Bubble hash - jeftina i jednostavna kućna metoda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Metoda je proverena , radi posao , fotke iz postupka su moje , prolazio sam kroz ovaj proces vise puta tako da sam ga naravno testirao .
sto se tice mehurova i to je malo prenaduvano al' nisam ga je krstio i dao mu ime
znam ja da radi posao i isto tako znam da sa opremom koju si koristio za pravljenje nikako ne moze biti najcistiji proizvod a samim tim ni baloncici se ne mogu stvarati prilokom zagrevanja,zato sam to i naglasio jer si se pozvao na to iako znas da nije tako,a mnogi to nece znati a ocekivace i mislice da im nije uspelo,ili jos gore bice ubedjeni da je to samo trac kao i ti i sirice dezinformacije sasvim nesvesno.
Naravno da se mogu stvarati mehurcici ali ne sa filtriranjem uz pomoc kuhinjske cedaljke.

inace,simpaticna ideja za brzo odvajanje trihoma u "dohvatorucnim" uslovima.
Bravo za to!:clap::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: danchyblazenko

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Evo @irieman ostala sam dužna za slikicu konačnog proizvoda :)
Mogu samo reći da sam i više nego zadovoljna...trim je savršeno iskorišten :)
Prije sam sav trim radila sa mlijekom ali ovo mi se sada više sviđa :)
Malo je tu bilo problema sa jeftinim filterima ali i to je jedna škola više,bitni su rezultati :)
IMG_20150609_15403.jpg
Ovo mi je ostalo od svega,morala sam prvo par puta probati da vidim kvalitetu prije konačnog posta :D
Sve u svemu super sam zadovoljna i hvala ti na odličnom tutu ;)
 
04.05.2012
178
169
43
39
Odlično izgleda! Inače za drugi put da znaš, ako se ne želiš zezat sa filterima, nađi si neku cjevčicu ne baš velikog unutarnjeg promjera, maximalno možda do 10 mm, i kad kroz tu plastiku procijediš vodu, i ostane ti sama voda sa kristalima, ostavi ju da se slegne. Jasno će se pojavit talog, i onda bez puno pokreta uroni u vodu tu cijev, a drugi kraj spusti u neku posudu koja je na nižoj razini, i povucu na usta kao na slamku. Voda će krenuti sama, a ti polagano "usišeš" vodu svu do taloga, bez da njega uzburkaš. Ostatak vode puno lakše ispariš jer ako imaš mirnu ruku stvarno se može 90% vode maknut, ili imaš manje vode za filtrirat .

Nadam se da nisam previše u dubioze otišao :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Ljudi,na ebay imate bublle bags za naruciti,8x i 4x.Ja sam nabavio 4x bublle bag od 220,160,70,i 25 microna za nekih 15$,te su od 1 gallon(4litre),a ima i od 5 galona(20 litara),ali cemu kad su ove sasvim dovoljne.Jos treba nabaviti i suhi led jer je bolje raditi sa njim jer dobijes konacan proizvod(suhi proizvod).Ako ga ne nabavim onda cu vodom.Ovdje kod nas u Hr nema bas firmi koja se bavi distribucijom te vrste leda,jedna u Novoj Gradisci i jedna u Zg.Ova u Zg prodaje po 50 kila minimum(kg 10 kn)Ako neko zna jos koju firmu da se bavi s tim neka javi.Dry ice metoda je najlaksa metoda od svih.Pozdrav
 
Poslednja izmena:
07.07.2010
3
0
3
45
E ljudi imam još jedno pitanje, isplati li se od cijelih vrhova napraviti šit ?jednostavnije je za nosit u džepu, za motati,nemam zezanja oko sušenja, curinga,čekanja.. Ima li negativnih strana?
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
au,pa ovo cedjenje kroz filtere je bas dugotrajno, mislim da bi mi brze isparilo da ga ostavim na suncu po ovoj vrucini...xD
jel najbolje da radim kroz jedan filter ili da ih menjam? ovaj kao da se vec zacepio...
Ako ces da probas da radis bez filtera ja bih na tvom mestu koristio ledeni alkohol ili med. benzin kao otapalo
pa to bi onda bilo ulje, ne?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Treba raditi u što hladnijim uslovima , a ne na Suncu !
Napomenuo sam da proces može da potraje , a pisao sam iznad i da sam držao materijal da kaplje kroz filter i po celu noć .
Isprati dobro minut , dva pa proveri da li kaplje išta kroz filter , ako si siguran da se začepio zameni ga , ne znam šta drugo da ti kažem .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: changadmt

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
pogresno sam sebi isplanirao vreme...ranije sam kroz te iste filtere cedio med benzin kad sam pravio ulje, i to je islo relativno brzo, a nije mi palo na pamet da ce ovo duze trajati.
i na kraju sam ostavio teglu na suncu da isparava preko dana..:objesen:
pre toga proces sam odradio sve kako je trebalo, sa ledom, hladnom vodom i trimom iz zamrzivaca, hoce li ipak ispasti nesto od toga?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hoće,ja sam imala problema sa filterima i isparila sam pod hps-om.
Tako da provjereno radi,ali bilo bi bolje ovako :)
Jedino će ti se sve zaljepiti za dno,pa ćeš morat žiletom strugati,ali sada znaš za drugi put ;)