Budimo realni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Bas me nesto zanima a to je misljenje od onih koji puse svaki dan i to duzi period tj. onima kojima je trava svakodnevnica, htio bih da samo takvi postaju(a nadam se da ih ima LoL)


Budimo realni trava jeste ovisna mislim na psihicku naravno to sam se na sebi uvjerio i vec par puta sam pokusao prestat al ne ide, mislim islo bi kad bi me deportovali drugdje ali ovdje mislim u mom gradu da je to nemoguca misija.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa nije trava ovisna psihicki nego covek,jel? :icon_lol:

Ja sam cigarete ostavio posle 13 godina aktivnog pusenja.I to bez ikakvih problema.Najvaznije su zelja i volja.Bilo je perioda kad sam prestajao i da duvam.Nekad na par dana nekad na 2-3 meseca.Ne mogu da kazem da mi je bilo bas svejedno ali nisu postojale nikakve krize ili sta slicno.Pomalo nervoze,vise neke zelje da se navarim,toga je ponekad bilo ali za mene zaista nije predstavljalo problem.I sada ako nisam u mogucnosti ja ne duvam.Znaci kad god postoji mogucnost da mi duvka omete neke druge vaznije obaveze ja ne duvam.Ako zelis da prestanes moras da stvoris sebi minimum uslova,da to zaista zelis(a to podrazumeva da znas zasto to zelis) i to je to.Pocetak je najteze pregrmeti,kao uostalom u svemu,a posle je mnogo lakse.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
sve ovisi o volji i vrijednostima.
ako je među tvojim vrijednostima duvka, kao što pretpostavljam da je duvka na visokoj nozi u tvom gradu, onda je teško prestati...no nije nemoguće ako je volja jaka,
a ako je i volja slaba
onda se može reći da je određena osoba ovisna
no to neznači da trava stvara ovisnost, to ovisi od osobe

ja mogu reći da sam jedan period od dvije godine bio ovisan o vutri i psihički i fizički,
onda jedan period kad mi duvka nije bila vrijednost nisam duvao jedno 5 godina
zatim sam opet počeo duvati i to mi je sad vrijednost,
više mi ne pada na pamet da prestanem duvati
ma da nemogu reći da sam ovisan zato jer imam volju da ne duvam zbog drugih stvari
no razlog nije taj što bi me duvka kao duvka sprečavala
već ljudi,zakon itd...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Pa ništa što pređe u svakodnevni način korištenja nije dobro. Nije tu u pitanju samo vutra, to može bit gledanje tv-a. internet, hrana, piće...doslovno bilo šta. Psihički pristup prema stvarima je bitan i veza koju s njima i prema njima stvaramo.

Ja sam osobno 2 godine pušio svaki dan, a sada već oko pola godine to ne prekticiram. I mogu reć, da je predivan osjećaj bit NEnapušen u jednom dužem kontinuitetu. Kad se duže puši svaki dan čovjek kao da zaboravi osjećaj kako je to bit ne napušen, može doći do opadanja samopouzadnja i do zaboravljanja one istinske unutarnje snage koju posjedujemo duboko u sebi i koju ostvarujemo kad djelujemo. Može doći i do toga da npr. kada želimo neosjećati problem, kada želimo inspiraciju, kada želimo verbalne pojačane mogućnosti, domišljatost, pričljivost da onda bude bed jer nema trave a do onda je je bilo i sve smo radili toliko "bolje". I zaista, nemogućnost ostvarivanja maximalnosti potencijala čovjeku stvarno može bit žao i dođe mu da bude baš napušen jer do onda je sve išlo toliko "podmazanije".

Ali gledanjem samog sebe i učenjem na samom činu, vidim kako praksa svakodnevnice nije baš najbolja. Jednostavno, uđe se u kontinuitet koji stvari rutinu, a nema goreg od rutine jer direktno utječe i djeluje na sam osjećaj. A osjećaj i pristup prema živom i neživom je najbitnija stvar, jer ipak, on je taj koji uzrokuje ili patnju ili sreću. Zato i jest nužno postić oslobađanje od osjećaja koji stvara direktnu vezu između učinjenog ili onog što se događa te uć u jedno stanje ravnodušnosti po dogođeno itd. no to je već posve druga tema, mnogo šira i kompleksnija. Dakle, stvaranjem svakodnevne rutine dolazi do mjenjanja pristupa prema stvarima i odnosima jer nitko ne može reć da je jednak pod utjecajem trave ili drugih podarivaoca, jer da je, onda ne bi imao razloga za uzimanjem istoga. I, kako vrijeme prolazi, biće jednostavno polako zaboravlja (jer naš organizam većinom i fizički i psihički postupa po načelu rutine na koju se prilagodi) kako je to biti ne napušen i bez utjecanja trave.

Naravno, postoje sad i varijacije svakodnevnog. Ajmo reć da najgora pod navodnicima verzija bi bila ona da se zapali čim se probudi pa onda još tokom dana itd. Ono, taman se probudiš, idealno vrijeme da ti baš tada glava bude prazna a tijelo i duh revitalizirani i ispunjeni energetskim nabojem i srećom po dolazak novog dana, i prva stva koja ti pada na pamet jest to da se odmah ideš napušit. Ne bi trebale stvari bit poput nekih klikera ili papirića sa obavijesti pričvršćenog sa magnetom na frižider i pojavljivat se ovisno o situaciji i onda kopkat dok se i ne učine. Stvari i želje bi zapravo trebale bit, ako ćemo uzet baš travu za primjer, takve da nas one samo pozovu kad je vrijeme za njih, a ne da ih mi isčekujemo. Zapališ kad ima i kad se ponudi, a onda nakon toga ne, 2 dana, 10, 3 mjeseca, jer ti nie stalo jednostavno do toga, već vrijeme te samo pozove kad se nađe prilika i uvjet za to. Ne smije nam 1 stvar bit previše bitnom, jer time kršimo samu ravnotežu pristupa. Bit neovisan i neutralan je jako bitno, a time i dopustit da stvari se odvijaju po šabloni došlo je vrijeme i mjesto i poklopili se uvijeti, zašto ne. Vezivanje je opasna i štetna stvar po samu slobodu duha koji bi trebao uvijek bit nesputavan i neopterećen željom.

Sve u svemu, 2 su razlikovna pojma: spontanost (da čin i njegova odluka, te samo izvršenje budu temeljeni na onoj pravoj, sirovoj sadašnjosti i trenutku) i rutiniziranost, programirana dugotrajnošću činjenja istog kroz određen period, di nema da je odluka i želja za nečim temeljena na trenutnom osjećaju volje, već jednostavno tijelo i mozak pitaju svoju dnevnu dozu za taj dan i da podmire svoj užitak i potrebu. Veoma je velika razlika kada nešto učinimo jer smo se toga zaželjeli ili kad nešto radimo iz dana u dan. Onda i opada gušt, iz dana u dan to više i nije to, a svi znamo kako je zapalit 1 pljugu nakon dugog perioda, to su najbolja izbrijavanja i najveći čar.

U svakom od nas leži snaga duha i bića i ona u svom čistom ilitiga straight obliku ima najveći potencijal i jačinu i snagu i osjećaj. Najjaču! Droga koliko god da je jaka, koja god da jest, ima prednost da nas učini svjesnima po neke stvari za koje nismo svjesni bez nje. Ali onaj osjećaj koje tijelo posjeduje u svom trenutku kad je apsolutno čisto i neuvjetovano, to je ta najjača snaga koja može zadovoljit svaku potrebu i utažit svaku žed. To je snaga nas samih! To šta imamo probleme, šta se ne osjećamo uvijek sretno, dobro, zadovoljno, ili šta su nam pristupi ili odnosi ne-savršeni, ne znači da je time taj osjećaj bića umanjen! Baš suprotno!!! Zbog toga što stvari nisu prebajne i idealane, zbog toga i imaju tu svoju snagu, čar, zbilju i ljepotu. Time, trenutak i osjećaj postaju život, a njegova težnja da se drži u stanju srednjeg puta, uživanja u svakom njegovom koraku i nastojanja da se učini kvalitetnijim i boljim radom na njemu, čine sam smisao i ljepotu predivnosti nas kao tako malenim a opet s tom čašću da smo sve što Postoji!

Nemojte zaboraviti na sebe i na svoje biće. Svakodnevica i rutina to čine.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
GreenMan je napisao(la):
Pa nije trava ovisna psihicki nego covek,jel? :icon_lol:

Ja sam cigarete ostavio posle 13 godina aktivnog pusenja.I to bez ikakvih problema.Najvaznije su zelja i volja.Bilo je perioda kad sam prestajao i da duvam.Nekad na par dana nekad na 2-3 meseca.Ne mogu da kazem da mi je bilo bas svejedno ali nisu postojale nikakve krize ili sta slicno.Pomalo nervoze,vise neke zelje da se navarim,toga je ponekad bilo ali za mene zaista nije predstavljalo problem.I sada ako nisam u mogucnosti ja ne duvam.Znaci kad god postoji mogucnost da mi duvka omete neke druge vaznije obaveze ja ne duvam.Ako zelis da prestanes moras da stvoris sebi minimum uslova,da to zaista zelis(a to podrazumeva da znas zasto to zelis) i to je to.Pocetak je najteze pregrmeti,kao uostalom u svemu,a posle je mnogo lakse.
Ma da u potpunosti se slazem sa tobom i kanehom, iskreno nemam volje da prestanem jbg jednostavno nemam razloga tj. ne smeta mi duvanje ni u kakvom obliku aktivnosti, da al kod mene je problem npr. obecam curi da necu duvat i izadem u grad bez nje i drustvo je to zbog kojeg pusim, a nemam zelje/volje da mjenjam drustvo



kanehbosem je napisao(la):
sve ovisi o volji i vrijednostima.
ako je među tvojim vrijednostima duvka, kao što pretpostavljam da je duvka na visokoj nozi u tvom gradu, onda je teško prestati...no nije nemoguće ako je volja jaka,
a ako je i volja slaba
onda se može reći da je određena osoba ovisna
no to neznači da trava stvara ovisnost, to ovisi od osobe

ja mogu reći da sam jedan period od dvije godine bio ovisan o vutri i psihički i fizički,
onda jedan period kad mi duvka nije bila vrijednost nisam duvao jedno 5 godina
zatim sam opet počeo duvati i to mi je sad vrijednost,
više mi ne pada na pamet da prestanem duvati
ma da nemogu reći da sam ovisan zato jer imam volju da ne duvam zbog drugih stvari
no razlog nije taj što bi me duvka kao duvka sprečavala
već ljudi,zakon itd...

Jeste kaneh to si tacno pogodio da mi jednostavno duvka predstavlja neku vrijednost nekako kao da sam je bolesno zavolio pa tako nemam volje/zelje prestat a vutra nije toliko na visokoj nozi koliko je kod mog drustva sa tim samim i meni, jednostavno izac u grad ne naduvan nezamislivo, jbg jebena navika;
Da ja te razumijem kad kazes da imas volju da ne duvas zbog drugih stvari a ne same duvke i to je tacno i ja se toga znam pridrzavat al ne duze od dana npr. odem sa svojima posjet rodbini pa ja neznam da mi je dosao neznam ni ja ko ja ne idem bez bar jednog dzoje onako da me skulira jer ih moram sviju trpit;
Po prirodi sam osoba koja ne voli trpit druge pa kad god mi je ko sta rekao, nasmetao odmah sam se bunio tukao a u zadnje skoro dvije godine nisam se potukao posvađao nista ono agresivno pa sam se nasao u duvki samo tako pravo me skulira i smiri odlicno;
Al postoji jos nesto sto nisam nikom zivom u svom okruzenju rekao a vama mogu posto nemate pojma ko sam, bio sam na svakakvim drogama a travu pusim ko cigare pa mi mozak radi totalno drugacije tj. imam osjecaj kao da ludim jer o stvarima o kojim razmisljam su boze sacuvaj, pa kad sam kod kuce, ono sam lezim na krevetu i tad me spopadaju te misli jednostavno na skoro sve stvari gledam drugacije totalno drugacije jeben osjecaj, pa sad ja nemam pojma ko je krivac tome hemija(opet nisam uzimao nista bas pretjerano mislim do komune jedino ex sam jeo kao orbit nije bitno dan,noc, parti ili samo na kafu al nisam dugo 3 mjeseca i evo cist sam duze vrijeme), trava jer kad se napusim mislim da je ona krivac a u normali onako jednostavno neznam ili je cak nesto trece tj. moja priroda ali kao jos od djetinjstva bio sam drugaciji od ostale djece, moj IQ je dosta visok a moja skoro sva sira familija je fakultetski obrazovana a otac mi je doktor, tako da stvarno neznam ko je krivac
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Doors svaka cast na tekstu odlican je i toliko poucan bar za mene, mene jebe to sto sam ja svjestan svega toga a ne zelim nista poduzet, exere sam prestao bez ikakvih problema jer sam shvatio da nevaljaju, pravili su mi probleme sa jetrom a imao sam u proslosti problema sa njom, nisam jeo skoro pa nikako i smrsao desetak kila, na obrazima su mi se formirale dvije rupe od toga i jednostavno sam shvatio da ne valja i bacio to;
Al stvar kod trave je u tome sto me ona nekako isfurava cijelog pa samo o prestanku razmisljam pred spavanje nikad preko dana, jednostavno sam je zavolio na svoj nacin i nekako kao da nebi mogao zamisliti svoj zivot bez nje, mozda lazem i bi al bi se osjecao glupo, ona me ne unistava fizicki ni malo to bar mogu primjetit al psihicki neznam pa te misli dal bi mogle biti od trave?
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Shvaćam te. Naravno da nije lako ništa kad se stvari duži period rade. To kao da gledaš televiziju godinama, i onda odjednom kao neću više...naravno da bi bilo teško i da bi čovjek se lagano "treso" jer bi definitvno htio pogledat. Zato i kažem da je rutina opasna jer čini stvari uvjetovanjima a ne spontanima...samim time, dolazi do vezivanja a time i do patnje ako se uvjeti psihe ne podmire.

Za exere svaka čast što si presto. Okušaj se malo u svijetu bilja ako osjetiš potrebu, shvatit ćeš da živo biće u simbiozi sa drugim (ono što mi podrazumijevamo pod ritualom konzumacije) ima ogromne potencijale i dosege, a o prirodi podarivanja spoznaje i znanja ne moram ni govorit. Biljke su mi i u njima postoji poruka koja se predočava korisniku dok kod kemije toga definitvno nema. To je čist boom ega, uplifter i energy buster. Da se razumijemo, valovi energije i euforičnost su velike stvari, jer su u direktnom doticaju sa voljom i činjenjem, kao i doživljavanjem stvari, ali više od svega toga nema. Nema te poruke koja zapravo i jest smisao iskustva. Tj, barem bi trebala bit, a ne puka zatupljenosti i zabijenost.

Također, svoj dijalog si nazvao "Budimo realni". Biti realan ne znači samo priznati i uvidjeti "problem" već pronaći dovoljnu razinu snage da se stanje situacije izmijeni na najbolji mogući način po sebe sama. Moj savjet nije da se išta radi na silu, kao to ću sad odj.ebat i koga briga...ne, time se stvara šteta jer dolazi do pojave "krize" zbog instant prekida nečeg što je ipak trajalo duže i tokom jednog perioda. Najbolje je npr. trenutke kad nema trave iskoristit ne da se onda bedira kao jao nema, sve je loše, bed bed... baš suprotno, kad nema onda treba to prihvatit i malo po malo radit na tome da se stvori i osjećaj da je super i kad nema... Tako i onako, znaš onu staru: "Zrno po zrno, palača" i "Ništa ne ide preko noći" :)))

Nemoj me shvatit da te doživljavam kao da imaš neke bedove, probleme zbog toga. Nipošto. Ali savjetujem i samom sebi da se bude ravnodušan prema događajima i da oni sami pozivaju na stvari a ne da se vežemo s njima putem procesa želje. To je bitno općenito za uspješnost življenja a ne samo za travu:)
 
13.09.2007
10
0
0
40
VoZdra,
potrebno je valjda razlučit u svojoj glavi pro et contra, individua dakako. Svako ima drukčiju situaciju i zna što kako i zašto.
Pušim nekih 10-11 godina. Počeci su bili mladi i rekreativni... ...potom, na kraju gimnazije vrlo učestalo-dnevno nekoliko (prije škole, mali odmori, veliki, poslije škole, navečer van...) i eto ne znam u tom vremenu,tih pola godine, tim tempom mozak mi je savršeno funkcionirao, znao dobro svoj cilj, s lakoćom sam percipirala svijet i ono bitno cijelo vrijeme bila savršeno realna...dolaze prve dvije godine fakulteta, eksperimentiranje s kemijama-al doista u maloj količini, no ono bitnije, u meni je nastala ogromna praznina, ogromna rupa koja se upotpunjavala jointom na joint kroz pune dvije godine. Pušila sam ih ko kutiju cigareta, dvadesetak na dan, od kad bi otvorila oči do odlaska na spavanje, jedini smisao ustajanja iz kreveta je bio taj da smotam jox, jedini smisao izlaska da odem po još il zapalim u prirodi il jednostavno tumaram gradom... ...srećom, ne znam, ni ne sijećam se kad kako ni zašto, valjda nekako iznebuha shvativši da zatvaram vrata svega, tjeram se u malenu 'rupu' s četiri zida, svoje utočište... ...odlučila sam stat, vratila sam se doma iz mjesta studiranja, idućih godinu dana nisam ni primirisla jox...godinu nakon te možda je to bilo svega par puta godišnje, tek onako za gušt...i tako protekle tri godine pušim onako naizmjence, mjesec/dva pušim, pa mjesec dva ne...al ono bitnije, razlučujem kad ''mogu'' zapalit, kad mi to obaveze koje me čekaju bilo taj il idući dan dopuštaju. Ne dopuštam si da prekršim to 'pravilo' jer znam da primjerice zapalim li večer prije jutra kad se moram rano ustat i bit normalna, znam pozdano da me neće bit briga, okrenut će se na drugu stranu i odspavat do dvanaest bez beda... i zato kaže, svatko je sam dovoljno iskusan da zna il bi trebao znat kad mu prilike dopuštaju da se napuši... ...lijepo je ono kad te nije briga pa stalno pljugaš, ali ima to i svoje contra strane... zato eto, težim i tražim neku sredinu, da udovoljim sebi i potrebama ovog svijeta.
Razvije se blaga fizička ovisnost...psihička...ne znam, mislim da je i to stvar individue, na koji način će netko percipirat tu ''psihičku'' nazovi ovisnost.
eto
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Mislim da si zamjenio ovisnost i naviku.....

Zamisli to ovako...ako te posalju na mjesto gdje neces moci nabavit ganju na 3 tjedna oces ta 3 tjedna biti sjeban?

Meni je to bilo ovo ljeto...pusio sam svaki dan i onda otiso kod bake...tamo nisam pusio 3 tjedna i uopce nisam ni zelju imo,cak mi je i drago zbog te pauze,i odkad sam se vratio nisam prestao pusit...vec 4 tjedna samo hashish pusim :)

tako da...mislim...tebi je samo navika izaci van,nac se s ekipom i zapalit pljugu dvije tri....
ali ako bi bio u nemogucnosti,uopce ti nebi bio bed...

*ps. nije da se ovisnost nemoze razvit...samo kazem...kod vecine ljudi sta misle da su "navuceni" na vutru...uglavnom je stvar navike...bitno je da ti znas da nisi junkiee i to ti je to... :))))
 
13.09.2007
10
0
0
40
E da, dobro si to uočio, navika! Jer blaga fizička ovisnost 'da'-eto možda je nakon perioda intenzivnog pušenja teže zaspat nenapušen... ...al psihički, stvar navike
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ja sam dugo vremena duvao svaki dan:sun2: i po 20 komada jedno 2-3 godine :eek:hno:ali sve su tu većinom bile neke brlje nešto bezze:eek:hno::sick: opali i sranje da ustvari i ne znam na šta sam se navukao valjda na ono da svako nekoa dnaleti ponešto dobro a između zajeb ništa mi samo duvam ko konjina i nekad mi je znalo biti i dosta loše i jedan duži period bio sam svakakav ima opširnije u neki dužim drugim postovima od mene. A kad sam skontao više da se jednostavno ne isplati duvat svakava govanaca ,mislim na svakakva među vutrama i hašišem nikad ništa drugo nisam uzimao osim vutre mješane sa alkoholom i duhanom povremeno a najčešće s duhanom rjetko čistaka ali biram duhane ono samonajbolje od lista tako da bude slađe i ne grebe.I otkako znam razliku između prave kvalitetne i snažne vutre i brlje jebiga ovu sam prestao duvat brljušu ni po mozgu me ne brlja ono bezveze nego fino samo kad zapalim da valja robe bude mi dobro pravo ako svakodnevno duvam neki period a takvi periodi su rjetki jer dobre nema uvjek. A i kad ima za 10-15 dana čak i više nekad onda me otupi za 10 dana pa ako ima više onda smanjim vrlo jednostavno nije da mi smeta nego jednostavno neću da duvam puno i gotovo.A nekad opet bolje znam to razgodit pa bude i duže ali duvam skroz pomalo ono popravljam se lagano 1-2 puta dnevno .Uglavnom pauza je zakon inače ništa od pucanja jer onon nekako otupi pa ti se i nepuši za razliku od one kad je loša duvao bi cjeli dan ko duvan ali ništa od toga a i ne znam zašto duvam,E u tome mi je razlika između loše i dobre kad valja nema potjre apsolutno nikakve i kad hoćeš još zapali ta niti kad otupiš lagano ne vuče da još duvaš a ni zašto .I kod ove kad valja opet nelogično ali mogu duvat koliko hoćeš sve posljedice su mi da me ne puca i to je to .
I tako znači kad sam duvao lošiju robu bilo je te neke usrane ovisnosti kao i na duhan samo više psihičke jače naravi nego fizički kao kod duhana ipak ja mislim ima malo fizičke ovisnosti ,je r nikad mi ništa nije za psihu uradio a opet mi se puši taj usrani duhan npr.ako popijem koju i tamo se puši okolo odmah i mene zove a ne znam zašto jer ako mi nije radio ugođaj neki psihički onda mora biti nešto fizičko i to podmuklo. niti boli niti išta jednostavno kaže daj ,a ako ne popijem opet mogu sto godina bez cigara ,a mogu i da nepijem koliko god hoću i to bez zajebancije nekad me čisto pukne film ma neću više ni pit ni pušit ,i onda ne pušim ne pijem ništa po 6-7 mjeseci sam znao napravit pauzu sa pićem i ne zapalim duhan niti me vuče .A kad naleti možda u tih 6-7 mjeseci koji put dobrog dima ono ajmo reći 3-4 puta mjesečno najviše ,povučem s tim malo i duhana nadimim se i stvarno mogu bez piva da svi piju oko mene i ne traži mi duhan kad s vutrom povučem par dimova ,ajmo reć u 3-4 jointa dnevno maksimalno budem dobar i to je to pusti ne traži više ne rovi mi i ne gnječi po mozgu daj,daj,daj ko Severina onome na kraju :icon_lol:.

Zato najviše volim vutru da valja pa tek onda pivo popit ponekad je bolje i vino isto da valja ,ostalo mi je sve sranje ,ka oi duhan samo duhan je nužno zlo nekad jebga ne ma se za vaporizer a one lule i pizdarije mi se ne da pravit uvijek mirišu po ne čemu bezze i guše.Znam da ćeš mi reći da otpadam iz mogućnosti da ovdje nešro pišem o tome jer tema je za svbakodnevne puhače :),al isam sigurno jedan od primjera da se o vutri naveliko šire laži što se tiče ovisnosti ,duvao sam i svaki dan i povremeno i sad samo ponekad kad ja to hoću bila dobra ili malo manje dobra mislim i na one malo jače od industrijske ,sa mo ne duvam onon što sam sigur da je zajeb a u to mnoge još uvijek spadaju kad vidim,neka pričaju oni od birača nema jebača samo ne ***** ja to ,jer u stvari ne radi se o jebanju nego o duvanju vutre i zna se šta za mene u to spada a šta ne.Duvaj kvalitetno pogotovo umjereno bit ćeš uvijek lagano i high i osjećat se dobro ,i spavat i kad duvaš i kad ne duvaš nemaš problema osim da malo nekad slabije buba ovisno o potenciji koliko je smolasta vutra i kad vidiš nakon par dana nekad svakodnevno jednostavnp ti dosadi i baciš opet 15 dana bar i opet veselje.A ne može svaki dan bit božić i bajram i 1 Maj jebiga.Zato porbran umjereno i kvalitetno i nema nikakvih problema.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
4lzwq48.jpg



Evo vidiš šta ti se desi kad zapališ skroz poludiš i radiš pizdarije po postovima::icon_lol:

Ono oko sunca pod br.1 šta vrti je Merkur ,pod 2 Venera,pod 3 Zemlja i Mjesec pod 4 Mars, pod 5 ja odličan (5) šibam okolo u širokoj orbiti udaljavam se od centra bježim iz guzice mi dimi sve do Plutona ću da stignem i onda nazad na zemlju padam ako ne promašim i zabijem se u sunce .Ono tamo iznad na kraju svemira je galaksija Helix osvjetljava mi ime moje :rofl::2flip:.

Aiiii šta radi i sativica slaba je pravo ali čista i fina za dimit obrana zrela je dosta već ono dlačice dosta smeđe ali nema nešto neke smole vidljive mnogo,samo pomalo znači pravo slaba ,čini mi se ko ona Bozgina na slici ono nešto dosta onih sitnijih tankih listića skoro preko cjele površine lista calyxe malene i ispadne iz njih sjeme poneko skroz malo u gramu možda 2-3 našao i to po 2-3 puta veće sjeme(3 mm u promjeru,znači male calyxe skroz skoro se nevide) nego sama čašica(calyx) u kojoj je raslo totalno je razvalilo čašicu u kojoj je raslo i nema više sve sam izgnječio lagano po cvjetu i ništa nema ,a i ne ljepi po prstima nešto puno skoro nikako,a opet nakon ove pauze opalilo brate ,aiii šta je ovo apsolutno romantično po svemiru letim ko Gagarin jedne godine u nas u polju dvije godine zaredom rodili kukuruzi ovoliki ,nisam mislio ništa ono Nazi heil ovo heil ono :icon_lol:.

:pat::pat::pat::pat::pat:
 
27.08.2007
5
0
0
38
ma ja pušim svaki dan, nije da moram već jednostavno oću to. A na dan zapalim jednog navečer obavezno i često i jedan posljepodnevni, to ako mi je prijepodne bilo naporno. Uvijek je imam u ladici i po potrebi zapalim, ali slabo sa ekipom pušim, većinom sam(jbiga takva situacija). Jedva čekam da riješim ispite, pa da me opet boli briga za sve, laganini kroz sve. pozz


marihuana 4EVER
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja zapalim samo kad se ima obicno kupujem ali s vremenom sam se opametio i resio da uzgajam...jedne nedelje sam pusio svaki dan po 5-6 komada i ceo dan bioh high,nisam imao obaveze ni nista...samo jox jox i jox...to je bilo u martu ove godine...od tog marta ja nisam ni zapalio niti uzeo gutalj alkohola...evo sinoc s devojkom sam zapalio jox i rasturili se max...nema fizicke ovisnosti samo je vazno da si psihicki jak i da imas karakter,tj da kad kazes sebi:STA JA TO RADIM,NECU DA PUSIM ODREDJENO VREME"-ispunis to...veoma je vazno izgraditi takav karakter u mladim godinama jer nekad moze biti kasno...ja sam jos mlad i pred mnom je ceo zivot tako da radim na formiranju licnosti i gradjenju karaktera koji me mogu dovesti do pozeljnog balansa koji pomaze u mnogim stvarima...ovde ima mnogo iskusnih ljudi koji znaju sta rade i ako postavite pitanje uvek cete dobiti pravi odgovor...mi smo svi ovde kao braca koja se medjusobno pomazu i dele isto misljenje...just stay cool...peace 70
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ljudi moji hvala na svemu, vasi postovi su mi dosta pomogli ali desio se jos jedan preokret, spetljao sam se sa jednom odlicnom curom i u subotu sam izasao sa njom u grad i cijelu noc smo pili, zezali se ama bilo nam je odlicno i evo ja mislim ima 5 dana kako nisam zapalio, jednostavno nemam ni zelje ni volje, usmjerio sam svu energiju prema njoj i odlicno se osjecam, alkohol sam mrzio samo tako i nisam pio oko dvije godine a sad se u subotu pravo fino napio mislim nisam pretjerao.
Cura je odlicna bas sam prosle sedmice dimio sa njom i ono ok,sad jbg gledacu da sto rjeđe dimim a kad budem samo cu sa njom i nikim vise jer jednostavno pun mi je ***** svega trebam jednostavno da se smirim a u njoj sam vidio idealnu priliku;
Tako da ljudi moji posveticu se njoj maksimalno jer ce ona postati moja dobra vila koja ce me drzat podalje od svega,svih poroka i gluposti,
Sve vas pozzzz i voli Narquila
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
primavera je napisao(la):
E da, dobro si to uočio, navika! Jer blaga fizička ovisnost 'da'-eto možda je nakon perioda intenzivnog pušenja teže zaspat nenapušen... ...al psihički, stvar navike
Nisam ovo bio vidio.

Loša roba budi siguran u to ako ne možeš spavat nakon dužeg perioda duvanja, ja isto nisam nekad mogao spavat pa me uhvati i po 48 i duže nikako nespavam ko da sam na ovim bombonima ,nisam ih probao ali ovi što jesu svi pričaju da su mogli normalno da ne spavaju po 2-3 dana.E onda sam kad sam duvao svaki dan prvoklasne robe pa kad mi je nestalo skontao još jedan razlog da budem siguran da s onim prije nešto nije u redu bilo ,jer sam sad mogao spavati ko mala beba,doduše uvijek i kad nisam ništa pušio čak i kao djete bih iza nove godine zamjenio dan i noć ali opet imao bih nekh 7-8 sati normalnog sna,pa opet negdje ga prelomim pa ne spavam namjerno 20 h i onda opet spavam ko ostali svijet po noći.Evo trenutno svaki dan spavam bar 8 h mada većinom zaspem tek oko 4-5 ujutro pa spavam do podne.Jedino ako imam nekog posla sutra onda ne spavam nikako pa onda sutra poslije posla legnem rano ono 8-9 sati i tako ga prelomim opet dođem na pravilno ustajanje sa suncem i spavanje ono što se kaže s kokošima,mislim 10-11 h navečer. Jeben je danas ritam života vikendom bi svi bili vani do zore a onda da preko tjedna budu redovni na poslu , ne ide to lako ,uglavnom nemam više onih nesanica kao prije po 48 h duvao ne duvao i ne duvam više bilo šta nego samo provjerenu robu,za koju sam 100 % siguran da valja.
Normalno da nekad ako tek zapališ i najbolji dim u noći i neda ti spavat ,ali to nije sigurno do dima nego jer si dan prije spavao do 12h jebiga ali opet kad ti se dođe da spavaš zaspat ćeš .Samo meni od kad ne duvam sve živo nikad onih nesanica nema jebenih da ne mogu spavat,u biti kad sam duvao sve šta mi dođe u rizlu i kad sam spavao imao sam problema sa spavanjem ,svakakvih glupih snova onda opet probudio bih se pa nisam dobar dok ne zapalim ***** pa onda opet malozaspem ali sve je to za ***** bilo. A dobrih godinu i po dana sam živio u pravome paklu ,nesanice razne paranoje bezze kašljanje svako malo,pa nemir,poput nekog konstantnog straha po cjeli dan,ono u prsima oko srca cjelo vrijeme kao da me je strah nečega neki osjećaj ,a nije me strah nite me ima čega biti strah jednostavno sjedim doma i neki me loš osjećaj drži.I da ne pričam ostale pizdarije svašta mi je bilo od tih nazovi vutri ,a od dobre robe nikad ni problema s nesanicom niti paranoja.
Jedino nekad malo paranoje neke vrste ono kad me diže vutra u biti više neki adrenalin me uhvati a to traje svega nekoliko minuta onda samo radost po nekoliko sati i letenje cjelo tjelo se dobro osjeća i kad pušta bez ikakve pizdarije ,pusti kao da ništa nije ni bilo. I spavam skroz normalno i redovno.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Nakon evo skoro 5 godina duvanja,nemogu reći da je trava ovisna,nikako.
Imao sam periode di sam pusio svaki dan od 2-10 ,a nekada i po 3-4 mjeseca nista.
Jedina negativna stvar od tolikog pusenja sto se pocnes osijecati depresivno,jadno i nekada te nemoze nista oraspoloziti...neznam mozda krivo tvrdim,al ima dana kad sam stvarno ukurtzu ...i brijem da me pojelo s jedne strane... bas od tolikog zelenog :)
i kad malo procitas posljedice koje tzv znanstvenici tvrde da uzrokuje pusenjem trave,malo se nadjes i u njihovoj prici...
ali naravno ovo su posljedice nikakve naspram party-ekipe...
frend koji brije po partyima je u daleko gorem stanju,i to na pogled samog njega vidis da nesto nije uredu s njim.