Cbd trava legalna ali cudna pravila?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.540
358
Ako volite ovu našu biljku onda ste zainteresovani za čitav spektar kanabinoida u njoj, svaki ima svoje vrline i mane, trenutno je to jedina varijanta selektivnog uzgoja i naravno da se svi nadaju legalizaciji, od nečega se mora početi, pa neka sadi ko šta hoće.. Slažem se da po kioscima prodaju smeće, a smeće je jer su je "sprali" pa joj posle sve vraćali kao npr. terpene, itd..
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da nisu ništa "sprali" već je velika razlika u koncentraciji terpena u marici i industrijskoj konoplji, dok ih je u prvoj preko 200 u drugoj ih je tek par da su u nekoj značajnoj koncentraciji. Zato se dodaju drugi terpeni nakon ekstrakcije dok se i cvjetovi špricaju sa istim. E sad druga je stvar tko to i kako radi jer dodavanjem možda previše terpena na cvjetove cbd-a može imat negativan efekt.. od potpunog maskiranja onog originalnog okusa pa imate osjećaj da pušite nešto umjetno sve do neželjenih posljedica poput glavobolja i sl.
 
03.12.2020
8
1
3
33
CBD cvjetovi prodaju se kao aromatski proizvod.

CBD cvjetovi konoplje prodaju se isključivo u industrijske svrhe !


Proizvod kao suvenir

----- CBD cvjetovi nisu deklarirani ni certificirani kao hrana ili duhanski proizvod, stoga kao takvi nisu namijenjeni za konzumaciju.
jedni od primjera

ko ima link di pise cbd cvijet/hash za pusit nek stavi
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Jeli legalno uzgajati cbd cvijet u kuci, necu da bude labaratorij dilera naden u kuci,zatvor 10 godina:lol:,

Legalno je ali moras popunit obrazac na stranicama ministarstva poljoprivrede...
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Varas se frend, legalne su ti sorte ispod 0.2% thca, pogledaj eu listu i nase zakone pa ces skontat, al obrazac moras popunit da oni znaju da uzgajas inace si nahebo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zigfrid

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Recimo da sam trenutno preglup za citanje pravilnika i zakona, nabacite mi link na Narodne novine u kojima je (kroz bilo koji zakon), izrijekom dozvoljeno uzgajanje konoplje sa usdjelom thc manjim od 0,2% za osobne povtrebe. U zatvorenom ili na otvorenom, bez registriranog opg-a
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Vrste konoplje s EU sortne liste:

  • Armanca
  • Asso
  • Austa SK
  • Balaton
  • Beniko
  • Białobrzeskie
  • Cannakomp
  • Carma
  • Carmagnola
  • Carmaleonte
  • Chamaeleon
  • Codimono
  • CS
  • Dacia Secuieni
  • Delta-405
  • Delta-llosa
  • Denise
  • Diana
  • Dinkatou
  • Dioica 88
  • Earlina 8 FC
  • Eletta Campana
  • Epsilon 68
  • Fedora 17
  • Felina 32
  • Férimon
  • Fibranova
  • Fibrante
  • Fibrol
  • Fibror 79
  • Finola
  • Futura 75
  • Futura 83
  • Glecia
  • Gliana
  • Glyana
  • Henola
  • Ivory
  • KC Bonusz
  • KC Dora
  • KC Virtus
  • KC Zuzana
  • KCA Borana
  • Kompolti
  • Kompolti hibrid TC
  • Lipko
  • Lovrin 110
  • Marcello
  • Markant
  • Monoica
  • Orion 33
  • Rajan
  • Ratza
  • Santhica 23
  • Santhica 27
  • Santhica 70
  • Secuieni Jubileu
  • Selun
  • Silvana
  • Succesiv
  • Szarvasi
  • Teodora
  • Tiborszallasi
  • Tisza
  • Tygra
  • Uniko B
  • Uso-31
  • Villanova
  • Wielkopolskie
  • Wojko
  • Zenit
  • Adzelvieši
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Trebao sam napisati /sarkazam off ali ok, kao i za oruzje treba se registrirati, uzgoj bez dozvole je i dalje ilegala kao i pozivanje na one gluparije sto ih cid promovira.... nema mi smisla sudjelovati u ovakvim raspravama,
Over and out
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Koliko vidim u tim propisima pišu i uvjeti tko se može baviti tim tj. posjedovati gotov proizvod.
"Trgovačka društva koja su odobrena za obavljanje djelatnosti proizvodnje i prometa veterinarsko-medicinskih proizvoda, u skladu sa Zakonom o veterinarsko-medicinskim proizvodima"
Znači moraš prvo registrirati svoj opg i dobiti odobrenje.
Ili dalje još navodi.. ako si doktor veterine.. itd itd
Znači nije samo da ispuniš obrazac i pošalješ, već prije toga moraš imati odobrenu djelatnost od strane... dalje trenutno nemam vremena čitat...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and .i.

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Koliko sam skužio praktički samo veterinari koji mogu koristiti biljku kao hranu za životinje i liječenje istih.
Ako ne planiraš uzgajati u te svrhe vjerojatno ne bi ni dobio dozvolu za uzgoj.
Zato sve ove cbd trgovine uvoze te proizvode iz njemačke, češke itd.. nitko tu u nas ne uzgaja za njih.
Nek me netko slobodno ispravi ako sam krivo shvatio.
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Koliko vidim u tim propisima pišu i uvjeti tko se može baviti tim tj. posjedovati gotov proizvod.
"Trgovačka društva koja su odobrena za obavljanje djelatnosti proizvodnje i prometa veterinarsko-medicinskih proizvoda, u skladu sa Zakonom o veterinarsko-medicinskim proizvodima"
Znači moraš prvo registrirati svoj opg i dobiti odobrenje.
Ili dalje još navodi.. ako si doktor veterine.. itd itd
Znači nije samo da ispuniš obrazac i pošalješ, već prije toga moraš imati odobrenu djelatnost od strane... dalje trenutno nemam vremena čitat...
Krivo, cito si za medicinski uzgoj i posjedovanje (thc sorte) cbd je drugo, to se vodi ko industrijska konoplja (manje od 2% thca)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zigfrid and 0Marac0