Canadian Kush & Jamaican Dream, 250W HPS, Biobizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Nova lampa, nova genetika, novi dnevnik ... :maryjane:

Nakon 3 godine umirovio sam 150-ticu, osjetio sam da je vrijeme. Dobro me je služila bez zamjerke,vjerujem da će nova 250W Sylvania Grolux također nastaviti njezinim stopama. Nisam puno prčkao po boxu, tj nisam ništa osim što sam zamijenio prigušnicu i žarulju, ostatak je ostao isti. Imam dojam da nova 250-ca tek neznatno grije jače od prijašnje 3 godine stare 150-ce, tako da i dalje šibam bez Cooltube-a - ćemo da vidimo kad krene ljepše vrijeme kako će to šljakati, prilagodit ću se uvjetima na terenu. otom-potom

BOX : 50 X 60cm, ormar podijeljen na dva dijela, Donji dio visine 60 cm opremljen CFL-ovima i gornji visine100cm sa HPS-om
VENTILACIJA : Dolje tek jedan ispuh PC 80mm, gore 2 PC 120mm koja pušu ispod lampe i 2 ispuh, Upuh pasivan zasad
ZEMLJA : Terramagma
GNOJIVO : Biobizz Biogrow, Biobloom i Top Max sa Hesijevim supervitom i nešto root complexa prvih par tjedana
VODA : Iz pipe, PH spuštam s limunskom kiselinom
TEMP,VLAGA: To me zanimalo u prvih par growova, odavno više ne mjerim

GENETIKA: Dugo sam htio nekog kusha, nisam baš nešto našao nešto specijalno o ovoj sorti, no svojevremeno sam pušio dotični Pink kush koji me je izuo iz cipela, ovo je najsličnije tome što sam našao bar vizualno. Uostalom netko nekad ovdi reče: " nema lošeg kusha.." tako da nevjerujem da ću se razočarati. Druga je malo egzotična, sa izrazito kratkim vremenom cvjetanja, 44 dana deklariraju, baš me zanima. Ako nekog zanima malo detaljnije
CANADIAN KUSH : http://en.seedfinder.eu/strain-info/Canadian_Kush/Medical_Seeds_Co/
JAMAICAN DREAM : http://en.seedfinder.eu/strain-info/Jamaican_Dream/Eva_Female_Seeds/

JD niknula 07.04 a CK 09.04, zasad su pod 3 CFL-a 23 W 865K, ostat će u donjem box-u cijelu vegetaciju tamo negdi do početka 5 mj, ostalo ću vidjeti kako se bude razvijalo, vjerovatno neki LST kao i obično ...
2je63hc.jpg
2jd19o1.jpg


Nek se zeleni dobri ljudi :spliff:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
opa Kenny, long time no see!

eto ga i treći JD za ovu godinu, bit će zanimljivo... ;)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Hvala svima na lijepim željama. Nekidan očistio box, zamijenio 2 venta i iskoristio priliku malo ga uslikati.

2l13kj.jpg
11u9nvo.jpg
2unzifp.jpg


Box je stealth, no dok radi HPS - moraju vrata biti poluotškrinuta, inače je pakao unutra. Jednog dana kad se odlijenim ubacit ću CT i bolju ventilaciju, jednog dana ....

Što se tiče biljaka one su na režimu 18/6 pod 6 X 23 W cfl ( 4 plave i 2 žute), svježe presađene u 3,5 L posude. CK je skroz sporo krenuo, valjda će mu presađivanje koristiti. JD ide bez greške

Presađivanje JD-a
987r4m.jpg
255827r.jpg
6e2qdk.jpg


CK
k16olw.jpg

zajednička
14mb19d.jpg
29qk1mq.jpg


Početkom 5-tog mjeseca idu na 12/12 a tjedan dana kasnije i pod HPS. To je to, pozdrav :leafblunt:
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
18/6 pod 6 X 23 W cfl ( 4 plave i 2 žute) 250w hps u cvjetanju :thumb:
Sve skolski,uredno nema greske,tako se to radi ;)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ma ja bi onaj reflektor pretvorio u CT izgleda ko stvoren za to.... samo staklo dolje i ova 2 PC venta šta su tamo bi ih stavio unutra i to je to, mozda neko alu-crijevo spojit na ispuh... :D

Odlicno ti box izgleda, to je u dnevnom boravku ili??? Dali se čuje, dal se da živit kraj toga?

I da, daj vece slike drugi put :p
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pa fantastichno..ovaj jamaican dream vec neko vrijeme gledam..a od medical seedsa canadian kush mi je vec na listi...zato-hvala kenny :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
opa cupa je napisao(la):
18/6 pod 6 X 23 W cfl ( 4 plave i 2 žute) 250w hps u cvjetanju :thumb:
Sve skolski,uredno nema greske,tako se to radi ;)
legendo, samo ću ti to reći ...

Big L je napisao(la):
Ma ja bi onaj reflektor pretvorio u CT izgleda ko stvoren za to.... samo staklo dolje i ova 2 PC venta šta su tamo bi ih stavio unutra i to je to, mozda neko alu-crijevo spojit na ispuh... :D

Odlicno ti box izgleda, to je u dnevnom boravku ili??? Dali se čuje, dal se da živit kraj toga?

I da, daj vece slike drugi put :p
je, ormar je u najdaljem kutu dnevnog boravka. Gledajući prvu sliku, metar lijevo udaljen je TV a metar desno veliki prozor kroz koji po danu dopire ne tako mala buka zagrebačkog "života". Plus ventovi mi još nikad nisu radili na najjačoj voltaži upravo zbog razine buke, da nitko ne uspije skontati tko ne treba i da se da normalno živiti. Daleko od savršenog no eto za moje prilike to šljaka već par godina. Po noći prži HPS i stan mi svijetli kao Betlehem, a po danu je to tek običan, po ničem poseban ormar. Nema šanse da skontaš po buci, eventualno po mirisu, no kao što rekoh prozor je blizu, lako je provjetriti kad je frka.
Ono sa staklom sam dugo i sam razmišljao, no u međuvremenu sam nabavio CT tako da kad budu išle neke preinake definitivno će ići CT unutra. Zasad mi nije prioritet jer uistinu sam se iznenadio koliko tek malo više grije 250-ica naspram stare lampe. Trenutno imam neko svoje bilje pod HPS-om i bez problema ih držim na 20-tak cm udaljenosti. Moguće kad zatopli da će se priča promijeniti, otom potom


FantomSB je napisao(la):
Box se je super uklopio u prostor. Uloži malo u ventilaciju i to je to....
Pratim
ovaj grow teško ako bude sve išlo kako treba, no razmišlja se već godinama - možda na ljeto, imam par ideja no prelijen sam ih provesti u dijelo.

zlavjestica je napisao(la):
pa fantastichno..ovaj jamaican dream vec neko vrijeme gledam..a od medical seedsa canadian kush mi je vec na listi...zato-hvala kenny :)
ništa, ništa, nemoj samo biti zla na jedan dan i nabaci neku dobru čaroliju ...

Nadam se da će ti ovaj dnevnik biti od neke koristi, to i je poanta svega. Trudit ću se maksimalno i zbog vas koji pratite, i zbog sebe a i zbog biljki, kad su one sretne i zdrave onda sam i ja ...