Bubble hash - jeftina i jednostavna kućna metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Bubble (eng.) - balon ,mehur ,mjehur , klobuk

Bubble hashish je jedan od po koncentraciji najpotentnijih i najčistijih vrsta hasha , a kao što samo ime kaze pravi mehurove kad se zagreje pa otud i ime .U pitanju je jeftina , kućna varijanta pripremanja i za ovu metodu nam ne trebaju specijalizovane posude ,raznorazne vreće (bubble bag , xtr ekstraktori i sl.).
U suštini , ova tehnika filtracije THC kristala se bazira na ledenoj vodi. Naime , THC ima jako nisku rastvorljivost u vodi (oko 2,8g/l ,na 23°C info wiki ) , njegovi molekuli su teži od vode ,pa padaju na dno posude i na taj način se vrši odvajanje .

Malo sam se bavio istraživanjem na temu da li je efikasnija metoda spremanja sa svežim ili sa suvim materijalom i mišljenja su dosta podeljena .
Probao sam obe metode , sa otprilike istom količinom (trim i lišće) .Rezultati su bili dobri na oba načina .Kvalitet je možda za nijansu bolji sa svežim materijalom jer se suvi mrvi lakše i dosta krša ume da prođe kroz filter ,mada ponavljam , mišljenja su podeljena pa je najbolje da uradite neki AB test i probate na oba načina. Sve u svemu korisna je informacija da možete raditi i sa suvim i svežim i tu nema zajeba nikakvog .Jako je bitno da materijal bude dobro zaleđen , te ga pre nego što se upustite u ovu akciju spakujte u neke kese i dobro zamrznite .

Za ovu rabotu potrebno nam je :
dve posude
dosta leda
hladna voda
kuhinjska cediljka
filter za kafu ,
gumica za tegle i
kašika .


image.jpg


Ja sam radio uglavnom sa staklenim teglama , lakše je i za prezentaciju , a ako radite sa većom količinom možete slobodno koristiti kofe, kante i slično .

1.U teglu sipajte led (ne puniti teglu do vrha).
2.Istesite zaleđeni trim u posudu preko leda .
image.jpg

3.Sipajte malo što hladnije vode (ne previše) . O promerima vode i leda treba paziti .Ostavite dovoljno mesta u tegli za mućkanje!
image.jpg

image.jpg

4.Mućkajte teglu 5,6 minuta ali ne preterujte previše da ne napravite bljuzgu od svega .
5.Odložiti teglu u frižider na nekih 30-45 minuta .
6.Uz pomoć cedijke procedite materijal u drugu teglu.Dobićete žućkasto-zeleni bućkuriš .(Trim možete sačuvati za drugu turu i ponoviti ceo postupak kasnije) .
image.jpg

7.namestite filter na vrh prazne tegle ,gumicom uhvatite krajeve da filter ne pobegne .
image.jpg

8.Sipajte bućkuriš kroz filter i sačekati da sva tečnost prođe kroz filter .(ovo zna da traje dosta dugo proporcionalno količini koja se priprema)
image.jpg

9.Sačekajte da se filter osuši pa pokupite hash sa njega .
image.jpg

312.jpg

10.Pre nego što ga bacite u rizlu , valjalo bi da odstoji 24h da se potpuno isuši .
11.Uživajte :D


pozdrav

 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja radim sa osušenim, iz jedinog razloga što bude malo više hasha na kraju. Probao sam i sa sviježim i više manje razlika je u mirisu dima. Istom metodom ga i ja dobivam, malo je razlike u nekim finesama.
Odličan tutorijal ;) Evo i jedan savjet, dobro je taj vlažni materijal prešati u neku prešu pa zapeći na nekih 100-120 stupnjeva u pećnici da se stvrdne. Ja ga na kraju tako mokrog umotam u papir, lagano nakvasim taj papir, preko njega foliju, onda bacim na pod, dobro izgazim i u zagrijanu pećnicu na već navedenu temperaturu, cirka 2 do 4 minute. I bude sve tvrdo i u pločici. By the way ima i preša kalupa po headshopovima jefta za kupiti pa možete i svoj logo stavljat na njega :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ajde jedno glupo pitanje :p,dali je možda moguće recimo bez filtera.
Mislim možda pustiti da se slegne sve na dno pa nekako odstraniti veći dio vode a ostalo na sunce ili nekako ispariti.
Mislim probati ali nemam puno trima pa se bojim da se sve ne izgubi po filteru :whato::
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Tamara , sigurno je ovo dovoljno , nema sta da brines , vrlo lako sastruzes skaf sa filter papira . Ova metoda je bas idealna za male kolicine trima . Ako ces da probas da radis bez filtera ja bih na tvom mestu koristio ledeni alkohol ili med. benzin kao otapalo umesto vode al to vec nije bubble...
 
14.07.2012
72
122
33
30
Ljudi ovo je vjerovatno mutavo pitanje, al ja cu pitat xD
Dal je ovo moguće sa muškim biljkama, i ako musku biljku pocupam prije vremene iz razloga da mi ne oprasi zenke, dal onda ima neke vajde od nje za ovakav postupak?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gajba

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Eto da javim nije baš dobro prošlo :fuck:
E sada greška je u filterima za kavu ili u mojoj brzopletosti neznam,
ali nakon nekog vremena jednostavno se filter raspadne i sve prođe dolje.
Evo kako je to išlo....
Stavila sam led i trim u bocu i pomješala sa hladnom vodom
IMG_20150527_51477.jpg IMG_20150527_32752.jpg
Zatim sam to sve mućkala i nakon nekog vremena procjedila trim
IMG_20150527_15150.jpg
Eto do tu je sve išlo dobro,a zatim sam to počela cijediti.
Već nakon pola sata filter je popustio :(
IMG_20150527_2761.jpg
Ponovila sam sa drugim i opet ista stvar.
Eto sada sam se odlučila sve pustiti u zdjeli pa ovom metodom što je Tarzan linkao spasiti stvar. IMG_20150527_43858.jpg
Kvragu i jeftini filteri:grrr:
Ali eto probala sam i sada znam za sljedeći put :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da,ma bacim sliku kasnije da se netko drugi ne zezne sa istima.
U njima je problem jel se dole jednostavno otvore,kvaliteta očito jako loša.
A jedino sam te našla u marketu i to 100kom ih ima u kutiji :whato::