Bubble hash!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.08.2008
10
1
0
38
http://www.youtube.com/watch?v=CtJs_Uk8TlY

evo vam super link (1/8) pa pogledajte cijeli proces kako izgleda...

... mene vise zanima dal netko zna kak se radi onaj budder ( ne butter )?! .. to je neki lik smislio i navodno ima do 97% THCa... al nisam nigjde nasao formulu... jedno sto sam nasao je da se kao radi iz ulja al nisam bas ziher za to...
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
SiD je napisao(la):
http://i52.tinypic.com/m8lmy1.jpg

ovdje je još malo friški,
danas vjerovatno radim novu turu....

Opasan hed, pretpostavljam da si od hedova pravio taj hash, jek si metodom bubble i da li koristis bubble bag i od koliko microna? Ako ne kojom metodom je radjen?
A, da li neko zna ove zenske carape koliko imaju one microna, otprilike? I da li neko zna neki materijal jos koji moze da se koristi za bag?
 

nevalja

Aktivan Član
20.03.2007
93
4
8
41
SLO-Era je napisao(la):
deo polena filtriran sa 70mikrona pa onda na filter papir..
procedeis kroz 70 mikrona pa posle to sipas preko filter papira i to sto se zadrzi na filter papiru sastruzes? Jel sam dobro razumeo?
 
15.01.2013
12
4
3
44
Odgovor je DA. Filtriras i struzes :)
Za tvoje proslo pitanje , neznam koliko su mikrona zenske carape , al znam da je filter za kavu otprilike 40-60 mikrona ...Filozofija je da " filtriras " tu vodu punu hash-a.
Bubble bagovi imaju raspon mikrona od 220 ( working bag ) do 25 mikrona ....Working bag(220 mikrona ) ti sluzi da bi odvojio " biljnu materiju " za to ti moze posluziti standardno kuhinjsko cjedilo .... Bubble bagovi idu dalje na nekih 190 mikrona, pa 170, 120, 90, 75, 45, 25 ... Znaci sve su gusce mreze , pa su manji mikroni i jaca je filtracija ....
Zasto je dobro koristit filtere za kavu ???
Vise manje na bilo koji nacin da pravis shit, na bagovima ili sitima od vise mikrona dobit ces kief. Najbolji hash je na " dnu " od recimo 60 mikrona prema dolje...
Kad se radi BUBBLE HASH, najbolje sto mozes izvuc iz cijele price je "full melt " . Full melt je obicno na 25 mikrona moze biti i do nekih 70 ( nisam siguran , al otprilike )
Uglavnom ako se koristi filter za kavu dobivas sva ona "bubble bag " sita u jednom .... znaci od 50 mikrona na gore.... to je na kraju po meni super cool shitic :D
jer ako imas sva ta sita posebno vise manje ce sve iznad 90 mikrona kad se posusi biti kief ili prah .....tako da filter za kavu odradi super poso ...
Moze se sigurno koristi carapa al pitanje je dal je dovoljno gusta.... Mozda bolje koristit neki t-shirt tj. oboje.
Na kraju krajeva postoji metoda " gravity hash " sto je u principu isto samo sto ne filtriras nego pustis samo tu vodu da odlezi ...jer kao sto znamo ulje i voda se ne mesaju xD pa ce se shit slegnut na dno ...na kraju iscedis vodu i imas opet sve to pomijesano skupa ....Ja bi preporucio svakom tko radi jer cako nako filtracije od 25 mikrona , opet ostaje prazan hod od 0-25 , therefor SHIT :D

peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and nenash
23.02.2012
29
0
0
33
Ja se nadao da bi neko mogao mozda na nasem objasniti al okej nacitao sam se dosta toga sad mislim da sam shvatio.
E sad dok cekam grow da mi zavrsi imam ja neke vutrice spremljene od moga prvog grow-a.Miris i izgled su super ali okus i nije nest, a nije nesto posebno jaka.Sad od vas ko je radio il se kuzi jel bi se isplatilo napraviti taj hash u alkoholu sa hedovima? Jer citao sam da se radi samo od granja, lisca itd. a kad bi stavljali hedove da i nebi nesto puno bolje napravio time.
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
tako ja probao napravit hash,napunio teglu i sada čekam da se slegne.zanima me dali smijem teglu držati vani na otvorenom,ili u frižideru?

koristio sam oko 40g cijele domaje,što mi je ne uspjela iz prvog growa,koristio samo 2 cjedila.vidim da u vodi ima dosta još biljnog materijala,no na dnu već ima,onako,nekog svijetlo smeđeg taloga(5mm debljine).

sada mi jedino ostaje čekati do sutra navečer,pa da vidimo šta ćemo dobit...
 
21.07.2013
45
21
8
Ja imam jedno pitanje znam da je glupo ali zanima me jer mi moze biti i korisno.
Znaci zanima me dali bi se od industrijske konoplje mogao izvuc neki hash, znam da ona ima do 0.3 % THC-a ali imam u blizini oko 2 hektara pa me zanima dali bi imalo smisla da uberem nekih kilu-dvije pa pokusam, jbg dali ste mi ideju pa me sad to zanima.