Cannabis - vrste

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
- Cannabis Sativa je visoka i tanka biljka,obicno izmedju 200 do 400 cm visine.Lisce je uglavnom svetlo zeleno,posto ima manje hlorofila nego Indica.Zbog toga raste i cveta duze nego Indica i potrebno joj je vise svetla.Sativa raste veoma brzo,period cvetanja moze da traje od 10 do 16 nedelja.Urod je uglavnom manji nego kod Indica,ali je vrlo jak.Vrhovi su dugacki i tanki.Miris Sative je sladak i kako se kaze “fruity”(sto bi znacilo nalik vocu).Dim je prilicno blag.Poreklo Sative su Kolumbija,Meksiko,Tajland i jugoistocna Azija.Sativa ima vise THC-a nego CBD-a sto prouzrokuje mozdani,energetski “rad”,koji moze da stimulise aktivnost mozga i da izazove halucinacije.

- Cannabis Indica je niska i gusta biljka,visine izmedju 80 do 180 cm visine.Lisce je uglavnom tamno zeleno,ponekad sa ljubicastim krajevima.Potrebno joj je manje vremena i manje svetla za rast i sazrevanje nego kod Sativa.Kad pocne da cveta potrebno je 6 do 8 nedlja da sazri.Vrhovi su gusti i zbijeni,izuzetno jakog “lepljivog” ili “skunky”mirisa.Urod je veci nego kod Sativa.Dim Indica je najcesce gust,ostar i cesto izaziva kasalj kada se udahne.Indica je tradicionalni izvor hashisha,a poreklo vuce iz Maroka,Afganistana,Indije,Tibeta.Indica uglavnom ima vise CBD-a nego THC-a,tako da je “rad” vise “telesnog” tipa,tezi i jaci nego kod Sativa.”Rad” je opustajuci,tzv.”stoney high”.Zbog svojih svojstava moze se upotrebiti u razne medicinske svrhe.

- Cannabis Ruderalis je treca vrsta koja poreklo vuce iz Rusije,Poljske i ostalih istocno-evropskih i srednje-azijskih zemalja sa hladnijom klimom.Jos uvek postoje neslaganja oko toga da li je Ruderalis uopste odvojena vrsta.Cannabis je klasifikovan u tri vrste na osnovu ravitka I oblika mahuna semenke i na osnovu perioda rasta i cvetanja.Ruderalis raste u hladnim predelima,sazreva brzo a ima pokazatelja da mogu biti nezavisne od fotoperioda(odnos trajanja dana i noci).Neke osobine Ruderalisa su velike semenke,niska korovasta biljka visine od 120-180 cm,a nivo THC-a je nizi nego kod Sativa i Indica.

Ovo su tri osnovne vrste iz kojih su se do danasnjih dana razvile mnoge nama poznate sorte,dugogodisnjom selekcijom i ukrstanjem.Cilj selekcije i ukrstanja je dobijanje biljke koja odgovara nasim potrebama,tj. dobijanje zeljenih karakteristika.Tako sad imamo biljke koje su predvidjene za indoor,za outdoor,mozemo da biramo nivo THC-a,miris,ukus,itd.
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Vidio sam na *********** sjemenke za GREENHOUSE BIG BANG (Genetika: Skunk, Northern Light, El Nino ), GREENHOUSE A.M.S. (Genetika: Swiss Sativa, Swiss Indica), LOWRYDER, LOWRYDER # 2 (Genetika: Santa Maria, Lowrider).

Mene zbunjuje to sto se iz ovog teksta o vrstama vidi da su sativa i indica potpuno razlicite, a pod GREENHOUSE A.M.S. pise genetika: Swiss Indica, Swiss Sativa.

Moze mi ko to pojasnit, jesu li to krizane pa je to neka biljka izmedu njih ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mladji referent
17.05.2008
3
1
0
63
@Bruno...
to ti je ono sto zovu u nas hrvata GMO MARIHUANA ilitiga SKANK(po hrv.)
Iako to nema veze s zdravim razumom lol!!!!
Ovako ,taj mix indice i sative ti je jednostavno HIBRID tu ti igrju omjeri u krizanju kako
hoces da te radi ,da ima okus ,oblik rasta ,vrijem cvijetanja i naravno kolicina...
sative te uglavnom dizu i djeluju na glavu ,a indice stoniraju idjeluju i na glavu i na tijelo...
i sad raznim omjerima u postotcima tip 50-50 ili 80-20 ili kako mozes zamisliti...
samo jos ovo da ti kazem,vecina sjemena sto se prodaje od raznih breedera i kuca,su hibridi,a najkvalitetniji ali i najskuplji su su oni prvih generacija stabilnih linija roditelja,takozvan F1,a drugi prodaju jeftino njihove potomke koji bi trebali biti malo slabiji (sporijeg rasta itd...)te sjemenke su ti F2 ,F3 ITD...
Ako znas engleski daj si vremena pa prosurfaj malo na druge sitove
kao >www.icmag.com . www.breedbay.co.uk , skini si u pdf u soft secrets magazin na
http://soft-secrets.com/?id=47&title=Issues , ili Treating yourself http://www.treatingyourself.com/dhtml/issues.php koji je takodjer magazin
o uzgoju industiji cannabisa i ostalih relevantnih stvari oko iste...
Nadam se da sam pomogao...
pozzz.
:mrtva_banana:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: naturalmysticxx
26.05.2010
38
1
8
43
...imam jednu biljku koja raste bolje od sviju..l.nije bas razgranata ali se u zadnje vrime pocela popunjavati sa granama izmedju internoda...listovi su joj izrazito tamne boje ali ono sto me najvise zanima je to sto joj je stabljika crvene boje...tamno crvene i skoro da se na njoj nigdi ne vidi nijansa zelene ili zute koja je uobicajena...a sada je visoko oko 160 cm...mislija san da je to neka prolazna faza dok je bila manja ali nije..cak je potamnila vise nego sto je bila prije i ta je boja izrazenija...zbog njenog ubrzanoga rasta san mislija da je musko ali je izbacila pistile i pokazala da je curica...Dakle,zasto crvena boja ??
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ma to sam ti samo stavio primjer slike da vidis kako genetika dosta utjece na izgled.
Tamni listovi i crvena/ljubicasta stabljika mogu ukazivati na nedostatak fosfora (P), obicno se desi ako pH nije dobar.
I biljka ti onda uspori rast i cvijetanje a u slucaju viska fosfora moze doci do lockouta cinka (Zn) i bakra (Cu).

Ali problem s P nije toliko cest i nema neke velike posljedice a i kazes da ti biljka raste normalno i cak brze onda mislim da se nemas sta zabrinjavati oko toga.

I ovo je offtopic na ovu temu, pa bi bilo bolje da otvoris gow dnevnik ili novu temu tako da ne spamamo u ovoj.
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
pre nego sto se prebacis sa teme..

ubedjen sam da je visak azota..uglavnom ih nisam djubrio oko dve sedmice i oporavile su se..

dobile na boji i znatno bolje napredovale!




ako lici na tvoj problem-to je!

p00z
 
26.05.2010
38
1
8
43
...oke hvala na pomoci...u stvari ja tu i ne vidin problem nego me samo zanimalo zasto se razlikuje od ostalih... a sto se tice dnevnika...mislin da je kasno sada zato sto su vec velike ali da cu staviti koju sliku...ocu....pozz
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
jel zna netko koja je zapravo razlika izmedju ova dva lowrydera(pakistan ryder i afghan kush ryder)...gdje god sam gledao svugdje pise gotovo identicni opis(vrijeme cvjetanja,visina,postotak thc-a,karakteristike i naravno prinos)
volio bi da mi netko da kvalitetno pojasnjenje jer sam u velikoj dilemi a i u stisci sa vremenom!hvala,svaki savjet dobrodosao
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Kolko vidim, razlika je u genetici, pakistanac je landrace pakistan crossan sa ruderalisom, a ovaj drugi je landrace afganistanac crossan sa ruderalisom...

I jos pise da je pakistanac ruderalis, indica/sativa, a afganistanac ruderalis/indica....

I da, afghan ima 2% vise thc-a nego ovaj (22%)

A visina i to su kod svih lowrydera slične kolko sam skuzio (short/medium) kao i cvijetanje....

I da, nisam jos znao za ove lowrydere, čine se dosta jaki i za oboje piše "very narcotic, almost devastating"... a to osobno jako volim.. xD


Uglavnom, mislim da neces fulat koji god da uzmes....
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
jel ti to mene zajebavas?

pa rekao si sve sto sam spomenuo...i oba imaju cca 20%,i znam da nemogu fulat izmedju ovo dvoje.
zapoceo sam ovo pitanje s obzirom da nisam nasao neke razlike u karakteristikama,a ti pises banalne stvari koje je svatko mogao napisat ...a ovo sa genetikom necu ni komentirat

znaci ponavljam,trazi se kvalitetno pojasnjenje razlike izmedju ova 2 straina,hvala
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
hahahah stari oladi malo.... ako ti se ne sviđa što sam reko mozes to i na normalan nacin rec a ne se preseravat tu....

i neznam sta trazis da ti se kaze, kakve karakteristike, a i uostalom upali si google pa trazi, ima milijun tema po svakakvim stranim forumima o ovim vrstama....


pozdrav