CBD sorte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2016
27
18
3
el ima neka stabilizovana sorta koia ima manje THC-a od legalno dozvoljenog (pitam za Srbiju konkrektno al štagod ko ima da kaže nek prokomentariše) a da je bogata CBD-om?
edit: a i ne mora da je bogata CBD-om, samo da ispunjava prvi uslov
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
u Srbiji se mogu gajiti par sorti iz NS instituta a pored toga moras da imas dozvole od drzave, a sto se tice cbd
mislim da nisu bas nesto bogate mada ga ima. mozda se nesto u medjuvremenu promenilo, nek me ispravi neko ako gresim.
 
11.11.2016
27
18
3
Charlotte’s Angel ima 0.7% THC, 15% CBD, ne znam za bolju.
koliki je beše minimum po zakonu Srbije? nešto 0.3% THC mislim
edit: kažeš "u Srbiji se mogu gajiti" u smislu dozvoljene su samo te iz instituta?
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
1:20 CBD
(Feminized + Photoperiod)
Seedbank: Positronics Seeds

šta kad smo zadnja rupa opet i nesmijemo sadit kraljicu CBDjki....
balkan štala vječna ilegala :drull: :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
pravila i zakon o konoplji donose kriminalci, gamad, lopovi...hebem ti genetiku di 600 hektara moras radit da kupiš kucu i auto, i to na kredu...
pljuc banda, živila marihuana!!!!:rasta::rasta::rasta::rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer and Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ajmo napušeni matematičari, imamo zadatak za svjetski opstanak... :rasta:

kontaktirao sam jednu kompaniju u bugarskoj koja ima veliki izbor, ako ne i sve, genetike sjemenki industrijske konoplje koja je kod nas dozvoljena za sadnju....
mene je iskljucivo zanimala sjemenka koja je reg a ne herm. i da je cbd na max koliko može biti deklariran te u konačnici pakiranje što manje jer ja nisam sijačica stajler.
Veli meni lik: 2-3% CBD je max deklarirano kod svih, može ići i na 4 % kod nekog na polju ko zna, ima uvjeta.
E sad, print skrino sam za primjer i za vrijednosti da nam je lakše za snalaženje 2 vrste sjemenki.
Obje od njih imaju prinos sjemena od 500-800 kila po hektaru, i to kad sadiš hermije ili 50-50 zenke i mudane mix.
Ako samo za početak krenemo sa selekcijom muškaraca do te mjere da ih je 10-20% maximalno, znaci broj ženki se povećava sa 50% na 80+%, što u konačnici daje više oplodjenih napucanih sjemenkama ženki, a i veću zaradu valjda...
E sad mene ni to nezanima, mene zanima sljedeće, ako netko dijeli samnom mišljenje:

energija biljaka tog jednog hektara koja je usmjerena na sjemenke/CBD se u praksi može poremetiti, to ovdje svi valjda znamo...hipotetski ako posadim 30 certificiranih reg. sjemenki danas, do n. godine selektiram 10 ženki, od njih u maju nabubam taj hektar sa klonovima...
bebe nastave ljepo rast, imaju organsku hranu, vode u obilju, neopraši ih skoro uopće drugi neki nasad jer su uzdignute i udaljene.
dolazi vrijeme zorenja, cvijetovi zore, debljaju se, i u njima raste i vrijednost CBD-a, jer na deklaraciji 2-3% znaći kad siješ sijačicom mudane i cure skupa.
takoder sad nemamo izračun za 50/50 % muški/ženke jer smo same žene popikali, pa je i prinos u cvijetu ne samo veci radi selekcije nego i radi broja ženki na hektaru koje rastu na mjestu mudana...
tako računajui dolazimo do nekih ipak udvostručenih brojki u najmanju ruku, ako ne i više, zavisno o majstoru koji je na terenu.

Dijeli li itko samnom mišljenje da se selekcijom mužjaka i ženki u kontroliranim uvjetima ista sjemenka deklarirana na 2-3% CBD može dovesti na 5-6% CBD, da se kvaliteta i masa cvijeta povećava višestruko, pa logički i prinos, prihod.

Npr kad Barni deklarira neko sjeme da ima 18% THC-a, to vrijedi ako ju neoplodi 400000 mudana industriskih, ako ju jaja dopune, nema 18%, kolko je mala qara tolko pada THC % u cvijetu, pa onda vrijedi i obratno nadam se....:):razvaljen:::kafa:
 

Prilozi

  • mad math2.png
    mad math2.png
    128,6 KB · Pregleda: 35
  • mad math.png
    mad math.png
    153,1 KB · Pregleda: 34
11.11.2016
27
18
3
Ne bih ni razmišljao u smislu posla, ništa nema smisla, Makedonija je legalizovala i već ima par farmi na industrijskoj skali za medicinski kanabis.
Nego u nekom članku(avgusta '19) piše da je i Hrvatska legalizovala proizvodnju, isti fazon ko Makedonija, samo korporacija s velikom lovom može da uleti i kao biće uskoro i u HR?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
huana.meri pa slozio bih se sa tobom
samo neznam sto imas u planu sa tim cvjetom?kako komercijalizirati legalno neki proizvod od tog cvjeta?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: huana.meri

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Sjetim se videa od Đona BOSNIĆA i sadnji ind.konoplje ko bude imao lobi nad tim CBDom taj je king trave,ma samo neka se puši !!! a što se tiče Makedonije svejedno njima u državnu blagajnu kapne jedna milja dolara i sve pet,:thumb:
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
huana.meri pa slozio bih se sa tobom
samo neznam sto imas u planu sa tim cvjetom?kako komercijalizirati legalno neki proizvod od tog cvjeta?

sve top EU kompanije, koje CBD extraktiraju na 3 i više načina, nezamjeraju neki prelaz u postotku, čak imaju mekše zakone, italija 0.6 thc%, pogotovo CBD, oni ga normalno koriste i uzimaju, navodno extrakcija jednog kanabinoida ne znači skupljanje i drugog, butanska extreakcija čupa thc, za ostalo novi postupak,...nakon "čišćenja" ide proces koji je legalan....moš mislit kako bacaju THC, deklarirani "voz" konopljinog cvijeta sa 0.12% THC jednako smrdi i aktivira psa tragača kao i 16%, radi se o papirima, porezu, legali, full mount kontroli....
postoje neke kompanije koje čak nude i pomoć, i klonove, i deklaraciju, no dalje u slučaju problema ostajemo sami, jer nece ta kompanija službeno reći da, mi smo mu dali klonove malo bolje za njega, on se kuži, oni ce se pravit blesavi, a ipak spremni su na genetiku koja je nedozvoljena, neki, ne svi, ju i otkupljuju....
koliko sam shvatio danas iz nekih poziva, korespodencija, ako se legalnoj genetici kroz regularnu selekciju, način uzgoja, podigne sastav zabranjenih spojeva ta genetika ide pod nadzor, nema uništavanja usjeva, kazneni, sljedeće god se dodatno prati na više područja te ako se pokaže kako "evoluira" u zabranjenom smjeru skida se sa liste EU dozvoljenih genetika...normalno prićam o porastu koji je logičan a ne da ti uzmu uzorak a ti skankove imaš sa 0.03 %cbd-a...
Kako u RH nisam našao distributera reg. genetike sa spec. 2-3% CBD-a kontaktirao sam bugare koji rokaju sve vrste, dobio neki info, potvrde i taman me zove lik koji se u RH nije javljao na foun a prodaje sjeme kao.
Ja mu objasnim sta me zanima, dam mu info ko i gdje, jer želim hrvatski račun za genetiku, neželim da ako, kad, podignem svojstva, čekam bugara da dođe dat izjavu, ima da naš majstor s kravatom imena hrvoje ili bruno dođe objasnit šta se događa....ako me razumiš...ja sam seljačina, šta ja znam šta je genetika, ja ni traktor nekoristim i nemam, i čizme su mi od dede....

nekako mi smrdi da bi i ja a i svako sa foruma malo iskusniji sa njihovom genetikom ostvarivo 400% rezultata po hektaru iznad največeg seljačine s največim traktorom i najširim ulazom u dvor u slavoniji.

par tjedana vec kopam, imao sam nekoliko ushićenja i nekoliko razočarenja, zadnje ipak mislim da je ushićenje, jer što se na ovom forumu uči, tko želi, to svi ti seljoberi neče do smrti naučit, oni će to plačat kad im agencija za polj. kaže da je najbolje da odu kod nekog dredloks balavca i kupe klonove za 3 soma eura, do onda oni misle da je kralj konoplje onaj koji najviše dana bez spavanja ore....
probao sam malo i sa našom doktoricom kanabisa spikat, bila nam u emisiji nekoliko god unazad, no nekako nije baš bila zainteresirana za spiku, njen naputak je bio "sve piše", "treba čitati"....
s njom sam se baš ponadao da ću se nai, pojest pizzu, čevape, zapalit, blizu mene živi, diplomirala kanabis, no ona nekako kao da se boji, neželi o znanju...ili možda nema pojma pa neželi bit obrukana da se nae sa brđanom koji ispituje gluposti koje je prepisivala na faxu a ne položila....

nznm, kopam dalje, i dalje šiljim da ću prijavit nasad, ako da anunaki hektar vani u izolaciji, 100-300 ženki u full kontroli green house powerd by sun.
cvijet kakav mi svi znamo napraviti je uvjek trazen, vecina kontakata ako ih pitas to treba i zanima ih...
gotovo je vrijeme kad je gazda imo traktor, danas je u ovom poslu gazda ko se presvlaći prije nego ulazi u svoj plastenik, tušira....
treba probat, bez kemija i dodavanja genetike, njihovu treba probat silovat do max, i to je nama neki cilj, doće vrijeme kad će fukara plakat a znanje sjat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok