Budalinov mali kutak, 35x35x120 Pineapple chunk, 75-100w LED-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Bude se ona izborila, bez brige! Nešto su kilave menke većini kolko vidim, ja 3 od 5 zadnjih moral operirati al bilo super na kraju, nemoraš kupovat cfl ak nemaš... jesu one super za vege ali su i skupe 6500k led imaš i vozi s time. Kupi od 10w jer večina realno daje i nešto manje kreneš 1,2,3 kasnije možei 4 al nju od 4000k i to ti za vegu super . Visina dovoljna sve skup ti max 50w za tvoj box. Sretno sigurno ću popratiti
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ekipa pozdrav!

Dan 8 za Pineapple chunk

J.ebo te kao da je prvi dan a ne 8i. Nesto zaglavilo ekipa skroz na skroz. Ovo se nikada nije desilo ovako da se nesto mrcvari, jedva. Mislim, drugi dan je bila ovakva kao sad, i od tada ne mrda. Šta je reći? Bila je 5 dana pod 9w 6400k leda na 20cm razmaka, dodao sam jos 1 od 9w isto 6400k kontam da nije slabo svjetlo al jok. Nije to.
Zalivao jednom do sada samo vodu od kad je izasla i vrijeme je da opet zalijem, sada ili najdalje sutra jer je zemlja naravno suva.

Gdje zapelo, pomagajte. Je l' do nje? Sigurno nije do mene :D

IMG_20201230_201449.jpg
Ne mogu da vam uslikam ali kao da vidim izmedju kotiledona dvije pistile bijele i pocetak jedne one liske koje idu iznad kotiledona. Gledao sam mikroskopom ali ne mogu fokus da namjestim s glupim telefonom na to.

Svjetlo je 20/4
Vlaga i temperatura sve uredno. Kad je svjetlo on temperatura je konstantno oko 25-26°C dok je vlaga oko 40-60%, kad je svjetlo na off temperatura ne pada ispod 21-22 a vlaga ide od 50 do 70%.
IMG_20201230_202213.jpg

Savjeti dobrodosli, da ovo poguramo malo i odgonetnemo gdje je zapelo.
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
:thumb:

Sigurno nije do mene :D
::nono::
ali kao da vidim izmedju kotiledona dvije pistile bijele i pocetak jedne one liske koje idu iznad kotiledona.
:eek:

Savjeti dobrodosli
Nije ti ovo prvi grow, ne znam zašto si čekao 7 dana da odradiš update, naročito ako primećuješ problem. Za 7 dana regularnog rasta lagano se formira druga noda. Kod nje to nije slučaj. Vreme će pokazati da li će se pokrenuti, daj joj šansu, imaj strljenja ali za svaki slučaj razmišljaj o drugoj menki ako se ne pokrene. Vidim i da je obod kotiledona žućkast ali bilo je slučajeva da se biljka razvije i sa samo jednim zdravim kotiledonom. Nadam se da zemlja nije prenabijena, nisi ti početnik.
Šta drugo reći, daj joj da pije vode, možda neki stimulator korena i posmatraj razvoj situacije.
Možda suludo zvuči, ja bih podigao rasvetu i naterao je da se izduži, to je valjda znak da je biljka živa.
Edit:
onog manjeg do njega, ne kaziprsta, ne znam kako se zove jbat ga,

Domali prst ili prstenjak.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ma sve je po, kako kazu, ps-u. Nije zemlja, nije voda, nije svjetlo, nije toplo,nije hladno,nije mokro,nije nista sto ne treba. Sve joj je kako valja, ali negdje koči. To sigurno u njenom sistemu. Dizem fenjer na 30cm ne bi li doslo do kakvih promjena.
Zabadam novu menku evo sad, za svaki slucaj.
:thumb:

E da, dao sam vodu i aminofleks, 0,25ml na na 250ml vode, zalivao prskalicom. Evo bas sad.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Pozdrav dezurnom gljivaru! :D

Jesi mozda proverio koren pre zalivanja? Nekad znaju da guraju vise snagu u koren na pocetku, pa je mozda to i ovde slucaj, pogotovo ako je ono krivljenje na pocetku znak ovoga sto kaze kolega Jsm.
nisi dovoljno duboko sjemenku zasadio pa ti je ostala tako "kosa"

I dalje mozes proveriti koren samo je lakse kad je suva zemlja i manje ga uznemiravas.

Sretno, sta god da je u pitanju! :thumb:
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Hahah, da, da dezurni :) nisam bio odavno, prvog ujutro nadam se odoh :) trebalo bi biti nesto.

Kako mislis korijen buraz? Nisam nikada to radio ni vidio da je ko radio. Mislim ne znam tehniku :D sta, ako je korijen mali i ne razvijen logicno da je mala i biljoza, ako je dobar, sa puno sporednih zila znaci da je biljka napredna :) znaci da otkopam malo cackalicom da vidim kakva je situacija?

Hvala za sretno :thumb:

Edit: a da ja ovo šibnem u fajnal pot pa sta mu neki šaman da. Druga je menka na klijanju svakako :)
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ma jok, izokrenes je onako ko za presadjivanje, da vidis kakvo je stanje. Ja kontam da ako je sve ok, bice i korenja. Ne bas ko kod kokoponca ali opet bi trebalo biti zdravog korenja. Nemam pojma, ja bih to uradio najvise iz znatizelje da vidim da li se bar ispod zemlje nesto desava. :D

Edit: naravno, ako nisi siguran kako, ne radi ovo. Kad je mokra zemlja, raspasce se sve ako koren nije razvijen pa je drzi. Ja stagod da presadjujem iz takvih saksija ko sto je tvoja, stisnem malo strane, stavim dlan na zemlju oko biljke da sve dobro drzim i okrenem naopacke saksiju da mi ostane sve u dlanu. Mozda sad preterujem sa detaljima ali si me uplasio ovim kopanjem cackalicom. :D
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Hahahaah, do detalja brate :)
Ma znam to sve, samo nisam imao u vidu kako "provjeriti korijen" :) nisam imao predstavu sta trebam raditi, a ono kao kod presadjivanja,stisnes sa dvije strane,stavis dlan preko saksijice a biljku "provuces" izmedju srednjeg prsta i onog manjeg do njega, ne kaziprsta, ne znam kako se zove jbat ga, okrenes i kucnes odozgo, to jest saksiju odozdo jer okrenuo si je naopako :D s tom tehnikom baratam, sadim ja jos svasta nesto pored vutre :D
Ajd pusticu jos dan-dva da se zemlja malo prosusi jer je sad bas natopljena, al ako popi.zdim sutra cu to odraditi :)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ven hebem joj sto tetki, sto mi ovo radi :D
Ekipa situacija je ovakva, druga menka je na klijanju. Ova i dalje stoji, znaci pomaci su neprimjetni, 3 deseta dijela milimetra poraste za dan :)

Primjetio sam po kotiledonima neke smedje linijice ali ne mogu da ih uhvatim telefonom, izgledaju kao ovo sto sam docrtao.
IMG_20210102_175952.jpg

@Jolly Joker korijen buraz izgleda ovako danas. Ima po neka nit i sa strane sto nisam slikao
IMG_20210102_180056.jpg

Negdje je zakočilo, moguce u zemlji da je problem. Mada florabella zuta, ali opet ko zna, mozda lose skladistena ili nesto, nisam pametan.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@beštija drug nije do biljoze sigurno, u zemlji je bed. Vidim smedje crtice po kotiledonima, u poljoapoteci je to bilo poslednje pakovanje, crno je samo sto imam jos 1 menku a jedna je na klijanju u istoj ovoj zemlji, danas nista ne radi a sutra porucijem potH.
Evo dajem mali i domali prst da je kvaka u zemlji. Sačuvaću obe ako uspiju, nekako, valjda :)
@COM5 hvala na organizaciji i prijedlogu buraz, ali za zemlju cu se bar snaći, poruciti, nije bas dotle doslo :) :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Alo lega nemoj se bedirat, dobro dečki kažu možda najbolje novu sjemenku piknut još ako ćeš kažeš imat novu zemlju:thumb:Meni se čini da je tebi menka bila naopačke i korijen je donekle napredovao ali...A ono što sam primijetio da kad takva bebica ima neki problem možda i uspije s vremenom ali može zaostajati mjesec dana za onom koja ide ok... Samo pomalo, ti si dizelaš,mislim na start u dnevnicima :D :razvaljen::sretno... :respect:
 
Poslednja izmena: