Cannabis sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.768
10.121
358
Joj,joj,joj... Sad moram razmišljat o vajpu, a do prije par minuta sam bio ubjeđen da je rora najbolji način:zvezda::...
Ovaj forum me razbija, prije njega je sve bilo jednostavno. Dobra trava bila ona što puca, loša što ne dira. Ove što pucaju djelio na spuc u glavu i spuc u tjelo. Nebitno bilo jel zelena, smeđa, crna, buđava, sve što je bitno bilo je bio spuc:D
A sad, sad je sve bitno...
Sorry na spamu:)
Opisujte malo detaljnije spuc:razvaljen::
:respect::vutra::rasta:
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Pa ne gleda se postotak cijele biljke!
Čuj njega"To bi znacilo da je vise od 1/3 mase biljke THC...nekako ne vjerujem u to"
Normalno, da ne vjeruješ, jer postotak thca nije postotak biljke ili cvjetova!
37% bi značilo, da od svih kanaboida ima 37% thca. 20% je pod normalno, znači ako skinem 500g,po tebi je trečina thc???
Pa da...znači točno kako je PowerSeed rekao...postotak od ukupne suhe mase! a ne postotak od ukupnih kanabinoida koji se nalaze u biljci,
što bi značilo da 100g biljke koja ima 37% THCA u sebi sadrži 37g THCA ili na 1g suhe tvari 0.370mg,
a drugo je pitanje kako prizvođači sjemena dođu do takvog podatka..nekako sumnjam da postoji agencija koja se bavi standardizacijom ispitivanja
pa da svi proizvođači imaju jednake "testove" vec se rezultati vjerojatno nabrijavaju i prikazuju se lažno...a kako bi se proizvod bolje prodavao
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
pobrkao si brojeve. na 1g ide 370mg, a to znači da je na 100g suhog cvjeta 37g thc :D
imaš tih labosa koji provode testove hrpa, čak su članovi foruma slali uzgojene uzorke te dobivali natrag diplome za životno djelo :D
al da banke znaju nabrijat, to si pogodio :)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Nešto ste vi više toga pobrkali. Koliki postotak ulja če biljka dati ovisi o količini trihoma na cvijetovima i može biti u rasponu od 10% do 25%, znači od ukupne suhe mase biljke to je postotak ulja sa svim kanabinoidima u sebi a podatak o tih 37% thc-a se odnosi na postotak u tome ulju odnosno smoli. Znači ako iz 100 g suhe biljke izađe 20% ulja sa 37% thc-a u toj količini od dvadeset grama ulja ima 7,4 g thc. I govori se o postotku prije dekarboksilacije.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Ajmo se fokusirati na postotak THC-a u suhoj biljci odnosno u suhoj tvari...odnosno ono što proizvođači sjemena navode kao postotak THCA na svom proizvodu.
pa onda mozemo dalje govoriti o količini ulja koja se moze dobiti iz takve suhe tvari odnosno o postotku THCA u takvom ulju,jer ovak sad sumnjam da je bilokome išta jasno...
a logično bi mi bilo da je postotak THC-a u Ulju puno veci nego u suhoj tvari a ne jednak
jer ako imamo 100g vutre (37%THC=37g) otopljeno u 1000ml isopropilnog alkohola (99% alkohol i 1%voda=10ml) teoretski bi dobili 47ml ulja( ako je sav alkohol ispario) unutar kojeg je otopljeno 37g THC-a,
pa ako gledamo da je 1ml=1g ugrubo dobili bi postotak THC-a u ulju od 78%
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.562
358
Ima cijeli diplomski rad na googlu, ali ovo je bitno!
Screenshot_20201204_130200_com.google.android.apps.docs.jpg
Pretpostavljam, da banke imaju savršene uslove!
 
11.12.2020
21
55
18
23
Braco, drugovi, saborci...
Ja bih poceo jedino sa *ebi ga!
Nacitao sam se kamaru toga i sto vise citam sve sam dalje od rjesenja.
Molim vas da me uputite, pomognete, pojednostavite.
Recimo da sam razumio oko grow boksova, odnosa velicine i rasvjete, ventilacije i temperature... Ne bojim se odrzavanja biljke, treninga, djubrenja i zalivanja... Imam plastenik, bastu, mudrujem u organskom bastovanstvu godinama. Nego...
Imam boks gdje da smjestim, ali ne znam sta da smjestim u njega. Mislim da sam do sada ukopcao da je i indika na mojoj strani. Trazim za prvi grow sjeme biljke krace vegetacije, kombinaciju dvije sorte, obje za smirenje i spavanje. Zbog svoje bolesti vec dvije godine ne ferceram kao normalan covjek...
Dakle, molim pomoc u preporuci sjemena za opustanje i krevet. Naravno, imacu pitanja dosta i u vezi sa uzgojem, vodicu i dnevnik, ali treba da narucim nesto i pocnem.
Nemam jos ni boks, ali to cu brzo rijesiti najvjerovatnije kupovinom kompleta velicine 200*150*50 (v d s) za sta pretpostavljam da je dovoljno za dvije do tri biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: smizi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Najprije moraš odlučiti da li ćeš uzgajati fotoperiodne ili automatike, ja bih ti preporučio da rađe biraš foto jer su potentnije i u tom slučaju ti sam određuješ koliko će biljke biti u vegetaciji.:) Automatici ne ovise o režimu svjetla i procvjetat će sami od sebe za otprilike 4 - 5 tjedana, kako koji strain. Kao što si rekao, za spavanje ti treba neka teška Indica ;), nešto ovako npr.
...ili možda ovo ;)
 
Poslednja izmena:
11.12.2020
21
55
18
23
Aha, okej. Eto, jednoj stvari sam za korak blize :)
Na sajtu iz Slovenije nema bas narocitih opisa djelovanja... Znate li na konkr. primjeru sa njihovog sajta?
I od koga ja jos u BiH uopste mogu naruciti? Jesmo selendra, braco rodjena!
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
prvo nades sorte, a onda trazis na sajtu. vele ljudi da je za to sto trebas sorta northern lights
 
11.12.2020
21
55
18
23
E, da, Hempatia. Nisam znao smije li se pisati. Oni su mi javili da salju, nije problem.
Hvala vam, rijesena jedna dilema. One za box i ostalo pretpostavljam da treba traziti u drugim temama odgovore :)
 
19.05.2019
9
0
1
Dobar dan ljudi, zanima me jedna stvar, da li je neko od vas imao iskustva sa vrstom Sin Tra Bajo od barney's farm u pitanju je automat i da li znate da li vredi necemu ili ne, kakav je dim, ukus, miris?
 
  • Angry
Reactions: dzidzo and Сјај