CBD Critical Mass – 400W – 1st grow by Moj put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Aj da se ja umijesam jer se osijecam odgovornim posto sam te ja nagovorio na uzgoj....jedini problem je zemlja i to od pocetka u njoj korijen nema zraka i sa mozda precestim zalijevanjem biljka se gusi i neide naprijed...ph u tvom slucaju nema veze plagron je organsko gnojivo i kao takvo biljka ga koristi bez obzira na ph znaci to mozes iskljuciti...ako nisi vec ispirala biljku nemoj je ni dirati pusti zemlju da se dobro isusi pa da vidimo sta cemo dalje sad nemam vremena al siguran sam da cemo naci rijesenje i da ces ipak izgurati to do kraja...samo opusteno nemoj se toliko opterecivat na greskama se uci i bolje je da se naucis u prvom sve o problemima pa si kasnije mirna...pozz i cujemo se dok razmislim kako rijesit taj problem
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
ekipa, hvala na ohrabrenju!
ma vidim ja i sama da su biljke jadne, a nervira me što ne znam ništa o uzgajanju marihuane i onda me sve to skupa baš onako pošteno izbaci iz takta jer očito nešto ne štima...
ali dobro, idemo dalje.
@mario339 ni slučajno se nemoj ni za što osjećati odgovornim. odluka je bila moja, ne može te nitko ni na što nagovoriti ako ti sam to nešto ne želiš.
sad ću i ja stati i razmisliti. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Ma zeznuli smo sa zemljom...imala si bat mix koji je odlicna zemlja ali nije za mlade biljke i na kraju si ih presadila ali opet je vecina zemlje koja nije dobra i tu je problem i to cemo nekako rijesit i sigurno ces imat berbu a slijedeci ces pametnije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put and t@mara

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Presadjivanje u novi mix je samo bilo dodatno kompliciranje i stres za biljku.
Bolje rjesenje je bio dobar flush i full doza ;)
Govanca od sismisa..oprez,vrhunska stvar ali i čobanac je ali nije za svakoga ;)
Pusti cure sada smirom i nemoj ih maltletirati..oporavljaju se .Lisce koje je pozutilo takvo ce i ostati pozeleniti nece sigurno ;) a to i nije mjerilo oporavka.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da se ne lazemo, ove tvoje biljke na 34. dan vege pod 400w svetla izgledaju jadno i bedno. Nije mi uopste jasno da se od toliko ovde prisutnih "doktora" na forumu niko ne seti da preporuci proveru pH zemlje pre presadjivanja.

Ajde ipak malo pripazi šta pišeš i koga sve prozivaš,ljudi ovdje nesebično pomažu i trude se,nikome nije u cilju davati loše savjete i bilo kome upropastiti grow.
Nekada se jednostavno desi da malo teže kreće zbog više stvari ali sa vremenom se sve da popraviti.
Ovakvi tvoji komentari samo loše rade,umjesto da motiviraš i ako znaš daš neki dobar savjet,ti pljuješ po ljudima koji pomažu.
Oprosti @Moj put na spamu ali stvarno me ljute ovakvi zlobni komentari.
Ja znam da će biti sve u redu i da će biljke ispasti odlične na kraju,samo hrabro :)
 
Poslednja izmena:

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
ma u redu je, tamarice, ne spamas.
slažem se, nije lijepo prozivati nikoga. što se mog dnevnika tiče, ja osobno nemam što loše reći za bilo koga, na svako pitanje dobila sam odgovor, na svaku sliku komentar i savjet, a evo i danas lijepe riječi ohrabrenja stižu cijeli dan. :)
hvala ti što vjeruješ u moje biljke :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
ph u tvom slucaju nema veze plagron je organsko gnojivo i kao takvo biljka ga koristi bez obzira na ph znaci to mozes iskljuciti...

E tu se nebi složio sa tobom kolega.Biljka če apsorbirat hranjive sastojke ili neče iz suptrata ili zaljevanja ovisno o ph.Bez obzira dal to bilo organsko ili ne.Jednostavno ako je ph 5 dal supstrata dal otopine za zaljevanje,biljka neče apsorbirat taj i taj nutrient ili mikroelement.Po tvojoj pretpostavci bi ti mogao u hidru gajit organskim gnojivom bez da se sekiraš za ph.Probaj pa vidi dal bi to tako išlo.Ti kao hidro majstor trebao bi to da znaš!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
u hydru nisam se jos sreo sa organskim gnojivom premda imam namjeru ali sa plagronom sam odradio cijeli grow bez i jedne provjere PH (mislim da si gledao taj dnevnik) i imao sam najlljepse biljke ikad po izgledu i zdravlju lisca tako da sam siguran u to sa PH... ovdje jedino logicno objasnjenje da je problem u zemlji ne bat mixu vec onoj drugoj koje je u vecina u saksijama i vjerovatno na pocetku je bilo i zakljucavanja nutrianata zbog nekontroliranja PH jer u toj zemlji su mineralna gnojiva kojima je potrebno stelanje PH... po meni je ta zemlja previse kompaktna sa prevelikim udjelom crnog tresata i kao takva zadzava jako dugo vlagu i nije prozracna i kad su presadjene bilkje neznam koliki je udjeo bat mixa al je vjerovatno vecina ove problematicne zemlje u teglama od 18 L i po meni takav mix zemlje pod 400w bi trebalo zalijevat savkih 6-7 dana i mozda je tu doslo do prezalijevanja i gusenja biljke

tako ja to vidim premda nisam neki ekspert pogotovo ne u zemlji al logika mi tako govori a i PH stela zadnjih 10 dana sigurno a i nastavit ce, jedino mi to sa zemljom imam smisla i treba dati vremena biljkama da se oporave i moje su gurale 7 tjedan vege zbog par greski se oduzilo takva nam je godina ocito
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and Moj put

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Kako štela ph ako joj ph u iscurenoj vodi bio 5.5???
A sljedeče zaljevanje odradi sa ph 6.
A ph samog suptrata bi trebao da varira između 5,8 i 6,8 da bi mogla biljka apsorbirat sve šta je njoj potrebno za rast.Ima ovdije na forumu negdije tablica sa svime šta je biljci sve potrebno i pod kojim ph to apsorbira i pod kojim ne.Njen supstrat je očito sa jako niskim ph.Samim time biljka ne apsorbira određene stvari.I tu ja vidim problem.Nebi tražio krivca jer to je prvi grow i svo to kemijanje sa zemljama je kumovalo situaciji.Problem postoji i rješit če se.Ja osobno bi odradio kako je kolega cerak1000 napisao.Sve dobro saprao,sa time dovedemo ph negdije između 6,5 i 7 što je prihvatljivo.Iprali smo sve iz suptrata i kad se suptrat dobro osuši počinjemo prihranu iz nule.Znamo što bi trebali očekivat.I to bez dodatnih stresova malih ili velikih zbog presađivanja.Nebitno!A ovako smo dobili šta smo dobili.Opet nebitno!Sad treba što je prije rješit problem.Kako bi se bilje oporavilo i krenulo dalje.A to bez dobrog sapiranja po meni neče iči.Jer joj je po meni zemlja več dosta kisela i trebat če vremena da se samim zaljevanjem sa štelovanim ph dovede u normalu.Voda što joj iscuri poslje zaljevanja trebala bi da bude bar 6,5 ako zaljeva sa ph 6.Ako ona zaljeva sa ph 6 a izlazi joj 5,5,zemlja po meni ima sigurnih 5 ako ne i ispod toga.A nebi se smjelo iči ispod ph 5,5 suptrata bilo kojeg.Ispod je veliki čep za biljku.Opet to je samo moje mišljenje na njoj je da odluči i na tebi očito leži neka odgovornost.A ti si dobar majstor tako da nema mjesta panicici.Sve če to na kraju izač dobro za prvi put.Još bolje što je u startu viša škola!Bilje če se oporavit sigurno.Jedino je pitanje vremena i šta čete učiniti da skratite to vrijeme.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
100 baba kilavo dijete...tako kazu stari i tako ocito i je.
Vec sam u par navrata savjetovao dobar flush i poslije full doza i sve 5 ali komplicirate bezveze dodavanjem bat mixa ovoga,onoga,presadjivanje bla,bla
Isperi dobro ostavi da se osusi i daj full dozu i to je to .

edit.
C.Mass imao sam to cudo i otporan je na sve i svasta .
 
04.04.2014
267
230
43
U ovom momentu je najveci problem to sto ne postoji podatak o tome koju je pH vrednost imao runoff-a na pocetku growa pa da bi se na osnovu toga znalo radi li se o pH dropu ili je pH zaista bio tako nizak i u startu. Ako nije utrosen kompletan supstrat za presadjivanje, bilo bi jako dobro proveriti koliki je zaista pH tog supstrata pa onda na osnovu toga planirati dalje akcije. Mislim da na duze staze flush tu nece puno pomoci.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.963
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ta zemlja kod mene vise nejde u box. Ja sam svoje dvije biljke bacio radi nje,nisu nikako napredovale plus sto se nakon dva tjedna javio manjak calicija i magnezia.Probo sam i sa flushom i dodavanjem sumecih tableta ali jednostavno napretka nije bilo,vec je bila pod kljucom.Iako vecina prica da je batmix vrhunska stvar meni nije ostavila takav dojam,mozda nesto u startu nije stimalo s njom lose skladiste ili nesto drugo,ne znam! Moja je kupljena u hempati.
Ako su te biljke jos u batmixu ja bi riskiro sa presadjivanjem u novu zemlju,produzio bi im jos 10tak dana vege i ako budu fino napradovale saltanje na 12/12.Jer koliko sam skuzio jos si uvijek na 12/12.



po meni je ta zemlja previse kompaktna sa prevelikim udjelom crnog tresata i kao takva zadzava jako dugo vlagu i nije prozracna
Istina,ja sam nakon prvog zalivanja imo osjecaj da je nekakvo ljepilo u njoj.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Bat mix je sigurno dobra zemlja ali nikako nije za mlade biljke pa ti je vjerovatno zbog toga bio problem kao i mogima drugima po stranim forumima koji su je koristili od starta....ja sam ju koristio mislim od treceg tjedna mixanu sa all mixom i nije bilo nikakvih problema jedino sto nema nista od onoga sto pisu da ima hrane za 6 tjedan bez gnojenja jer vec nakon tri tjedna je obavezna prihrana ako ne i prije

da se vratimo na njene biljke ako sam pohvatao presadjene su prije dvadeset dana u zemlju kojoj je ph po deklaraciji 5.8 i imale su nekog napretka gornji red listova se cini zdrav barem koliko vidim na fotkama znaci nije sve tako crno kod mene u hydru su bile strkljavije u toj dobi pa su opet nekako se izvukle...cekamo nju da napise koliko cesto ih je zlijevala sa kojim ph i kolicinom gnojiva
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Ako ti je voda koja je iscurila van iz posude bila 5,5.Onda si ti zamisli koliki je bio ph prilikom zaljevanja.Sigurno negdije oko 4,5.Pošto se ph digo sigurno za jedno cijelo prolaskom kroz supstrat.A to je preniski ph pa čak i da hidro uzgajaš.Čak ti je i 6 za zaljevanje u zemlji na doljnjoj granici.Ako zaljevamo sa nereguliranim ph blokiramo biljku da apsorbira određene nutriente i mikroelemente.
na samom početku, prije presađivanja u velike posude, biljke su bile u zemlji BEZ batmixa, biljke sam OBILNO zalijevala čistom vodom s vrlo niskim ph. ne znam zašto, ali eto činilo mi se da je bolje da je ph nizak. napravila sam gadnu pogrešku. mislim da je ph bio oko 4, ako ne i niži.
dakle, i prije dodavanja alga grow gnojiva listovi su počeli dobivati žutu boju. čitam sad postove koje ste pisali i mislim da je ovo što si napisao najveći problem koji sam napravila.

nakon presađivanja, a u posudama od 18l je oko 30% je batmixa, zalijevala sam u prosjeku svakih 5 do 6 dana. s alga growom sam išla postupno, prvo trećina doze, zadnji put pola doze.
Zadnje zalijevanje prije 4 dana bilo je s samo s vodom koja je odstajala i koja je kao takva imala ph 8, dodala sam malo soka iscijeđenog limuna i ph bio je oko 6.
Svaka biljka popila je 2 l vode, činilo mi se malo, ali zalijevala sam polako i pomalo, nakon 2 l voda je počela curiti dolje iz posude.
eto, to je sve što sam radila s biljkama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E ako si zaljevala sa ph 4 u startu to je problem.
A i teško mi je za povjerovat da ti voda iz vodovoda ima ph 8.Nisam to još od nikog čuo da ima tolki ph voda iz vodovoda.Misliš kad ostoji dođe na 8.To mogu da vijerujem al da je direkt iz pipe 8 malo teže.Al to je sad skroz nebitno.Ja bi kao šta cerak1000 kaže.Biljke u tuš i sa tušem tuširao dok ne sapereš sve iz zemlje.Znači računaj ako su ti posude od 18l recimo 20l.Za dobar tuš treba ti 3xviše vode od količine zemlje.Što znači da bi kroz svaku trebalo da prođe 60l vode.E onda je to to!Pustiš da se zemlja skroz osuši al ono baš dobro.Da ti se zemlja odvoji od saksija kolko se stisne od suhoče.Več bi tu trebala vidjeti da biljke kreču dalje.Kad se dobro osuši kreneš sa prihranom na novo jer u zemlji nema više ništa.Bit če to dobro u svakom slučaju ko šta sam rekao dobra škola.A pošto im daješ puno ljubavi i od ovoga če nešto da bude.Nebrini!