Cannabis dionice - ulaganje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.07.2020
3
35
13
22
Daleko iznad oblaka
Prije svega zelio bi da Vas sve pozdravim i zahvalim ovoj stranici koju pratim rednvno vec neko vrijeme jer sam dosta toga naucio. Ovo je moj prvi post, jer sve sto me je inace zanimalo bilo je vec napisano.
Kao sto vidimo u svijetu se sve vise legalizuje “marihuana” sto naravno zahtjeva da drzava kao i pojedinci tj. firme rade na umjerenim sadjenjem ove biljke. Citao sam da su dionice Cannabisa u posljednje tri godine skocile cak za 290.000%, vecina nas koji pratimo ovu stranicu i smo duboko uvjereni da ce da za par godina na balkanu kao i sirom svijeta “trava” biti legalna. Moje pitanje je dali je neko razmisljao o ulaganje u Cannabis stockove i ko se razumije da mi malo objasni to. Hvala i izvinjavam se ako sam pogresio topic.
 

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Neki dan sam pratio emisiju na CNBC-u. Pa sam cuo da je president Biden za dekriminalizaciju cannabisa sto bih se moglo svasta desiti u narednom periodu, ali ko i sta tu treba pogoditi (kome ce se ruke razrijesiti). Imas marketa za Canna bas dosta ne samo na Njujorskoj berzi pa ako hoces baci koju 100$ i zaboravi. Pa neka ti se djete ima s cim zanimati u buducnosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stranger
21.12.2017
13
96
13
ja imam jos uvijek nesto sitno sto sam kupio aurora cannabisa. kupio vecinom jer se zove ACB (fali jedno A al jebiga, ne moze se sve imat u zivotu) na burzi i jer mi se svidjalo ono sto sam citao o njima. trenutno sam tu izgubio nekih 70 % i drzim ih u nadi da ce opet skociti ili da barem nece bankrotirati.
inace i ne pratim previse u zadnje vrijeme ali vecina tih firmi ima prilicnih dugova i imali su dosta problema s viskom proizvodnje. svi su ulagali ko da ce sutra biti legalno u cijelom svijetu izgleda.
kupovao sam i nekih drugih firmi dionice (CARA, TLRY, CGC, APHA...) ali vise nemam nista od toga.
vecina tih dionica je bila na maksimumu prije nekih godinu i pol, dvije kad su ih napumpali s jedne strane veliki fondovi, s druge sitna raja koja je kupovala a s trece algoritmi kad je cijena naglo krenula prema gore. skocile tih kako ti velis 290000 % pa onda pale 80-90% ili i vise. dosta ljudi se opeklo na tome.
inace nemam pojma o burzi i dionicama i ekonomiji nego samo ponekad ulozim sitne pare bez kojih znam da mogu zivjeti tako da svoj savjet ni sam ne bih slusao niti bih ikome preporucio da ga slusa. nisam investitor niti trader nego samo po malo sklon manijakalnim ponasamnjima pa se zajebavam napusen, gledam grafikone i citam o strategijama (ima ih milion i neke su zaista kreativne) kad me uhvati i imam vremena a to bude svakih par mjeseci po jedno dva-tri dana. onda sjedim ko fol proucavam, pijem kafe, rolam i idem na kojekakve sitove gdje imas kamaru ljudi koji ti gledaju te grafikone razno razne i gataju ko nekad zene u fildzan. odavde ti ide neki put, a evo ovdje imas zenu u crnom i ako povuces crtu s ove tacke ovdje grafikona do ove tacke ovdje jasno se vidi da ce ovo da skoci za 50% i preokrene trend.
uglavnom, vecina tih dionica je veoma rizicna a neke su i na rubu propasti. mislim da bi trebao dobro istraziti u koju firmu uloziti i zasto ili vidjeti neke od cannabis indexa u koje mozes uloziti ako zelis nesto manje rizicno i mislis da ce kompletna cannabis industrija rasti sljedecih godina.
nesto poput ovog https://www.marketwatch.com/investing/fund/HMMJ?countrycode=CA