Bubblelicious x5 fem. 400w Hps by Soul

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Po nekoj logici flusanjem medija velikom količinom vode koja je većinom pretvrda u mediju se nagomilava kalcijev karbonat i dodatno podiže ph samog medija.Tako da to flušanje i trošenje vode nema smisla jer se neće promijeniti ph zemlje samo se može pogoršati stvar.E sad ako s onim testovima dobiješ rezultat sa je PH visok medij treba zakiseliti.Brzom pretragom gugla ljudi pišu da se zemlja zakiseljava s Gipsom.Kako to sad primjeniti na zemlju u kojoj već raste biljka neznam
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neznam za gips al običan crni treset će zakiseliti zemlju. Sad bi preporučio samo unos organskih gnojiva da se to stabilizira, plantella vrt, taj već spomenuti fish mix, ne škodi ni plantela vita, bilo što šta će potaknut aktivnost u zemlji.
 
11.03.2016
102
173
43
40
@mar1o @truare ljudi stvarno respekt od mene najveci za trud i savjete i niko ne pametuje i sve ste upravu. Nemam srece jebg. Krenulo je odlicno stvarno al onda sve nizbrdo. Jebg ako propadne sve sta bi ja sad. Prvi mi je grow i na greskama se uci. Bice bolje drugi put. Trudio sam se maximalno al eto. Sad sa usao u kucu. Od 15h flushujem biljke. Prevalio sam tonu vode preko ruku. Nije mi ni do cega. Evo ukratko sta sam uradio. Ove dve sto su bas sprzene sam zalio sam na kraju ph6.5 vodom i ubacio asef gnojivo pola doze. Danas sam nasao to gnojivo. Ima onaj dusik sto si pricao truare. Pomjesao ga sa vivia vodom i svaku saksiju zalio sa litar vode s tim gnojivom. Vratio ih u box i zatvorio. Upalio auto i otisao kuci sta bude bude. Javim za par dana sta se desilo. Ako se posuse moze u propale dnevnike ako ima ta tema. Evo slika od danas. Hvala jos jednom. WP_20160516_19_38_23_Pro (2).jpg WP_20160516_19_39_39_Pro (2).jpg WP_20160516_17_03_57_Pro (2).jpg WP_20160516_17_03_52_Pro (2).jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare
11.03.2016
102
173
43
40
@truare legendo posto mi je vec 37dan vege presisao sam jebg. Koliko da ih ostavim poslije flusha sad da malo dodju sebi pa da prebacim na 12/12h? Imas kakav predlog? Kontam da zaokruzim na 40dana tj. jos tri dana. Jos je rano reci jel se oporavljaju jutros sam ih pregledao. Stoje ravno nisu klonule cak su se i listovi digli malo izgledaju ok sem onih zutih i sprzenih listova jos su uvijeni. Al kad ih dodirnem nisu suhi ono da se mrve. Mozda se i spase. Jebg juce je flush odradjen tek. Svaki savjet je dobro dosao. Hvala unapred.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Možeš prebacit, tako i tako nebude odmah počelo cvjetat. Bilo bi poželjno izbjegavati tu vodu s kojom si zalijevao do sad, koristiti kupovnu isto nije opcija jer su to ipak neželjeni veliki troškovi, provjerena izvorska voda bi bila najbezbolnije riješenje, naravno ako je u blizini. Ili jednostavno točiti na drugoj provjerenoj lokaciji ako je moguće. I moraš nastaviti raditi na snižavanju pH medija. Mjerit svaki runoff.. ja obično mjerim runoff prije bilo kakvog mixanja gnojiva, čisto da vidim šta je biljka radila zadnjih par dana u smislu promjene pH, i tek se tad odlučujem koju korekciju radim i dali ju uopće trebam raditi. Moraš računat s tim da iako misliš da si spustio pH na željenu vrijednost, da dođeš koji dan kasnije i pH ti je opet skočio nazad gore, tako funkcionira kalcij karbonat kad ga je previše svojim sporim otpuštanjem iona. Razlog zbog kojeg želiš pH dovest bar do 7, poželjnije 6.8 je i taj što ti biljka neće moć u cvijetanju koristit potrebnu količinu fosfora jer ga blokira višak kalcija.
Ovo gnojivo nebi trebalo koristiti kad krene formiranje cvijetova, trebat će veći omjer P i K nasuprot N. Izbjegavati sva gnojiva sa spojevima nitrata ako želiš lakše spustiti pH. (vjerovatno sva mineralna).
I ne zaboravit vodit brigu oko temperature, dopusti im neku normalnu od 25C preko dana jer im ne treba sad da se prže, 12 sati mraka će isto malo pomoć u oporavku.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Update: Povratak otpisanih. Sto te ne ubije to te ojaca. Evo bubblsa narode 7 dan od flusha. 6 dan cvetanja i ukupno 44 dan od pocetka. Znaci opet sam happy i vratilo mi se raspolozenje. Nisam htio odustati. Ja mislim da nijedan grow nije prezivio ovakvu torturu i stres. Nakon zadnjeg flusha su se oporavile a pogodio sam i sa onim asef gnojivom. Jos nisu izbacile cvjetice al ocekujem ubrzo. Box mirise samo tako_Ostalo je jos tragova nut burna ili bolje reci divljeg ph koji ih je udesio zesce. Danas sam odradio jos jedan mini flush sa po jednom kantom od 15l vode na svaki pot korigovan na 6.5ph. Da malo isperem ono gnojivo od vege i da ako ima soli i ostalih sranja da to ode. Ovako uzeo sam novu neku plantelu tj novo pakovanje sa vitaminima algama i kojekakvim cudima. Sto mi je drago. Nakon flusha danas sam ih vratio u box samo. Mislio sam na kraju zaliti sa pola doze te plantele cvet al nisam bio siguran koliko je pola doze tj nisam stigao iskalkulisati jer sam zurio na posao. Ovako zanima me koliko sad da ih ostavim posle ovog flusha pre nego dodam plantelu. I koliku dozu bi isao? Ako neko ima savjet nek kaze. Evo slika te plantele i mjeraca na cepu i naravno babblsa koji se vec guraju u boxu. Special thx za @t@mara i @truare. Kao i ostalim ljudima koji su pomogli na reanimaciji biljki koje su bile pred smrt. Samo uporedite slike sa updejta prije ovog i danas i to govori sve. Svaki savjet i predlog je dobro dosao. Hvala ljudi i cujemo se za 7 dana. Peace.
WP_20160523_10_40_15_Pro (2).jpg WP_20160523_10_40_20_Pro (2).jpg WP_20160523_10_40_29_Pro (2).jpg WP_20160523_10_47_24_Pro (2).jpg
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
To je sada standard plantella, mogu se naći na policama i stara pakiranja ali samo dok se ne potroše zalihe. Ja sam se pitao kako to da na ovo novo pakiranje nisu naveli doziranje, pomalo zbunjujuće. Onda sam zaključio da vjerovatno ciljaju na klijentelu koje je ustaljeno koristi pa već zna doze. I na kraju u poljo-apoteci kraj kase vidim cijeli bunt plantelinih letaka, uzmem jedan i pročitam kad ono na njemu piše kako se dozira. Pitam ženu da šta nebi to trebali davati uz svaku prodanu bočicu, veli ona meni a da trebali bi ali eto zaboravimo :upiii:.
Uglavnom puna doza ti je 15 mililitara na 2 litre vode, pa si ti štimaj kak hoćeš ;) .
Super se oporaviše ljoze :thumb:.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Hvala ljudi bice nesto valjda. Nada umire poslednja tako kazu. Samo ako bi neko izracunao koliko bi bilo pola doze na ovom cepu tj na slici na 5litara vode. 500ml na 70l vode je preporucena doza. Koliko meni onda treba za 5litara vode al da bude pola doze. Racunam i nikako da dodjem do rezultata. Matematika mi nikad nije bila jaca strana. Hvala unapred.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Update: 13 dan flower faze. Temp 25.8C, vlaznost 55%. Ubacen oscilatorni vent lagano kruzira i pirucka po njima. Danas zalivene sa plantelom cvijet pola doze. Odradjen lolipop. Onako sasusene i izgorjele sam uspio vratiti i oporaviti tako da izgledaju zdrave i jake. Prosudite sami na slikama. Dovoljno je vratiti se samo dva update-a nazad i vidjeti na sta su licile. Kontam da su pocele izbacivati male dlacice tj cvjetice vidi se na slikama. Toliko zasad i vidimo se za 7 dana. Bye.

WP_20160529_11_44_34_Pro (2).jpg WP_20160529_11_44_45_Pro (2).jpg WP_20160529_11_44_49_Pro (2).jpg WP_20160529_11_45_19_Pro (2).jpg WP_20160529_11_44_18_Pro (2).jpg
 
11.03.2016
102
173
43
40
@Chan Chan ne gubi da, a jel mi vjerujes kad sam ih vidio onako suve i zute mislio sam odustati bilo mi je vise muka sta me sve snaslo.
@Stipe hvala bro znaci mi puno to.
@Tarzan hvala i tebi tarz trudio sam se maximalno. Jel mi vjerujes da sam procitao sve i jedan moguci forum sto mozda mozes naci na google a vutra.org da ne pominjem. I dalje citam svakodnevno i tek sad mi se sve sklapa u cjelinu. Mogao bi je na mont everestu uzgojiti sad kolko imam podataka u glavi. Hahah. Al znanja nikad dosta
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and Stipe