Carlos Castaneda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
zdravo ja sam majkl djordan

pozdravljam pokretanje ove teme jer smatram that all knoledge should be free, rakija rulz!
volio bih kada bi bilo više korisnih pridjeva da nekažem praktichnih savjeta i pricha o mochi...
problem su rijechi, jednostavno nemogu sve opisati emocije, emanacije, slobodu, duha, apstraktno, a oped vjerujem da se moch može davati kroz riječi kolko god one izlizane bile ipak mogu pokazati vrata, kak kaže morfijus u matrikzu. Skuzio sam da neke umjecha stechene kroz sanjanje gube moch dok bivaju chuta/izgovorena/osvjeshtena i chini se da ostaju slabe sve dok neprođe određeni period vremena. Ochi su bitne, imati machku koja ti pomaže gledati i u mraku chini se kao korisna moch za imati, pitanje je kako to iskoristiti u bitci, vodi bitku po mraku reko bi Hao, uvjeren sam, 100% hao, iz Umijecha ratovanja, car

Al ozbiljno ajmo ljudima dat rakiju, dat im moch, shto bi s njom napravili, zapili... vidio sam to, nekrivim nikog osim samog sebe, ako nekom pokažeš vrata jednom kada chovjek prođe kroz njih i poklekne, pochinje tebe mrziti jer si mu ih pokazao i onda ti tvoj vlastiti ego neda da se suzdržish nego te tera da ga chushnesh, tako da bi po nekom principu nedjelovanja to dalje znachilo da ukoliko želimo nekom pomoch nemijemo mu pomagat xD
usamljenost je jedna emocija koja svakog ratnika prati na putu znanja, zato valjda toliko čeznemo za razumjevanjem

poz :)
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
:)
evo par ideja, chitanje na vlastitu odgovornost xD

101online priruchnik za macholachatelje - ajmo napravit, poglavlja poput
rekapitulacija, kako uspješno sagraditi kovcheg za prikradanje te se pritom našaliti na svoj rachun
sanjanje, 10 nachina kako izbjechi sigurnu smrt
složit neki kul mikro sajt koji bi sadržavao korisne stvari za sve jadnike koji se "ko da nema sutra" ochajnichki trude borit s vremenom...

isus krist, bezgrešni ratnik, shaman aka medicine man? o_O
to mi se chini preludo da bi bilo istinito, a ipak...
osim nekog tko bi povremeno progledo sljepca, prohodo invalida ili pak podigo iz mrtvih, znao je za bolest ovog vremena i dao nam ljek, kada bi se prema drugima odnosili kao prema sami sebi naš ego bi se poništio, "tko me oche sljediti mora ostaviti sve" reko je jednom, bitni brojevi 3 i 4 kao i 12 na slici da vincijeve posljednje vechere... o_O

chak i jako mlada ciganska djeca znaju da postoji lijeva i desna strana chovjeka, uglavnom se prema lijevoj odnose kao da je losha, zla.. a sad lijevo nije lijevo nego desno, a i obrnuto
kada zapravo shvatimo da nama mozak prikazuje naopaku sliku svijeta, shvachamo da zapravo stojimo na plafonu, a onda lijevo poput odraza ostaje desno a desno lijevo :) malo sam se zaletio, ponio me žar

hm.. kako pobjedit razum, prikrasti se sam sebi tako umjeshno da se uopche nevidish kako dolazish... to bi definitivno bio jedan dio priruchnika, npr. svijet je prožet svjetlechim vlaknima koje možesh vidjeti bez utjecaja "saveznika" bitno je samo pogledati u neshto shto zrachi svjetlost npr. svijetlo koje se odbija od bijele wc shkoljke, svjetlecha mreža izgleda poput ribarske mreže za škampe, bitno je brzo pogledati jer imash svega 10ak sekundi da se ustanesh iz kreveta i skochish do wc-a, prije nego se windblowsi u glavi startaju i svjetlecha mreža nestane, također sam primjetio da se mreža progušchuje shto ju dublje promatram, neznam shto je, podsjecha na kanale za navodnjavanje mikroparcela, al to mi nije ni bitno, ono shto je bitno da moj razum to nemože provariti i to mi daje nadu, danas da bi bio normalan morash bit malo lud, kad kažem malo mislim puno jer josh uvijek pricham s plafona, :) nesmem vishe da kenjearim jer che me ukorit forummasteri zbog prichanja prevelikih gluposti, živ'li!
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
evo praxe, praktichnih stvari, pa idem na spavanje :zlismajl:

kastanjeda kroz svoja djela prikazuje apstraktne jezgre stvari,
chvorove stvarnosti koje on kao tragach razmrshuje i to bez nade da che ih ikada razmrsiti.
mislim da je bitno pronalaziti praktična riješenja problema,
kako rijeshiti problem nadolazećeg vemena te bezgreshnog ponashanja u njemu
imajuchi na umu da ni to nije strategija koja osigurava uspjeh...

izazov ratnika sastoji se u vrlo finom balansiranju pozitivnih i negativnih snaga, taj izazov neznachi htjeti sve imati pod kontrolom, vech da zna obuzdati sve zamislive situacije, ochekivane i neochekivane, s jednakom djelotvornoshchu.
naravno kao pravi majstor prikradanja prikazuje kako se to radi real-time koristeći apstraktne jezgre kao tochke u vremenu koje sadrže dodatno tiho znanje...

rejuvinacija tjela, blesavi pokreti istezanja tetiva oslobađajuči time energiju koja se u njima nataložila tokom godina nekorishtenja, izrichito na djelovima tjela blizu centara tenzije tetive vidljive su promjene i pomlađivanje....
kontrola chi energije i chisti kung fu. poput vode, neuhvatljiv, miran i divlji. zao dok ispija djus u predgrađu, bez straha s poshtivanjem, jedan ratnik stvoren je da preživi i to da preživi na najbolji moguchi nachin :)=
obvezno pogledati film blueberry s titlovima, vincent cassel glumi mladog naguala kojeg je duh doveo na put ratnika te se tokom filma bori protiv prvog chovjekovog neprijatelja na putu do znanja... mirka, odmilja.
Praktichnim znanjem razbijamo zrcalo samopreispitivanja i sumnje, problem nastaje kada je praktichno znanje ogranichimo rijechima umjesto djelima, ono u takvim oblicima postaje antipraktichno, ali ne i kontra produktivno chak niti manje simpatichno ali ipak nezgodno, imajuchi na umu da je sam rad tj nerad dovoljan te neochekujuchi nikakvu nagradu za djelovanje, jedan ratnik se nakon djelovanja povlachi i cheka, zna shto cheka i tako chekajuchi promatra svijet oko sebe kaze nagual u svojoj apstraktnoj jezgri.

tko se macha lacha... macholachatelji :evilsun2:
shtock thyself
don't say it, just do it - mike

:dablivil: :]
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
ja sam pročitao dvije njegove knjige i nemam pojma o praktičnom znanju...
od trave zaboraviš na brige i patnje, ali bogme i praktično znanje...
jel se ko uspio držati onih četiri istine ili puta kojih se treba držati?
jer budisti, krščani i ostali govore kako je iskrena ljubav srca jedina važna...
da pomoću nje ostvarujemo život istine...i sve što doista poželimo...
svrha svih učenja je samoostvarenje, za koju je potrebna samoća...
a nekada davno ljudi nisu imali praktičnog znanja, već unutarnjeg...
čovjek treba pripadati samom sebi i bogu a ne religijama i raznim učenjima,
jer da bi spoznao srž života kroz ljubav, trebaš spoznati da i ti jesi!!
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
pozdravljam tvoje iskreno izjashnjenje, pravi si glasnik dobre volje
tiho znanje prvih ljudi te njihovo djelovanje bilo je direktni proizvod mjesta na kojem je njihova tochka spoja prebivala, mjesto razuma chini se kao protuteža toj sili.

slažem se sa tvrdnjom da čovjeku ništa nije potrebno osim onog što je već u njemu,
razlog zašto inzistiram na praksi i pričama o moći je taj, što choban ponukan duhom može završiti ovdje, htio bi da ovaj sajt barem donekle pruži ratniku malu oazu gdje može olabavit strune koje mu tochku spoja drže na mjestu razuma i pruži priliku da barem na trenutak zastane i odmjeri situaciju.

priče moći karlosa iako stimulirajuće, čine se daleke. vjerujem da je to njegovo prikradanje razumu čitaoca. dovoljno daleke da ih razum ne odbaci, a oped nedovoljno bliske da nas promjene.
zato smatram da se mi kao ratnici moramo s poštovanjem odnositi prema duhu i njegovoj volji da nas zaljepi na ovaj forum. možda poput svjetionika svim balkancima koji se odbijaju zadovoljiti s minimumom i žele život udisati punim plučima samo neznaju kako do tih charobnih **** od chelika.

promjena je trenutna, ali vrijeme koje je potrebno da bi se za nju pripremili zna potrajat i godinama.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Hajde argumente za dato tvrdjenje.Dokumentarac cu pogledati.A dok ne pogledam,red je da obrazlozis svoje tvrdjenje.
 
18.06.2007
25
3
0
39
Ako je bio lazljivac bio je genijalan lazljivac.Stvari o kojima je govorio slazu se sa psihologijom,svjetskim religijama,metafizikom,kvantnom fizikom,halocegenom drogom...
I ako si ikad probao neke od tehnika sto je naveo vidjet ces da djeluju.Ono o cemu govori je o poimanju i percipiranju druge stvarnosti sto opet budisti,hindusi i kvantna fizika dokazuju.I pogledat cu dokumentarac ali strah me da je to najobicnije propagandno ***** koje sluzi da pokrije istinu.
 
18.06.2007
25
3
0
39
Evo pogledao sam dokumentarac.Ili je cc propao obavit duznost naguala ili su ga iluminati sjebali i ocrnili ili se predao krivim anorganskim.No ima i rupa u dokumentarcu,npr. Huan nije mogo biti yakui indijanac jer oni ne koriste pejotl,Huan je bio ucen da bude toltek a ne yaki saman,ko kaze da tolteci nisu tukli po halucegenoj drogi(pogotovo drevni)...Ugl bio on prevarant ili je onaj dokumentarac prevara od vladajuce elite,cisto mi se jebe jer me niti ne interesira.Don Muigel Ruiz je bio moj okidac i njegove metode djeluju mada ih je tesko odrzat.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Naravno da su illuminati u pitanju.Zaustavljaju svaki duhovni napredak ljudi.A ovaj covek je svojim ucenjima pokazao ljudima kako napredovati.
Ne potcenjujmo illuminate.Mogu da naprave takve dokumentarce,da nas mogu ubediti da je crno ustvari belo.A zamislite kad se skupi tim obrazovanih i zlih ljudi da smisli pricu koja bi pocepala ucenja jednog coveka koji ima srca i duse,ciju harizmu osecamo u svakom njegovom delu.
Naravno da mogu da smisle nesto dovoljno ubedljivo i time poljuljaju nase stavove o datom subjektu.
Ovo dovodi do sledeceg : Ako nam je nesto zaista drago i uverili smo se mnogo puta u njegovu istinitost,trebamo li pogledati dokumentarac koji ce pokazati suprotno,ali ne zato sto je istinit te nam skida masku s ociju,vec zato sto je sastavljen od strane pametnih,sposobnih,prepunim sredstvima,mocnih i najvaznije ZLIH ljudi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
18.06.2007
25
3
0
39
Hahahah,tako te operu da ti usade ideale u koje vjerujes da su zapravo tvoji ideali.Gotovo savrseno pranje mozga...gotovo
 
19.11.2009
9
0
0
45
Probao sam.Na mene ne djeluju.Svjetske religije se ne slažu međusobno a kamoli s Castanedinim Kultom.Kvantna fizika?Ne razumijem,objasni.Dokumentarac ima grešaka ali mi je pomogao.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
I da je kastaneda sve to šta je napisao samo sanjao ili izmaštao, makar da je uzeo priče s istoka i preinačio ih na svoj način (uključujući magične pokrete), opet je upravu. On piše o stvarim koje su čisto praktične i mogu se provjeriti, (drugi svjetovi, lucidno sanjanje, druga bića tamo iza, svijet bez opisa uma, neposredno viđenje energije, unutarnja šutnja, bla bla bla) i neki od nas zbog toga znaju da je upravu, bazično, jer detaljniji opisi su ovisni o pojedincu, i objektivno nemaju nikakvu važnost osim da popuni predodžbe jednom 2D umu. Don juan je to često naglašavao. Ovaj svijet nije ono što ljudi misle, a ono što jest nemože biti izgovoreno, opisano ni predočeno, već se moraš uvjeriti sam. Nije to literatura koja se pročita i onda vjeruješ u to ili ne. On priča šta se iz njegove perspektive događa tamo dublje i iza ovog svijeta, našeg uma, i govori kako je došao do toga. A za svakog od nas će to biti drugačije, jer je opis samo opis.
Mnogi ljudi žele podsvjesno ili svjesno da je kasnaneda prevarant, da su njegove knjige izmišljotine i neistina, jer se boje da je upravu, jednostavno ne spavaju noću dobro jer se boje da je njihov ego iluzija, a život programirano (ko ovce u stadu) sranje.
 
19.11.2009
9
0
0
45
Možeš naći cijeli dokumentarac na google video bez tumača za gluhe.Dobro su prikazali Castanedin kult.Posjetite Galaksijin forum...naguali...voladerosi...tolteci...moć...moć...moć...ajajajaj.Što
im je napravio.Jedan tip tamo vidi voladerose u svojoj sobi.Castaneda je falsificirao domorodačke kulture i lagao svima oko sebe zbog svojih vlastitih sebičnih interesa.Ne branim nikome da vjeruje ali mislim da je pošteno da se čuje i druga strana.
 
19.11.2009
9
0
0
45
Na žalost bio sam jako duboko u tome.Dugo mi je trebalo da dođem sebi.Ništa lakše nego postaviti nemoguče ciljeve a zatim ljudima govoriti da su nesposobni jer ih
ne mogu dosegnuti a kad naprave prigovore proglasiti ih sitnim mučiteljima(suppresive persson/klasni neprijatelj/sotonist/munafik itd.)