Cannabis Social Clubs(Europe) KONTAKT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
eo majl sto ga dobih od encoda (zapravo od joepa i mozarta:)

imali zainteresiranih?

Dear kanehbosem,


Dear friends,

The www.cannabis-clubs.eu site has been up and running for some months now. It offers information to all those who are or wish to become active around the cannabis issue in Europe.

The site gives some examples of existing Cannabis Social Clubs in both Spain and Belgium. It contains information on current cannabis laws in several European countries and on the history of European drug policy. It also contains videos, offers possibilities to start a web log, and has advertisement space for companies. In short, the site is ready to become the centre of the Cannabis Social Club movement in Europe.

What the site needs now is some volunteers who can provide it with news and announcements on cannabis activism. In futher it will possible to finance this with the revenue of our advertisers.

First of all you can contribute to the forum. If you have any news on cannabis policies in your country, information on manifestations, meetings or other initiatives, please make a contribution to the forum on http://www.cannabis-clubs.eu/Forums/tabid/55/Default.aspx

If you know of an initiative for a Cannabis Social Club in your country that could be made public, please make a short summary in English and send it to me (at [email protected]) or Wolfgang (at [email protected]) so we can publish it on the site.

We have enough Webspace and can offer modern IT Infrastructure, for publishing our Campaign.

If your country is not listed under " Cannabis policies in Europe " please make a short summary on the laws in your country following the model of the other countries and send it to me.

If you know of any company that would be interested to advertise on the site, please let us know as well. We will send them an order form and more information.

If our voice gets strong enough, it cannot be ignored any longer.

Thanks for your collaboration in developing the Cannabis Social Club site!


Wolfgang ([email protected]) and Joep
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Evo prijevod za one koji ne kontaju engleski...


Internet stranica www.cannabis-clubs.eu postoji veæ nekoliko mjeseci. Ona nudi informacije svima onima koji veæ jesu i onima koji tek žele postati aktivni po pitanju cannabisa.

Ova stranica daje nekoliko primjera veæ postojeèih “Cannabis Social Clubs” / Društvenih kanabis klubova u Španjolskoj i Belgiji. Sadrži informacije o sadašnjim zakonima o kanabisu u nekolicini europskih zemalja i o povijsti europske politike naspram droga. Takoðer sadrži video zapise, nudi moguænost pokretanja internet dnevnika, posjeduje oglašivaèki prostor za tvrtke. U kratko, stranica je spremna da postane centar “Cannabis Social Club” pokreta u Europi.

Ono što stranica sada treba su dobrovoljci koji mogu dostavljati novosti i obavijesti što se tièe kanabis aktivnosti. U buduæe æe to biti moguæe financirati prihodom naših oglašivaèa.

Najprije možete doprinjeti našem forumu. Ako imate nekih vijesti o “kanabis politici” u vašoj zemlji, informacija o dogaðajima, susretima ili drugim inicijativama, molimo uèinite doprinos na našem forumu http://www.cannabis-clubs.eu/Forums/tabid/55/Default.aspx

Ako znate za inicijativu za Canabis Social Club u vašoj državi koja bi mogla postati javna, molimo napišite kratki pregled na engleskom jeziku i pošaljite meni ( [email protected])
ili pak Wolfgangu([email protected]) tako da možemo objaviti na stranici.
Imamo dovoljno web prostora i možemo ponuditi modernu IT infrastrukturu, za publikaciju naše kampanje.

Ako vaša zemlja nije na listi “Kanabic polotika u Europi”, molimo da napravite kratki pregled zakona u vašoj zemlji sljedeæi model ostalih zemalja te da ga pošaljete meni.

Ako znate za neku tvrtku koja bi bila zainteresirana da oglašava na stranici, molimo da nas obavijestite. Mi æemo im poslati više informacija.

AKO NAŠ GLAS POSTANE DOVOLJNO JAK, NEÆE GA VIŠE BITI MOGUÆE IGNORIRATI!


Hvala za vašu suradnju u razvoju Cannabis Social Club stranice!

Wolfgang ([email protected]) i Joep



Što se mene tièe ovo je vrlo važno jer ujedinjeni æemo biti jaèi, a razdvojeni æemo svi s vremenom propasti. Zato pomozimo Wolfgangu i Joepu jer æemo time pomoèi i sebi!

Hvala i tebi kanehbosem što si nas obavijstio o ovome. Ajmo ljudi! :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
E dobiju...da ne lajem...meni se licno ne svidja posebno onaj deo o tome kako imaju prostor za reklamu pa da im mi serviramo sponzora a oni ce se dogovoriti...mislim jel oni kontaju da je neko ovde rast'o na ringlovu ili sta?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
vutrogasci 8)
sve ima svoje negativne strane, to kontam i razumijem ove koje ste naveli
meðutim pozitivna strana mi se èini veèom od negativne strane
da ne mislim tako ne bih postao mail
kao što je tihojla i vecperec reko u onom postu da je prohibicija uvedena na našim prostorima po uzoru na druge "razvijenije" zapadne zemlje
isto tako mislim da se legislativni oblici mogu uvesti jedino na razini europe pogovoto danas kad globalizacija uzima maha i kad se europa ujedinjava (bez obzira na dobre i loše strane tog ujedinjenja i globalizacije.
btw mislim da kanabis aktivizam ide u paketu sa ostalim antiglobalizacijskim idejama, interesira me što neko misli o tome ko je èitao èomskog il nosmkog zaboravio sam mu prezime...)
to može u nekom drugom topicu

ajd da se držimo topica u ovom postu

dakle canabis club u exyu kao u drugim državama u europi
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
www.Norml.org je sajt na koji se treba ugledat i sa kojima se treba udruziti. Znaci priznata organizacija koja se vise bavi offline nego online. Sa milion clanova koji nisu na forumu. Oni nemaju linkove ka growshopovima i ostalim glupostima kao cannabis club sajt i kao nas vutra sajt.

Znachi ovi ljudi su ozbiljni...i njima bih veoma rado pomogao u svakom pogledu.
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
kanehbosem je napisao(la):
sve ima svoje negativne strane, to kontam i razumijem ove koje ste naveli
meðutim pozitivna strana mi se èini veèom od negativne strane

Slažem se...a ovako i onako trebamo potporu izvana, baš kao što je trebaju i oni.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Vutragenjo je napisao(la):
www.Norml.org je sajt na koji se treba ugledat i sa kojima se treba udruziti. Znaci priznata organizacija koja se vise bavi offline nego online. Sa milion clanova koji nisu na forumu. Oni nemaju linkove ka growshopovima i ostalim glupostima kao cannabis club sajt i kao nas vutra sajt.

Znachi ovi ljudi su ozbiljni...i njima bih veoma rado pomogao u svakom pogledu.

eo ga majl sto ga dobih od normla prije mjesec i po dana...

Hi,
Thank you for contacting NORML. I have read your email, and I sympathize
with what is going on in your country. What is it, exactly, that NORML can
do for you?
Thanks again!
Cannabem Liberemus,
Erin Dame
Outreach Coordinator
[email protected]
202-483-5500
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
jedna napomena.... norml nije iskljuèivo amerièka organizacija (na neki naèin)

postoji norml na novom zeladnu i u švedskoj kolko ja znam a ima ih još. Pogledajte pod NORML international chapters

ono što se meni kod norml-a ne sviða je što zahtjeva da se èlanarina plaæa njima. Proèitajte si malo "obveze" ogranka norml-a. kolko se meni èini sve što dobiješ od njih je ime i dobre želje. Po meni to je bezveze. Naravno moguæe da griješim.

Sad ja imam pitanje : koje su to pozitivne strane o kojma kanehbosem prièa? Šta CC nudi a da nama može koristiti? Taj dio meni nije previše jasan.

Forum imamo, sajt imamo, visok google rank imamo, nisam vidio statistike ali brijem da je sajt dobro posjeæen. Što bi se dobilo sa CC-om?

Jer recimo ovo oko objavljivanja vijesti o kanabis politici ... postoji legalizacija.org na kojoj su tri posta!!! Ok nitijedan nije moj i ja sam isto ***** koji nije postao ništa ali nisam vidio da se itko žali na situaciju (a razloe æu u drugoj temi)

eto nije kmi baš jasno zašto je sad to tolko bitno?
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kanehbosem je napisao(la):
isto tako mislim da se legislativni oblici mogu uvesti jedino na razini europe pogovoto danas kad globalizacija uzima maha i kad se europa

samo da repliciram na ovo jer ne želim otvarati novu temu ali nžalost tu si u krivu (barem trenutno)

Naime Europska komisija je u svom dokumentu za usvajanje nove strategije borbe protiv droga upravo navela da posjedovanje i osobna upotreba nebi smjele biti kažnjive zakonom meðutim europski parlament (koji je èista politièka institucija) je upravo taj dio izbacio iz strategije


sorry za off ;)
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Tihojla je napisao(la):
ono što se meni kod norml-a ne sviða je što zahtjeva da se èlanarina plaæa njima. Proèitajte si malo "obveze" ogranka norml-a. kolko se meni èini sve što dobiješ od njih je ime i dobre želje. Po meni to je bezveze. Naravno moguæe da griješim.

Sad ja imam pitanje : koje su to pozitivne strane o kojma kanehbosem prièa? Šta CC nudi a da nama može koristiti? Taj dio meni nije previše jasan.

Forum imamo, sajt imamo, visok google rank imamo, nisam vidio statistike ali brijem da je sajt dobro posjeæen. Što bi se dobilo sa CC-om?

Jer recimo ovo oko objavljivanja vijesti o kanabis politici ... postoji legalizacija.org na kojoj su tri posta!!! Ok nitijedan nije moj i ja sam isto ***** koji nije postao ništa ali nisam vidio da se itko žali na situaciju (a razloe æu u drugoj temi)

eto nije kmi baš jasno zašto je sad to tolko bitno?
1.ni meni se ne sviða taj dio sa èlanarinom ni kod normla ni kod encoda,al mislim da u njihovim državam to nije niš neobièno pa èak ni puno za prosjeèan novèanik...
2.pozitivne strane na koje ja mislim su iskustvo u osnivanju kanabis klubova,
naprimjer oni su mi rekli kak su napravili kanabis klub.
to sam postao negdje.naðeš ili platiš odvjetnika koji naðe ili napravi rupu u zakonu, prilagodi zakon, zatim naðeš suca koji æe odobriti zahtjev i eto ti legalizacije...(legalizacija uvjetno reèeno)

2. druga pozitivna strana jest ta što æe povezivanjem i neka vutra udruga dobiti atribut na nivou europe.

3.treæa pozitivna strana jest ta što kao èlan canabis social club (onog kojeg nema u exyu) ti si ovlašten da uzgajaš biljèice tj. nemaš problema sa zakonom.al zato nemre svako dobit èlanarinu,nit onaj ko dobije može puno da se hvali.zato jer je to veoma osjetjlivo društveno pitanje... da sad puno ne serem

forum imamo - toèno.sajt imamo -toèno,visok google rank imamo (vald) - toèno.
imamo biljèicu sa svojim imenom na njoj - netoèno.
to bi se dobilo sa canabis social clubs.jel si pogledo što je DUYP?ne mre ti bit nejasno osim ak nisi pogledo.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Tihojla je napisao(la):
kanehbosem je napisao(la):
isto tako mislim da se legislativni oblici mogu uvesti jedino na razini europe pogovoto danas kad globalizacija uzima maha i kad se europa

samo da repliciram na ovo jer ne želim otvarati novu temu ali nžalost tu si u krivu (barem trenutno)

Naime Europska komisija je u svom dokumentu za usvajanje nove strategije borbe protiv droga upravo navela da posjedovanje i osobna upotreba nebi smjele biti kažnjive zakonom meðutim europski parlament (koji je èista politièka institucija) je upravo taj dio izbacio iz strategije


eu komisija je jedno, eu parlament je drugo, a eu graðanska društva su treæe
da su grað društva povezanija bila bi glansija a ak su glasnija i povezanija onda ne bi eu parlament samo tako izbacio taj dio
...pa jer uopæe èitaš one stranice na encodu
upravo su oni to rekli da je to izbaèeno i da se treba povezati i organizirati kao grað društva kako se to opet ne bi dogodilo...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
kak su napravili kanabis klub.
to sam postao negdje.naðeš ili platiš odvjetnika koji naðe ili napravi rupu u zakonu, prilagodi zakon, zatim naðeš suca koji æe odobriti zahtjev i eto ti legalizacije...(legalizacija uvjetno reèeno)

šta nisi odmah rekao da je tako jednostavno :D
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mislim to samo jednostavno zvuèi al to nije jednostavno.znaš i sam.
al ajd da kad govorimo o legalizaciji da razmišljamo u pravcu ove formule...
to je malo za reæ al je puno za napravit,ak se uopæe i napravi.
najveæi problem je pretpostavljam naæ suca koji bi odobrio takvo što, a možda opet i ne bi.
kak ovi iz "špice" rade po prinicpu harm reductiona,koja je btw metoda kojom se služi i onaj uredzadroge.hr, pa su na partijima ekipi provjeravali èistoæu bombona...
kako god, po meni je ta formula kostur na koju trebamo nadograðivati ostale detalje.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ovo sa špicom funkcionira po principu "nisam te vidio"

Slažem se da je ovo jedna od metoda dolaska do kvazi-legalizacije. Tu nema prigovora.

Meðutim naš problem je ustroj pravosuða. Jedan sudac te može iskljuèivo osloboditi krivnje po nekoj optužbi. Meðutim presuda tog sudca ne obvezuje drugog sudca da presudi isto tako.
Npr di bi došli da sad svi sudci karakteriziraju guranje prsta u guzicu kao rukovanje (shvaæaš aluziju na lièko rukovanje)

Jedino presuda ustavnog suda bi tu mogla nešto promjeniti.

Prva stepenica je dekriminalizacija posjedovanja. Tek u takvim uvijetima bi se trebali baviti mozganjem kako profurati ovu inicijativu jer sve dok je posjedovanje marihuane ili sredstava (èitaj sjeme) koji mogu poslužiti za proizvodnju marihuane kazneno djelo neæeš moæ ovakav model nikako profurati.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
mejlao sam špici,vezi canabis clubs al oni više nisu u funkciji...tak da niš od njih:(

nisam znao ovo vezi sudije, zato i trubim tolko da bi trebalo angažirati ljude koji se kontaju u to ili èak one koji su dobro informirani,

vidi, što se tièe naših zakona i sudija molim te nemoj nas podsjeæat tako èesto kako oni ne misle isto kao i mi :)

stvar je vrlo jednostavna:
droga je problem a mi mislimo da prohibicija nije rješenje!
to je naše mišljenje, koje želimo artikulirati preko raznih oblika graðanskih društava (koje pokušavamo oživjeti preko ovog foruma) ili online siteova (vutra.org, legalizacija.org i sl.)

znam da njih ima više koji su protiv al oni jednostavn nisu u pravu.a osim toga njihova mišljenja uskraæuju moja prava i to mi je dovoljno da se borim.
u toj borbi ima puno posla a niš se ne plaæa.
a nije da ni nas nema, samo što nismo povezani...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
gloss je preveo naslovnu od encoda za one što teže barataju s engleskim

Cannabis graðanske udruge u EU su kontrolirane od strane vlasti. Mogu omoguæiti otvaranje novih (službenih) radnih mjesta i kupovinu zavidnih kolièina razlièite robe i usluga koje, kao takve, mogu biti oporezive. Uostalom, vlasti na taj naèin mogu pratiti ZDRAVLJE, HIGIJENSKE i SIGURNOSNE UVJETE tokom cijelog procesa od uzgoja (proizvodnje) do konzumacije.

U današnje vrijeme, cannabis graðanske udruge djeluju samo na podruèju Španjolske i Belgije dok su u drugim zemljama poduzete mjere za ostvarivanje sliènog modela. U zavisnosti o zakonodavstvu i samoj politièkoj orjentiranosti neke zemlje, cannabis graðanske udruge se mogu osnovati kao razlièiti oblici istog modela. U zemljama gdje je komercijalna distribucija cannabisa veæ dozvoljena, poput Nizozemske, sam model može jednako dobro proširiti djelovanje i u komercijalne svrhe.

Najvjerojatnije je da nijedna vlada zemalja Europe nije spremna, barem u dogledno vrijeme, ukinuti prohibiciju cannabisa i konoplje! Osim ako na to nije prisiljena. Interesi koji stoje iza progona cannabisa su zaista premoæni: Farmakologija, industrija nafte, alkohola, duhana, sigurnosne službe i bankarstvo (izmeðu ostalog).

Da bi se ostvario kraj progona cannabisa djelovati moraju i sami graðani. Na tu temu moramo napraviti javnu raspravu sa novim i èvrstim nacrtima. Cannabis graðanske udruge su pokušaj da se takvo nešto i ostvari.

Cannabis udruge su stvaran rezultat ENCOD-ovog programa "Freedom to Farm" koji je kao takav usmjeren na pravo svakog punoljetnog graðanina svijeta da uzgaja i posjeduje biljke za osobne i nekomercijalne potrebe, pritom koristeæi svu tehnièku opremu koja mu je na raspolaganju. Istovremeno, pojedinim zemljama bi trebalo dopustiti da eksperimentiraju sa zakonima prema drogama koji nisu utemeljeni na prohibicijskom režimu.