Bubble hash!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.08.2006
23
2
0
Kastaneda je napisao(la):
uuu djaole, znachi ne isplati se prvit... ali vrjedi pokushat,
Isplati,zato jer stavljas ostatke biljke koje tako i tako ne pusis ili ih mozes zrtvovati(lisce,losi vrhovi,etc.)Objasnio covek na pocetku.
Mene zanima nabavka ovih vrecica ima ko za prodat jednu,nesto mi se neda narucivat iz kanade.Osim ako mi se jos neko iz zg-a ne pridruzi,ima zainteresiranih? :twisted:
 
06.06.2006
5
0
0
Ajde SLo daj objasni samo si nas podenuo sa ovim tvojim hasom i ostavio da grizemo nokte. :?
Dakle treba tkanina i to:
1. sloj da bude redje utkan(koji zadrzava lisce)
2. sloj gusce utkan zadrzava kristale.

tolko sam mogao zakljuciti iz tvog posta.

E daj kazi odakle se moze uzeti ta tkanina (koja zadrzava kristale) pa nisi sigurno specijalno za tu priliku narucivao iz inostranstva!?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Evo, sad se ja idem pravit pametan iako to nikad nisam radio u praksi, pogledao sam film u kojem je to vrlo detaljno objašnjeno.

Koliko sam skužio tkanina je ono što je unjelo najviše pomutnje. Morate nabaviti gušæu tj. od 90 mikrona i rjeðu od 150 mikrona.

U kantu se prvo stavlja ova od 90, a zatim od 150. Stvar je u tome da su kristali manji od 150, ali veæi od 90...

Kao što je Era rekao voda mora biti èim hladnija, najbolje je da odstoji u hladnjaku dok se lagano ne poène smrzavati. Isto tako treba staviti prilièno leda.

Zatim sve treba miješati mixerom nekih 30 min i pustiti isto toliko da se slegne (dobro je u tih drugih 30min ponovno lagano promiješati).

Nakon toga se ova prva (150 mikronska) vreæa sa lišæem vadi van i ocjedi. Hash ostaje u ovoj 90 mikronskoj.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ljudi bio sam pre nekoliko meseci na nekom spanskom sajtu o cannabisu i bio je filmic o ovome ...ali nemam pojma koji je sajt ...pokusavao sam da ga nadjem ali nista...

Prikazuje likove sa nekom plavom kofom,brdo leda,nekakvom motkom za mesanje...extra je bilo i ne vise od 10 minuta
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Nevalja pušit hašiš sa duhanom kao ni travu što ne valja pušit s duhanom , duhan ne valja i gotovo.
Treba pušit èistu vutru ili hash na vodenu lulu ili još bolje na vaporizer(puno je zdravije ,i s obziorm na to da ne dolazi do izaranja udišeš pravi THC a ne njegove okside).


Ova metoda je jedna od najboljih za dobivanje hašiša samo treba imat ove vreæice koje su napravljene baš za to . Ima metoda sa po nekoliko vreæica pa se onda vutra to jest kasnije ona otopina prebaciva iz jedne u drugu dok se ne dobije najèistija smola , ali neki kažu da su dovoljni ovi kitovi od tri vreæice i da je preko toga pretjerivanje . SLO-ere je radio s dvije vreæice pa je opet dobio fin hash , ali najviše ovisi od kakve se vutre pravi , može se pravit i od onih listova sa strane cvjeta onih sredjnih tj. od trima(ono što se skine s cvjetova prije nego idu na sušenje ) ali u to ne spadaju oni najveæi listovi na kojima nema smole kao mraz što se uhvati po listovima manjim i cvjetu . Kod dobro masnog trima može se dobiti 1 gr hasha od 15 gr trima , a od samog cvijeta se dobije dosta više , ali veæinom niko i ne pravi od cvjeta hash jer je i onako jak od sebe po 20 % THC , G-13 ima 27,3 % najjaèe što je izmjereno do sada .
Odakle speedball-u da treba 50 KG masne trave za 100 gr hasha nemam stvarno pojma ili je to onako bubno iz glave ili ga je neko dobro zajebo , ja sam Amsterdamu uzimao recimo White Widow 1 gr za cca 15 Eura ili 1 gr Skuffa(hasha napravljenog od WW ili druge neke jednako jake , dobre vutre iz White familije) za 25 - 30 Eura . Nema logike, da je kao što speedball kaže 1 gr hasha bi bio 500 puta skuplji znaèi 7500 Eura , za tu lovu možeš otiæ u australiju i kupit hasha da pušiš 10 dana ko rastaman.

Druga stvar za jozu i ostale koji su neupuæeni u hash , postoji i Soapbar hash tzv. sapun hašiš , tj. zajeb koji izgleda za laika identièno kao hash , a i mnoge znalce bi zajebalo na izgled , a u stvari sadrži jedva 10 % prave smole ,èesto i manje ,a ostalo su ustvari pèelinji vosak,krema za cipele,terpentine,mljevena kava,mlijeko u prahu,borova smola,barbiturati,ketamin,aspirin,ljepilo i boje. Ovo je samo jedan od primjera šta stvaljaju u lažni hašiš, sastojci mogu varirati zavisno šta mafijašima koji takve stvari prizvode radi zarade padne pod ruke, lijekovi kojima istekne rok , a i ovo ostalo kava itd. isto se koriste stvarima kojima je isteko rok pa onda to dobiju jeftinije pun ***** ili rade od ukradene robe, sve im je isplatnije nego da rade hash ko u Holandiji , gdje se neko vrijeme od 2003. mogao nabavit u apotekama ali su to povukli jer im se nije isplatilo držat , jer su pacijenti radije kupovali shopovima .
Sapuna ima èak i u Engleskoj ,a nije nemoguæe naletit na govno i Holandiji ako od svakog uzimaš .Zato najbolje homegrow weed, homemade hash , znaš šta duvaš, nema parike ko ovome u Portugalu ili gdje su mu ono veæ podvalili .
:lol: :wink:
 

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
pozdrav svima

vec preko godinu i pol radim hashish razlicitog tipa pa i razlicitih tehnika. u tome su mi ponajvise pomogli strani artikli pa i neki muvi klipovi kojih imam veooooma mnogo :D no eto osobno iskustvo je ipak najbolje. ponajvise zbog toga sto sam imao mnoga ogranicenja, o neimanja popularnih bubble bagsa do neznanja o hass pressingu i razlicith sitnih elemenata koje su me znale dovesti do ludila u nekim trenucima (ono sve se pripremi i jednostavno ZABORAVIS da nemas nesto, fucken marihuana! :lol: )

najdraza tehnika mi je sa 2 vrece koju sam ujedno najduze koristio i ispraksirao. i to se tice metode suhe ektrakcije (bez vode) zbog brzine i efikasnosti. sto se toga tice koristio sam 190 micron i 73 micron bag. pa ako netko ima bilo kakva pitanja mozda moji odgovori budu od neke pomoci ticalo se to vodene ekstrakcije i potrebnih elemenata (svoje tehnike sam razradio zbog nedostatka dodatnih vreca i nekih sitnica, zajebancije sa filterom i takve stvari) ili mozda hash oil (mada ga ne preferiram zbog moguce stetnosti)ili pak teoretskog dijela sto se trikoma tice i kako funkcioniraju u vodi i njihova aktivnost.. radio sam esktrakcije sa svoje uzgojenom robom (vanjski uzgoj) a i ponajvise sa ovom jebivjetarskom robom koja se nalazi na nasim prostorima.

pratim ovaj forum vec tih par godina pomalo no eto sad se odlucih registrirati. zastranili mi u to vrijeme ovdasnji forumi i djelovao sam na stranima. informacije koje sam trazio tada nisu bile dovoljne za moj apetit da se tako izrazim.. nemojte mi zamjerit jednostavno tako je tekao period u mom zivotu. itekako gajim simpatije prema VUTRI da se razumjemo :wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karrabaja

BOTANIK

Aktivan Član
23.12.2006
55
18
8
Mislim da je vrijeme da uljepsamo ovu zapustenu ali nadasve odlicnu temu.
Opisati cu nekoliko tehnika kako od nama drage biljke napraviti produkt nama svima znan kao hashish.
Malo prakse i truda te proces postaje sasvim jednostavan i razumljiv za nase zelene mozgove. pa da krenemo..


O cemu se u biti radi? Hashish bismo mogli okarakterizirati kao jedan konglomerat koncentriranih «balona» koji sadrze najpotentniji omjer cistih kanabinoida prozivedenih od nama drage biljke. Taj se balon nalazi na vrhu stalka (drške) kao sto kuglica sladoleda stoji na kornetu. Popularni naziv za taj prirodni produkt je Trichome iliti Trikom. I upravo je to ono sto nas zanima.

Pod povecalom izgledaju ovako






( napominjem da su mnoge fotke koristene sa interneta zbog tehnickih nedostataka J )

Ono sto mi zelimo je odstraniti trikome sa biljke a da bi to ucinili moramo se odluciti na koji cemo nacin to uciniti. Treba napomenuti da svaki proces ima svoje prednosti i mane. Zavisi o nama samima.


Zapocet cu sa procesom suhe ekstrakcije dobivanja hasha

Potrebni materijal:

-Obicna zdjela, neka bude malo dublja
-Najlonke (zena, mama, baka sigurno imaju) ili neka bolja mrezica (screen) slicno bubblebagsima
-spaga ili neka guma
-Ravna glatka povrsina s koje se trikomi mogu pokupiti, pa cak veci format papira na stolu odlicno moze posluziti.
-celofan (cigarete su umotane u njega i taj odlicno moze posluziti)
-selojtep
-I naravno marihuana






Proces:

Potrebno je uzeti ganju razmrvit je po zelji, te ju ohladiti u frizideru oko 15 minuta pa i vise ako govorimo o vecim kolicinama. Sto hladnije to bolje jer na sobnoj temperaturi trikomi postaju ljepljivi a ovako se lakse mogu odvojiti od biljke.

Stavite ganju u zdjelu i nategnite najlonke preko nje (ili bubble bags), tako da dobijete nesto nalik bubnju. Mozete uz ganju ubaciti i poneki neutralni predmet, poput špekule radi boljeg rada vaseg novog izuma.

1111111111111111111mw3.jpg


2222222222222222222fn9.jpg



3333333333333333333rw7.jpg


Omotajte gumom ili nekakvom spagom bubanj no nemojte previse zategnuti najlonke jel ce se velicina mreznih rupica (screen size) povecati te cecistoca trikoma biti narusena. Neka sredina ce dobro odgovarati.

4444444444444bo9.jpg


Uzmite taj bubanj i okrenite ga naopako iznad stola (na papir) te ga pocnite trest, za pocetak lagano a kasnije ulozite malo vise energije. Sto duze budete tresli to ce produkta biti vise ali i kvaliteta ce biti manja. Proces mozete ponavljati vise puta.
Sad uzmite svoju kreditnu karticu ili nesto slicno tome (ravnalo) te pokupite sav materijal koji se nalazi na stolu/papiru (osobno koristim papir jer je transport laksi) i napunite ga u celofan vrecicu.

Hash Press

Vrijeme je da prah stisnemo u neku kompaktniju masu. Omotajte celofan sa selojtepom i sve to jos jednom omotajte u papir i zaljepite. Upalite pecnicu na 180°C i upalite stopericu na 5-10minuta, namocite vas mali poklon pod mlazom vode te ga ubacite u pecnicu. Bitno je paziti da se papir nebi previse osusio jel ce se celofan otopiti, cim se osusi gotovo je, trikomi su vjerojatno postali dovoljno ljepljivi da bi formirali kompaktniju masu. Izvadite poklon iz pecnice te na njega smjesta izvrsite pritisak. Osobno koristim valjak za tijesto, moze i casa posluziti.
Raspakirajte svoj hashish i posluzite se.

57dscn0341medmr5.jpg


::):


nastavak slijedi..
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
damn, pa 'ebemu patka sto mi nitko nije rekao da mogu najlonku koristiti :)

Botanik, puno hvala na tutorialu.
ako ne nabavim babl begs, definitivno se idem ovime igrat.