Castaneda - knjige u pdf formatu - linkovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

greenthomb

Aktivan Član
12.02.2008
56
0
0
39
e da ne bi otvarao bezveze temu,jel zna neko linkove za pdf knjige npr hanter tompson,bukovski,marko vidojkovic,...
thx
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
da nebi bezveze otvarao novu temu imam jedno pitanje vezano za castanedu ako ima neko upucen u to da mi odgovori. naime, sta je s tim pricama da je vodio neki kult i da su se ova florinda, carola tiggs i posvojena kcer mu i josh dve neke ubile nakon njegove smrti? ako je, zesce bolesno... da je vodio neki suicide kult i tako nesto? mislim, covjek mi ima neke zanimljive ideje i teorije ali ako je zbilja takav neki kult bio u djiru...
cijeli dan sam danas pod dojmom toga...
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
evo još jedna nije ju napisao castaneda ali je vezana uz njega
objašnjava njegov rad i mogu se nać neke pričice kojih nema u knjigama
meni se sviđa
http://rapidshare.com/files/118374808/Susreti_sa_Nagualom2.pdf.html
od armanda toresa

vrtlare :D si znao da se on za iniciaciju morao bacit s litice?
i naravno nije umro...
zapravo neznam dali je incijacija dobar izraz za to što se dogodilo.
huanito je sa svojom grupicom počinio kolektivni suicid
što je po meni sasvim uredu i nimalo bolesno
u toj grupici svi su imali oko devedesetak godina
i otišli su prije nego ih je starost sustigla i uništila.
(imali su japanci slične običaje...odfurali bi svoje starce kad bi bili nemoćni i beskorisni
na vrh snježne planine i tamo ih pustili da crknu.ja bi volio da to meni naprave kad bude star...osim ako ne počinim kolektivni suicid :D)
iako sudeći po knjizi oni nisu ostavili svoja tijela za sobom kao castaneda
već su se pretvorili u neke energetske kuglice i odletili ća...
zaboravio sam već detalje :D jer sam realtivno davno čito castanedu.
al super je on...nažalost iz ove knjige doznajem da je malo izmjenio istinu
jer bi nam prava priča "spalila mozak"...
pa moram gutat onaj kretenski new agerski stajl.
al to su izmjene tipa :D ruke pod navodnicima umjesto *****...itd
meni se sviđa huanitova filozofija...i ne zamara me to dali je on "stvarna" ličnost ili ne
mislim ionako neznam šta je stvarnost :D nije mi ni na kraju pameti da me muči nešto tipa dali huanito starčić iz meksika ili castanedin alter ego,jedino što me strah da mu ne počne pridavat patetičnu važnost kao vjernici religiji jer u njemu nalazim utočište.
trudim se da mi samo bude motivacija i vodič jer čitanjem i kontemplaciom ionako ništa nemogu spoznat
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Imam ja gomilu intervjua kastanedinih, pokusao sam da nadjem link ali vise nepostoji sajt... To je ona Amy Wallace koja je zivela sa njim zajedno sa ostalima iz grupe... neznam dali da postam intervju nije jako dug ali ima ga?
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
nemojte se ljutit, ali nakon procitanih 5 knjiga, nakon kojih sam jedva ostala ziva, moram samo dati svoje misljenje...

mislim da spadam u onu kategoriju ljudi koji misle da su sve te castanedine price malo veci SF. onako napola istina, napola bajka, napola SF...sve i svasta i nista. ponesto je stvarno zanimljivo, korisno, uzbudljivo ali ponekad stvarno prelazi sve granice.

ok ok, MOZDA jeste sve to istina a ja "imam zidove". jbg... ne mozemo ga svi razumijeti i prihvatiti na isti nacin.

evo tko voli ima tu neki fini intervju sa Castanedom...Uzivajte :))


http://www.inet.hr/~amodrusa/Tensegrity/dvaput.html
carlosbig.jpeg
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
nema tu sta da bude ili nebude istinito. Znanje je na mestu, sve to sto govori je na mestu... sad da li je sama prica ovo ili ono, kakve to ima veze??? Za nas je to prica bila ona istinita ili ne, a radnja je vrlo moguca, kasnije knjige su bazirane na iskustvu iz astralnog sveta, a tamo je sve to "istinito" nevidim nikakve lazi ni preterivanja iz tih dogadjaja. Entiteti su tamo, ima negativnih, moze se komunicirati... Sad kakva je njegova sudbina i put, pa to je samo njegovo i uvek ce biti prica za druge.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Ma ko ima sta da se ljuti... Samo reagujem da nebi ljudi koji citaju ove postove imali predrasude bez citanja i sopstvenog misljenja... peace
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
Weedran je napisao(la):
da si čitao njegove knjige...

jesam, zato i pitam to...

nakon procitanih par knjiga i nakon koristenja tehnika iz knjige umjece sanjanja vjerujem da ima nesto u pozadini svega toga, ali upravo i on sam u djelima govori kako nanovo i nanovo treba propitkivati stvari. mi nemozemo znat 100%, pa ni 50%, ( sta je bilo snjim i cijelu pricu oko svega toga) jedino sta mozemo je nagadjati a tada stvari dobivaju sasvim drugu perspektivu, zato i postavljam to pitanje...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ne treba prihvatati niciju iluziju...ja volim svoje tripove i za mene su najbolji na svijetu. Stvaram samog sebe i trenutno sam tu na ovoj planeti u svojoj velicanstvenosti...a kad mi dusa malo proluta tehno tehno kosmosom mislim da cu se vratiti na moju planetu ptica gdje sam inace kralj.
:ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: huana.meri and 1310

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
dziba je napisao(la):
nema tu sta da bude ili nebude istinito. Znanje je na mestu, sve to sto govori je na mestu... sad da li je sama prica ovo ili ono, kakve to ima veze??? Za nas je to prica bila ona istinita ili ne, a radnja je vrlo moguca, kasnije knjige su bazirane na iskustvu iz astralnog sveta, a tamo je sve to "istinito" nevidim nikakve lazi ni preterivanja iz tih dogadjaja. Entiteti su tamo, ima negativnih, moze se komunicirati... Sad kakva je njegova sudbina i put, pa to je samo njegovo i uvek ce biti prica za druge.
ma ja te :heartbeat:,:ludaci_lol:eek:dličan komentar...
istina toliko mi se sviđa samo zato jer ja imam isti stav :D
...
Weedran je napisao(la):
I ne vjerujem u suicidalne gluposti, i nigdje nisam pročitao da se netko išao ubiti, samo da se jedna nagualica iz njihove grupe srušila mrtva jer je imala preveliku samovažnost, a za to u što se upuštala disciplina igra ključnu ulogu.
"Vidio sam tada kako je don Juan Matus, nagual, prema sjeveru
poveo petnaest drugih vidioca, koji bijahu njegovi pratioci, njegova
obrana, njegova radost, da nestanu u izmaglici što se nadvila nad
zaravnjenim vrhom planine. Vidio sam kako se svatko od njih pretvorio
u svijetleću točku i kako su se zajedno uzdignuli i lebdjeli iznad
planinskog vrha kao trepereća svjetla na nebu. Napravili su jedan
krug oko planine, kao što je don Juan najavio; posljednji pogled,
samo za njihove oči; njihov posljednji pogled na ovu začudnu
Zemlju. I tada nestadoše.
Znao sam što mi je činiti. Isteklo mi je vrijeme. Pojurio sam prema
strmini najbrže što sam mogao i bacio se u ponor. Načas osjetih
vjetar na licu, a potom me je progutala milosrdna tama kao tiha"
:D da ne poznaješ njegov rad siguran sam da bi i ti mislio kako je ovo romantičan opis kolektivnog suicida.
Vutragenjo je napisao(la):
Ne treba prihvatati niciju iluziju...
ccc sve je maya :D
ja nažalost nemam svoje tripove niti mogu ne prihvaćati tuđe iluzije
mislim shvatio sam da ono što sam predočavao kao moje uopće nije moje.
već samo predvidiva reakcija na okolinu...socializaciju,tude djelovanje na mene,dogoj,gene.
nema tu ničega osobnog u mojim stavovima i djelovanju.
ovo sam shvatio kad sam analizirao svoje obične snove i lucidne.
u običnima ja funkcioniram kao i u stvarnosti...čak imam sposobnost logičkog zaključivanja ali opet ne shvaćam kako mijenjam prostor boravka krajnje "nerelano"
kako lete svinje oko mene itd...ja postajem tek ja kad uvidim tu svoju kolotečinu i postanem lucidan.onda kao da su u šuplji lik iz sna...nekog zombija ulili život odnosno svjesnost.
trudim se ako sam već uvjetovan okolinom barem spoznat tu okolinu u sebi i tako ako nemogu bit svoj :D postat barem svijesniji.
u zadnje vrijeme se dosta družim s ljudima koje mrzim
tako da sam fino shvatio kolko smo sličani...čak sam uvidio nevjerojatnu sličnost sebe
i zadrtog kršćana iakos e predstavljam kao agnostik.
edit:iz lucida sam također shvatio kako bih se trebao riješiti intenzivnih
emocija(poput onog što se dana smatra ljubavi...euforija itd)
al ni to nisam uspio.