Canabis cepici kao lijek da ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Naslov sve kaze... prilikom neke pretrage sam naletio na odredjenu diskusiju Dr. Allan Frankel iz Californije koji je testirao svoja dva pacijenta koja su koristila cepice i utvrdio je jako malenu kolicinu thc-a u krvi nakon konzumacije i to otvara sumnju u efikasnost ove metode premda je rijec o dva mijerenja a studije koje su ranije radjene i pokazale da je rektalno ucinkovita metoda su odradjenje sa sintetickim thc-om koji uz dodatk druge supstance postaje topljiv u vodi i samim tim njegova absorbcija portalnom venom je jednostavna dok je veliko pitanje dali je ista u stanju absorbirati masti to je ulje u takom obliku

Zamoljavam sve koji imaju volje, vremena i znanja da se ukljuce u istrazivanje ove tematike jer puno ljudi korisi cepice a sad sa ovim se otvara dilema

https://naturegoingsmart.com/cannabis-suppository-bioavailability/

https://sensiseeds.com/en/blog/recreational-rectal-use-cannabis-science/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1664466

Ovo je stranica od spomenutog doktora pa ako kome zatreba moze naci pokoji savijet

http://www.greenbridgemed.com
 
Poslednja izmena:
31.08.2016
18
31
18
59
Detaljno sam procitala njegov clanak i komentare ispod teksta jer mi je dosao pod ruku u trenutku kad sam zavrsila svoje ulje i spremila cepice za majku. To me je totalno izbezumilo jer sam do tada citala da su cepici najucinkovitiji nacin konzumacije, a on tvrdi upravo suprotno, tj. da ako nema psihoaktivnog ucinka, nema ni lecenja. Kako on svoje tvrdnje bazira na ispitivanju dva pacijenta, a pri tome skoro svakom pacijentu koji koristi ulje savetuje da dodje kod njega na konsultacije i savet (pri tome 1h razgovora naplacuje 300$), odlucila sam da nastavim sa svojim planom lecenja cepicima (majka je mnogo lakse podnosila gram ulja dnevno na taj nacin), i posle tromesecne ture njeni tumor markeri su pali na normalne vrednosti i ona se odlicno osecala.

To mi je najbolji pokazatelj da ulje u cepicima i te kako deluje, a da je gorespomenuti g-din doktor nasao dobar nacin da dodje do novih pacijenata (jer para nikad dosta), a to sto je uneo sumnje i dileme medju konzumente, to ga, izgleda, nije mnogo briga...Ne verujem bas da je to uradio nesvesno, tj. da stvarno veruje u to sto tvrdi. Najradije bih otisla do njega i naterala da snosi odgovornost za to sto je uradio.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Napisao sam da treba istraziti ali cinjenica je da je u testiranju koristen sinteticki thc tako da se na to testiranje nemozemo u popunosti oslonii jer rijec je o dvije razlicite supstance a sad uvijek ce ostati nedoumica dok god nebude bilo moguce testirati ulje i testirati kolicinu kanabioida u krvotoku par sati nakon konzumacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prestudiracu.

Ja nikad ne savjetujem samo cepice.

Glavno uzimanje oralno, dopunsko moze cepici, vaporiziranje, vaginalno.

Ako ides logikom, ako ne osjetis thc onda ga nemas u sebi u krvi. Onda terapija ne radi.
Jedini pomak od prvih informacija sto je Rik Simpson stavio na internet za rso ulje do sada jesu biomix capsule. Probao duple i trostruke doze biomix capsule. Jedina razlika jedna kapsula ili tri kapsule da uzmes od jedanput je, kod tri kapsule osjecas za 10-20% vise high i za toliko si vise umoran u smislu, da ti se ide odmarat. Mada je psihoaktivno delovanje manje nego kod klasicnog uzimanja rso ulja a imas vise kanabinoida u krvi.

Ostalo je plivanje u tami na neki nacin. Ja stestiram svaki nacin, vrstu konzumacije na sebi i tek onda savjetujem.
To je moje licno mislenje.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Zamoljavam sve koji imaju volje, vremena i znanja da se ukljuce u istrazivanje ove tematike jer puno ljudi korisi cepice a sad sa ovim se otvara dilema

"Apsorpcijska površina crijevne sluznice
Tanko crijevo je ukupne dužine od 3 do 5 metara i čine ga tri dijela: na želudac se nastavlja duodenum, na njega jejunum koji je središnji dio tankog crijeva u kojemu se zbiva glavnina apsorpcije i ileum kao završni dio na koga se nastavlja debelo crijevo. Debelo crijevo je dugo oko 1,3 m
i stvara okvir oko tankog crijeva.

Cijelom dužinom sluznice nalaze se kružni nabori koji trostruko povećavaju apsorpcijsku površinu crijevne sluznice. Po cijeloj površini sluznica je baršunasta i posuta milijunima malih crijevnih resica (villi intestinales) koje još deset puta povećavaju apsorpcijsku površinu crijeva. Konačno, epitelne stanice sluznice crijeva imaju četkastu prevlaku koja se sastoji od otprilike 600 mikroresica za svaku stanicu, čime se površina izložena crijevnom sadržaju povećava još dvadeset puta. Tako je ta površina u konačnici 250 m2 za cijelo tanko crijevo.

S druge strane glavnina apsorpcije u debelom crijevu zbiva se u njegovoj gornjoj polovini pa taj dio debelog crijeva nazivamo još i apsorpcijski kolon. U debelom crijevu apsorbiraju se elektroliti i jedan dio vode. Ukupna količina tekućine koja se može apsorbirati u tankom crijevu iznosi približno 9 litara, a jednaka je zbroju unesene tekućine (oko 1,5 l) i tekućine koja se izlučuje u različitim probavnim sokovima (oko 7,5 l). Od toga se veći dio apsorbira u tankom crijevu, a približno 0,5 l u debelom crijevu."

Cinjenice govore da je, po pitanju same apsorpcije lijeka, oralna metoda mnogo djelotvornija od analne.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Dobro si to opisao papa ;) ali rektalna apsorbcija putem portalne vene je efikasna metoda ali dolazi sad u pitanje koliko je efikasna za apsorbciju masnoca sto je u biti nase ulje...studija gore je odradjena i dokazana preko 50% visa razina thc-a u krvi u odnosu na oralno ali je problem taj sto je taj thc sinteticki i dobi je patentiranu formulu (hemisuccinate) koja ga cini topljivim u vodi i kao takvog ga portalna vena apsorbira bez problema...

Ali sad postoje i niz svijedocanastava ljudi koji su dozivili ozdravljenja putem rektalne upotrebe i tu sad dolazi zanimljiv zakljucak da nekim ljudima i malene kolicine apsorbiranog thc-a su bile u stanju pomoci a nekima ni 1 g dnevno nije donijeo ozdravljenje i opet otvara novo pitanje a zasto ?
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Nisam bas mnogo paznje posvetio direktnom uticaju THC-a na maligne stanice, kao sto bi bio primjer laboratorijsog ekperimenta u kojem bi takve stanice tretirali THC-om i pratili reakciju. Nemam saznanje ni da je pokusavano.
Ono sto me zanimalo, a trazio sam iskljucivo po licnom uvjerenju, jeste placebo efekt, koji je naucno dokazan i u praksi je poprilicno zastupljen.

Izljecenje zavisi od mnogo faktora. Od pocetka, odnosno primanja uspostavljene dijagnoze, preko terapije i pomocnih sredstava u toku lijecenja (terapije) psiha bolesnika igra najvecu ulogu.
Ako je osoba upoznata sa, iskljucivo negativnim posledicama oboljenja i vjeruje da ce umrijeti, onda joj placebo efekt znatno pogorsava stanje. Bukvalno vrijedi pravilo - crne misli = crn zivot.
Sa druge strane, uspjesnom promjenom misli i pozitivnijeg stava, placebo efekt je u stanju da veoma lako dovede do izljecenja. Pozitivne misli = pozitivan zivot.

Vjerujem da je, ipak, psiha najbitniji faktor lijecenja.
Neke sorte kanabisa znaju, bas jako, baciti u "crnjak" i cisto sumnjam da doprinose ozdravljenju. Moje misljenje je da, pri lijecenju uljem kanabisa najvise paznje treba posvetiti tome, da se bolesnik pod uticajem THC-a osjeca pozitivno, optimisticno i sretno, a takvo stanje je tesko uspostaviti, ako je bolest poodmakla u svom stadijumu i iscrpila organizam ili, ako je bolesnik po naravi pasimistican.
 

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
odlucila sam da nastavim sa svojim planom lecenja cepicima (majka je mnogo lakse podnosila gram ulja dnevno na taj nacin), i posle tromesecne ture njeni tumor markeri su pali na normalne vrednosti i ona se odlicno osecala.
To mi je najbolji pokazatelj da ulje u cepicima i te kako deluje
Kod supruge sam primenjivao samo oralnu primenu, zadnji put samo rektalnu (opisao kod Maria u temi o izradi ulja), pri cemu me rektal prijatno iznenadila u kvalitetnijem obaranju tum. mar. u odnosu na oral...tako da potvrdjujem gore napisano.

Medjutim, steceno znanje kroz dugogodisnje iskustvo mi vise ne dozvoljava da slepo verujem trenutnom-padu/skoku markera, dok opet drugu klinicki vidljivu opciju za pracenje toka bolesti nemam....i dobro je dok je tako. Ti povremeni skokovi/padovi nista ne znace. Znace ako su u kontinuitetu, tj samo tada su pokazatelj da li primenjena terapija deluje ili ne.

E sad, moj stav apropo teme.
Dobijeni rezultat razlicitim metodama apliciranja nije i garancija da bolest tretiramo na najbolji moguci nacin. Nije isto da li tum. mar. padaju zbog dejstva na uzrok ili posedicu...mi dobijamo pad markera u obe varijante, ali ne znamo kojom metodom na sta delujemo.

Obzirom da sam duboko ubedjen da je carcinom obolenje koje izaziva neki bag u mozgu, oralnu aplikaciju ne bih preskakao. I sve sam ubedjeniji da agresivnim tretiranjem mozga uticemo na (nepoznati) uzrok, dok rektalno, na osnovu onog sto sam primetio kod supruge, mozak zaobilazimo u sirokom luku.
Ali sad postoje i niz svijedocanastava ljudi koji su dozivili ozdravljenja putem rektalne upotrebe i tu sad dolazi zanimljiv zakljucak da nekim ljudima i malene kolicine apsorbiranog thc-a su bile u stanju pomoci a nekima ni 1 g dnevno nije donijeo ozdravljenje i opet otvara novo pitanje a zasto ?
Karcinom kako zna da nastane, isto tako zna i da prestane...sam, bez uticaja ma cega.
Onkolozi uvek ocekuju bas tu varijantu...operativno otklone posledicu, hemijom/zracenjem uniste deo mal. celija i cekaju da vreme ucini svoje.

Obzirom da je vreme inkubacije maligniteta dugotrajan proces, onkolog dobija vreme za pracenje toka bolesti od vise god. Znajuci da je otklonio samo posledicu, ne ostaje mu nista drugo sem iscekivanja da se malignitet sam od sebe zaustavi....i kada se to u nekom % desi, slucaj vode kao "izlecen" citostaticima i ostalim budalastinama.
To je jos jedna potvrda mog dubokog ubedjenja, da malignitet najverovatnije izaziva mozak...a zasto, to verovatno nikada necemo saznati.
 
Poslednja izmena:

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Zaboravih da napomenem, a sad nemam mogucnost da edit-ujem gore izneto.
Cak i duplo veca doza ulja uneta rektalnom aplikacijom kod supruge, dosta slabije joj delovala na otklanjanje bola u odnosu na oralni unos.
Radi se o povremenom bolu zbog degenerativnih promenama kukova i na kicm. prsljenu S-5, te pojavu bola otklanja uljem kako bi eskivirala hirurgiju i nosenje bidera-(valjda se tako zove onaj pojas sto se nosi ko oklop). Naravno, u pitanju je potpuno isto ulje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Homo sapiens

mea

13.06.2018
35
37
18
44
Dobro si to opisao papa ;) ali rektalna apsorbcija putem portalne vene je efikasna metoda ali dolazi sad u pitanje koliko je efikasna za apsorbciju masnoca sto je u biti nase ulje...studija gore je odradjena i dokazana preko 50% visa razina thc-a u krvi u odnosu na oralno ali je problem taj sto je taj thc sinteticki i dobi je patentiranu formulu (hemisuccinate) koja ga cini topljivim u vodi i kao takvog ga portalna vena apsorbira bez problema...

Ali sad postoje i niz svijedocanastava ljudi koji su dozivili ozdravljenja putem rektalne upotrebe i tu sad dolazi zanimljiv zakljucak da nekim ljudima i malene kolicine apsorbiranog thc-a su bile u stanju pomoci a nekima ni 1 g dnevno nije donijeo ozdravljenje i opet otvara novo pitanje a zasto ?

U pravu si. Kao i sa medicinom, nekome pomogne, nekome ne....
Neko je napisao na ovom forumu, svi smo mi pokusni kunici, i svako treba vidjeti kako i sta moze podnijeti.
 

lu&k

KEMO expirience
Banovan
19.03.2016
1.002
12.336
358
pozitivne misli -pozitivan zivot
ako koristimo jednu od njihovih metoda izljecenja zracenje/kemo tesko da ce ijedna pozitivna misao doc u glavu jer mozak stvara i vidi samo negativu...
jednom sam vidio da oboljeli od raka uzimaju magicne gljive i odlucio provati na sebi...nakon samo jednog tretmana u mozak stizu pozitivne misli glava pocinje vikat do izljecenja (cista pozitiva) ,dok prije mi nije dolazila ni jedna dobra misao sad se od njih ne mogu obranit...gljive lijece uzrok(mozak) , ulje ljeci simptome(tumor).
mozda sam dosadan s ovim gljivama i nije im mjesto u ovoj temi ,al osjecam da moram izbacit to iz sebe mozda nekom pomogne.
 
11.01.2020
11
31
13
51
pozitivne misli -pozitivan zivot
ako koristimo jednu od njihovih metoda izljecenja zracenje/kemo tesko da ce ijedna pozitivna misao doc u glavu jer mozak stvara i vidi samo negativu...
jednom sam vidio da oboljeli od raka uzimaju magicne gljive i odlucio provati na sebi...nakon samo jednog tretmana u mozak stizu pozitivne misli glava pocinje vikat do izljecenja (cista pozitiva) ,dok prije mi nije dolazila ni jedna dobra misao sad se od njih ne mogu obranit...gljive lijece uzrok(mozak) , ulje ljeci simptome(tumor).
mozda sam dosadan s ovim gljivama i nije im mjesto u ovoj temi ,al osjecam da moram izbacit to iz sebe mozda nekom pomogne.
Zdravo svim dobrim ljudima na forumu,
prešli smo u lečenju protiv metastaze na limfnim čvorovima i na jetri (rak dojke 2017) sa RSO (taman stigli 5-6 dana na 1g dnevno) na BioMix. Terapija sa BioMix (5 kapsule dnevno) dobro ide, ulje radi svoje. Positiva i dobar apetit. Dobro spavanje.
Pored toga uzimamo i japanske gljive (Cordyceps, Agaricus, Shitake, itd.).
Zanimame o kakvim gljivama ti pišeš?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
moja madre uzima vaginalno kapsule kanabisove, čepiće, kokos komponenta, dan sativa ful spektar, noć indika full spektar...
spava fino kaže, dan je lakši....itekako ih osjeti, bez obzira što vaginalno uzima...operirala je dolje sve, imala neki agresivni na maternici, nije se rasirilo ali je jako blizu rektuma bio, napajao se skoro sa nejga vec...2 limfe, jedna skoro nevidljivo, su bile pozitivne, sad uzima čepiće nakon operacije i kemo.
kemo je odbila nakon par, nije joj pasalo, zračenja skoro uspjela do kraja, kad je leukocit vrijednost pala ispod 3, i to smo stali.

krenula je s uljem nakon zacjeljenja i nakon 2 ok kontrole...
upala bubrega s kojom se borila godinama, je ustvari bila borba, sad je živnula, konačno....psiha i dalje ostaje za raditi na sebi...nadam se da nikad neće stat s uljem...
moram naglasiti, vaginalno uzima jednu dnevno i jednu na noć, obje osjeti bez ikakih izmišljanja....
npr. sama mi je rekla kako osječa ramena kad šeće, da su opuštena, ne drži ih kao proteklih 45 godina....neide namjerno na masaže više da vidi jel ulje jače od masera i tako...ima poz stvari mnogo...
 
17.01.2020
8
2
3
41
Dobro si to opisao papa ;) ali rektalna apsorbcija putem portalne vene je efikasna metoda ali dolazi sad u pitanje koliko je efikasna za apsorbciju masnoca sto je u biti nase ulje...studija gore je odradjena i dokazana preko 50% visa razina thc-a u krvi u odnosu na oralno ali je problem taj sto je taj thc sinteticki i dobi je patentiranu formulu (hemisuccinate) koja ga cini topljivim u vodi i kao takvog ga portalna vena apsorbira bez problema...

Ali sad postoje i niz svijedocanastava ljudi koji su dozivili ozdravljenja putem rektalne upotrebe i tu sad dolazi zanimljiv zakljucak da nekim ljudima i malene kolicine apsorbiranog thc-a su bile u stanju pomoci a nekima ni 1 g dnevno nije donijeo ozdravljenje i opet otvara novo pitanje a zasto ?

Mene muči baš ta apsorpcija masnoća u debelom crijevu. Tata je analno koristio prvo čisto ulje u kapsulama pa onda biomix kapsule i oboje je osjećao u vidu umora i kratkog sna, ali stolica mu je bila puna ulja (boja, masnoća, čak i miris), a povremeno bi bilo i sfrkanih celuloznih kapsula. Ne znam kakva je reakcija u debelom crijevu jer mislim da tu nema razgradnje, da se to obavlja u prethodnim dijelovima probavnog sustava, kao što se masnoća probavlja u jetri. Sada koristi biomix, ali bez kapsula već kapi u žličici sa kokosovim uljem.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ja nemogu nikome reci dali da radi ovo ili ono svako treba istraziti za sebe jer tesko je se nosit sa odgovornoscu za neciji zivot ali moj zakljucak je ako nema pshioaktivnog da nema ni medicinskog djelovanja al nisam strucnjak sa labaratorijem pa da mogu sa sigurnoscu tvrdit ovo ili ono...
 

boscco

Aktivan Član
16.02.2016
116
393
63
74
Ima ko informacija odnosno usporedbe o absorbciji između analnog i vaginalnog konzumiranja.
Ako ima bolesnica poteškoče bolesti na vaginalnom področju onda je logično da uzima čepiče vaginalno, pitam se sada jel ti čepiči djeluju samo na vaginalnoj lokaciji ili ipak djeluju po cjelom tjelu kao to kažu za analnu konzumaciju...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Danc88
17.06.2021
2
1
3
37
Zdravo svima. Slučajno sam naišla na ovaj forum prilikom pretraživanja teme upotrebe ulja kanabisa pri lečenju raka. Molim sve koji mogu da mi pomognu sa informacijama kako da napravim čepiće. Tati je pre mesec ipo dana otkriven tumor prostate koji ne može da se operiše. Nabavila sam ulje,doduše ne znam da li mogu da ga iskoristim jer je sigurno 5 godina stajao u frižideru kod osobe koja mi je dala. Da li zna neko da li je to ulje još u redu za korišćenje? Druga stvar,kako je ulje u špricu,koliko kapi treba da stavim kada pravim čepić sa kokosovim uljem?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Ulje bi trebalo biti ok. Nije mi nikada toliko trajalo, ali ne vidim što bi se moglo pokavariti!
Evo ti neki video, dok netko ne naiđe
Na engleskom ti pokaže sa kalupima