Carlos Castaneda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja osobno sam se uvjerio u neke stvari, proživio, koje on opisuje, i znam ljude koji su proživjeli još više stvari o kojima on govori. I znam ljude koji su teško zabrijali na kastanedino učenje, postali fanatici sljedeći njegove knjige uopće ne shvaćajući poantu. Za mnoge ljude ta stvar jednostavno nije, ili bolje rečeno za njihove umove i opise svjeta.

I da, zašto bi on mora biti autentičan i inovativan sa svim tim šta je pisao? Isto tako u onom dokumentarcu nemogu shvatiti neka njegova ponašanja i iskustva pa ga proglašavaju lažljivcem. Svi ljudi imaju duh i svako ima to znanje u sebi, zašt bi sad morao jedan čovjek bit inovativan u tome. Zašt bi isus sad morao biti bolje autentičan od budhe ili šta ja znam, nekog indijskog proroka. Ak se dovoljno potrudiš možeš za svakoga dokazati da je lažljivac, a ovi u dokumentarcu su ispleli takvu mrežu zaključaka i servirali ti ju u krilo, iako bi ti sam ispleo sasvim drugačiju mrežu zaključaka, kad bi čitao njegove knjige i probao nešt iskusiti, a da nije tuđe iskustvo. Zar su sad maje plagijatori jer su u egiptu već radili piramide (ili obrnuto)?

Nije nemoguće, samo neide preko noći i neide umom programiranim predrasudom, ide kad srušiš svoj iluzionarni svijet. Na kraju krajeva nije niti važno sve to. Ako te zanima neš takvog tipa u životu onda si daj truda i prouči, a ako ne onda odi brij na nešt drugo.

Ionako sve one koji istinski zanima tema o kojoj govori kastaneda, sigurno neće donosit zaključke na bazi nekih tu ljudi šta su pisali po forumu neka svoja viđenja, a još manje babilonaca koju nemogu shvatiti spirtualno.
 
19.11.2009
9
0
0
45
Prvo Iluminat,sad Babilonac.Ne razumijem se u Isusa ni Budu nit mi je sve u svemu stalo do njihova učenja."Ne mogu shvatiti njegova učenja" pa upravo sam o tome pisao u prethodnom postu.
Moj svijet nije iluzija,računi za struju nisu iluzija,glad prijatelju nije iluzija.A ako misliš da vas gnjavim to mi nije namjera.Topic se zove Carlos Castaneda a ne Afirmativno Pisanje o Carlosu Ca-
stanedi.Pišeš da ljudi neče donositi zaključke na osnovu nas koji pišemo vlastite zaključke a ja ti odgovoaram:pa o čijim zaključcima bih ja trebao pisati a ako ne svojim?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
crno sunce je napisao(la):
Ne razumijem se u Isusa ni Budu nit mi je sve u svemu stalo do njihova učenja.
Nisi me shvatio šta želim reči; duhovno znanje i spirtualna iskustva su univerzalna bilo tko govorio o tome, ali kad se govori o tome postaje samo opis i kad se doslovno vjeruje u to vjeruješ u iluziju, iako je bazirana na istini, vjerujući u opis ti živiš svoj reality tunel. Zato je osobno iskustvo jedino šta je vrijedno u životu.

Niko te ne napada, piši šta želiš.
crno sunce je napisao(la):
Moj svijet nije iluzija,računi za struju nisu iluzija,glad prijatelju nije iluzija.
Ne u tom smisu iluzija, u smislu u kojem ih doživljavaš. Svijet kakvog živiš je takav jer si ga učinio takvim i jer si ostalima oko sebe dao dozvolu da učine od njega to i to. Tvoja jedina prava iskonska briga kao bića bez umnih programa bi trebala biti samo glad :) ako i to... a sve ostale brige koje si natovario na sebe su opcionalne, tvoja odluka i prepuštanje kulturi. Ne kažem ja sad da je to nužno loše, da je loše živjeti u zajednici, plačati račune i ići na posao, sve je to ok ako je tebi to ok. Ali ima svoje mane što se tiće slobode i percepcije svijeta, a ja posebno vidim lijepu korist od tehnologije. Ali kultura koju naša civilizacija ima je vrlo... kak bih reko... niska, zabrijana, ljudi ne poznaju, izgubili su sami sebe, svoj duh.
Vidiš neki ljudi nisu izgubili ili su ponovo otkrili sebe i svijet i znaju tko su i zašto su tako, i to nekad pokušavaju reči drugima ali je jako teško prenesti a da drugi ne počnu brijati svakojake brije. Briju tako niske egoistične brije da je to žalosno.

I evo ovo je dobro napisao netko kao komentar na jednom od klipova:
So you have to be monogamist to find spiritual enlightment?? haha...BBC makes me laugh...even though its a good documental, it has a very very limited perspective and does not focus on the important things of castanedas ideologies. It just judges him from a catholic/occidental/rational way, trying to discredit him by looking into his personal life.
its the teachings,the teachings which have to be ciphered,if ya will,that is important and not the literal Castenada,the man
 
18.06.2007
25
3
0
39
Crno sunce,ako ne vidis da se sve religije ne spajaju onda povrsno gledas na njih.Iskustvo je jedno za sve ljude,ali za to iskustvo nema rijeci i sad razlicite religije svojim rijecima i pricama( i dogmama) opisuju istu stvar i daju svoje principe i pravila za postizanje iskustva.ugl druge rijeci i druge metode za isti cilj.Nirvana,prosvjetljenje,budenje,otvaranje spiritualnih ociju,put u beskonacnost-5 naziva,5 religija ista stvar.Bog,beskonacnost,Gospodin,Jahve,Alah,Krisna,kolektivna svjest-opet isto stvar,svi pricaju o istoj stvari.Ratnici,bahkte,rastamani(oni pravi),shamani,carobnjaci-razlicite metode cilj je isti(barem sa vremenom)No danas se religije krivo shvacaju uzimaju mitovi i metafore doslovno(da ne kazem za radit fanatizam i kontrolirat umove).Problem ljudi iluzije/matrixa.Ako si citao cc vidjet ces da Huan prica o kvantnoj fizici kad govori da ne postoji svjet objekata,i da svi skupa gradimo ovaj svjet iluzije/matrixa tako sto jednostavno vjerujemo u njega jer smo nauceni da vjerujemo u njega.Da svi mogu biti tolteski ratnici nebi bilo gladnih,siromasnih,rata i puno manje bolesti i patnje.Vjerovatno bi evolvirali do sada...Biti ratnik ili koj god od slicnih ne moze biti svatko,ljudi nisu spremni za tako velik korak i rade bi bili u okovima matrice gdje se osjecaju sigurno.Kako Morfius kaze "..ovaj sistem je neprijatelj ali ljudi nisu spremni da se odvoje,neki su tolko ovisni da bi ga branili(zivotom)"-tako barem otprilike kaze neznam kak tocno ide.
 
18.06.2007
25
3
0
39
I jos nesto crno sunece,ne moras ni meni vjerovat ni cc ni Weedranu,boli me kita,vjeruju u sta oces ali nemoj srat po necemu bez prethodnog znanja o tome,sve zakljucit iz jednog propagandnog(vjerovatno) filma.I Iluminati su Babilonci.
 
19.11.2009
9
0
0
45
Ako se sve religije spajaju zakaj se kolju?Ali nemojmo o vjeri.I ja ne pričam bez iskustva.A ti još nisi objasnio onaj post sa kvantnom fizikom.
 
19.11.2009
9
0
0
45
I još nešto .Ja sam preporučio dokumentarac jer mi je zanimljiv a ne bezgrešan.I malo me brinete sa svim tim Iluminatim/Babiloncima.Još samo da me neko proglasi Krvožednim Gušterom.
 
18.06.2007
25
3
0
39
Reko sam ti da se religije danas krivo shvacaju i pretvaraju u fanatizam i kontrolu umova tj. da se kolju,dalje povrsno gledas.Bit kvantne fizike je da se sve sastoji od iste gradevne jedinice-atoma i da svjet koj precipiras je iluzija kao odraz na ogledalu,nema tog svijeta cvrstih objekata on se samo tako dojmi.I religije se ne spajaju nego govore isto.Ljudi su programirani da vjeruju u krivo nazalost.Za mene je ovo kraj price,vjeruj u sta oces jebe mi se,svako ima svoje stajaliste i pogled na svjet oko sebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
18.06.2007
25
3
0
39
I nemoj me krivo shvatit,iz tvoje perspektive ti si u pravu,iz moje ja sam u pravu(iako sam se ja odreko toga da sam ja u pravu ili netko drugi,nepotrebno zamaranje).Kao cc i ja ti pokusavam reci da postoji vise od onog sta mislis da postoji u ovom postojanju.Ja te nemogu niti ne zelim uvjeravat da je to jedina istina,najbolje to ti sam za sebe znas ili ces tek znati.
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
pa nitko ne kaže da je ono što je napisao potpuna istina(i sam je prizno da je ponešto izmjenio)...
sam huanito je pričo castanedi kako su se određene predodžbe vračeva mijenjale s vremenom
tako da ako si spoznao zabluda ove generacije zašto ih ne objasniš, pa da se preprave?
ili zašto je njegovo učenje štetno. tako budemo bar malo bliži istini :D

koji su to nemogući ciljevi što postavlja, sloboda?
uostalom kud ćeš bolje(i teže) putovanje od onog u kojem nikad ne dodeš do odredišta :p :D...
i to što je težak put ne znači da ga se zbog toga treba odjebat.

ne znam što podrazumijevaš pod "izvuć se" al pošto ti je nick crno sunce, a lokacije grob
(daznt sound so fine and dandy) očito neš drugo od onog što ja.

normalno da će dosta ljudi castanedu sektaški izbrijavat, iako je on protiv toga.
isto kao što će klat u ime ljubavi.

evo malo castanedinskog konzumerizma za ova blagdanska vremena :D
http://udgard.de/

dal je neki sistem ispravan il ne bi se dalo raspravljat do smrti...
na kraju krajeva nemožemo za ništa znat jel laž il istina sa potpunom sigurnošću bar ne nekakvim
logičkim i racionalnim pokušajima određivanja jer sve što znamo se temelji na nekim prethodnim dogmama,apriori znanjima,nametnutim premisama koje nismo izravnim neuvjetovanim iskustvom provjerili,
a da bi uopće došao do stanja bez prethodnog apriori znanja gdje ćeš imat izravne nikakvim prethodnim znanjima uvjetovane spoznaje te tako razlikovat istinu od laži opet moraš prihvatit neki sustav koji će ti to omugućit. a čak i kad bi ti ishodište spoznaje bilo da ništa neznaš morao bi jednu nepoznanicu definirat drugom tako da si u svakom slučaju sjeban samo činjenicom da si čovjek :p
i nikad nitko neće bit u pravu u nekoj diskusiji :p.
tako da ajmo zajebat jalov posao i ti nam reci manjakavosti castanedinog sistema koje se temelje na praktičnom iskustvu, a ne sofizmu da imamo neku korist jer očito mi nećemo prestat vjerovat, a ti ne vjerovat u castanedu i sva ova promidžba samog sebe je zak.urac(konkretno se odnosi na moje pokušaje malo više) :D
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
crno sunce je napisao(la):
Moj svijet nije iluzija,računi za struju nisu iluzija,glad prijatelju nije iluzija.
Hmm, je stari, slažen se. A ne slažen se... kako to? Pa lipo...To je "materjalizirana iluzija" koji istini za volju mi sami stvaramo. Kako smo mi svi na nivou društva u cijelini (aj ne svi) u totalnome kaosu tako je i ovaj svit jedan totalni kaos; odraz našeg kaosa.
Prijo, meni je struju isključilo jer neradin ima već 8 miseci; srića da je zima ajmo reć blaga, pa bude od 8-10...
Zadesila me jebada; znaš zašto...baš zbog tog "odraza na nivou društva" ali i zbog MOG VLASTITOG percipiranja. Prepustija san se ka zadnja ništarija ;)
Mislin, teško je ovo vako...al znaš šta me spašava; baš to šta ne da znam, nego Znam da je sve zapravo iluzija. Daleko lakše podnosin ovaj "udar" iako još nemogu posložit širu sliku nikako.

A šta se Castanede ka osobe tiće; jel plagijator, nije li plagijator... meni nebitno! Bitno je ono šta su njegove knjige "učine" u meni kroz mene. Te i takve knjige su tzv. "duhovne budnice". Nekome će npr. Tolle bit "budnica ili šta ja sad zna..ima autora raznih. Al meni se neda pratit...ništa novo neću doznat...
Uvjerija san se u dosta toga; pri čistoj svijesti i pod uticajem entheogena.
Sad ostaje samo RAD. Jedino je on bitan, ako te već neka "budnica" zakači:vb_devil:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
A šta se Castanede kao osobe tiće...I just don't care. Njegove knjige, i sve knjige tog tipa zapravo su "budnice". I Edgar Tolle je "budničar" npr.
Samo meni je više tlaka sve ih pratit jer svi pričaju o stvarima koje san davno pročita u Castanedi, a u ostalo san se uvjerija.
 

majkl

Aktivan Član
09.07.2009
65
11
0
39
pogledo sam film ich i tako mi je razjebo koncepciju da nisam mogo da nemetnem kljuch na tamburu za zadnju epizodu ovog sna, koji budalash, taj balashevich sve che se kaže sredit istina che pobedit, sory modulacija...
mislim da su sanjachi podložniji utjecaju ovog "dokumentarca" a sad zashto otom potom :)
tragači bi trebali znat da se informacija nalazi ispod lejera chvrstih objekata, poput kupusa
wed je to doro objasnio

p.s. dokumentarac" je malo on d boring side ;) al ima zanimljivih psihopata xD
živli