Carbon filter na drukčiji način

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Po meni bi nekako ovo funkcioniralo kao i normalni cjevasti filter,ali meni nekako puno lakše za napraviti,dimenzije recimo 50cmx50cmx50cm,recimo drvo,bar starih ormara skoro svako ima.Nebi li ovo bilo isto ako kužite?
filter.jpg
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Please dajte neki komentar kad več klikate,ne pitam baš čisto onako,več treba nešto napraviti.Ako ne razumite sliku pojasniču,iako neznam šta kad jednostavnije ne može biti.
 

poljoprivrednik*

Aktivan Član
24.12.2008
99
2
0
35
pa ne razumem zasto ne bi funkcionisalo, sve dok vazduh bude prolazio kroz filter, a ne sa sttrane trebalo bi da nema mirisa, ja na spoljasnji deo venta samo stavim aktivni ugljen izmedju 2 parceta tkanine i to je to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PlantSeed

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
takav je ilter od gasmaske kad mu izvadiš onaj filter mikročestica

funkcionira, samo pripazi na protok,
mislim da je isplativije cijevasti stavit...
izmislili bi oni i o da je isplativo
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa mislim da je cijevasti neki standard,dobro se prodaje,lakši je po težini,i možda najvažnije MANJI je.Ovaj kockasti bi bija je veči,zauzima više prostora šta nije baš svakom problem,jednostavniji za nači dijelove(a puno dijelova),i može ga svaka budala napraviti(ovo pita frend),hehe,jedino treba ugljen imati,a sve ostalo se nađe doma.
Eto,nedoumice su u principu otklonjene.
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
okrugli se rade zbog povrsine ugljena kroz koji zrak moze proc... ugljen ti dosta blokira protok zraka, pa zelis povecat povrsinu kroz koju zrak prolazi sto vise, tako da sam ugljen sto manje blokira zrak... dizajn sa ravnom povrsinom ce ti radit ali ce ventilator jako tesko gurat zrak van (pa ces teze i hladit box) jer je povrsina kroz koju zrak moze proc mala, a i ugljen ce ti se brzo zasititi pa ocekuj da ce brze ga trebat mjenjat nego da je okrugli.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
e ja ti imam samo jedno za rec :)

ja sam ti radio tak nesto..dimenzija nekih cca 20x20 i u sebi je imao tri pregrade po cca 0.8-1.2cm...

zamisao je dobra ali u mom slucaju nije funkcionirala...nisam dovoljno napunio,i normalno gore pri vrhu gdje nisam dobro napunio do vrha,zrak je prolazio jer nije bilo nekog otpora...tak da se miris opet osjecao vani...

ako mislis raditi,...dobro ali stvarno dobro natrpaj taj ugljen..meni je ostalo mozda 2 mm lufta,ali dovoljno da se zrak provlaci i smrdi...

ideja odlicna ali mislim da je mrvicu teze za realizirati nego ovaj okrugli...

eto..nadam se da pomazem :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ganjaPeople je napisao(la):
okrugli se rade zbog povrsine ugljena kroz koji zrak moze proc.
Pa zar nebi bilo isto kad odmotaš (okrugli filter) dobiješ istu površinu ugljene površine u kockastomu filteru,ukoliko kocka bude iste dužine kao i normalni filter?Meni logika govori tako.Filter bi bija minimalno 60x60x60,i naravno,trebalo bi napuniti do vrha da nema milimetra di nema ugljena,inače zašto ga raditi.Box nije,nešto drugo je u pitanju,prostora ima ali visine baš nema.Nebitno sad.
Che,nekužim baš zašto je ovo teško za realizirati,prejednostavno je samo treba dobro napraviti.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
:) Ne kazem ja da je tesko za napraviti samo meni osobno je puno bolji ovaj okrugli,manji je,jedostavniji...bar meni...

a sad.svatko ima svoj nacin razmisljanja,ako imas ideju ,slobodno napravi,sto se tice ugljena ono ce ti funkcionirati,samo trebas minimalno 1cm ugljena tak da ugljen stigne ukloniti mirise..

pa sad..ak napravis..reci rezultate :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa mislija san minimalno 2cm debljine,2kg su u pripravi,lako dokupim još jedan ako bude falilo.Javiču rezultate svakako kad izradim :)
 
28.03.2009
40
0
0
39
Evo da ne otvaram novu temu, mislim da je ovo pravo mesto.
Ja vec imam kupljeni carbon-filter, ali zelim da napravim za nekog ko jos nema novca da si priusti takvo nesto, pa ako neko moze pomoci kako i sta i da li moze tako. :)

Ovo su delovi.
image010gda.th.jpg
image009mba.th.jpg
image011ync.th.jpg


Naravno stegnuce se cevnim prstenima i zatvoriti se kutija sa silikonom. Ovako bi trebalo da izgleda kad se sve napravi.
unutras.th.jpg
filterq.th.jpg


Da li je ovo uopste ok ideja i da li bi funkcionisalo tako?
Mislio sam da napunim prstor izmedju sa staklenom vunom ili tapetarskom vatom. Sta mislite ? Neki bolji predlog ili ideja?