CannaButter / Kanabis putar + GRATIS CannaCookies ala Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Dobro večer. Dobio sam u različitim temama par upita te par poruka u inbox, pa sam odlučio ovdje napraviti temu u kojoj ću pokazati kako ja radim maslac. S obzirom da radim maslac, ubaciti ću recept i za kolače. Varijacije na temu kolača su velike. Ovdje ću pokazati dvije verzije, razlika je samo u dodacima koje želite dodati u kekse. Ako cete praviti nesto slicno, postajte dole. Varijacije na temu postoje kako cete vidjeti dole. Pitanja ako imate, slobodno, koliko znam/mogu cu odgovoriti :)

CannaButter / Kanabis putar

KorakOpisSlika
Priprema materijeKoristio sam cca 40g budova i 200g finog trima. Racunam svakih 10 g trima 1 g buda tako da ukupno racunam cca 60g. Nije obavezno grindati, medjutim s obzirom da ja motam to sve u gazu, volim da je sve fino zgrindano i da se fino ispuni maslacem. 2.jpg 3.jpg 4.jpg
Motanje u gazuOduvijek mi je bilo mrsko kuhati maslac jer na kraju kad moram ocjediti svu onu vutru od vrelog maslaca mi dodje zlo. Sve bude usrano da prostite i na sve strane. I tako mi sinilo da bi mogao okrenuti proces naopacke pa smotati komplet vutru u gazu i tako je kuhati. Rezultat je odlican, maslac kao zlato. 6.jpg camphoto-579758561.JPG
Kuhanje maslacaJa sam koristio kuhalo za rizu od 3,8 litara. Dodao sam cca 2.5 litre vode. Količina vode je u biti nebitna odnosno bolje je staviti vise nego manje, jer na kraju se maslac svakako stegne na vodi gore. Kad imate više vode, nikad vam ništa neće zagoriti. Ubacio sam 500g maslaca. Kuhalo se cca 3 sata. Moguće da je gotovo i nakon 2, međutim imao sam sta raditi pa sam pustio 3h. IMG-2578.jpg IMG-2579.jpg IMG-2581.jpg IMG-2582.jpg
Gotov maslacKad je gotovo kuhanje, ocjedite kulene i tekućinu prebacite u neku drugu posudu i s njom u frižider. Ako je vani hladno, van na zrak. Kad se dobro učvrsti (ja ga ostavim preko noći) kašikom ili nečim ga pokupite po površini vode. Meni je na kraju ostalo 390g maslaca. IMG-2588.jpg

CannaCookies

KorakOpisSlika
SastojciMaslac naravno gore iz recepta + moja mjera je
200 g ovog maslaca
500 g brašna
150 grama šečera
2 vanilin šečera
1 prašak za pecivo
lomljeni oreo keks cirka dodate
+ cca 2 dcl tople vode.
camphoto-33463914.JPG IMG-2590.jpg
Priprema sastojakaTo sve skupa u jednu posudu i udri, mijesi :) Jedno 5-6 minuta dok se smjesa malo ujednači i dok se pocne ponašati kao tijesto. Kad je gotovo, pokrijete krpom i u frižider da se malo ohladi, jer je lakše raditi s njim kad je hladno. IMG-2591.jpg IMG-2592.jpg
Priprema za pečenjeKad se tijestio ohladilo (cca 45 min), izvadite ga na čisti stol. Može i stolnjak onaj plastični. Pobrašnite malo, razvaljate tijesto na debljinu koju želite da budu kolači i kalupom također po odabiru napravite kao sto je prikazano na slici. Keksiće posložite na papir za pečenje u tavu/tepsiju. IMG-2593.jpg IMG-2594.jpg IMG-2595.jpg
PečenjeJa ove kekse pečem na 119 stupnjeva. 45 minuta minimalno, možete i sat vremena. Od ove ture je izasao 41 keksić. Taman su, nakon 3 moraš ici spavati :D IMG-2596.jpg IMG-2599.jpg
Verzija 2Ovdje u tijestio nisam stavljao biskvit od keksa nego kakao i cimet. Ovako izgleda prije frižidera. Uskoro će na pečenje. IMG-2589.jpg camphoto-824023566.JPG
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pravo zbori Bestija. Maslac možeš namazati i na kruh, pa pojesti. Ja sam ga koristio i u smjesi za palacinke. Uglavnom, kekse pecem radi praktičnosti a i fini su. Praline bi Takodjer bile zgodne, medjutim reagiraju na temperaturu. Čim je malo toplije ako ih nosiš sa sobom (tipa na godišnji) teško baratati s njima. Tek toliko. Tamo slijedeći tjedan cu raditi kore za pitu pa dodati malo maslaca. I tako :D
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Odlicna tema, sve na jednom mjestu i prakticna izrada.
Čak sam i ja ulovio trik za sljedeci put, uvjek muku mucim s odvajanjem vuje od maslaca i cjedim 3 puta.. od sad ljepo u gazu i gotovo.
Maslac je odlicna stvar. Samo oni koji nikad nisu konzumirali neka pripaze na kolicinu jer na ovaj nacin nije tesko pretjerati. nakon konzumacije pricekat nekih sat vremena pa jos malo ako nije dosta.
Meni se omaklo za novu, srecom ekipa pusi dosta pa nije nikom bilo bas lose, samo nas malo previse izvozalo i potrajalo duze nego inace. (cca 12 sati filma :D).
Najprakticnije mi je u caj, maslac napravim i onda za vikend samo ubacim malu zlicu u caj promjesam dobro i nakon nekih sat vremena, vise ne moram palit pljugu cjelu vecer, a ujutro se probidim pun energije svaki put :)
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Kako god da se kod nas to kaze dobro je uraditi decarb. Pre kuvanja potrebno je dobro usitniti materijal pa ga 30-40 min peci na 110-115c u rerni na pek papiru. Nakon tog procesa nije potrebno kuvati toliko dugo, dovoljno je 1, 1.5h.
Iz mog iskustva, a radio sam prvo kako je gore navedeno, potentniji je maslac. Mada gore navedeni kolaci se dosta dugo peku, jednom prilikom sam sa ne decarb-ovanim maslacom pekao lava cake oko 15min i uopste nije radilo
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Moguce je s tim pecenjem odnosno decarbom kako kazes aktivirati THC. Medjutim, I kuca i pecnica mi je mirisala danima poslije i kad god bi se sta peklo. Isprobano kroz gazu i grčkanje, pa onda kasnije dugo pečenje na slaboj temperaturi. Žao mi što se ne smije, napravio bi festival pa da probate kolače svi :D
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Bizzo, stavis u tepsiju kako je on napisao, pa ljepo tepsiju zatvoris sa alu-folijom i nema mirisa u pecnici. a dok otvoris jbg znas i sam, mirise sve..

A za rad treba shvatit sto je decarb i sto se zapravo desava u samom procesu. To je naziv aktiravanja THCA (thcA je neaktivirani thc, kao i cbdA ne aktivirani cbd).
E sad pisem ovo jer maslac dva posta iznad, meni nebi pasao nikako i poklonio bih ga nekom :D Jos ovo kuvanje od sat i pola ajme bacio bih sve da mi ostane toliko dugo :D
Decarb traje od 10min (osobno ne ostavljam nikad dulje od 15min u pecnici.) pa do nekih sat vremena. Uglavnom kakav high zelite toliko dugo radite decarb. Sto dulje radite decarb to vise thcA pređe u THC, te se nastavi dalje pretvarati CBN (kanabiod zasluzan za takozvani couck lock).
Recimo od sativuse se bez problema napravi maslac koji tjera na spavanje, a opet ukupni skup sativinih kanabioda ne dozvoli da san dođe i vrijeme prođe u nekom međustanju koje je fkt odurno (meni).

Caj je daleko najsnazniji edible sto se tice head higha iz razloga sto dozvoljava da koristimo vise THC nego CBN. Tj ne dozvolimo da nam thcA pređe predaleko, a i sama temperatura ne unistava kanabiode kao pecenje određenih kolaca (preko cca 150°c thc kanabiodi isparavaju, i sto dulje su izlozeni takvoj temperaturi tako i potencija edibla pada.)
Recimo meni treba 45-60min da napravim caj od heada do caja, a ako imam gotov maslac svega 20min. I nikad, ali nikad nisam napravio da me ne radi.
Kolace ne volim radit zbog visokih temperatura i unistavanja kanabioda. Ali radio sam ih par puta, meni nekako najprihatljive one neke smjese za coko kocke iz ducana. Umjesto maslaca/ili ulja stavim cannabutter u jednokoj mjeri prema receptu. Ovisi ako ide puno maslaca mjesam ga s obicnim da nebi bio kolac prejak. Ali uvjek gledam upute da se kolac ne pece dulje od pola sata. kolace sam radio 2-3 puta i svaki put razvalili mene, a kud tek one koji su bili pocasceni.

Do 133°c ste u sigurnoj zoni i necete spaliti nista.
Screenshot_2.png
Evo i neka statistika dekarba
Screenshot_1.png

i za kraj imajte na umu da decarb ne zavrsava dok izvadite materijal iz pecnice, nego se nastavlja u pripremanju edibla. Znaci u 1h cjelokupnog vremena vecinom ste aktivirali sve kanabiode. Sve iznad sat vremena pretvara THC u CBN, pa kako ko voli head ili couck lock tako neka si odradi trajanje CJELOKUPNOG procesa.
 
Poslednja izmena:

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Moram da potvrdim da je ovo za sative istina, poslednji put sam se glupirao sa nekim amnesia hazeom i napravio sam katastrofu. Radio sam dekarb 30min i 1h kuvanje maslaca a pecenje kolaca 15min, sve je bilo ispod 150c. Svi koji su jeli su bkvl overili, imali panicne napade i halucinacije. Moracu da probam sl put da napravim prema uputima gore. Kada sma prvi put, a davno je bilo, nasao prvi receptt na netu glasio je: 250g butera, 17g trave, voda i 3h kuvanja. Pa sam na tome dalje gradio pricu, nisam nikad uspeo da nadjem ovaj info odozgo, ty.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Ja sam prije 2-3 godine skuhao 80g trima u 500g maslaca metodom da sam samo otopio maslac bez vode i ubacio trim unutra. Kuhao sam nekih 45-50 minuta i samo procjedio maslac kroz gazu i ohladio. Radio sam bez vode jer je vutra bila cista pa se nisam sekirao oce ostat kakvih sranja u maslacu. Pojeo sam kasikom oko 10 grama kad se ohladio. To sto se meni desavalo 20 sati nebi pozelio najgorem neprijatelju. Eto toliko o mom prvom iskustvu s maslacom :D
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Bukvalno, ta iskustva su ravna losim tripovima od halucenogena. Cak neko ko nije imao ranije dodira sa takvim stanjima moze da dozivi prosvetljenja, tipa da razresi neke probleme iz proslosti ili da se oslobidi nekih drugih negativnih razmisljanja. Licno mislim, da se ogradim, to je povezano sa strahom od psihickog stanja u koje se dovedes i onda krenu razna lucenja u zlezdama i bam pakaooooo.
Sve u svemu, svako ko prvi put pravi canabuter, a nema iskustva sa kolacima ili nekim drugim nacinom oralnog konzumiranja koncentrata kanabisa ne bi trebao da preteruje sa kolicinama je rad je drugaciji i puno jaci od uobicajenog naduvavanja. Moj najveci problem je sto uvek imam taj trip kako nema sanse da pojedem mafin i da se naduvam, onda posle sat vremena dok jos nije krenulo, vodjen tom misli, pojedem jos jedan i za pola sata mi ne bude dobro hahaha.
 

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Bas to. Imao sam osjecaj kao da mi je netko otvorio lubanju i iz cisterne mi sipa milion nformacija u mozak. Znaci teski rollercoster. Isprepadalo me toliko da me par dana kasnije bilo strah bit na tim mjestima u kuci di sam bauljao dok me ovo pralo. Ja sam se prije konzumacije educirao malo ali nisam mislio da ni blizu toliko psihoaktivno moze da te odradi. Sve u svemu, nezaboravno iskustvo :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
E vidiš. Samo od prvog keksa mi bude tako. Navala svega odjednom. Medjutim taj drugi keks onda ispravlja. Stavlja svaku gdje treba. Probah se dovesti u gadnu situaciju, medjutim ima jos jedna lvl iznad. Nakon 8 keksova sam bio u noćnom klubu malo bolje osvijetljenom. Imao sam osjećaj da mogu pratiti svih 300-400 ljudi odjednom. Doslovno. Ima jos lvla poslije čini mi se, medjutim nisam jos uvijek ispekao dovoljno keksa odjednom da probam jos dalje :D Biti ce uskoro, pa cemo da probamo :D
B603172C-101B-4FBD-B140-D92F3C605F46.jpeg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I tako nekako dopadne da su ovdje slije lošije kvalitete. U svakom slučaju, evo ovaj put keksi od 5 vrsta. Ostalo nesto trima od WW i Amnezije, Dos Si Dos, Tropicana Banana i Glookies. Količinski neznam koliko, medjutim dosta. Samo Kiefa ima jedno 5-7 g. Ide na kuhanje večeras ili sutra. Kulenčići spremni. Ide 500g maslaca na ovo vutre. Očekujem standard jačinu. Možda malo prevari ali pase to :) Javim se kad su keksi gotovi :D


FEC2244E-4414-4F7E-AA96-34159E219D7E.jpeg
2A6D5184-2EEE-4B08-A017-FD0DC536BAD5.jpeg 878E630E-2B1E-479F-B687-2FADE1732035.jpeg

18073604-F781-4D42-846D-2E70D78D1A2C.jpeg BD0E8E5B-B5CF-492D-B278-4F89233EF08D.jpeg D4C79225-5419-48E5-9211-A0F261A2F9D6.jpeg 7B2BFC67-7317-4861-9F76-84E4824A149B.jpeg 152FB8A4-D166-4693-87F7-DEE90B19E6A4.jpeg A27DC744-7F95-4553-B486-BDD5EDF109D1.jpeg
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Pozdrav cookie monster! :D :respect:

Da li postoji mogućnost da se još jednim prokuvavanjem tih kulenčića nakon ceđenja izvuče još putera?

Petinu putera pa i svega ostalog u njemu izgubiš ovom metodom što je po meni previše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Vrlo vjerovatno postoji. Medjutim vjerovatno se radi o kolicini, kao kad nutelu od 750 g pojedes i pokupis kašikicom, medjutim onda uzmes jos kao nožić da pokupis sve do kraja. Truda dosta, nagrada? :) Kako kome. Ja ih bacim u kompost...