CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
puna doza biobizz.
po 8. tjednu sa schedule je zaliveno zadnjih 2 puta.
na sta ti lici ovo?
meni da fali N sto mi je cudno jer koliko znam sad ga treba puno manje neg u vege jel tak, a i punu dozu stavljam pa ono... ili da fali K.
osim toga nemam pojma sta bi moglo bit.
u kojoj mjeri je normalno u sredini cvjetanja da pocnu zutit listovi? pretpostavljam da nebi trebalo ic ovako visoko iako iskreno ni nema vise skroz dole sta afektirat jer je sve vec otpalo/pozutilo.

sljedece zaljevanje bi islo tjedan 9 sa schedule al to je tek za 3-4 dana. mislite da treba nesto jos pojacat?
sad sam provjerio. tjedan 8,9 i 10 su iste jacine u scheduli odnosno najace sta preporuca biobizz po 1l vode.
grow 1ml, heaven 5ml, bloom 4ml, top max 4ml i zadnje zaljevanje sam dodao 3ml Acti Vera.

lp


edit: zaboravih nadodati. zadnjih nekoliko zaljevanja mi nakon dodavanja gnojiva u vodu ph bude prenizak tako da koristim sodu bikarbonu za podizanje na 6.8.
 
Poslednja izmena:
04.04.2014
267
230
43
Po mojoj proceni imas jos minimum 4 sedmice cvetanja pa ako imas dobra ledja napravi full flush. Uostalom sacekaj da vidis sta ce ti ostali savetovati, ali po meni ovo nije spaljeno pregnojavanjem. Meni deluju gladno, ali ne verujem da si ih izgladnjivao tako da sam skoro siguran da tu postoji neki problem. Stabljike listova su nezdravo purpurne sto je siguran signal da su gladne.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
mislim da se stabljike nisu mjenjale, skoro oduvjek su tako purpurne. mislim da je takva genetika. slike su mi malo koma jer me hebe svjetlo pa je ponekad mozda tesko skuzit boje.

ja mislim da nije do pregnojavanja.
flush mi i nije tako lako napravit.
ja bi najprije reko da im fali ili N ili K, ali ako sam u krivu i zalijem sutra sa punom ili pojacanom dozom otic ce sve.
ak samo fulsham (sto mi je velik problem) opet cu mozda napravit jos vece sra**e jer ih necu hranit 6-7 dana poslje.
moze jos savjeta od znalaca do sutra popodne molim vas. da znam sta napravit.

danas sam citao malo o hermijima i skuzio da postoje u onom obliku kao bananice da vire iz bud-a, a to sam vidio vec na nekoliko mjesta :-(.
koliko sam shvatio kod takve vrste "jaja" nema pomoci jer se oni odma raspu.

nevjerovatno kako divan grow (bar meni) moze otic krivim putem kroz samo 3-4 dana.

lp
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Fakat cudno i zao mi je.Ono sto ti i tarzan kaze.Pojačaj dozu biogrowa.Da imas fish mix i alg-a mic to bi bila super kombinacija.Čitao sam na netu u dosta bas o biobizz gnojivima i ono sto ljudi kazu iz iskustva je to da se nemozes bas uvijek oslonit na njihovu tablicu.Jer zna varirat od strain-a do strain-a pogotovo u cvjetanju.
Ono sto cu ti jos rec i sto sam procitao na drugim forumima je to da ama bas nitko ne preporučuje biobizz ALLmix zemlju i svrstavaju je među losije zemlja sto se tice cannabis uzgoja.Bas zbog toga sto je upocetku jaka a kasnije katastrofa a vidim da se rihtas prema toj tablici i allmix zemlji gdje oni kazu 1ml na 1l vode.Ako pogledas trugi red tablice koji je za normalnu zemlju kaze 4ml.U proslom growu sam stavljao 2ml growa i2ml fishmixa i nije bilo problema sa zutilom
Pojačaj dozu nemozes nista izgubit a ovo kako je krenulo nije dobro.
I jos jedna stvar.Neznam da li si procitao ali nema potrebe korigirat ph vode sa biobizz gnojivom.Ostavis ju 1dan da odstoji direkt gnojivo unutra i zalijevanje
Tolko od mene i zelim ti sreću i da će se biljke na kraju izvuć:)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
daklem oces rec da se ravnam kao da imam light mix, a ne all mix jer je mozda allmix "prazan".
citao sam ovo za ph, ali zasto nebih korigirao ako mi to nije problem, a nije. samo se nadam da soda nemoze napravit ovakav problem, al ako se ne varam ona spada u preporuceni "organic" ph-up. vodu uvjek stavljam dan prije da odstoji u tanku i unutra je air pumpa i grijac da drzi na 25C (sad netreba vise jer je zagrijalo). vodu mjesam 7l iz vodovoda i 5l destilirana i to mi bude za 2 biljke.
nazalost fish mix i alga mic nemam. imam sve drugo.
imam biobizz acti vera iako nisam siguran koliko mi to moze pomoci.
lp
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
pozz smatram da je biljka pojela sve nutrijate u zemlji ,ja bi se ostavio biobizza i probao sa crvenom plantelom pola doze sa korigiranim ph vode ,pa ćeš vidit dali je do gnojiva !
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
a gle neznam jel prazan iako pise na njemu da se moze ponovno koristiti nakon growa.Samo kazem da na stranim forumima nitko nije rekao rijeci hvale za tu zemlju.Naravno da nije problem niti u sodi niti u lim kiselini.Iskreno nisam dugogodisnji iskusan grower da sad kazem sta je tocno kad vidis da je vecini ljudi ovo cudno i nepojmljivo_Ovako kad gledas po biljci ocito da joj fali hranjivih tvari.
Također(vjerojatno se ljudi nece slozit ,svako ima svoje misljenje) je to da kad koristis organska gnojiva nema potrebe za flushem.Niti za vrijeme growa niti prije berbe.Oreganska/bio gnojiva ne ostavljaju nikakve tragove soli niti minerala u zemlji i tesko se moze desit neki lockout
jer su sasvim drugacija po sastavu od mineralnih
Za slj grow bih ti preporucio da si uzmes i biofish i alg-a mic jer svako od njih ima svoju posebnu funkciju i zadacu.Od makronutrijenata,vitamina i ostalih stvari koje hrane i pospjesuju mikroorganizme u zemlji
Moje osobno misljenje je da su ti biljke gladne i da moraš pojačat dozu.
Nije mi jasno zasto koristis destiliranu vodu?

naravno ovdje ima jako iskusnih growera i malo se jos strpi netko ce ti već reci strucno jer sigurno je netko imao slican problem

pozz smatram da je biljka pojela sve nutrijate u zemlji ,ja bi se ostavio biobizza i probao sa crvenom plantelom pola doze sa korigiranim ph vode ,pa ćeš vidit dali je do gnojiva !

ma nema sanse sad na plantelu preci i mozda upropastit grow s obzirom da je cijelo vrijeme na biu.
neznam moje misljenje ali mjesanje organic i mineralne kemije za mene 0 bodova

editiraj prethodni post. nema potrebe za duplima...zzz
 
Poslednja izmena od urednika:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ma kakvo mjesanje sa mineralnim. to mi ne pada na pamet. pa nisma ovoliko para, truda i vremena ulozio u bio uzgoj da idem sad zasrat sa mineralnim.

sto se tice flusha puno sam toga procitao i mnogi se slazu sa ovom tvrdnjom koju si naveo da nije potrebno, pa cak i da je lose kod organic growa dok drugi tvrde da je pozeljno. neki tvrde da ako ne flushaju imaju gadan "okus" od biobizza.
a mandala kaze ovo, daklem skroz suprotno od vecine ovdje:
"A popular method is to flush soil with large amounts of water towards harvest time. Some growers believe this is necessary to rinse out unsavoury minerals or substances which may otherwise negatively influence the flavour of the crop. Whereas flushing substrates with pure water is conducive, and indeed necessary, in hydroponics - it is quite dangerous when applied to containers filled with soil. Hydroponic substrates are very porous and drain quickly so that a high air-to-water ratio is quickly reestablished. But waterlogged soil requires days if not an entire week to dry. It drowns the root zone, thereby completely depleting it of oxygen. Anaerobic bacteria quickly spread leading to a high risk of fusarium. In the meantime, the plant absorbs a large amount of water until the tissues are bloated with water and begin to „sweat". Within the dense buds the internal humidity rises to extremely high levels, so that when you touch the interior your fingers are moist. All factors combined can trigger bud mold within hours of flushing, after which it spreads throughout the flowering colas. We have regularly observed growers reporting bud mold 1-2 days after rinsing their soil based plants. The correct approach to watering cannabis on soil during the last 2 weeks of flowering is to reduce watering as much as possible without interfering with plant health (ie. avoid thoroughly dried up pots and prolonged periods of droopy leaves on plants). Especially if high humidity persists this is one of the most secure methods to avert bud mold."

destiliranu sam poceo mjesati jer je moja vodovodna jako tvrda pa da bar pomjesam sa destiliranom "cistom" dok nemam RO.
mozda je to greska, a mozda nije. neznam. u svakom slucaju nevjerujem da moze odmoc.

dali bi mi bat guano ili EWC od plagrona mogli pomoci kod mog problema zutila pa dodam uz zaljevanje jer ih imam na raspolaganju il da se ne diram u to jer je grow vec u poodmakloj fazi?

lp
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
a gle sad to sto je pozutilonema povratka.Tog lišća se rijesi i fino pognoji pa češ vidjet
A gle ako i stavis vise nečes napravit nutrient burn jer nije toliko jako kao mineralno da ga skuri odmah
Ja recimo sad u vege stavljam 3ml na litru growa i 3 fishmixa i nema nikakvog znaka pregnjojavanja.10l vode na njih 3 i čini mi se dovoljno samo sad kako su narasle traze vodu svakih 3 dana ogotovo super hash svakih 2dana jer je fakat drvo
Pustimo sad flush.završni flush radi kako tko hoce.Ako radis ulje nije ti niti bitno a ako radis za smoke probaj jednu ne flushat pa vidi poslije kad češ pušit:)
al u svakom slucaju mozes krenut sa 4ml pa vidi kako se ponaša
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ma nema sanse sad na plantelu preci i mozda upropastit grow s obzirom da je cijelo vrijeme na biu.
neznam moje misljenje ali mjesanje organic i mineralne kemije za mene 0 bodova
Očito da organik nefukcionira i neradi posao kako treba, ja bi probao to što sam naveo,i vidit ćeš drastična poboljšanja,a mješanjem organika i mineralnih gnojiva nećeš upropastit grow,i pola doze je neznatna kolićina za biljku koja je gladna.nemoraš preći na mineralna gnojiva nego napravi pokušaj na jednoj biljci.pozz
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nego, znalci, jesu ovo te banane ilitiga "nanners" sto rastu iz buda:

dddd01.JPG dddd03.JPG dddd05.JPG dddd06.JPG dddd09.JPG dddd12.JPG

bas su mi pokazale kitu :). valjda sam ih previse pazio i mazio umjesto da sam ih pobacivao po boxu.
mogu salatu napravit koliko toga ima po njima.

nece se pusit ovo, sam ulje i mozda vaporiziranje, ako uspijemo nabavit neki dobar medicinski vap.
ja moje zaljevam svaka 4 dana sa 6-7l svaku. toliko piju.

sutra zaljevam i pojacavam grow dozu na 3ml/1l.
dali da povecam i bloom, heaven i top max ili oni ne igraju toliku ulogu?
fala i lp
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Kako je i Tarzan reko.Velike su to biljke i zahtjevaju vise hrane

heaven i top nemoras pojacavat jer oni nisu gnojiva nego busteri a grow mozes i nemoras
stavljas 4ml bloom-a po l?
Tebi fali N:) tak da bodebljaj grow
 
Poslednja izmena od urednika:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
sve je super snjima.
falilo je ocito N jako puno jer sam se konj vodio po biobizz kartonu, a konji nisu nigdje naveli da bi "mozda" trebalo tretirat nakon toliko vremena zemlju kao da se radi o light, a ne all-mix pa shodno tome i dozirat. jedna je ispustila malo vise lisca, al cini mi se da je sad sve ok sto se toga tice. e sad dali ce bit puno slabija berba zbog ovoga neznam.
sad imam velikih problema sa temp. pocele su reagirati na to pa me sad strah da nebude tu vecih problema. temp mi se drzi 29-30C preko noci. ventovi su na max.
jucer sam isao preuredivat i stavio dodatni usis u sobu i CT da uvlaci zrak izvana i salje ga van pa cemo vidjet sad sta ce bit.
ovaj vikend pregledavam sa mikroskopom sve.
banana ima nazalost stalno ko salate. berem ih kad ih ugledam, samo cesto mi se desi da mi pukne po pola i ne uspijem je cjelu ubrat sto je mozda jos gore jer vjerovatno polen izade :-(.
jel ima neko pravilo kad ic ubrat banane? na pocetku su onak vise zelenkaste, a onda idu prema zutom vise.
lp