CBD Critical Mass – 400W – 1st grow by Moj put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Postoji neki razlog da nisi zemlju napunila gore do vrha ili? Generalno nakon prvog jaceg zaljevanja ce ti se ta zemlja spustiti jos 2 cm minimalno. Prije 5. I onda ce ti faliti u tegli koliko zemlje? Drzim fige svakako medjutim ne vidim logiku pa radi toga "prigovaram".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MrLove

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Izvini na reakciji. Bitno mi je da zavrsis to sto imas radi cijele price koja stoji iza toga pa mi onda bude krivo kad vidim tako. U svakom slucaju logika nekako kaze da ide zemlja do vrha gore. Ukoliko je slabija cirkulacija zraka, zrak koji se nalazi ispod tog ruba tegle može biti "ustajao". Kome je ustajao zrak nesto dobro donio? :) Iako opet masa ljudi radi tako kao sa slike. Neznam.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Nema potrebe za isprikama, Bizzz, hvala ti od srca što pratiš moj dnevnik, hvala ti na svakom komentaru i sugestiji. Da imam imalo znanja o uzgoju, i ja bih svakom dala savjet ako vidim da u nečemu griješi. Zato sam i otvorila dnevnik. Je da je brukica pojavljivati se ovdje s ovakvim slikama ispaćenih biljaka i polunapunjenih vaza.... valjda sve što je moguće krivo napraviti, to sam napravila. Meni je užasno neugodno, ali jbg, odustajem samo ako biljke odustanu, a do tada primam svaki savjet vas iskusnijih growera pa kako bude bude, a nadam se najboljem.
Trebala bih biljke malo podići ako ću stavljati još zemlje, ali nekako mi intuicija govori da bi najbolje bilo da ih malo pustim na miru. :confused:

edit: jedino da odrežem vrh vaze? :p
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nije problem ali obicno takvo lisce pozuti i padne. To je nekaj kaj nemres izbjec pogotovo ako savijas. Mogla bi djelomicno izbjec sa zaljevanjem okolo, ne direkt uz stabiljku. S time si rjesila isparavanje i truljenje donjih listova i dobila si to da biljka razvija korjenje u sirinu jer "trci" za vodom koja nije odma ispod nego okolo :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
U principu se biljka i zaljeva "okolo" uz samu stabljiku nije najbolje iako ce vecina reci da nema razlike.
Kada su potovi veliki i ako biljka nije popunila pot u cjelosti onda nacin zaljevanja igra ulogu.Odnosno nacinom zaljevanja joj mozemo pomoci da se korijen rasiri sto prije.
Zaljevanje i nacin zaljevanja,ritam zaljevanja,priprema vode ...kolicina vode u odredjenom periodu.Nevjerovatno ali o tome ovisi zivot biljke ;)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
nema odustajanja, nikad. ak ove zezaju nabavi druge.drugu zemlju i kreni na novo putovanje.
vazan je tvoj put svima nama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
20. DAN

Danas je 4. dan kako su presađene. I dalje je to žutilo prisutno. Primijetila sam da prvo požuti vrh lista, zatim rubovi, a onda se počne sušiti cijeli list.
Evo nekoliko fotografija, voljela bih čuti vaše mišljenje, što mislite ima li nade za njih?

Edit: slikane su pod lampom

za1.jpg za2.jpg za3.jpg zajednicka.jpg
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Pozdrav! Evo jutros hladovina na poslu, a vidim da imaš slične probleme kao i ja na početku mog tekućeg (isto prvog) growa, pa sam se odlučio uključiti i ponuditi svoja iskustva. Da ne "voajerišem" samo. :)
28.11. (4).JPG Moje su cure gubile lišće, žutile i izgledale prilično otužno. Po meni posljedica toga što sam ih predugo ostavio u malim posudama i nisam dovoljno regulirao pH. Sve ostalo je bilo idealno (temp, vlaga). Morale su odmah na presađivanje. Presađene u 15l posude, doduše u mix coco-glinene kuglice 60-40% (isto ne do vrha :), nemam pojma zašto) i nakon presađivanja još su se malo mučile:
2.jpg (ovo je mislim 3-4 dana nakon presađivanja)
Regulirao sam im pH na 6.0-6.5, osigurao dosta dušika (uz mikorize i bakterije) i nakon 5-6 dana su samo "odletjele" i zaboravile ovo žuto lišće:
IMG_1908.JPG
Točno se vidjelo kojima je korijen našao put iz starog "kalupa" i počeo se širiti, jer su odmah buknule, dok je drugima trebalo više vremena.
IMG_1930.JPG

Zaključak, korijen treba vremena da se "uhvati" u novom okruženju. Reguliraj sve što možeš, nemoj previše zalijevati (tvoja zemlja mi se nekako čini prekompaktna) i trebalo bi bit sve ok.

Sretno i pratim dalje. Uf... Jesan se raspisa... :)