Budj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Čuvanje osušene marihuane

Konzervacija se radi uz pomoć gvozdenih opiljaka i aktivnog ( medicinskog ) uglja .

U staklenu teglu se uz biljni materijal koji je prosušen toliko da se mrvi , stavi se zamotuljak od gaze sa supenom kašikom opiljaka i pola kašike aktivnog uglja . Gvožđe oksidacijom potroši kiseonik a ugalj upije preostalu vlagu . To može da stvori i vakum u tegli i tako zaštićen biljni materijal može da stoji godinama . (i manje )


Ovo je ruska metoda konzervacije sušenog voća, povrća, čajeva, testenina i slično , za sve što ne prima konzervanse tipa šećer ,so itd..

Umesto gaze ( kupuje se u apoteci ) može da se iskoristi oprana i osušena (provobitno) vlažna maramica za bebe . Ona ima gušće tkanje pa neće doći do prosipanja opiljaka i mešanja sa biljkama.
Važno je da se to lepo umota , jedan ili dva sloja preko opiljjaka i uglja. i pričvrsti koncem .. ne mora nešto specijalno ako se pažljivo rukuje s tim . Ne treba umotavati u više slojeva da bi materijal mogao nesmetano da radi . Ugalj i opiljke odvojiti jednim slojem gaze , i postaviti na dno tegle , tako će najmanje biti pomerani i mala je šansa da se prospu. Ko je kreativan može da sašije džepić od gaze i stavi dugmence i onda je safe 100 %.

Gvozdene opiljke možete naći kod majstora metalostrugara i slično ...
Aktivni medicinski ugalj se kupuje u apoteci i služi za čišćenje organa za varenje .. "aktivno" vezuje toksine... pakovanje je nešto malo ... 30 grama ili deset briketa .. ( nisam sigurna da li može da se koristi ćumur , ali baš ako ne možete da nađete medicinski ugalj, možda može kao alternativa)

Za admine - možda neko premesti ovu korisnu informaciju na vidno mesto , jer ovih dana ovo je veliki problem , kako sačuvati žetvu od buđe .

Pozdrav svima :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a sto u teglu stavljati "materijal koji se mrvi", to je onda vec presusen "materijal"... i kako tako suv "materijal" uopste moze da se ubudja... ja u tegle ne turam nista sem "materijala" ;) a gvozdeni opiljci, hvala lepo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed
21.07.2016
2
0
1
32
Pozdrav drustvo, izvinjavam se zbog male greske u postu malo sam bio, rasejan, pa da napisem ponovo, ukratko :) Jako dobra trava, punomasna, dosta thc-a, miris koji obara sa nogu. Do poslednje dve ture gde je ocigledno nedovoljno prosusena stavljena u tegle. Budj jedva da se nazire na par batova, ali smrdi na budj, dakle ne mirise, smrdi. Stavio sam na prozor, za 2 sata spolja je bilo skroz suvo i onako "crispy" i bez ikakvog mirisa pa sam vratio u teglicu al posle 30 minuta opet se nazire smrad, doduse manje ali opet. A mirisa kakvog treba da bude nema nigde... nazire se tek onako malo kad iz visine pomirisem, ali jedva... kad priblizim oseti se budj. Probao sam, kvalitet je i dalje isti, zagasim na pola, ali s obzirom da sam mahom perfekcionista, volim da mi batovi budu cakum pakum. Poskidao sam grancice koliko sam mogao, i sad razmisljam da stavim malo kore od pomorandze/jabuke posto verujem da onaj dobar miris necu moci da povratim... I ne znam da li ce nastaviti da budja, i kako da sprecim? Imate li neki predlog? Hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a cuj, kora moze samo da ti podigne vlaznost, samim tim ponovo pokrene budjanje. mozda da probas odraditi water curing sa tim hedovima, ne znam o kojoj kolicini se radi i da li ti se isplati smarati se sa tim al verujem da bi pomoglo
 
21.07.2016
2
0
1
32
Mala kolicina je u pitanju, jedno 6, 7 grama, a vidim da za water cooling treba 10ak dana, tako da se ne isplati cimati se. Jbg, bitno da moze da se pusi i da je sa te strane sve u redu. Pa.. do sledece ture, nadam se da ce biti bolje..
Hvala na predlogu u svakom slucaju.
 
14.07.2009
5
0
1
41
Poz svima, posle duzeg vremena poceo da citam forum jer u narednih pola godine planiram indoor, a u lurkanju naleteh na ovu temu, pa da podelim licno iskustvo i jednu cinjenicu:

Duvan gori na 800 stepeni, verujem da marihuana nista manje tako da budj i spore nema sanse da prezive i izazovu zarazu, a iz prve ruke tvrdim, radi, lupa i marihuana i budj - drugar zakopao vecu kolicinu(lose spakovanu), posle nekog vremena odvadio, osusio, dao da se pusi, osim sto samara thc smejalica bogami cule se stvari koje nisu bile realne, glasovi, eho i svasta jos nesto.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
gori na 800 al rizla je duga buđ je npr odma kod flopa cim povuces prvo ude buđ u tebe pa onda zapaljena vutra....
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nekoliko sam puta imao jako loša iskustva sa čibom koja je malo zabuđila, počela, stajala dugo, jako puno ljudi puši a jako malo uopće išta zan o buđi..
dok mi se nije dogodilo jednom dok sam bio na lošim cvitovima, da sam se razbolio, pluća bole, malaksavost, a ljetni period, i nisam gradski boy, skroz sam po vani,izgreban, krpelji, nemam alergija, ne cijepim se, sve prehodam....skračeno divljak, i nemogu ničemu da pripišem bolest nego buđavoj žiži, nakon 2 dana pljuganja se razbolio...izbio sam to smeće iz sebe za 5 dana, pio sam propolis 6 puta dnevno, mislio sam da je plućna upala il neš gore, no nakon 2 dana muke sam krenuo s propolisom i medom na žestoko, pojačo sam propolis na 3struku dozu svako konzum., eto samo iskustvo, a tko se nevoli nek loži buđavo, ja kažem jako opasno.