Budj, Plesanj ili ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Pojavilo se nesto u sta nisam siguran.
Boxs 120 x 60 x 200 400w MH i HPS coltube 2 x 20 vent za komp i jedan veliki soliter vent, kroz coltube duva vent jacine 150 a iz box-sa izvlaci 450
Temperatura nije plelazila 30° dan i 20-25 noc a vlaga 55-60 po danu a 60-65% po noci.
2 x treivreck i 3 x euforie su stanovnici.
Zbog slabije kontrole ( manjak vremena ) promaklo mi je to sto se pojavilo a videcete iz datih slika.
Zahvatilo i prosirilo se na jednoj treinvreck i to najboljoj biljci. Izgledaju kao jako male bele niti ( kao da je neka zivotinjica plela nesto, kakila neki konac ).
Jedna 20-ka od kompa je direktno duvala po njoj a i sa te strane od dole ulazi svez vazduh.
Mozete da pogledate u sledecim slikama:






Malo starije




Jako sumljam da je to spoljasnja budj. Hedovi su fenomenalni lepi zeleni ali po listovima velikim a sad i malim ima tih belih niti. Kada razmrdam head pada nesto belo kao perut sa njih.
Znam da ako je budj leti sigurno napolje samo sam citao da neki rade has vodenom ( ledom ), dali je to dobro ili ?
Ako ove iskusnije kajle znaju sta je to tacno i sta da se uradi molio bih neka konkretna misljenja i pomogucnosti neke slike ( slicne radi uporedjenja ).
Biljka je odvojena od ostalih u mraku, moze tamo ostati dva dana dok ne odlucim sta sa njom, has ili smece.
Interesantno je to da su ostale biljke bile mnogo losijem stanju vise zucenja listova manje razvijene ali na njima nema nikakvih belih niti.

Hvala unapred na odgovorima.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

not smoke je napisao(la):
ja mislim da je to njeno lucenje imao sam i ja al manje to izlazi iz cveta neki visak ***** li ga!

I ja sam pomislio da je neka zastita jer je na nju duvao direktno i blizu vent i nije onako kao vata nego jednostavno ka da sam linije crtao po listovima.


Interesantno je to da svudan pise kako se budj ako se pojavi pazljivo treba odstraniti jer se prenosi brzo.
Kod mene jaka ventilacija a nise prosirilo na ostale. Ovo traje dosta dugo negde je pocelo od polovine cvetanja.
Ni ja nisam siguran sta je.

orbit je napisao(la):
Koliko ja znam, kristali thc-a, zar ne ?

Nisu kristali jer u 10g karijeri prvi put vidim ovako nesto.
A i ima led svetlo na mikroskopu i nikakvog svetlucanja nema samo cisto bela boja.
I pada kao perut kad protreses granu.

enfcogollos1_20100324_1578123632.jpg


Na ovim slikama sa neta kazu Botrytis cinerea, a kad uporedim moje nisu ni priblizno iste.

dsc04649_20110527_1179720034.jpg


Pardon opet dva posta zaredom ako moze neko neka ih spoji u jedan hvala.
Spojeno :) z&n
Hvala.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Vrlo čudno...nisam ništa slićno vidio do sada... Na slikama djeluje kao plijesanj/budj. Nisi vidio nikakve nametnike? Temperatura i vlaga su praktički idealne. Mora da je neka bolest u pitanju, odnosno možda su neki nametnici, ali ako si već gledao mikroskopom i nisi uočio, onda je zbilja zbunjola žešća :S
Što napraviti? Teško pitanje... zbilja bi bilo šteta baciti...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nisam to sretao do sada... samo jedna biljka a bile sve zajedno... ima li nekih konkretnih znakova propadanja ili stagnacije biljke ili se samo to lagano siri, na fotki ona izgleda odlicno, da gi ebem, a nekako mi i ne lici bas na budj, ona nije tako mlecno bela i da toliko traje biljka bi vec otisla u tri lepe, hm
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
zlo&naopako je napisao(la):
Vrlo čudno...nisam ništa slićno vidio do sada... Na slikama djeluje kao plijesanj/budj. Nisi vidio nikakve nametnike? Temperatura i vlaga su praktički idealne. Mora da je neka bolest u pitanju, odnosno možda su neki nametnici, ali ako si već gledao mikroskopom i nisi uočio, onda je zbilja zbunjola žešća :S
Što napraviti? Teško pitanje... zbilja bi bilo šteta baciti...

Pozz

Nisam nikada do sada imao problema sa nametnicima.
Pregledao 10 puta biljku i nikakve pojave koje bi ukazivale na to.
A tek da vidis kompletnu biljku mozda i najlepsa do sada, ne najveca ali je perfektno rasla do kraja bez ikakvih stresova.
Nedasam zbunjen nego neznam ni sam.

PowerSeed je napisao(la):
nisam to sretao do sada... samo jedna biljka a bile sve zajedno... ima li nekih konkretnih znakova propadanja ili stagnacije biljke ili se samo to lagano siri, na fotki ona izgleda odlicno, da gi ebem, a nekako mi i ne lici bas na budj, ona nije tako mlecno bela i da toliko traje biljka bi vec otisla u tri lepe, hm

Nista na hedovima nepropada lepi zeleni da lepse nisam imao ;) i traje vec min 4,5 nedelje. Boja bela mlecna i izgleda kao da pauk ide i zasobom ostavlja niti mlecno bele boje ili neka gusenica.
Video sam vec budjave hedove licno, to je kao neka vata kada uvelicas a ovo ni priblizno tome.
I ja tako znam da biljka nemoze 4,5 nedelja da prezivi kada je napadne budj.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
prvo sam pomislio da je neka zafrkancija..onda zbunjuje slika gde se vidi da iz trixa izlaze koncici,nisu zasebni. Budj je slicna trixu,ima stubic i kapicu na vrhu,ali ovo je nesto drugacije. Opet zbunjuje sto spada to sa nje kad se protrese i vidi se na vecim listovima kako se cudno -u flekama siri po listu. Dosta toga ukazuje na nekakvo oboljenje,al ko zna,mozda je jednostavno posasavila. Licno je ne bih dirao,cekao bih do zadnjeg dana da vidim sta ce proizaci. MOzda ostane tako,a mozda se dalje razvije u nesto.I ako resis da je skines,ostavi bar jedan cvet da ostane do samounistenja. svakako,ako si ubedjen da je bolest,cvetove bih odradio woter curingom.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Pozz,

na zalost, cini se da jesu gljivice. I ja sam imala taj problem prije mjesec dva. Pocelo je s diskoloracijom i laganim truljenjem listova koje podsjeca na nedostatak P, neko vrijeme je to trajalo, a ja mislila manjak, pa visak, pa ispiranje....Pocele se curke susiti, pojavljivat se vidno kristali i pistili, a koji to nisu bili. Uglavnom, nisu bile u pitanje samo jedne gljive, ima ih mali milion...Jos jedna losa vijest, a ta je da smeđi pistili mozda i nisu pistili, vec spore. Pogledaj kakvu strukturu grade, pa ces skuziti. Najbolje je da ih skines odmah.
Ovo je inace moj prvi post, igdje i ikada, pa mi je bas zao sto nisu dobre vijesti, but, evo jedna mozda malo bolja. Ja sam svoje watercurala sa malo soda bicarbone, i pusim, nije da je preporuka, ali... Bas me briga, nemam uvijek svoje i tko zna kaj sve pusimo, sad znam da sam vec to pusila i prije, samo nisam znala.
BTW, Ameri i Rusi su stvorili posebnu Fusaryum gljivicu, namijenjenu isključivo za unistavanje nasada drage nam biljke. Prvenstveno je namijenjena za americke potrebe, ali prosirila se u roku keks Britanijom, a vajlda onda i ostatkom svijeta. Navodno je dovoljno zapaliti zarazeni jox u sobi di je box i to je to. A mozda nas samo plase...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Biljka je gotova samo da saznam sta je to i sta dalje, nema vise svetla.
Listovi nisu trunuli nego nije dobila zadnja 5 polivanja ( dve nedelje ) hrane, samo voda, i jednom melasa.
Razvijala se perfektno nikakvih zastoja i slicno. kao i prethodne ture sve ok samo da se pojavilo ovo sto jeste.
U utorak gledao dicoveri canel i bila emisija ( sapunica ) o medicinskom centru u kaliforniji. Prica je bila kako je jedan od sefova nabavke pokrao firmu.
U jednom delu emisije obljasnjava prodavcu kanabisa zasto nece da kupi njenju travu i pokazuje na mikroskopu 200x preko kompa. I to me zabrinulo jer je bilo neke slicnosti ali ne isto.

jesam je napisao(la):
Pozz,

na zalost, cini se da jesu gljivice. I ja sam imala taj problem prije mjesec dva. Pocelo je s diskoloracijom i laganim truljenjem listova koje podsjeca na nedostatak P, neko vrijeme je to trajalo, a ja mislila manjak, pa visak, pa ispiranje....Pocele se curke susiti, pojavljivat se vidno kristali i pistili, a koji to nisu bili. Uglavnom, nisu bile u pitanje samo jedne gljive, ima ih mali milion...Jos jedna losa vijest, a ta je da smeđi pistili mozda i nisu pistili, vec spore. Pogledaj kakvu strukturu grade, pa ces skuziti. Najbolje je da ih skines odmah.
Ovo je inace moj prvi post, igdje i ikada, pa mi je bas zao sto nisu dobre vijesti, but, evo jedna mozda malo bolja. Ja sam svoje watercurala sa malo soda bicarbone, i pusim, nije da je preporuka, ali... Bas me briga, nemam uvijek svoje i tko zna kaj sve pusimo, sad znam da sam vec to pusila i prije, samo nisam znala.
BTW, Ameri i Rusi su stvorili posebnu Fusaryum gljivicu, namijenjenu isključivo za unistavanje nasada drage nam biljke. Prvenstveno je namijenjena za americke potrebe, ali prosirila se u roku keks Britanijom, a vajlda onda i ostatkom svijeta. Navodno je dovoljno zapaliti zarazeni jox u sobi di je box i to je to. A mozda nas samo plase...



Dobro dosla.

Prvi post pa mislim da si ubola.
Ako je verovati ljudima sa ove stranice mene moj slucaj podseca na zadnje tri slike negde na sredini teksta.

https://www.newgrowbook.com/wcf/wcf/index.php?page=Custom&pageID=116

Jedino sto nije bila velika razlika u temperaturi, koliko sam video vlaznost mi nije presla 65% ( al to je 5% razlike mozda i do uredjaja ). Nikad nije pala ispod 20° koliko znam, nesiri se na ostale biljke, nemenja boju ostaje mlecno bela.
U svemu mi je najcudnije da ostaje bele boje nesivi i pada kad je protreses.

Bas sam u velikoj nedoumici.
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ja bi to samo s kompresorom ispuhao i ajmo dalje, jer, i kada se zapali, unisti se dosta toga.. ili na kraju sve u jednu teglu i u autoklav :)
 

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Za budući grow za svaki slučaj obavi po ps-u clean boxa da nebude ipak "prenosivo" njesra ko zna šta sve gadovi nisu već izmutantirali u labosima :eek:hno:
Dam ruku u vatru ako ne nabace stealth rat prema nama i vutri pa nas sve potruju samo da bi ovisili o njima i medikamentima u budučnosti ,nadam se da tako ipak neće biti ali gamad je gamad -.-
I sorry za off-t.
Sretno s ostalima :)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
DEDE, na Discoveriju je bilo o Spider mejtovima, pa zato decko nije hteo to da kupuje, a pravi njegov razlog je bio da se malo vise navukao na vuju pa mu nikada nije bilo dosta, te je zato ukrao one test od dobavljaca.
No, tvoje ne lici na Spider metove, pogotovo, ako ih nisi vidio pod mikroskopom, a slicno sam video jos kod nekoga na forumu, ali ni on sam kanda nije primetio to belilo na cvijetovima, a ja sam cutao. Ne znam kod koga, na zalost.

Sretno dalje
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
A tek sad neznam sta da uradim.

Kakve muke ;)))

Ko moze da baci ovako nesto?

Jos ima vremena za dobar savet do 13,00h onda donosim odluku.

Uzivajte





 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dede, a ne kontam zasto bi bacao... jel ti problem sto ne znas da li je pametno pusiti obzirom da su moguce gljivice u pitanju... ma da, iskreno ne znam ni ja sta bih uradio, verovatno watercuring momacki, pa probao... s druge strane, nije ti jedina pa sad... ebem ga ako znam, moras ti doneti odluku, nema druge, tvoja pluca su u pitanju ;)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Nocas napisala bas lijep post, al ga nema. Javilo mi da mi istekao login, al nije, bar mislim. Sad opet isto. Kaj se to desava, jel ja postam opce na pravi forum...Valjda bu ovo 3 sreca.

Uglavnom oko dijagnoze bortritisa nema dvojbe, pun je google slika. Nemam bas neki veliki background, al slike govore vise od rijeci. Odlican text o svemu tome ima na Mandali, mozda ga i prevedem ovih dana. Kod mene bi bilo cudo da se nije desilo, a zakaj se tebi desilo u idealnim uvjetima, a valjda i tak hoce. Doduse, meni nije nikaj padalo, al je na kraju zgledalo upravo tak kak i kod tebe. Sad bi za ostale svakako smanjila vlaznost na minimum.

Ma kad bi nam to bili jedini problemi...Don t worry, be happy!!!