Cannafest Prague [2015] ~ [2022]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ahoj klapci!
Eo mene, drito from Prague. 6 dana moj lifelog bilježi 154 kilometra prepješačena i 270 pređeno gradskim prijevozom. Upalu nožnih mišića preživio. Dosadila mi više i Bubnečenska i Hološevice, a o hladnim česima da ne pričam. Nema do balkanaca, ebo njih sve. Ovo mi je treći posjet pragu, dosta sam se gubio tražeći neka mjesta, a kog god pitaš za pomoć ili da te usmjeri samo okrene glavu, a policajci neznaju ni engleski ni njemnački, a kad ih neš pitaš samo se smiju idijoti, ako ih pitaš dva put možda te i pošpricaju suzavcem. I dalje standrd, nema normalnog bijelog kruha nigdje, a od namaza samo neke njihove pomazanke ebale ih one :confused:.
Što se tiče gradskog prijevoza tu su 50 do 100% skuplji od hr. Hrana i cuga u trgovinama možda 5% jeftinija, a restorana ima svakakvih pa se može naći i mnogo skuplji i ali i mnogo jeftiniji nego kod nas. Meni Balkan Bar bio 50 metara od smještaja, a tamo sarme za prste polizat, i sve puno naših balkanjerosa i govori se isključivo naški.

A sad o sajmu, sajam ludara, u prvih sat vremena kroz sajam prošlo 32 tisuće ljudi, na kraju 313 tisuća u sva tri dana. Dijelili su svega, u prvih 30 minuta provedenih tamo ruksak mi bio pun flajera, naljepnica, kataloga, upaljača, grindera, uzoraka gnojiva, rizli, majica, filtera, sjemenki i svakakvih pizdarijica. Uz sve to sam i vrtio ona kola sreće pa se nakupilo svega, 51 feminizirana sjemenka od toga 33 auto straina dok su ostale fotoperiodne. Neke su od banaka za koje nikad nisam čuo, ali budemo probali, sad sam namiren za naredne 4 sezone što se sjembi tiče :D.
Pyramid seed je imao odličnu ponudu pa sam tako i uzeo 14 ww autofem po cijeni od 500 kruna, bagatela. Stvarno se isplati otići jer banke nude sjembe i po 75% nižim cijenama.

Kupio sam si i vutre prvoklasne tamo od growera iz moravica, trebalo mi je 5 minuta da nabavim :). Sjeo ispred na klupe i kod prve ekipe se priključio u krug, riječ po riječ, dim po dim i dogovorišmo se. Uzeo 7 grama mješano Shark Attack i Amnesia Haze po cijeni od 600 kruna što je zapravo oko 170 kuna, haha bagatela.
Ljudi moji koliko je :murija:bilo na sajmu i ispred uokolo da je to strašno. Civilce sam odmah registrirao kako pobiru diskretno likove uzimaju im jointe i furaju ih u maricu izvan kruga, a bome je i interventna tresla ljude prema parku i kod arene. Sramota da tako udaraju po turistima. Ja sam sebi tamo ponijeo 20 grama svog Lost Costa, pa sam malo i častio ekipu, svi mi rekoše da sam lud i da to nije vutra za po danu, ehh, a meni njihove sative ko limunada dođu. Upoznao sam i Franka iz Strain Huntersa, slikao se s njim, potpisao mi grinder i malo pričali. Lik je zakon, popušili smo cigar ispred, pa mi počeo nabrajati psovke što zna na naški, haha, legenda.

Mislim da sam više manje sve bitno rekao, ajmo sad na slikice. Nije ih mnogo jer je u nekim dijelovima bilo zabranjeno fotkanje, ali zadnji dan su malo popustili pa sam nešt pohvatao.

DSC_0381-2208x1656.JPG

Eo i vutra što nabavih od moravljanaca:
DSC_0399.JPG

Kažu restoran unutar kruga prazan, a uopće nije, bio je pun :D
DSC_0384-2208x1656.JPG

Eo Franko, žao mi što nemogu svoje slike s njim objavit, jbg.
DSC_0451.JPG

DSC_0454.JPG

DSC_0455.JPG

DSC_0456.JPG

DSC_0457.JPG

DSC_0458.JPG

DSC_0459.JPG

I Cross Club, smoker friendly i izrazito kush friendly klub, ispred te skulpture od željeznice, a unutra i u dvorištu duvaj dokle god hoćeš. Moj je ritual bio tamo na kavu, zatražim hrvatske novine, izvadim hedovinu i alat na stol, frčem dimim i kavu srčem, gotiva pravo.
DSC_0480.JPG

Prag je multinacionalan turistički grad, trebamo biti svijesni da mnogi u tom gradu žive od prevara. Meni je frend u jednom izlasku ostao bez 1200 kruna u dva navrata. Prvi put dobio peticu sušenog ružmarina, a drugi put u crossu nije dobio ništa, lik mu uzeo pare rekao čekaj i nije se vratio. Ja sam ga upozoravao na tak što, ali me nije htio saslušat pa ga je to koštalo. Obično smoker friendly barovi poput crossa, rougea, male rybke i sl. imaju šifru tipa "one coffie and 3 grams of cookies", sve ostalo završava kao ispala.

Eto toliko, sad odoh topa privarit, konačno u domu svom :joint2:, za odjavu jedna noćna:
DSC_0405-1656x2208.JPG

Thumbići:
DSC_0381-2208x1656.JPG DSC_0399.JPG DSC_0384-2208x1656.JPG DSC_0451.JPG DSC_0454.JPG DSC_0455.JPG DSC_0456.JPG DSC_0457.JPG DSC_0458.JPG DSC_0459.JPG DSC_0480.JPG DSC_0405-1656x2208.JPG

Peace ljudovi ;)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
objasnio nam covek sve :D

samo to za turiste i pandure,istresanje iz gaca..ja nisam primetio bilo sta slicno..

hoces da kazes da sam bio postedjen? :D

ja sam video par pandura za 4 dana tamo..na kana festu se pusilo koliko hoces...?
xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and L0oD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ooo da, bilo je, srećom ja sam prošao mimo al sam pojeo pola pljuge. Civilci su izgledali kao neki klošari, onak iz prikrajka sam ih gledao cijelo vrijeme šta rade i kako pikiraju koga će. Ispred kod smoking zone i ispred ulaza na onim drvenim klupama sam vidio kako su pobrali dvojicu likova koji su solo duvali. U veće grupe nisu upadali jer je bilo nemoguće pošto su svi duvali. A i ekipa domaćih mi odmah rekla da se pazim ako duvam da idem ili dalje od sajma ili u smoking zonu.
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
ne kontam foru,pa zar nije legalnoda kod sebe imas g vutre? sam ja bio u zabludi?

ja sam duvao..nije bas gde sam stigao,al pitao sam gde je ok..gde ne ne remetim nikog..
svi oko mene su duvali isto :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Haha, legalno je posjedovanje do 15 grama. Pušenje vutre na javnim mjestima je ilegalno i kažnjava se novčanom kaznom od 5 tisuća kruna. Policajci su obično liberalniji nego kod nas pa znaju za prvi put opaliti pismenu opomenu ili samo ignorirati. Kad pogledaš malo okolo po gradu i parkovima kad šećeš nigdje nevidiš policajca, ja sam u tih 6 dana svega dva puta sreo policiju. Uvjek sam duvao po gradu, motao u parkovima bez skrivanja i sve pet. Na sajmu su mi objasnili odmah oni što prodaju muffine kad sam pitao dali ti kolači sadrže THC, pa su mi rekli da ne sadrže jer u protivnom nebi mogli biti na sajmu. CBD ulja su se opet mogla pušiti pa i na sajmu je bilo onih subliminatora sa tim uljima za probu dok su izlošci hedovine bili industrijski hemp. Ja sam znao jer mi nije prvi put da idem u prag, i redovno se upoznam sa zakonom o zlouporabi opojnih droga i njegovim nadopunama. Koliko puta po gradu ili parkovima mi zamiriši vulja, često neko prođe s pljugom, i mnogo je opuštenije nego kod nas. Trenutno češka ima dekriminaliziranu vutru, trgovinu sjemenjem, te posjedovanje do 15 grama za osobne potrebe, dok je pušenje isto kažnjivo kao i u HR, ali to česi najčešće riješavaju opomenama ili manjim kaznama. Velele mi dečki tamo ako ih uhvate da dilaju da mogu dobiti i do 5 godina zatvora, makar im to bio i prvi put. Između dekriminalizacije i legalizacije je velika razlika, samo je stvar u tome da česi imaju drugačiji pogled na sve to po pitanju rekreative i slično, i nisu toliko represivni da bi išli svakog kažnjavati. U europi još nema države da ima potpuno legalnu vutru. Što je zanimljivo u češkoj je i pušenje cigareta u nekim dijelovima grada ilegalno, pa naprimjer šećući se oko karlovog mosta, malom stranom ili starim gradom prag 1 pušeći cigaretu možeš dobiti kaznu do 3000 kruna, opet druga stvar što nema nigdje policije da dere te kazne jer tu i tamo vidiš turiste sa cigaretama u ruci i u ustima. Imaju definirane zakone, ali ih ne provode i ne sankcioniraju, i to je jedina razlika između dekriminalizacije u Hrvatskoj i u češkoj, sve ostalo je više manje isto ;) .
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Mislim da treba objasniti svima na forumu iskustva kako se ponšati da kolege ne bi imale problema prilikom poseta takvim festivalima :)
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
Eto kako se ljudovi ispucaju bez ikakve potrebe , upoznajte se sa svim pravilima igre u zemlju koju idete da ne bi sebi bespotrebno zakonplikovali život ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
u posedstvu mozes da imas 10-15g sigurno..

verovatno je zabranjeno pusenje na javnim mestima..

tako da je no joke tu u pravu sigurno..al ja sam pusio,nisam pusio bas gde sam stigao..al gde sam misliod a je ok sam prolazio :)

na kana festu je bila satra gde su svi zivi dimili buksne ko lakat..ispred samog cana festa isto..na samom ulazu bukvalno gde je security,nikog nisu dirali koliko sam ja video..

tako da su iskustva razlicita..poenta price,imaj vutru..ne pusi bas gde stigne i ne provociraj

pa jebote i ovde je ilegalno na balkanu,pa pusimo napolju rizikujemo po parkicima i zabitima :D

ista situaicja je tamo..samos to mozes da growas i imas u posedstvu..mnogo bolja situacija zapravo..
tako da prihvatam blazi oprez i tu kaznicu neku bednu ako me navataju da duvam,nikakv problem :D ljep je prag
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
mogu li se u pragu kupit menke,ima li kakav shop,mism kad nije sajam.nesto razmisljam blize mi tamo zapalit i povoljnije neg u holand.
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ima u grazu jedno 4-5 shopova i bar 10-ak u becu. Trebalo bi provjeriti sta koji nudi.
 

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Ako kupujes klonove, imaj na umu da ih trebas narucit barem tjedan dana prije nego dodes.
Shopova imas svugdje, u svakom malo vecem gradu.
Zivim u Becu, pa ako treba nekakve informacije slobodno mi se javi.