Cbd trava legalna ali cudna pravila?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.12.2020
8
1
3
33
Kupio sam cbd weed od vise trgovina, ali na svakom pakovanju pise nisu namijenjeni za oralnu upotrebu niti za konzumaciju, i da nisu odgovorni nakon otvaranja?, znaci mogu tvrtke praviti organsku cbd travu ali im je preskupa:zvizd: ili nekuzim
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ovisi odakle si. U Hrvatskoj se CBD trava slobodno prodaje imaš je kupit u Garica web shopu i u dosta trgovina i trafika :)

Max THC dozvoljeni mora biti ispod 0.3 ili 0.2 nisam siguran
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sitri

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.570
358

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
Pa zapravo i na Garica proizvodima piše da nije za konzumaciju.... vjerojatno neka njihova pravna "ograda" ako se ugušiš ne znam, filterom.... znaš da je 21. stoljeće doba kad treba bit disclaimer za sve
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Probao sam i ja na više mjesta više različitih vrsta, cvjetova i hašiša... meni osobno to ne valja jer mi psiha očekuje da se razbijem kad palim joint, ali recimo mojoj ženi koja inače ne puši vutru je taj cbd bio ok. Al opet ne svaki.. nešto što bi mogao izdvojit su alien haze, gelato cvjetovi i afgan hash od 25%... ugodan dim, bez kojekakvih mirisa.. al opet.. ne možete očekivat da će te se napušit od toga.. ja ak išta osjetim to je neko jako lagano jedva primjetno opuštanje... ako krenem pušit više od jedne za redom onda me samo glava zaboli i pak postanem napet.. a trebalo bi kakti opuštat. Uglavnom.. meni ta sativa L koja god bila ne valja ništa.
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Imena koje garica stavlja biljkama su doslovno nasumična jer to nisu te sorte.

U pravilniku o ovjetima za uzgoj konoplje u RH postoje točno deklarirane vrste konoplje koje se mogu uzgajati. Moram napomenuti da se poštovanje zakona provodi veoma redovnim inspekcijskim kontrolama kao i stalnim nadzorom nadležnih državnih službi.

Lista dozvoljenih sorti:
– Armanca
– Asso
– Beniko
– Bialobrzeskie
– Białobrzeskie
– Cannakomp
– Carma
– Carmagnola
– Chamaeleon
– Codimono
– CS
– Delta-llosa
– Delta-405
– Denise
– Diana
– Dioica 88
– Epsilon 68
– Fedora 17
– Felina 32
– Ferimon
– Fibranova
– Fibrimor
– Fibrol
– Finola
– Futura 75
– KC Dóra
– Kompolti
– Kompolti hibrid TC
– Lipko
– Lovrin 110
– Monoica
– Red petiole
– Santhica 23
– Santhica 27
– Santhica 70
– Silesia
– Silvana
– Szarvasi
– Tiborszállási
– Tisza
– Tygra
– Uniko B
– Uso-31
– Wielkopolskie
– Wojko
– Zenit


Pravilnik je objavljen u lipnju 2016 godine i od tada se lista sorti nije mijenjala ... tako da sva imena osim ovih su izmišljena :)
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Mijenja se, Carmagnola se miče sa liste.
Dolazi neka ''nova'' dorađena verzija...Ne mogu se sjetit imena
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Super što dodaju novu sortu ali uvijek možeš uzgajat i opozvat se na retroaktivnu promjenu zakona. Možeš uvijek reć da si te biljke stavio na klijanje prije no što su promjenili zakon. Ako te dalje ne istražuju miran se.

Isto tako da se razumimo ova današnja trava koju pušimo sa 20% THC-a nije "izvorna" trava jer su današnje sorte puno potentnije od starih orginalnih sorti ali smo križanjem dobili puno jače sorte.
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Nisam bog zna kako informisan sem sto tu i tamo po forumu procitam ponesto o tim kudeljama. Zasto pobogu pusiti kudelju uopste? Ajde kontam da te sorte imaju neku medicinsku svrhu, zdrava hrana i te fore..ali zasto loziti buksnu time?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.071
15.570
358
Dali itko zna, jel ima gdje u EU gdje se mogu slati uzorci na test za spol biljke?
Ovaj ima svoj PCR uređaj, to bi bilo još bolje:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
G a nj a bez thc-a ,Benzin bez oktana,pivo bez alkohola,zgodna lezibejka :) haha..sve je to tu negdje slicno.
Prodavanje muda pod bubrege !
zaboravio si aute na struju

:rofl:

samo ne znam što fali zgodnim lezbijkama, nikad ti ne znas kad ce se ona preobratiti, a mozda bas onda ti budes u blizini
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Citam na vutropediji o tom legalnom uzgoju industrijske konoplje i kao preko nekog cid-a (udruge) su omogucili legalan uzgoj na manje od 1ha, ko fol omogucili indoor, a u onom obrazcu moras navest katastarsku cesticu na kojoj sadis, pa kaki su ovi nasi panduri da imas i racun od sjemena oni bi te shebali u indooru jer ko bu njima objasnio jel to cbd ili thc, a da provjere stvarno nema, mogli bi proizvodit svoje podvrste sa vise thc i cbd u kombinaciji iako to ne smijemo... Moje misljenje, jel i vi tako mislite ili se ja varam u pretpostavkama...?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JuiceHeadLLJ

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
522
2.300
163
Ma ne radi ništa, al ja gledam ako to preplavi tržište postaje puno teže organima reda održavati zakon, a to opet znači jedan korak bliže konačnom cilju tj apsolutnoj legalizaciji....
Možda bi svi trebali počet pušit cbd po ulici i zatrpat im sustav "lažnim slučajevima" :D