka se ne buni na zaljevanje, barem ne izgleda tako....al mislim da je to debelo previse :D Ja svoju zalijem samo kad trebam gnojit i to ako nije ili nece padat kisa...inace ne diram i jos im nije falilo, znaci jos do sada nisam niti jednom zalio zato da bi zalio jer im fali ili slicno :).
Neznam u kojem djelu zemlje je biljka, al ak si u kontinentalnom, onda ne trebas uopce zaljevat :D vidis da svakih 3 dana pada kisa hahhaha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Kontinentalna da, al ono jbg, tolko mi je blizu da sam stalno oko nje pa mi nekako zao da joj ne bi pofalilo nesto, sjednem si tamo, zarolam i onda si previsem filozofiram kako da ju razmazim :D
A napravio sam i neki mali odvodni kanal da se ne stvaraju lokve, dosad je dobro odreagirala na to al budem malo ipak smanjio. Najvise sam zabrijo kad sam cupo muzjaka pa vidio kolko je zemlju isusio nakon nedavnog zalijevanja.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Hej Alan,
a zašto ne počupaš veće fan listove? -One što stoje sami na jednoj grančici a veliki su.
Od njih nema velike koristi a zaklanjaju dosta sunca koje bi bez njih dopiralo do cvijeta i time ga učinilo boljim.
Odlično ti je vegetirala i ne bi joj ništa naštetilo da skloniš 15-tak 20, velikih listova sa sunčane strane, a urod bi bio znatno kvalitetniji i masivniji zbog direktnije osunčanosti ploda.
To je samo moje iskustvo, ali možda ti više voliš sve pustiti prirodnim tokom. :)

U svakom slučaj svaka čast.
Dobar grow, biće tu veselja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alan B'stard

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Povremeno skinem koji list, ne zelim previse odjednom. Al taj "problem" budem rijesio spagom pa malo opet rasirit te grane koje se opet digle prema gore, dosad je pomoglo. Vjerujem da se bude isplatilo jer stvarno je rodna i iznutra.
A zalijevanje budem malo stvarno smanjio :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rade

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Evo update s prvim suncem nakon tmurnih 4-5 dana, jos jedan muzjak likvidiran tako da sam osto na jednoj biljci. Od 6 biljaka 5 muskih, zavidna statistika :D
Ipak jedna ali bogami vrijedna, ne mogu ju ni uhvatit u kadar vise, ak se udaljim jos metar mogo bi se razbit:



Bilo je sitnih problema, prvo sam sam slomio jednu granu a nedavno pod nekim nevremenom se glavna stabljika raskolila izmedu 2 vrha, sve je to sanirano s izolir trakom i ko da nije ni osjetila.
Malo sam pojaco konstrukciju sad za takve slucajeve :D



Neki kao lolipop obavljen, poskido sam sve sto nije obecavalo i dao joj malo da dise, sto bi sve to hranio a i time sam olakso teret, neke grane su duge gotovo 2 metra pa vjerujem da ih nije lako nosit. Leglo joj je odlicno.



Evo malo i mladih plodova, kolko kvaliteta kamere moze pokazat:

 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Vrijeme ce kod mene bit najveci problem po svemu sudeci, promjenjivo vrijeme joj tokom ovog ljeta cak odgovaralo tokom vege faze, cini se da ce 9. mjesec bit jako kisovit ovdje. Nadam se da meteorolozi grijese po obicaju :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
I ja bih volela da su i ovog puta metereolozi pogresili..:) a ako nisu,opet cemo mi sve ti izgurati do kraja...:)
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ne znam kako ljudi kod vas al kod mene 7-8 dana najavljeno kisno, dark age, srecom bar ovaj put bez uplitanja Vatikana.
Pognojio sam biljku tek jednom, koprivom ko i u vegetaciji samo dodo manju dozu hesijevog phosphorus +.
Posljednja preostala fino uziva zasad, nadam se da ce se sunce skoro pojavit da stvori bolje uvjete za cvijetanje jer ima potencijala za predivne stvari :D



Neka dvodjelna biljka, 2 vrha



i 10ak ovakvih grana medu njima 30-50cm pune cvijetova od pocetka do kraja.



Donji dio, 5-6 grana u egalu skoro s 2 vrha



i iza 2 malo zakrzljale nedostatkom sunca




Sad jos vremena dobrog i nac ce se zimnice, protiv vlage sam poduzeo sta sam mogo pa cak i biljku napravio prozracnom iznutra a srecom i vjetra zasad uvijek ima pa ih fino propiri poslije kise.
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Kisa, kisa, kisa, sunce, kisa, kisa, kisa.... Vrijeme je uzas vec gotovo mjesec dana ovdje, u zadnjih 20ak dana nisam vidio sunce 3-4 dana i ako su vracare s prognoze u pravu necu ga vidit jos 4-5 dana -.-
S obzirom na vrijeme ne mogu se pozalit kako se biljka razvija, naravno problema dosta sa vlagom i plijesni. Najbolji hed biljke dozivio i najvece posljedice, evo i kolateralnih zrtava plijesni koje sam uspio spasit:



+ jos nekoliko individualaca odneseno na ekspresno susenje :D

Al ajmo na radosnije vijesti malo, evo malo pokusaja iz mravlje perspektive:



Bile mi i ljestve pri ruci, pa evo pokusaja iz pticje neke, u 3 dijela:

lijeva:

desna:

gornji dio, 2 predivna topa s hrpom "malih pomocnika":


Dva glavna topa, na jednom dosta skinuto vidi se. zbog trulezi:


i njihove sporedne grane, koje nisu uopce za zanemarit :D


Masivne sporedne grane, njih 6:


Malo se raspistoljio sa slikama al aj da ubijem dosadu ovog kisnog dana, jos da bolja kamera. Smoke report vec neki mogu imat: pere odlicno :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Jel si predhodno prskao sa necim protiv budji ?? preslicom,sodom fungicidima itd..?
 

Alan B'stard

Aktivan Član
06.07.2014
76
155
0
41
Ena, koristio sam sodu i sapunicu, nista drugo nisam jer moji poznanici su razne stvari i nisu pomogle. Budj je takva kod svakog ovdje.
Srecom vrijeme je malo bolje zadnja 2-3 dana, neko stidljivo sunce koje u svakom slucaju pomaze.
Cvijetovi debljaju predivno, vutra mirise daleko od sajta vec i nadam se da sam danas saniro stete od budji po zadnji put.

Da zavrsimo pricu s budji: jedan glavni top skinut danas, nakon skidanja nekoliko cvijetova vec, budj je zahvatilo granu i taj top bi sam otpo zakoji dan nakon sto bi grana istrunula.
Skinuto i jos ponesto hedova. Ovaj najveci je nekad bio tako skladno graden, sad je pun rupa od uklanjanja.



Od glavnog heda ostale samo pomocne grane, nad kojima itekako slinim dok ih gledam :D



Dosad skinuto nekih 50g, suhog s nje, srecom ima jos tu svega aktivno :D




Drugi glavni hed, pol metra cvijetova koje budj nije zaobisla i napravila nezavidnu rupu u sredini:


Evo i usporedbe kako izgleda jedna zdrava grana u prvom planu a iza jedna ostecena od budji:


Nazalost losa kamera pa vam nemogu docarat zavrsetke cvijetova, mogu blejat u njih po sat vremena :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.