caramelicious sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.01.2008
3
0
0
39
............ola..............
moje sjeme je naručeno s neta........
sve uredno, ali uputstva kažu da će moja dječica imati oko 80-tak cm, a jedna je već prešišala metar........., da je šišnem, kako da je šišnem , i zašto još uvijek ne cvijeta,
(svijetlo je već desetak dana na režimu 12/12)..................a u zemlji ukupno...pa skoro dva mjeseca
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
neke biljke ce poceti cvjetati nakon 2 tjedna, neke malo ranije, neke malo kasnije....samo ih ti drzi na 12/12, procvjetat ce sigurno, to uopce nije upitno .

ne razumijem zasto bi je sisnula, a nije ni pocela cvijetat :p

to si ti previse drzala u vegu ! 2 mjeseca ..ufff... otvori vlastiti dnevnik ili nesto slicno...da vide ljudi malo slike sta se desava .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
MaryJane je napisao(la):
............ola..............
moje sjeme je naručeno s neta........
sve uredno, ali uputstva kažu da će moja dječica imati oko 80-tak cm, a jedna je već prešišala metar........., da je šišnem, kako da je šišnem , i zašto još uvijek ne cvijeta,
(svijetlo je već desetak dana na režimu 12/12)..................a u zemlji ukupno...pa skoro dva mjeseca
To šta "uputstva govore" to nemoj gledati, niti se ravnati sa tim...To je neko kao "average" jer kod tebe drugačiji su uslovi (100%) nego kod njih (tj. od koga si uzela (kupila) sjeme..), ništa šišanje, radije savij vrh nekako na stranu i to SAMO ako si ograničena sa prostorom, ako nisi, ostavi je.... ništa šišanje, samo ćeš sjebati biljku... Biljka tek će nakon 14 dana da pokaže spol, (mužjaci znaju i ranije da pokažu spol...) znači može biti i duže, a što se tiče vegetacije, super je to što si je pustila da se "razgrana" ta dva mjeseca, samo još da se nalazi u velikoj posudi (tj. da nije u nekoj maloj....) !!! Tako da je još rano, što se cvjetanja tiče, (tj. pojave spolova....) polako, strpi se... samo strpljenja, ....
Otvori LOG u Dnevnik Uzgoja, postaj slike, i strpljenja samo!!! To je veeelika vrlina, koju 90% grower-a nema....
Opet kažem, samo strpljenja, i to će biti extra, extra dobra biljka, a svemu možeš zahvaliti što si je pustila da vegetira (da se razvije kako treba) dovoljno...
Ako imaš problema sa prostorom, posebno sa visinom, onda malo savijaj vrh, al' pažljivo, pažljivo da ne pukne.... Znači sad malo, pa opet malo više itd itd.... jer imaj na umu da će ona još rasti u toku cvjetanja, mislim u visinu...
Otvori dnevnik, i daj nam slike, što je moguće više (mislim iz više uglova, da se dobije što bolji uvid u biljku...)
Et' dosta od mene...

Pozz & Sretno
P.S. Strpljenja sestro, samo strpljenja.... bićeš pravo nagrađena zbog toga...!!!!:spliff:
 
25.12.2007
3
0
1
49
MaryJane je napisao(la):
............ola..............
moje sjeme je naručeno s neta........
sve uredno, ali uputstva kažu da će moja dječica imati oko 80-tak cm, a jedna je već prešišala metar........., da je šišnem, kako da je šišnem , i zašto još uvijek ne cvijeta,
(svijetlo je već desetak dana na režimu 12/12)..................a u zemlji ukupno...pa skoro dva mjeseca
sorry kaj gnjavim al moram te nekaj pitat, htio sam naručit sjeme preko neta
al me frendovi savjetuju da ne čačkam mečku, a ovdje sam več nasao neke ljude sta su to uspjeli izvest bez problema.
ja sam u hrvatskoj i bojim se da ovdasnje vlasti kontroliraju poštu, a niko od ljudi koji su uspjeli dobit sjeme od nekud nije rekao odakle ga je naručio a da to nije nizuzemska i gdje je on( drzava u kojoj zivi). bilo kako blo ja jos nisam narućio nista a zanima me gdje si ti uzela sjeme, kad naručim nadat ču se da če stič brz bedova. tnx:watchplant::watchplant:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Za cvetanje ti ako zelis da bude brze moras ispuniti jos uslova a to su temperatura i prehrana u zemlji!!!
Znaci malo povecavas temperaturu na 28-29 stepeni i ubacis neku prehranu za cvetanje sa vise P i K!
To su jos 2 signala biljci da je vreme za cvetanje!

Znas sta sam ja radio sa biljkama koje su isle u vis vise nego ostale????
Znaci u visini ostalih vrhova uhvatis biljku koja ide u vis u jako stisnes stablo da ga gotovo spljostis!!! E kada to uradis (ali stisni i par puta ako moras) Prosto savijes biljku u tom delu pod uglom od 90 stepeni!!!!
I nista se ne sekiraj! Raste sve po starom!!!
Samo pazi da je ne slomis poenta je u tom stiskanju pre savijanja!!!
Znaci tako je stiskaj da kada je savijes taj vrh ide u deo boksa gde imas mesta!
Taj se vrh kasnije ispravi i nastavlja sa rastom!

Slikacu svoju kada je za koji dan uberem i kada poskidam lisce!!! Jasno se vidi!

Pozzzz!