Bullshark 70w HPS + 46w CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Pozdrav forume !
Rešio sam da sa vama podelim još jedan dnevnik :)

Boks je kao i u prethodnom dnevniku https://vutra.org/topic/11545-domaja-hps-70w-cfl-46w/ ,
dodati su reflektor i još jedan 12cm vent (zbog letnje sezone) , i sijalice su drugačije raspoređene u odnosu na stari raspored .

Dakle ,
boks je od šper-ploče (debljina 0,5 cm) dimenzija 35x35x75cm (širina , dubina , visina) , obložen crno-belom i mylar folijom .

Od svetla tu je GE HPS jačine 70w ,i dve Philips Tornado CFL 23w (jedna 6500k ,a druga 2700k , obe imaju po oko 1500lum) .

Ventilaciju sam rešio sa 2x12cm PC venta koji duvaju izmedju sijalica i cveća .
Još jedan 12cm vent je instaliran na vrhu boksa kao izduv , i jedan koji ubacuje svež vazduh na dnu boksa.
Svi su napojeni sa 12v ispravljačima . Na izduv sam instalirao i flex crevo .

Temperatura oscilira između 23 i 33 stepena , vlaga oko 70% u vegetaciji i oko 50% u cvetanju .

Zemlja je Terramagma ,posuda 8l .
Zalivanje odstajalom vodom sa česme , Ph tečnosti spuštam sa alkoholnim sirćetom i merim sa kineskom kopijom milwaukee pen merača :)

Od Gnojiva u vege fazi korišćeni "Biovital" Univerzal N/P/K 5-5-5 i Slavol S , a u cvetanju plantella Cvet N/P/K 6-8-8 .


Seme je bullshark iz bulldogseedsa , genetika Great White Shark x Skunk #5 .
70% indica , 30% sativa , kažu da je flowering time 8 nedelja , i da bi trebalo da očekujem 15% THC-a ,oko 0.16% CBD-a i 0,25% CBN-a .

Seme stavljeno na klijanje 18.05. , a 24.05 izvirila iz zemlje .

11.06 odradjen fim
fim.jpg


i posle nastavljeno sa LST-om .

2.07. je prebačena na režim svetla 12/12 . Od tada pije više vode , dobija full dozu plantele cvet svakih 7-8 dana a između toga ili čistu vodu ili vodu sa Slavol S .

par fotografija hronološkim redom ,pa se može lepo videti napredak ...

druga nedelja 12/12
bullshark.jpg


četvrta nedelja

20140802_182536.jpg


peta nedelja 12/12

20140803.jpg


i slike od juče :

20140810.jpg

20140810_181011.jpg




valjda sam sve bitno napisao ...tako da , toliko za sada :)

Be irie , stay irie :cvetak
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Ljudi , neka gamad je mojoj dragoj sharkici , nažalost došla glave . Sve se desilo prebrzo . Biljka je propala u roku od dva , tri dana ...
Dok sam se okrenuo sve je otišlo nizbrdo ...Evo kako je otprilike bilo .

Biljka je bila super , nije pokazivala nikakve znake nezadovoljstva dok jedno jutro nisam našao uvele i povređene listove .
Prvo što sam uradio - uzeo sam mikroskop i detaljno pregledao biljku .
Na listovima nalazim ovo čudo i kačim post

irieman je napisao(la):
:signs051: Društvo pomagajte , ne mogu da provalim da li su ovo mineri ili nešto drugo ... Ima li ko ideju ? Zoom 60x


20140813_122652.jpg
Oprah pokušava da mi pomogne (hvala ovom prilikom) , ali i dalje nemamo pojma šta je ...
Mehanički sam pobio i odstranio sve sa listova što liči na jaja ,larve i ostalo ...koliko god samo mogao .
Dezinfikujem boks , i sterilizujem celu prostoriju ...
Bacam se na pravljenje tečnosti protiv gamadi , duvan , čili , deterdžent za pranje sudova , i detaljno prskam biljku .

Odrađujem flush zemlje .
Mrak 12 sati .
Sledeće jutro situacija jos gora . Fan listovi propali skroz , svi žute ,suše se rapidno . Biljka umire .
Odstranjujem sve što moram , pokušavam da spasim ono malo hlorofila što je ostalo na listovima .
Već sam očajan ...
Prskam biljku neemom , čekam sledeće jutro ...
Cvetovi propadaju , suše se ...
Čak mi je na pamet pao i fusarium .
Ja i dalje googlam , istražujem , lupam glavu ...bezuspešno .
Na kraju sam bacio celu biljku . Saksiju spalio . Boks sam rasturio i poklonio opremu .


Kroz glavu mi je svašta prošlo , mogao sam možda i pametniji da budem i da bolje reagujem .
Sve u svemu , pustio sam suzu koliko sam prs'o od nemoći .

Svima hvala na podršci i komentarima , uz veliku tugu , ovaj dnevnik neće videti svoj srećni kraj .
Ja vam dugujem jedan završeni dnevnik ,al' otom-potom ...
:sad2:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
o jojjjjj. Zao mi je sto vidim i cujem :S :sad2:
Ako ces cupat biljku...pogledaj korijen i zemlju pregledaj dobro. Ja bi rekao da je krivac u zemlji i na/oko korijena. Nemora bit da sam u pravu ali mislim da se biljka ne moze tako rapidno osusit zbog nekoliko licinki na listovima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Hvala stari . To je i meni bilo čudno , prebrzo se desilo sve ...
I u celoj toj paranoji da mi se (šta god ovo bilo) ne preseli na ostale biljke u kući i na balkonu sam bacio sve , tako da nisam u stanju da pregledam koren .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe